Setari Cookie-uri

MA IUBESTE DAR NU STIE SA IMI ARATE?!!!CUM SA FAC???

BUNA;nu pot sa zic ca am o problema dar e ceva care ma deranjeaza,sant casatorita cu un barbat care mi la-m dorit toata viata,ma iubeste,si eu il iubesc dar el nu ii dragoastos sa ma giugiuleasca,sa imi dea atentia care ii se da unei soti,femei .....pe alta nu are sigur caci lucram impreuna,facem totul impreuna si nu pleaca nicaieri fara mine,santem in Germania si santem tot impreuna dar fara atentia lui,nu ma ia in brate ,nu ma saruta nu sta cu mine in brate decat cand dormim,nu e aceea lipire pe care am avut-o cu alti barbati,sper sa imi da-ti un sfat ce sa fac,caci eu nu pot trai asa,vreau un pic de atentie si pentru mine..............el a fost aici singur 10 ani fara mama,tata,iubita bla bla si de 7 luni am aparut eu,,,,oare cer prea mult!?????va multumesc!!!
letitia_modoi
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:56
m'ai bagat in ceata. ai ajuns in germania de 7 luni si tot atunci ai intrat in viata lui?si te'ai si maritat cu el? spui ca e barbatul ce ti l'ai dorit toata viata dar de fapt nu'ti convin cateva la el... ... poate omul nu te iubeste... ori poate te iubeste dar nu e el genul ala de barbat siropos.
Shhh
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:02
Nu!!nu ceri prea mult....lasa-i putin timp sa se "acomodeze "ori mai bn incearca sa il ciupesti tu de fund cand trece pe langa tine ori sari de gatul lui...la mine a functionat...atat de bine de nu mai vreau...ca nu ma lasa sa spal nici farfuriile si sta gramada pe mine...
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:04
Parerea mea este ca o persoana care te iubeste nu tre sa stea toata ziua "bot in bot, calare pe tine si sa te giugiuleasca"...Poate tie iti place asta, dar asta nu inseamna ca in general toata lumea este asa si tuturor le face o placere.
Discuta cu el treaba asta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:13
da ,am venit de 7 luni aici sa stau cu el pentru ca mi-am dorit foarte mult,stiu ca ma iubeste dar nu imi arata,asta e problema.eu sant un pic mai lingusitoare,dar el nu nu e asa,ma-m gandit sa plec o sapt sa vad ce se va intampla cand e fara mine,daca cu mine nu atunci fara mine poate ii mai bine.
letitia_modoi
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:50
De la: letitia_modoi, la data 2010-04-26 11:50:17da ,am venit de 7 luni aici sa stau cu el pentru ca mi-am dorit foarte mult,stiu ca ma iubeste dar nu imi arata,asta e problema.eu sant un pic mai lingusitoare,dar el nu nu e asa,ma-m gandit sa plec o sapt sa vad ce se va intampla cand e fara mine,daca cu mine nu atunci fara mine poate ii mai bine.

Mai bine discuti cu el, dacat sa faci tot felul de "teste" si "joculete" din astea naive, ca nu rezolvi nimic daca pleci de langa el...Si daca se va simti mai bine fara tine, atunci renunti sau ce faci?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:54
tu faci o greseala de exprimare si cred ca si de gandire. el (poate) te iubeste dar nu ti'o arata ASA CUM VREI TU. spune'i lui ce te doare, nu cred ca exsita vreo modalitate prin care sa poti schimba omul sa fie asa cum ai tu chef
Shhh
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:54
nu cred ca esti destul de matura pentru o casatorie
si nu mi se pare ca intr-o relatie sanatoasa cei doi stau bot in bot 24 din 24.

Dar na, asta-s doar eu.

Fara comunicare nu faci nimic. Ideal ar fi ca tu sa-i spui ce te deranjeaza, el sa-ti explice de ce e asa si sa va intalniti undeva la mijloc (adica sa ajungeti la un compromis). Ideal, insa.
kitty_krieger
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:42
De la: letitia_modoi, la data 2010-04-26 11:50:17da ,am venit de 7 luni aici sa stau cu el pentru ca mi-am dorit foarte mult,stiu ca ma iubeste dar nu imi arata,asta e problema.eu sant un pic mai lingusitoare,dar el nu nu e asa,ma-m gandit sa plec o sapt sa vad ce se va intampla cand e fara mine,daca cu mine nu atunci fara mine poate ii mai bine.


si cum tzi-ai dat seama ca te iubeste?
Dontyyy
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:43
daca nu ma iubea nu ma cerea de sotie si nu facea sacrifici sa fim impreuna ma iubeste dar asa in cochilia lui cred nu se arata,si daca ii fa vi mai bine fara mine da plec,dragoste cu sila nu se poate si eu nu ma milogesc in fata nimanui,va multumesc pentru raspunsuri.
letitia_modoi
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:29
De la: letitia_modoi, la data 2010-04-26 15:29:22daca nu ma iubea nu ma cerea de sotie si nu facea sacrifici sa fim impreuna ma iubeste dar asa in cochilia lui cred nu se arata,si daca ii fa vi mai bine fara mine da plec,dragoste cu sila nu se poate si eu nu ma milogesc in fata nimanui,va multumesc pentru raspunsuri.

Sa pleci e mai simplu, decat sa dezbati o problema intr-o relatie, sa comunici cu partenerul si sa incerci sa rezolvi problemele.
Dai dovada ca avea kitty dreptate sa nu te considere matura pentru casnicie.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:32
Stai putin ca eu nu pricep altceva...
Afirmi "stiu ca ma iubeste, a facut sacrificii pentru a fi impreuna" si imediat spui "eu plec pentru ca dragoste cu sila nu se poate". A cui e sila in povestea asta? A lui, zici ca nu e. A ta, zici ca nu e.
Acum hai sa-ti spun ceva! Daca eu nu sunt o persoana de sta cu lugu-lugu toata ziua , degeaba imi spune el ca vrea sa-l ciupesc de fund de cate ori il vad, ca vrea sa dorm cu degetul lui in gura. O fac o data, de doua ori, apoi tot ca mine fac.
Cu alte cuvinte, poti vorbi cu el, dar de schimbat nu-l schimbi.
De zici cu atata convingere ca te iubeste, traieste-ti relatia asa cum e si fii fericita. Si, intre noi fie vorba, de vrei sa te pupe mai des, du-te de-l pupa tu.
rashela
Postat pe 27 Aprilie 2010 02:50
Ceao,sti...parerea mea e...``ESTI DESTUL DE MATURA´´... Dar ca fiecare femeie iti doresti mai multa afectiune si mai multa iubire...Te inteleg perfect! Si eu am avut o perioada ca tine in care nu primeam destula afectiune...Am discutat cu prietenul meu si problema a fost rezolvata. Si eu stau in Germania aproape 2 ani sunt ca locuim impreuna...Intro relatie fiecare trebuie sa puna din parte lui...Sotul tau poate sa faca un efort...Eu zic mai bine sa vorbesti cu el...decat sa pleci...SUCCES!!!
S_K_
Postat pe 1 August 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Kudika iti ureaza Craciun fericit! 133 De la: kudika071322 4 Ianuarie 2010 19:05
cel mai folositor banc pe care l-am citit vreodata 6 De la: PredatoR_adidas 26 Noiembrie 2008 23:51
cum e posibil ?? 65 De la: polin 26 Noiembrie 2011 16:12
Barbati materialisti 23 De la: bad_witch 25 Octombrie 2009 18:43
Va rog sa ma ajutati,cu un vot ceva cu orice,animalele astea din craiova sunt omorate fara mila ajutor 4 De la: diana1981 11 Octombrie 2009 17:51