Setari Cookie-uri

am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca?

aseara am adormit alaturi de copillul meu, si am avut ghinionul sa ma trezesc pe la 4 dimineta, cand ma uit pe partea de pat a lui era copilul nu si tatal. m-am imbracat sa-mi cumpar tigar pe la 5 dimneata, dar de cu seara stiam ca are o intalnice cu un domn. coborand dupa tigari, am asteptat gandindu-ma ce sa fac? m-am speriat ca patit ceva, si am luat un taxi si um urmarit toate locurile pe unde m-am gandit ca ar putea fi. intr-un final am gasit masina in dreptul unui bar. m-am dus la usa si am incercat sa - o deschid, era inchisa, am batut pana am zarit o umbra care a disparut, ca apoi dupa ceva timp sa aud usa din spate cum s-a deschis si sotul meu fugea spre masina, imbrcandu-se cu geaca , cu o mana isi aranja parul. bineinteles ca l-am intors inapoi sa vad de ce fuge asa,. el se drogase cum motiv ca vrea sa salbeasca, le-a dat si fetelor de la bar aceiaisi reteta, una apucat sa fuga, i-am gasit telefonul ,iar l-am mai gsit cu inca una. deci, cu alte cuvinte sotul meu care nu a calcat pe bec, pana acumi cu drogur. l-am gasit trasnpirat pe o bancheta in spatele barului, sticle de bautura etc. l-am venerat, l-am iubit enorm, dar la varsta lui de 48 de ani nu m-am gandit va deveni iubitor de femei tinere 23 maximum, iar eui-am oferit toata dragostea necesara, alturi de copilul meu. el si-a cerut iertare, dar culcusul retras mi-am dat seama, ca el in bautura lui a incercat chiar daca presuspund nu a reusit sa o faca pana la capat alturi de domnisoarelle care nu s-au inghesuti sa -l refuze dat fiind faptul ca le are bani. cu siguranta una dintre ele este de peste prut si flamnda, a acceptat tot ce i-a cerut sotul meu, CU SIGURANTA. l-am intrebat cum a putut sa faca una ca asta, cand il veneram. iar eu acum nu mai am suflet nu mai am nimc, mi-a luat toate sperantle si visele. sunt o persoana cu principii morale chiar, daca am fost de multe ori ispitita am fugit repede acasa. stiti, ce mi-a spus ca s-a drogat cu prafuri care sunt legale dar cu bautura l-au turmentat. stiti ce am facut dupa ce m-am calmat cu vre-o 5 diazepame l-am rugat sa-mi de-a si mie sa incerc praful acela si am baut aceiasi bautura ca si el sa probez sa vad, daca a avut orecum dreptate. eu m-am controlat f bine, nu am tras de nicci un barba si doar am plans, desi am o varsta nu arat prea rau, chiar inca atrag barbatii? spune-ti ce sa fac? I-AM SPUS BAIATULUI MEU DE 9 ANI , CA NE VOM MUTA LA ALTA SCOALA, (FARADETALII) IN ALTA TARA. LA CARE SPUNE PLANGAND CA NU VREA SA PLECE DE LANGA TATAL SAU. CE SA FAC? VA MULTUMESC PT RABDARE
kudika176474
Postat pe 2 Mai 2010 09:09
De la: kudika176474, la data 2010-05-02 09:09:29aseara am adormit alaturi de copillul meu, si am avut ghinionul sa ma trezesc pe la 4 dimineta, cand ma uit pe partea de pat a lui era copilul nu si tatal. m-am imbracat sa-mi cumpar tigar pe la 5 dimneata, dar de cu seara stiam ca are o intalnice cu un domn. coborand dupa tigari, am asteptat gandindu-ma ce sa fac? m-am speriat ca patit ceva, si am luat un taxi si um urmarit toate locurile pe unde m-am gandit ca ar putea fi. intr-un final am gasit masina in dreptul unui bar. m-am dus la usa si am incercat sa - o deschid, era inchisa, am batut pana am zarit o umbra care a disparut, ca apoi dupa ceva timp sa aud usa din spate cum s-a deschis si sotul meu fugea spre masina, imbrcandu-se cu geaca , cu o mana isi aranja parul. bineinteles ca l-am intors inapoi sa vad de ce fuge asa,. el se drogase cum motiv ca vrea sa salbeasca, le-a dat si fetelor de la bar aceiaisi reteta, una apucat sa fuga, i-am gasit telefonul ,iar l-am mai gsit cu inca una. deci, cu alte cuvinte sotul meu care nu a calcat pe bec, pana acumi cu drogur. l-am gasit trasnpirat pe o bancheta in spatele barului, sticle de bautura etc. l-am venerat, l-am iubit enorm, dar la varsta lui de 48 de ani nu m-am gandit va deveni iubitor de femei tinere 23 maximum, iar eui-am oferit toata dragostea necesara, alturi de copilul meu. el si-a cerut iertare, dar culcusul retras mi-am dat seama, ca el in bautura lui a incercat chiar daca presuspund nu a reusit sa o faca pana la capat alturi de domnisoarelle care nu s-au inghesuti sa -l refuze dat fiind faptul ca le are bani. cu siguranta una dintre ele este de peste prut si flamnda, a acceptat tot ce i-a cerut sotul meu, CU SIGURANTA. l-am intrebat cum a putut sa faca una ca asta, cand il veneram. iar eu acum nu mai am suflet nu mai am nimc, mi-a luat toate sperantle si visele. sunt o persoana cu principii morale chiar, daca am fost de multe ori ispitita am fugit repede acasa. stiti, ce mi-a spus ca s-a drogat cu prafuri care sunt legale dar cu bautura l-au turmentat. stiti ce am facut dupa ce m-am calmat cu vre-o 5 diazepame l-am rugat sa-mi de-a si mie sa incerc praful acela si am baut aceiasi bautura ca si el sa probez sa vad, daca a avut orecum dreptate. eu m-am controlat f bine, nu am tras de nicci un barba si doar am plans, desi am o varsta nu arat prea rau, chiar inca atrag barbatii? spune-ti ce sa fac? I-AM SPUS BAIATULUI MEU DE 9 ANI , CA NE VOM MUTA LA ALTA SCOALA, (FARADETALII) IN ALTA TARA. LA CARE SPUNE PLANGAND CA NU VREA SA PLECE DE LANGA TATAL SAU. CE SA FAC? VA MULTUMESC PT RABDARE




adica ti-ai lasat copilul singur, nesupravegheat si te-ai dus pe coclauri!!!!???
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Mai 2010 09:19
Buna Geo!! Sunt Fluturasul... am revenit si eu oe aici...
Clarysse
Postat pe 2 Mai 2010 09:21
........o poveste trista si din pacate reala ..... dar trebuie cautat in interiorul lui ,,, de ce bea de ce se drgoheaza !!? asta cu slabitul , este totusi o virsta la care numai ai pretentii la corpul tau ar trebuie sa treaca altfel epeste aceste momente ale complexitatii , sa nu fie cuymva altul motivul de face toate astea , gandestete bine si comunica cu el fara discutii fara reprosuri trebuie sa cauti sa il intelegi pentru a salva ce mai este de salvat asta daca mai doresti , daca nu copilul candva va trebui sa inteleaga ca nu poti trai in minciuna alaturi de cineva in care ti_ ai pus speranta iubire si inima , trebuie sa faci asa cum te simti tu mai bine , stiu este dureros dar decat sa stai cu gandul numai la asta mai bine suferi ceva timp si vei uita , uiterea este o rfire a oamneilor , incearca sa cauti adevarul in TINE
,,INTRO ZI ,,PLINGEAM== CA NU AVEAM PANTOFI DAR AM INTILNIT UN TINAR FARA PICIOARE ==
CU RESPECT NIK
kudika095712
Postat pe 2 Mai 2010 09:31
De la: kudika176474, la data 2010-05-02 09:09:29, I-AM SPUS BAIATULUI MEU DE 9 ANI , CA NE VOM MUTA LA ALTA SCOALA, (FARADETALII) IN ALTA TARA. LA CARE SPUNE PLANGAND CA NU VREA SA PLECE DE LANGA TATAL SAU. CE SA FAC? VA MULTUMESC PT RABDARE


Am obosit citind mesajul acesta...Probabil ca esti marcata
Nu ar trebui sa folosesti copilul in "razboiul" asta , si nu ar trebui sa ii spui ca plecati decat daca esti convinsa ca asa vei face .
ella_c
Postat pe 2 Mai 2010 09:41
La naiba geo...iar mi-ai luat intrebarea dintre dejte! Ca acolo le tin! Nici nu am trecut mai departe de partea cu lasatul copilului singur in casa ....
_oktober_
Postat pe 2 Mai 2010 09:44
De la: _oktober_, la data 2010-05-02 09:44:04La naiba geo...iar mi-ai luat intrebarea dintre dejte! Ca acolo le tin! Nici nu am trecut mai departe de partea cu lasatul copilului singur in casa ....


reactie de parinte grijuliu
tzuc dulce de revedere
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Mai 2010 10:41
De la: Clarysse, la data 2010-05-02 09:21:06Buna Geo!! Sunt Fluturasul... am revenit si eu oe aici...


buna clarysse. sunt hanibal
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Mai 2010 10:42
O traducere in Coerenta se poate?
kitty_krieger
Postat pe 2 Mai 2010 12:10
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-02 10:42:35
De la: Clarysse, la data 2010-05-02 09:21:06Buna Geo!! Sunt Fluturasul... am revenit si eu oe aici...


buna clarysse. sunt hanibal


:))...deci aseara te-ai uitat la protv ! :P
mahy33
Postat pe 2 Mai 2010 13:12

a fost tacerea mieilor aseara?
ca nu mi-a ars de tv, obosit fiind de drumetia cu masina la cheile dobrogei
geo_reincarcat_iara
Postat pe 2 Mai 2010 21:09
m'am oprit in momentul in care ai iesit dupa tigari dar ai plecat aiurea. cred ca fabulezi draga mea.
Shhh
Postat pe 2 Mai 2010 21:13
De la: Shhh, la data 2010-05-02 21:13:31m'am oprit in momentul in care ai iesit dupa tigari dar ai plecat aiurea. cred ca fabulezi draga mea.

Yap ! a mai deschis inca un topic !!!
coldwind
Postat pe 2 Mai 2010 21:15
ce fac prafurile astea din om!!!
Dontyyy
Postat pe 3 Mai 2010 08:54
Mda... Unii fac alergie de la ele, unii deschid topice intr-o veselie, altii le trag pe nas... Prafurile, nu topicele... Ce complexa-i natura umana!! Si noi vrem s-o intelegem...
Lucia38
Postat pe 3 Mai 2010 09:04
De la: kudika176474, la data 2010-05-02 18:08:42m -am trezit mai dimineta decat ar fi trebuit , si am constat , ca sotul meu nu ajunsese acsa. m-am imbracat si am coborat dimneata la 4 sa-mi iau tigari, gandindu-ma cu grija la sotul meu, insa dupa ce am fumat o tigrara si am baut o cafea la o toneta , m-am gandit sa sar itr-un taxi si vad pe unde este, bi neinteles ca am gasit masina parcata in spatele unui bar. am ciocanit la usa destul de mult, dupa care am vazut o silueta care a disparut rapid. dupa care , am auzit zgomote la o alta usa din spate, bineinteles sotul meu fugea cu geaca in mana spre masina noastra. am reationat instinctiv l-am prins din urma si l-am intors la locul cu pricina. fata care ma vazuse a fugit prima inintea sotului meu, dar surpiza a fost cca am gasit inca una, care strangea sticlele de bautura si ordona pernele de la canapeau ravasita, de altfel ca si domnisoara moldoveanca de peste prut. toti mi-au dat diferite explicatii. sunt destul de matura sa folosesc logica de care dispun. nu a fost nimic dar toti au fugit, clar ca au participat toti la o sueta de la care am fost omisa. se pare, ca sotul meu a fost cel care ar fi avut intiativa datorita bauturii si a unui drog(consumat ocazional) pe care l-a consumat de comun acord cu domnisoarele. imi inchipui ce incercat sotul meu, dar si domnisoarele au participat de buna voie. el si-a cerut iertare, spund ca nu si-a dat seama din cauza cockteilului consumat. stiti ce am facut, i-am cerut sa iau si eu aceiasi retata pentru prima data in viata mea incercand sa vad daca totl a fost asa cum s-a scuzat el, dar eu nu am avut nicio reactie incontolabila. deci, a facut -o destul de lucid. spuneti-mi ce sa fac, este prima lui greseal de genul asta, dar nu pot baga mana in foc. cum sa reactionez tinand cont de faptul ca avem un copil de 9 ani


Ti-am scris ca imi displace povestea, reiese o nonsalanta sau indolenta cu care descrii scernarii oribile.Imi displace rolul sotului betiv si toxicoman, imi displace ideea sa beau cafea si sa fumez la toneta dimineata la 4 sau la 5 si sa-mi caut barbatul prin baruri.

Si mai mult mi-ar displace sa-mi las copilul nesupravegheat acasa, ce sa mai zic de dormitul in acelasi pat.

Comparand povestioarele vad ca le si infrumusetezi cum ai chef.
Ce bine ca nu ai povestit cum alcoolizatul sau tu ati ajuns cu masina acasa.Bleah

Dar te inteleg ca probabil erai sub influenta celor 5 diazepame, bautura si drog...Apropo diazepamele le aveai in casa sau ai mers si la farmacie intre timp? Le consumi regulat???Atunci stii ca provoaca dependenta dupa ca. 6 saptamani si nu se administreaza cu alcool?

In loc sa prepari micul dejun pentru baiat, ti-a ars de diazepam, drog si bautura, sa vezi daca daca mosulica era constient sau inconstient cand a facut sex cu donsoarele flamande.

Nu stiu cu cine ai tu de-a face in mod normal, dar tampenia cu drog , 5 diazepam si alcool si reactii controlabile povestest-o lu mama ta, poate te crede. Incluziv faptul ca recurgi la diazepam ma face sa cred ca aveai halucinatii si probleme mult mai majore, decat faptul ca nenorocitul ala la 48 de ani alcoolizat si drogat s-a regulat cu niste fete. La varsta lui sub diverse influente nu i s-a sculat nimic. Doar banii din portofel sau sculat in alte portofele dupa noaptea petrecuta in bar.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Mai 2010 10:54
De la: kudika176474, la data 2010-05-02 09:09:29aseara am adormit alaturi de copillul meu, si am avut ghinionul sa ma trezesc pe la 4 dimineta, cand ma uit pe partea de pat a lui era copilul nu si tatal. m-am imbracat sa-mi cumpar tigar pe la 5 dimneata, dar de cu seara stiam ca are o intalnice cu un domn. coborand dupa tigari, am asteptat gandindu-ma ce sa fac? m-am speriat ca patit ceva, si am luat un taxi si um urmarit toate locurile pe unde m-am gandit ca ar putea fi. intr-un final am gasit masina in dreptul unui bar. m-am dus la usa si am incercat sa - o deschid, era inchisa, am batut pana am zarit o umbra care a disparut, ca apoi dupa ceva timp sa aud usa din spate cum s-a deschis si sotul meu fugea spre masina, imbrcandu-se cu geaca , cu o mana isi aranja parul. bineinteles ca l-am intors inapoi sa vad de ce fuge asa,. el se drogase cum motiv ca vrea sa salbeasca, le-a dat si fetelor de la bar aceiaisi reteta, una apucat sa fuga, i-am gasit telefonul ,iar l-am mai gsit cu inca una. deci, cu alte cuvinte sotul meu care nu a calcat pe bec, pana acumi cu drogur. l-am gasit trasnpirat pe o bancheta in spatele barului, sticle de bautura etc. l-am venerat, l-am iubit enorm, dar la varsta lui de 48 de ani nu m-am gandit va deveni iubitor de femei tinere 23 maximum, iar eui-am oferit toata dragostea necesara, alturi de copilul meu. el si-a cerut iertare, dar culcusul retras mi-am dat seama, ca el in bautura lui a incercat chiar daca presuspund nu a reusit sa o faca pana la capat alturi de domnisoarelle care nu s-au inghesuti sa -l refuze dat fiind faptul ca le are bani. cu siguranta una dintre ele este de peste prut si flamnda, a acceptat tot ce i-a cerut sotul meu, CU SIGURANTA. l-am intrebat cum a putut sa faca una ca asta, cand il veneram. iar eu acum nu mai am suflet nu mai am nimc, mi-a luat toate sperantle si visele. sunt o persoana cu principii morale chiar, daca am fost de multe ori ispitita am fugit repede acasa. stiti, ce mi-a spus ca s-a drogat cu prafuri care sunt legale dar cu bautura l-au turmentat. stiti ce am facut dupa ce m-am calmat cu vre-o 5 diazepame l-am rugat sa-mi de-a si mie sa incerc praful acela si am baut aceiasi bautura ca si el sa probez sa vad, daca a avut orecum dreptate. eu m-am controlat f bine, nu am tras de nicci un barba si doar am plans, desi am o varsta nu arat prea rau, chiar inca atrag barbatii? spune-ti ce sa fac? I-AM SPUS BAIATULUI MEU DE 9 ANI , CA NE VOM MUTA LA ALTA SCOALA, (FARADETALII) IN ALTA TARA. LA CARE SPUNE PLANGAND CA NU VREA SA PLECE DE LANGA TATAL SAU. CE SA FAC? VA MULTUMESC PT RABDARE



adik te-ai drogat si nu ai scris corect.......data vitoare nu mai trage nimic pe nas si repeta .....
Celia_29
Postat pe 3 Mai 2010 11:00
ptiu .......ma drogasi si pe mine
"viitoare"
Celia_29
Postat pe 3 Mai 2010 11:01
De dragul copilului ramii cu el.Incearca totusi sal schimbi, daca poti.Da copii sufera cel mai mult la despartirea parintilor, creindui asfel traume, pe viata.Dar decit sa-ti maninci zilele cu el, mai bine inainte de a face totul ca sal schimbi de dragul copilului, ar fi bine sa-ti cauti fericirea in alta parte.Dar ai grija pe cine alegi.
kudika098645
Postat pe 3 Mai 2010 11:24
1.copil lasat nesupravegheat
2.tu fugi dupa barbat lasand copilul singur?
3.pe el in doare drept in...beep...sta si se drogheaza cu pustoaice la un bar si probabil facand si sex
4.ce faci tu?te calmezi cu 5 diazepame?
5.si cum nu erau de ajuns incerci si prafurile cu care se dorgheaza sotul tau

frumoasa combinatie...da cat la % este adevarat din ce ai postat tu?
one_size
Postat pe 3 Mai 2010 11:43
De la: one_size, la data 2010-05-03 11:43:241.copil lasat nesupravegheat
2.tu fugi dupa barbat lasand copilul singur?
3.pe el in doare drept in...beep...sta si se drogheaza cu pustoaice la un bar si probabil facand si sex
4.ce faci tu?te calmezi cu 5 diazepame?
5.si cum nu erau de ajuns incerci si prafurile cu care se dorgheaza sotul tau

frumoasa combinatie...da cat la % este adevarat din ce ai postat tu?


nu poate raspunde inca este sub efectul diazepamului
Dontyyy
Postat pe 3 Mai 2010 14:33
PAI....CE MAI E DE FACUT?DACA CEEA CE AI SCRIS TU E IN INTREGIME ADEVARAT.....DIVORTEAZA....
RALUKOS
Postat pe 3 Mai 2010 18:23
daca nu v-ati despartit pana acum, nu cred ca e timpul sa o faceti . incearca sa va inpacati
cosmin_casanova
Postat pe 17 Februarie 2011 23:57
De la: cosmin_casanova, la data 2011-02-17 23:57:39daca nu v-ati despartit pana acum, nu cred ca e timpul sa o faceti . incearca sa va inpacati

baaa,tu nu te-ai uitat de cand e postat??
Valy90
Postat pe 18 Februarie 2011 00:54
da mai ...cred ca e inhibata de atatea comentarii negative si nu a mai reusit sa scrie nimic la romanul asta...si cand te gandesti ca urma ecranizarea...inca un serial tv romanesc...pe acasa tv...ce pierdere
_oktober_
Postat pe 18 Februarie 2011 08:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Salut 4 De la: Shhh 23 Iunie 2010 13:41
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14
Cum sa scapi de un sot infidel ?? 79 De la: kudika433452 7 Septembrie 2011 19:00
despartire=o viata noua si frumoasa 22 De la: kristinaristea 2 Decembrie 2009 17:56
TIMPUL SFARSITULUI 20 De la: nicossia 23 Februarie 2011 18:20