Setari Cookie-uri

Gresesc?

Sotul meu, in acte, doreste sa se intoarca la mine, dupa 4 ani de cand a plecat de acasa, cu ceva reveniri pe parcursul acestor 4 ani. Si-a mintit si "tovarasa" de convietuire care la fel nu l-a mai iertat, si m-a mintit si pe mine...si inainte de ea, si in timpul cat a fost cu ea...si probabil si acum. Nu il pot ierta si nici nu-l pot primi inapoi. Gresesc? Oare ar trebui sa il iert? sa-i trec cu vederea ? Mentionez ca in anii astia chiar mi-a cerut divortul in vreo doua randuri insa nu i l-am dat, mi-a spus ca nu ma iubeste ci o iubeste pe cea cu care a fost si sunt convinsa ca inca o iubeste pe respectiva chiar daca s-au despartit. Ea nu-l mai vrea iar lui cred ca ii este frica sa mearga dupa ea, s-a razbunat intr-un fel pe el pentru minciuni si ce au mai avut de impartit. Acum imi spune ca vrea sa se intoarca la mine. Ar trebui sa ma intorc din drumul meu si sa il accept gandindu-ma ca am impartit inainte vreo 15 ani de casatorie? Am impartit si l-am impartit...cu altele.
kudika_977354
Postat pe 27 Februarie 2015 12:23
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 12:23:37Sotul meu, in acte, doreste sa se intoarca la mine, dupa 4 ani de cand a plecat de acasa, cu ceva reveniri pe parcursul acestor 4 ani. Si-a mintit si "tovarasa" de convietuire care la fel nu l-a mai iertat, si m-a mintit si pe mine...si inainte de ea, si in timpul cat a fost cu ea...si probabil si acum. Nu il pot ierta si nici nu-l pot primi inapoi. Gresesc? Oare ar trebui sa il iert? sa-i trec cu vederea ? Mentionez ca in anii astia chiar mi-a cerut divortul in vreo doua randuri insa nu i l-am dat, mi-a spus ca nu ma iubeste ci o iubeste pe cea cu care a fost si sunt convinsa ca inca o iubeste pe respectiva chiar daca s-au despartit. Ea nu-l mai vrea iar lui cred ca ii este frica sa mearga dupa ea, s-a razbunat intr-un fel pe el pentru minciuni si ce au mai avut de impartit. Acum imi spune ca vrea sa se intoarca la mine. Ar trebui sa ma intorc din drumul meu si sa il accept gandindu-ma ca am impartit inainte vreo 15 ani de casatorie? Am impartit si l-am impartit...cu altele.



NU,clar.Esti femeie,ramai astfel!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 12:28
Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.
Rotty_
Postat pe 27 Februarie 2015 12:41
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:41:40Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.


Da ma incadrez in a fi "toanta" daca l-as primi dar cum am spus nu vreau sa-l primesc pentru ca am suferit mult si am fost umilita maxim de el.Imi suna ceva de gen tipa cu care era nu l-a mai vrut si l-a si "pedepsit" iar el nu mai are de cine profita asa ca vine la mine. Si in anii astia cand a avut cate o problema a venit la mine sa-l ajut, venea...il ajutam...pleca pana am spus gata, destul.Nu o vad vinovata pe cea cu care a fost ca m-a lasat pentru ea ,asa este ,dar si daca nu era ea, era alta si de plecat tot pleca.
kudika_977354
Postat pe 27 Februarie 2015 13:01
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:01:16
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:41:40Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.


Da ma incadrez in a fi "toanta" daca l-as primi dar cum am spus nu vreau sa-l primesc pentru ca am suferit mult si am fost umilita maxim de el.Imi suna ceva de gen tipa cu care era nu l-a mai vrut si l-a si "pedepsit" iar el nu mai are de cine profita asa ca vine la mine. Si in anii astia cand a avut cate o problema a venit la mine sa-l ajut, venea...il ajutam...pleca pana am spus gata, destul.Nu o vad vinovata pe cea cu care a fost ca m-a lasat pentru ea ,asa este ,dar si daca nu era ea, era alta si de plecat tot pleca.


Daca acesta este istoricul actiunilor voastre,care este problema de fapt,crezi ca domnul respectiv se va transforma in ingerul ingerilor?????Vrei o confirmare a raspunsului dorit de tine??Eu nu ti-o voi da!!!!Prefer as iti spun adevarul!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 13:05
oricine sta cu cineva stiind ca i casatorit are vina,indiferent daca o vezi tu sau nu,,

dc l ai luat daca stiai ca pleca oricum

logic ca nu mai trebui sa te impaci cu el
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 13:08
De la: kudika_15804, la data 2015-02-27 13:05:00
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:01:16
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:41:40Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.


Da ma incadrez in a fi "toanta" daca l-as primi dar cum am spus nu vreau sa-l primesc pentru ca am suferit mult si am fost umilita maxim de el.Imi suna ceva de gen tipa cu care era nu l-a mai vrut si l-a si "pedepsit" iar el nu mai are de cine profita asa ca vine la mine. Si in anii astia cand a avut cate o problema a venit la mine sa-l ajut, venea...il ajutam...pleca pana am spus gata, destul.Nu o vad vinovata pe cea cu care a fost ca m-a lasat pentru ea ,asa este ,dar si daca nu era ea, era alta si de plecat tot pleca.


Daca acesta este istoricul actiunilor voastre,care este problema de fapt,crezi ca domnul respectiv se va transforma in ingerul ingerilor?????Vrei o confirmare a raspunsului dorit de tine??Eu nu ti-o voi da!!!!Prefer as iti spun adevarul!!!


Nu se va transforma in nimic, va ramane tot "broscoi" tocmai de aceea nu il vreau inapoi. Am fost indirect "acuzata" ca ar trebui sa il accept deoarece se caieste si spune ca si-a invatat lectia, si pentru asta si pentru anii anteriori plecarii sa trec peste si sa o luam de la capat, insa eu NU simt ca trebuie sa fac asa ceva.De aceea am intrebat daca gresesc
kudika_977354
Postat pe 27 Februarie 2015 13:44
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:44:03[quote
Nu se va transforma in nimic, va ramane tot "broscoi" tocmai de aceea nu il vreau inapoi. Am fost indirect "acuzata" ca ar trebui sa il accept deoarece se caieste si spune ca si-a invatat lectia, si pentru asta si pentru anii anteriori plecarii sa trec peste si sa o luam de la capat, insa eu NU simt ca trebuie sa fac asa ceva.De aceea am intrebat daca gresesc



Ai mai multa incredere in tine,ca femeie vorbind!!!!Nu gresesti,nici sa nu iei in calcul vreo probabilitate in acest sens!!!!Incertitudinea afisata deriva din lipsa de incredere in propriul discernamant,lucreaza in aceasta directie!!!!Daca SIMTI ca nu trebuie safaci un anumit lucru,ai incredere in propria intuitie si urmeaza-i indemnul,caci aceasta nu te poate insela,caci se naste din "judecata" profunda a sufletului,diferita de ceea ce spune ratiunea,de cele mai multe ori!!Exista un "feeling" special,care te atentioneaza!!!Nu trebuie as ceri parerea cuiva,ci sa ai incredere in puterea ta decizionala!!!Asta face diferenta intre oameni!!
kudika_15804
Postat pe 27 Februarie 2015 13:52
De la: george-, la data 2015-02-27 13:08:18oricine sta cu cineva stiind ca i casatorit are vina,indiferent daca o vezi tu sau nu,,

dc l ai luat daca stiai ca pleca oricum

logic ca nu mai trebui sa te impaci cu el


Cand l-am luat nu stiam ca intr-o zi va pleca. Spun ca daca nu era aia era alta datorita modului in care se purta,isi dorea sa plece.
Mi-a cerut divortul insa nu i l-am dat .
kudika_977354
Postat pe 27 Februarie 2015 13:53
De la: kudika_15804, la data 2015-02-27 13:52:52
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:44:03[quote
Nu se va transforma in nimic, va ramane tot "broscoi" tocmai de aceea nu il vreau inapoi. Am fost indirect "acuzata" ca ar trebui sa il accept deoarece se caieste si spune ca si-a invatat lectia, si pentru asta si pentru anii anteriori plecarii sa trec peste si sa o luam de la capat, insa eu NU simt ca trebuie sa fac asa ceva.De aceea am intrebat daca gresesc



Ai mai multa incredere in tine,ca femeie vorbind!!!!Nu gresesti,nici sa nu iei in calcul vreo probabilitate in acest sens!!!!Incertitudinea afisata deriva din lipsa de incredere in propriul discernamant,lucreaza in aceasta directie!!!!Daca SIMTI ca nu trebuie safaci un anumit lucru,ai incredere in propria intuitie si urmeaza-i indemnul,caci aceasta nu te poate insela,caci se naste din "judecata" profunda a sufletului,diferita de ceea ce spune ratiunea,de cele mai multe ori!!Exista un "feeling" special,care te atentioneaza!!!Nu trebuie as ceri parerea cuiva,ci sa ai incredere in puterea ta decizionala!!!Asta face diferenta intre oameni!!


stim amandoi ca tu nu esti in masura sa le zici altora ce sa faca
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 15:33
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:53:28
De la: george-, la data 2015-02-27 13:08:18oricine sta cu cineva stiind ca i casatorit are vina,indiferent daca o vezi tu sau nu,,

dc l ai luat daca stiai ca pleca oricum

logic ca nu mai trebui sa te impaci cu el


Cand l-am luat nu stiam ca intr-o zi va pleca. Spun ca daca nu era aia era alta datorita modului in care se purta,isi dorea sa plece.
Mi-a cerut divortul insa nu i l-am dat .


si ce te opreste sa nu il dai,,,vz de tn gaseste ti altu,,de schimbat doar tu il cunosti daca se poate schimba sau nu
george-
Postat pe 27 Februarie 2015 15:35
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:53:28
De la: george-, la data 2015-02-27 13:08:18oricine sta cu cineva stiind ca i casatorit are vina,indiferent daca o vezi tu sau nu,,

dc l ai luat daca stiai ca pleca oricum

logic ca nu mai trebui sa te impaci cu el


Cand l-am luat nu stiam ca intr-o zi va pleca. Spun ca daca nu era aia era alta datorita modului in care se purta,isi dorea sa plece.
Mi-a cerut divortul insa nu i l-am dat .


Mentionezi ca el a cerut divortul , dar nu i l-ai acceptat ...ce motivatie ai avut de a refuza divortul ?
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:08
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:01:16
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:41:40Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.


Da ma incadrez in a fi "toanta" daca l-as primi dar cum am spus nu vreau sa-l primesc pentru ca am suferit mult si am fost umilita maxim de el.Imi suna ceva de gen tipa cu care era nu l-a mai vrut si l-a si "pedepsit" iar el nu mai are de cine profita asa ca vine la mine. Si in anii astia cand a avut cate o problema a venit la mine sa-l ajut, venea...il ajutam...pleca pana am spus gata, destul.Nu o vad vinovata pe cea cu care a fost ca m-a lasat pentru ea ,asa este ,dar si daca nu era ea, era alta si de plecat tot pleca.



Hm , ai suferit mult si ai fost umilita , de el ....de aceea timp de 4 ani de zile , timp in care el a convietuit cu o alta femeie , TU te-ai impotrivit divortului !!! Si , da , o femeie calculata , ar fi dat divortul !
De ce in acesti ani , l-ai primit si l-ai ajutat , atunci cand avea nevoie
Te bucuri de intoarcerea lui , dar iti este teama ca dupa un timp isi va lua din nou zborul , asta e dilema ta.
-Dyna-
Postat pe 27 Februarie 2015 18:17
De la: -Dyna-, la data 2015-02-27 18:17:30
De la: kudika_977354, la data 2015-02-27 13:01:16
De la: Rotty_, la data 2015-02-27 12:41:40Uite de aia sunt barbati care fac ce a facut si barbatul tau 354...Ca sunt toante ca tine care sa-l mai primeasca inapoi dupa asemenea fapte. Ma intreb : chiar atat de lipsita de coloana tre sa fi ?
Si cei daca sunt 15 ani de casnicie la misloc ? Sa fie si 50 , a gresit...plateste. Punct.


Da ma incadrez in a fi "toanta" daca l-as primi dar cum am spus nu vreau sa-l primesc pentru ca am suferit mult si am fost umilita maxim de el.Imi suna ceva de gen tipa cu care era nu l-a mai vrut si l-a si "pedepsit" iar el nu mai are de cine profita asa ca vine la mine. Si in anii astia cand a avut cate o problema a venit la mine sa-l ajut, venea...il ajutam...pleca pana am spus gata, destul.Nu o vad vinovata pe cea cu care a fost ca m-a lasat pentru ea ,asa este ,dar si daca nu era ea, era alta si de plecat tot pleca.



Hm , ai suferit mult si ai fost umilita , de el ....de aceea timp de 4 ani de zile , timp in care el a convietuit cu o alta femeie , TU te-ai impotrivit divortului !!! Si , da , o femeie calculata , ar fi dat divortul !
De ce in acesti ani , l-ai primit si l-ai ajutat , atunci cand avea nevoie
Te bucuri de intoarcerea lui , dar iti este teama ca dupa un timp isi va lua din nou zborul , asta e dilema ta.



Divortul nu l-am dat la momentul cand l-a cerut din razbunare nu din alt motiv.De intors nu vreau sa se intoarca, chiar daca spune ca si-a invatat lectia nu il cred pentru ca oamenii nu se schimba decat cand au un interes,insa cum se vad aranjati uita sa fie...altfel.
kudika_977354
Postat pe 2 Martie 2015 09:42
De la: kudika_977354, la data 2015-03-02 09:42:58[
Divortul nu l-am dat la momentul cand l-a cerut din razbunare nu din alt motiv.De intors nu vreau sa se intoarca, chiar daca spune ca si-a invatat lectia nu il cred pentru ca oamenii nu se schimba decat cand au un interes,insa cum se vad aranjati uita sa fie...altfel.



Nu mai conteaza motivele pentru care nu ai acceptat ideea divortului,caci oricare ar fi ele,sunt puerile!!!O femeie ,care trece prin astfel de probleme si care nu accepta divortul,in conditiile in care faptele sotului sunt cunoscute nu se poate prezenta aici cerand sfaturi sau pareri legate de cazul in speta!!!Totul este tradiv,caci femeia ,care accepta asa ceva se caracterizeaza singura!!!Nu poti cere pareri atat timp cat nu esti stapana pe viata ta!!!

Reglementeaza-ti situatia astfel incat statutul tau sa nu fie unul ambiguu!!!Problema este la tine,nu la sotul tau!!
kudika_15804
Postat pe 2 Martie 2015 09:50
Ba te vrea, ba nu te vrea....mie nu prea imi pare ca te iubeste....si vorba ta, ai zis ca l-ai impartit si cu altele, asta vrei si de acum inainte? Fiindca fii sigura ca el nu se va schimba, oamenii ca el nu se schimba niciodata. Eu, in locul tau, nu i-as mai da nicio sansa. A aratat ce poate, de te-ar fii iubit nu s-ar fii comportat asa.
kudika_nicole22
Postat pe 2 Martie 2015 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce mint femeile? 21 De la: anissya 28 Septembrie 2010 00:50
Un barabat insurat care se tot tine dupa mine... 31 De la: kudika_25047 2 Iulie 2013 19:17
Gresesc? 16 De la: kudika_977354 2 Martie 2015 10:23
religia sau lipsa dragostei?? 13 De la: Barbie30 26 Iunie 2010 12:51
Am nevoie de un sfat:) 2 De la: pickard 16 Iulie 2011 13:41