Setari Cookie-uri

avem vreo sansa sa ramanem impreuna?

salut.am si eu o dilema foarte mare si as vrea sa aflu si parerea altora legata de acest lucru.
sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani jumate,ne-am intalnit in anglia cand amandoi lucram ca studenti acolo si de aunci am ramas impreuna.problema e ca el e din moldova si viza lui i-a expirat dar am continuat sa ramanem pe cont propiu sa lucram si el nu sa mai dus acasa de atunci(aproape 4 ani).la inceput nu m-a iubit asa cum eu il iubeam pe al dar timpul a schimbat asta si acum el zice ca ma iubeste dar eu ma tem foarte tare ca atunci cand el se va duce acasa (iarna aceasta) acest lucru poate se va schimba si ma gandesc ca dinstanta dintre noi va schimba totul.credeti ca avem sansa sa ramanem impreuna chiar daca intre noi sunt sute de km.el zice ca daca ma iubeste nu conteaza distanta chiar daca o sa ne vedem mai rar si nu o sa mai traim impreuna.nu stiu ce sa fac.helpppppp!!!!!
cristal29
Postat pe 3 Mai 2010 19:18
De la: cristal29, la data 2010-05-03 19:18:37salut.am si eu o dilema foarte mare si as vrea sa aflu si parerea altora legata de acest lucru.
sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani jumate,ne-am intalnit in anglia cand amandoi lucram ca studenti acolo si de aunci am ramas impreuna.problema e ca el e din moldova si viza lui i-a expirat dar am continuat sa ramanem pe cont propiu sa lucram si el nu sa mai dus acasa de atunci(aproape 4 ani).la inceput nu m-a iubit asa cum eu il iubeam pe al dar timpul a schimbat asta si acum el zice ca ma iubeste dar eu ma tem foarte tare ca atunci cand el se va duce acasa (iarna aceasta) acest lucru poate se va schimba si ma gandesc ca dinstanta dintre noi va schimba totul.credeti ca avem sansa sa ramanem impreuna chiar daca intre noi sunt sute de km.el zice ca daca ma iubeste nu conteaza distanta chiar daca o sa ne vedem mai rar si nu o sa mai traim impreuna.nu stiu ce sa fac.helpppppp!!!!!

Tu stii ce planuri de viitor aveti, daca doriti sa va casatoriti sau sa va mutati impreuna etc...si cat timp ati avea o relatie la distanta...Tu stii cat de mult va iubiti si care "sacrificii" le puteti face pentru a mentine relatia asta si pe viitor,,,,Daca el se mai intoarce sau nu...Ca nu prea am inteles ce planuri si vise aveti dupa plecarea lui.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 4 Mai 2010 10:41
el imi spune ca vrea sa vada daca o sa simta acelasi lucru pt mine si cand va fi acasa,pt ca noi niciodata nu am stat despartiti mai mult de o luna de zile(asta cand eu eram plecata in romania)si atunci ii era dor de mine de fiecare data,dar el nu stie cum e cand el o sa plece acasa,mi-a spus ca atunci o sa hotaram totul
cristal29
Postat pe 5 Mai 2010 00:23
si tocmai de aceasta hotarare imi este teama!!!!!!!!
cristal29
Postat pe 5 Mai 2010 00:24
Numele meu este Cristina , sunt aici sa va citesc cartile. Va pot ajuta sa faceti schimbarile care sunt potrivite. Fac preziceri detaliate pentru viitor. Raspund intrebarilor, telul meu este sa luminez si sa inspir. Cu totii suntem familiarizati cu ideea ca exista si altceva dincolo de realitatea simturilor si instinctiv ne luptam sa ajungem dincolo de aceste limitari. Cateodata ne agatam inimile de o anumita persoana, slujba, situatie si devenim captivi ai mintii pentru ca refuzam sa acceptam ca un anumit lucru nu se va intampla niciodata si continuam sa speram si sa pierdem timp pretios din viata, luni sau chiar ani, pana devenim cinstiti cu noi insine si acceptam adevarul situatiei noastre. Iar atunci, tarotul poate deveni folositor.
Pt. mai multe detalii va rog sa intrati pe site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 5 Mai 2010 01:41
Parerea mea este ca daca e pentru tine vei ramne cu el si daca chiar te iubeste nu se va rupe nimic....Cei drept se spune ca " ochii care nu se vad se uita" dar nu mereu este asa...Poate aceasta plecare a lui va face si mai bine relatiei voastre.
denysya
Postat pe 5 Mai 2010 03:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce greu e...:( 4 De la: fante_de_dorobanti 27 Septembrie 2010 14:51
Mai e ceva de facut? 11 De la: kudika017520 23 Octombrie 2009 16:09
nu stiu cum sa renunt la el.... 7 De la: kudika033360 2 Septembrie 2009 21:15
Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar 23 De la: kudika_973686 11 Noiembrie 2014 13:57
un sfat va rog 14 De la: steffy91 6 August 2011 13:58