Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac

Am fost 6 ani de zile impreuna din care 5 ani ani am stat sub acelasi acoperis.Anul acesta am facut 3 ani de cand am facut logodna si la anul in mai trebuia sa avem nunta.In ultimul an s-a schimbat,cu parintii mei nu se mai intelegea,mama lui nu imi mai vorbea,totul sa schimbat.El era mai mult cu un prieten,unde mergeam noi opa si el,intimitate noi nu mai aveam,el cam tot timpul era cu alcoolul si cu prietenul lui.Mai mult de o luna nu lucra niciunde.Am incercat sa-i explic ca nu se mai poate asa si sa schimbe.Totul era bine cateva zile si dupaia de la inceput.Il iubeam si inca il iubesc,dar nu am mai putut suporta si i-am zis ca vreau sa ne despartim.A acceptat cu amenintari la inceput.De o luna nu l-am mai vazut,am auzit ca si-a facut prietena.In timpul asta de o luna imi trimitea sms-uri in care ba ma jignea,ba spunea ca ii dor de mine si ca vrea sa ne impacam ca sa schimbat.Tot imi spune sa ne vedem sa imi demonstreze ca sa schimbat.

Postat pe 29 Octombrie 2008 13:23
Si tu vrei sa te împaci?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 13:51
As vrea,numai ca nu stiu cum o sa reactioneze parintii mei ,si mi-e frica ca daca nu sa schimbat

Postat pe 29 Octombrie 2008 13:58
Cum reactioneza parinti este un lucru care nu er rebui sa te afecteze. Tu trebuie sa traiesti cu el, nu ei.
Eu personal nu m-as impaca, dar defapt trebuie tu sa stii daca doresti si il mai iubesti.
De schimbat se poate sa se fi schimbat, sau numai aparent sa se schimbe, iar dupa un timp sa preia naravurile pe care lea avut.
Un lucru nu prea înteleg, daca are o prietena, ce te mai streseaza si pe tine cu mesaje si telefoane?
Are acum servici?
Nu mai bea?
A terminat cu amicul cu care iesea afara?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 14:10
Sincer nu stiu dak are serviciu acum,de baut stiu ca nu mai bea k zilnic merge la postliceala de asistenti medicali k mai are un an,cu prietenu nu mai prea umbla din cate am inteles.Acum seara la 18 ma intalnesc cu el la un suc sa vorbim.Nu eram inca hotarata daca sa ma intalnesc cu el sau nu,dar am hotrat sa merg

Postat pe 29 Octombrie 2008 16:53
Atunci povesteste cum a fost dupa ce va întilniti. SI ai grija sa nu te ameteasca din nou cu promisiuni de care nu este în stare sa se tina
la intilnire
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 17:03
Am venit de la intalnire.Mi sa parut putin schimbat,k a mai slabit atat.Mi-or dat lacrimile cand l-am vazut.Mi-a spus ca ia fost dor de mine si a inceput ca cu cati baieti m-am intalnit pana acum,si i-am zis ca cu nimeni,k nu sunt asa cum crede el,si mi-a zis ca nu ma crede.Si a inceput sa imi povesteasca de prietena lui,si ca pe langa ea mai are inca doua.Si i-am zis ca nu are rost sa ne mai vedem,ma durea inima dar nu aveam incotro.El spera ca de la iesirea noastra la suc sa iese mai mult.Si i-am zis ca nu sunt una din cele cu care se intalneaste si nu sa abtinut sa nu ma jigneasca si dupaia sa imi zica k ia fost dor de mine si sa imi aminteasca k eu am fost cea care am vrut sa ne despartim.Ma doare ca am sperat ca in timpul asta am crezut ca se va schimba dar se pare ca m-am inselat.Credca cel mai bine e sa il uit chiar daca doare

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:07
puiule, lasa-l naibii, ca talentul de a goli pahare nu dispare, si daca de-acum se poarta infect, iti imaginezi cum va fi cand va considera ca esti proprietatea lui.
pune punct, si priveste inainte!
googoodoll
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:20
Da. Ai facut bine, ca te-ai intalnit. Si ca nu a reusit sa-si ascunda caracterul neserios.

Chiar daca nu a fost cum ti-ai dorit, macar acum ti-a "murit" speranta la relatia asta, care vezi ca nu ar mai avea rost. Acum esti foarte necajita si trista, dar macar stii ca ati terminat.
Uita-l, o sa te doara si te doare, dar asa este. Gandestete ce urat ar fi sa înnoiti relatia, cand mai umbla si cu alte fete
Si mai groaznic ar fi sa ai un asemennea barbat ca sot.
Bine ca ai avut putere sa termini relatia.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:26
Stiu.Ma doare ca in luna asta cat nu ne-am vazut mam gandit ca mai exista o speranta sa se schimbe dar m-am inselat.O sa il uit ca nu am incotro,dar ma doare ca numa eu stiu cat am suferit si el deja a scos niste barfe in oras cum ca as fi...si mai ales maicasa de cate ori are ocazia ma jigneste,nu mai eu stiu cate am facut eu pt.el si cat i-am ajutat,l-am facut cu scoala de soferi,l-am tinut 4 ani in facultate,maicasa nu avand de unde,si taicasu murind acum 2 ani,si cu cate nu i-am ajutat,si asta mi multamul.Cand ii spuneam ca e pe interes se jura ca nu e adevarat,si acum am inceput sa cred k el a stat cu mine numa sa profite

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:30
Fii fericita ca nu mai sta lenesul pe banii tai.
Probabil ti-au spus prietenii, ca sta pe banii tai si face abuz.
Nu ma intelege gresit, nu am nimic împotriva sa impart toate cheltuielile in doi, sau sa ajut, daca partenerul are o faza mai grea.
Nici nu am nimic impotriva relatiilor unde femeia castiga mai mult si el sta acasa cu copii sau face lucrurile casnice.
Dar ca sa fie intretinut financiar, trebuie sa se comporte f. bine.

Iar cu mama lui nici nu as mai sta la discutie sau as spune ce bine si-a educat baiatul: bautor, lenes, c* ...un parazit social
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:42
Nici eu nu aveam nimic impotriva dak se purta frumos,si faza cu maicasa de 2 ani de zile nu mi-a mai vorbit dinainte sa moara taicasu,pt.k in urma unor barfe ce or ajuns la urechile parintilor mei cum ca el sta cu mine pt bani pana ce isi termina facultatea si dupaia gata,eu iam spus lu maicasa k cand facem nunta in caz ca nu o sa avem copii toata averea le-o las verisoriilor mei trei tripleti,si ea a sarit ca cum ca nu e normal asa ceva,si de atunci numai barfe si nici nu ma mai saluta,pana anul asta cand am mai vrut de pasti sa rup relatia m-a invitat la ei de pasti ca sa ma intrebe de ce vreau sa ma despart de el,dupaia la nunta lu fratesu in iulie parea distanta si de atunci iar nu am mai vazuto,eu ii ziceam lui dak nu face nimic sa ne impace eu nu mai rezist cu barfe si in halul asta sa nu ma salute,si el imi zicea tot sa astept.noi am fost la cluj la faculate la aceeasi,el renuntand in al dolea an la faculate si transferandu-se la postliceala,eu anul asta am terminat facultatea si masteru l-am amanat si am venit aks,neavand bani el s-a transferat cu postliceala aks.In ultimul an era asa de gelos ca nici cu colegele nu aveam voie sa ies,si multe altele.Ma durat dar iam zis acum o luna ca vreau sa rupem logodna,ne-am despartit eu sperand k io venii mintea la cap,ceea ce nu sa intamplat.Noi cand ne-am logodit am facut-o la Biserica cu preot si la Episcop Grecp-Catolic si Romano-Catolic,eu provenind dintr-un neam de preoti

Postat pe 29 Octombrie 2008 20:55
Ce e aia logodna 3 ani???!!!

Un capitol in viata ta s-a terminat.
Acum poti incepe altul.

Postat pe 17 Noiembrie 2008 05:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vai de cine pateste ce nu se asteapta... 4 De la: _Cryssa_ 21 Martie 2011 18:51
M-a parasit... 34 De la: Micael 20 Ianuarie 2011 11:33
cineva sa ma ajute... 27 De la: anemma2002 4 August 2010 21:09
Habar n-am!!!! 36 De la: cristiana_cris 28 Octombrie 2009 15:12
Confuzie.. 2 De la: 21 Aprilie 2015 07:23