Setari Cookie-uri

Cum sa rezist indiferentei?

Dupa ce ne-am despartiti de 2 luni,am fost indiferenta aproape o luna,apoi m-a cautat sa fim prieteni,am acceptat,dar tot aveam probleme sa zic asa cu prietena lui.Era geloasa pe mine,credea ca ma impac cu el si toate alea [eu inca mai tin la el] . Cand se certa cu ea ma cauta pe mine,cand deja se impaca gata nu mai era relatia deloc.Asa ca m-am decis sa intrerup orice legatura cu el.I-am dat ignore,l-am sters de la prieteni de o saptamana si jumatate.In timpu asta ne-am vazut intr-o excursie de 1 mai cand a incercat sa se bage in seama cu mine,vroia sa vorbim,ma lua dupa brat,se dadea la mine si i-am zis clar ca noi doi nu avem ce vorbi si sa-si ia mainile de pe mine.Dar nu inceta. Imi spunea daca i-am dat ignore si asta a fost singura intrebare la care i-am raspuns si am zis ca da. Acum ma mai gandesc la el din cand in cand,si uneori imi vine sa-l scot de la ignore.Tare mi-e frica c-o sa o iau de la capat si renunt la indiferenta dar nu vreau asta.Nu stiu cum si ce sa fac. Acum ca i-am dat "cale libera" prietenei lui,ei doi iar s-au certat e vai de capu lor.Nu stiu altceva decat sa se certe. Vreau sa ma ajutati ce sa fac sa scap de tentatie, uneori simt nevoia sa vorbesc cu el,sa-l caut dar nu trebuie sa fac asta.Trebuie sa fiu tare.. :(
kudika165899
Postat pe 5 Mai 2010 22:33
De la: kudika165899, la data 2010-05-05 22:33:36Dupa ce ne-am despartiti de 2 luni,am fost indiferenta aproape o luna,apoi m-a cautat sa fim prieteni,am acceptat,dar tot aveam probleme sa zic asa cu prietena lui.Era geloasa pe mine,credea ca ma impac cu el si toate alea [eu inca mai tin la el] . Cand se certa cu ea ma cauta pe mine,cand deja se impaca gata nu mai era relatia deloc.Asa ca m-am decis sa intrerup orice legatura cu el.I-am dat ignore,l-am sters de la prieteni de o saptamana si jumatate.In timpu asta ne-am vazut intr-o excursie de 1 mai cand a incercat sa se bage in seama cu mine,vroia sa vorbim,ma lua dupa brat,se dadea la mine si i-am zis clar ca noi doi nu avem ce vorbi si sa-si ia mainile de pe mine.Dar nu inceta. Imi spunea daca i-am dat ignore si asta a fost singura intrebare la care i-am raspuns si am zis ca da. Acum ma mai gandesc la el din cand in cand,si uneori imi vine sa-l scot de la ignore.Tare mi-e frica c-o sa o iau de la capat si renunt la indiferenta dar nu vreau asta.Nu stiu cum si ce sa fac. Acum ca i-am dat "cale libera" prietenei lui,ei doi iar s-au certat e vai de capu lor.Nu stiu altceva decat sa se certe. Vreau sa ma ajutati ce sa fac sa scap de tentatie, uneori simt nevoia sa vorbesc cu el,sa-l caut dar nu trebuie sa fac asta.Trebuie sa fiu tare.. :(

Esti pe drumul cel bun deja;-) Fa toate lucrurile care iti fac placere (citeste,iesi in oras....) si nu te mai gandi la ce a fost. Ignora-l mai departe si o sa-ti treaca gandurile astea;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Mai 2010 23:50
De la: kudika165899, la data 2010-05-05 22:33:36Dupa ce ne-am despartiti de 2 luni,am fost indiferenta aproape o luna,apoi m-a cautat sa fim prieteni,am acceptat,dar tot aveam probleme sa zic asa cu prietena lui.Era geloasa pe mine,credea ca ma impac cu el si toate alea [eu inca mai tin la el] . Cand se certa cu ea ma cauta pe mine,cand deja se impaca gata nu mai era relatia deloc.Asa ca m-am decis sa intrerup orice legatura cu el.I-am dat ignore,l-am sters de la prieteni de o saptamana si jumatate.In timpu asta ne-am vazut intr-o excursie de 1 mai cand a incercat sa se bage in seama cu mine,vroia sa vorbim,ma lua dupa brat,se dadea la mine si i-am zis clar ca noi doi nu avem ce vorbi si sa-si ia mainile de pe mine.Dar nu inceta. Imi spunea daca i-am dat ignore si asta a fost singura intrebare la care i-am raspuns si am zis ca da. Acum ma mai gandesc la el din cand in cand,si uneori imi vine sa-l scot de la ignore.Tare mi-e frica c-o sa o iau de la capat si renunt la indiferenta dar nu vreau asta.Nu stiu cum si ce sa fac. Acum ca i-am dat "cale libera" prietenei lui,ei doi iar s-au certat e vai de capu lor.Nu stiu altceva decat sa se certe. Vreau sa ma ajutati ce sa fac sa scap de tentatie, uneori simt nevoia sa vorbesc cu el,sa-l caut dar nu trebuie sa fac asta.Trebuie sa fiu tare.. :(


Si cand te uiti sau auzi cum se cearta cu ea, nu-ti pui problema ca asa va face si cu tine? Cand il vezi cum se poarta cu iubita lui, nu-ti da de gandit ce fel de "barbat" este?
Ar trebui sa inveti de pe acum ca un om de calitate ramane un om de calitate indiferent cu cine are de-a face.
Nu retin unde am auzit vorba asta: a cuceri o femeie este o arta, despartirea ar trebui sa fie si ea o arta.
Ai dreptate, fii tare! Cu siguranta gasesti in jurul tau alte persoane cu care sa poti vorbi.
rashela
Postat pe 6 Mai 2010 04:05
De la: kudika165899, la data 2010-05-05 22:33:36Dupa ce ne-am despartiti de 2 luni,am fost indiferenta aproape o luna,apoi m-a cautat sa fim prieteni,am acceptat,dar tot aveam probleme sa zic asa cu prietena lui.Era geloasa pe mine,credea ca ma impac cu el si toate alea [eu inca mai tin la el] . Cand se certa cu ea ma cauta pe mine,cand deja se impaca gata nu mai era relatia deloc.Asa ca m-am decis sa intrerup orice legatura cu el.I-am dat ignore,l-am sters de la prieteni de o saptamana si jumatate.In timpu asta ne-am vazut intr-o excursie de 1 mai cand a incercat sa se bage in seama cu mine,vroia sa vorbim,ma lua dupa brat,se dadea la mine si i-am zis clar ca noi doi nu avem ce vorbi si sa-si ia mainile de pe mine.Dar nu inceta. Imi spunea daca i-am dat ignore si asta a fost singura intrebare la care i-am raspuns si am zis ca da. Acum ma mai gandesc la el din cand in cand,si uneori imi vine sa-l scot de la ignore.Tare mi-e frica c-o sa o iau de la capat si renunt la indiferenta dar nu vreau asta.Nu stiu cum si ce sa fac. Acum ca i-am dat "cale libera" prietenei lui,ei doi iar s-au certat e vai de capu lor.Nu stiu altceva decat sa se certe. Vreau sa ma ajutati ce sa fac sa scap de tentatie, uneori simt nevoia sa vorbesc cu el,sa-l caut dar nu trebuie sa fac asta.Trebuie sa fiu tare.. :(





... alooo, titlul trebuia sa fie altul ... cum sa rezisti prostiei ... ... eu te inteleg ca trebuie sa fii ''tare'' ...

marco918
Postat pe 6 Mai 2010 05:14
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-05 23:50:28
Esti pe drumul cel bun deja;-) Fa toate lucrurile care iti fac placere (citeste,iesi in oras....) si nu te mai gandi la ce a fost. Ignora-l mai departe si o sa-ti treaca gandurile astea;-)


probabil sunt intr-o pasa proasta acum. prima saptamana a fost atat de usor pana cand l-am vazut in acea excursie. incerc sa fac si alte lucruri insa cand ajung acasa totul imi aminteste de el. s-a mai intamplat sa fiu indiferenta,pana cand m-a cautat.de data asta nu vreau sa fac aceeasi greseala.dar as vrea sa stiu totusi ca vrea sa vorbeasca cu mine.. dar asta nu se va intampla.trebuie sa ma resemnez.imi mai plac si de alti baieti,dar am impresia ca totul imi merge prost. Nu mai stiu sa cuceresc baieti,parca totul imi merge pe dos. Daca las baietii sa vina la mine,probabil nu se va intampla asta foarte curand..
kudika165899
Postat pe 6 Mai 2010 16:32
azi trebuia sa ma duc in parc cu niste prieteni,dar nu am avut chef..eram obosita si parca presimteam ca se va intampla ceva..si asa a fost.noroc ca nu m`am dus..era acolo..desi el nu prea merge pe acolo.l`a vazuto o prietena,si el se tot uita la ea si prin jurul ei.se uita dupa mine.. duamne..imi vine uneori sa`l scot de la ignore..azi a plouat,nu puteam sa nu ma gandesc la el..imi aminteam cand eram prieteni foarte bine acum 3 saptamani in urma.. cand vedea ca vorbesc ciudat imi trimitea sms daca sunt suparata.. cand i`am vorbit de impacare la fel mi`a trimis sms noaptea daca o sa ma schimb,si daca o sa ma comport altcumva cu el acum ca mi`a zis ca nu vrea sa ne impacam..pt ca stie ca iar vor aparea certuri,si e mai bine asa.. vaii.. nu pot sa nu ma gandesc la cuvintele lui... :-<
kudika165899
Postat pe 9 Mai 2010 23:39
Intr-un fel te inteleg.Am trecum si eu printr-o situatie asemanatoare.Trebuie sa fi tare!Poate acum te gandesti ca va fi altfel,dar nu e asa.Primele zile dupa ce va impacati o sa te faca sa crezi ca e totul ok,apoi o sa fie la fel.Tot tu o sa pici prost...O sa iti dea din nou viata peste cap,fara vreun rost.Vezi-ti de viata ta,iar cand iti aduci aminte de el,gandeste-te la tot raul pe care ti la facut.Mai vrei sa ai parte de asa ceva?Probabil ca nu..Gaseste-ti puterea si mergi inainte.Esti pe drumul cel bun.Nu ceda!Ai grija de tine si sper ca vei trece peste!
kudika027825
Postat pe 10 Mai 2010 08:30
De la: kudika027825, la data 2010-05-10 08:30:12Intr-un fel te inteleg.Am trecum si eu printr-o situatie asemanatoare.Trebuie sa fi tare!Poate acum te gandesti ca va fi altfel,dar nu e asa.Primele zile dupa ce va impacati o sa te faca sa crezi ca e totul ok,apoi o sa fie la fel.Tot tu o sa pici prost...O sa iti dea din nou viata peste cap,fara vreun rost.Vezi-ti de viata ta,iar cand iti aduci aminte de el,gandeste-te la tot raul pe care ti la facut.Mai vrei sa ai parte de asa ceva?Probabil ca nu..Gaseste-ti puterea si mergi inainte.Esti pe drumul cel bun.Nu ceda!Ai grija de tine si sper ca vei trece peste!


multumesc de sfaturi..dar stii..nu mi-a facut rau...pot sa zic..tot eu am fost de vina ca ne-am despartit,iar cand am fost prieteni buni dupa despartire,a fost greseala mea ca a facut asta ..
vreau sa fiu tare.am noroc ca acum incep petrecerile,zile de nastere,majorate si mai uit din cand in cand..
kudika165899
Postat pe 10 Mai 2010 13:42
Cel mai bine ar fi sa cauti sa-ti faci alt prieten ...unul dragut si simpatic, si cu care sa nu prea te certi ....si asa o sa ii dai ignore fostului for ever
Cocktail
Postat pe 10 Mai 2010 22:08
De la: Cocktail, la data 2010-05-10 22:08:34Cel mai bine ar fi sa cauti sa-ti faci alt prieten ...unul dragut si simpatic, si cu care sa nu prea te certi ....si asa o sa ii dai ignore fostului for ever


da stiu..problema e ca nu prea pot sta mult cu un baiat..desi imi place de cineva cu care am fost in excursie,ne-am mancat in gura..si acum vorbim pe mess..ne impartasim impreuna ceea ce ne place la aman2: adica muzica .. dar nu stiu cum sa par interesata de el sa vada.. nu stiu daca el simte ceva pentru mine..desi in excursie orice faceam fiecare numa de ciuda altuia.In tren au fost niste amintiri de neuitat..dar acum a revenit la normal.nu stiu ce sa fac..il plac,dar el nu cred.. nu stiu ce sa spun,cum sa ma comport,cum sa il vad.azi cand l`am vazut in oras din intamplare mi`a sarit inima din loc si am fost fericita.mi`a inveselit ziua cum l`am vazut.ce sa fac? :(
kudika165899
Postat pe 11 Mai 2010 19:10
Gandeste-te ca simte ca tu inca ai ceva acolo pentru el, se foloseste de tine .in viata daca mergi inainte pe drumul cel drept dai de ceva nou si pe meritul si alegerea ta,meriti asta nu? daca mergi inapoi te impiedici si te ranesti singura...drum bun!
pufosica
Postat pe 16 Mai 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog niste sfaturi...sincere 16 De la: kudikale 15 Mai 2012 12:24
Cea mai penibila chestie... 122 De la: ego71 29 Iunie 2011 05:47
visul meu... 12 De la: nicossia 22 Ianuarie 2011 16:22
De ce unii baieti cred ca corpul este pe primul loc la o fata? 20 De la: cherrydreamm 24 Martie 2010 23:36
BUNA DIMINEATA 2 De la: Full_Metal_Jacket 16 Februarie 2009 15:02