Setari Cookie-uri

oare sa mai stam impreuana?

Buna fetelor, va rog dati-mi un sfat.Am o rel d 3 ani, dupa un an si ceva am zis sa ne mutam impreuna.El e la facult in anu 4 si eu anu 3 in brasov. parintii i-au cumparat o garsoniera in anu 2 si au fost de acord cu statul impreuna.EU AM 22 D ANI SI EL TOT 22
La inceput a fost ff bine apoi el a inceput sa stea nopti intregi la calculator si mie asta nu imi convenea pt k facea zgomot si nici langa mine nu era.Ne mai certam si din motivul banilor,el isi cumpara in fiecare zi tigari si bere si cand ramane fara bani numai mie imi cere, mie nu imi convine sa ii dau bani de bere, de tigari ii mai dau chiar daca sunt nefumatoare, il inteleg. Facturile tot eu le platesc mai des.
Ieri am avut un exam si am lasat dezordine in casa pt k nu am mai avut timp.cand am venit acasa facea el curatenie si a inceput sa imi reproseze ca d c nu fac curatenie sau daca fac. fac d mantuiala, asta nu e adevarat pt k eu fac curatenie, cand am examen numai de facut patul sau de dat cu mopul mai am eu timp.I-am spus ca exam mai important decat o curatenie, pe care o putem sa o fac si mai tarziu si ca nu fac facult sa ii fiu menajera in garsoniera lui.
sapt trecuta am facut o ciorbita, a zis ca nu vrea sa manance pt k nu buna ca a mamei lui, dupa ce ca am stat o gramda in bucatare....in loc sa invat pt examenele ce urmeaza. oricum nu mai fac ciorba niciodata. Nu stiu cum si de ce dar intre noi doi se simte o monotonie crunta
Legat d e partea sentimentala nu stiu cand a fost ultima data cand mi-a spus ca ma iubeste, imi da un pupik cand plec eu la facult sau cand pleaca el, atat.Daca nu il mai sarut eu, el nu are nici o treaba.Relatii sexuale cam rarute, daca la inceput erau in fiecare zi acum la 2 sapt. el a fost si este primul meu prieten evident ca eram si virgina.
CE SA FAC ?SA MAI STAM IMPREUNA? Eu inca il mai iubesc, nu stiu de ce dar nu ma vad in viitor fara el

Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:32
comunicati.
spune i c t deranjeaza.
el va spune ce l va deranja.
ai grija cu tonul folosit pt k e posibil k el sa o ia k pe un reprosh shi atunci sit va degenera in ceva urat...
dc el iti va spune ce l deranjeaza, asculta l pana la capat fara sa l intrerupi cu replici sau alte reproshuri... rationalizeaza... gandeste te bn... dc are sau nu dreptate. poate va exagera in unele cazuri.
e bn k unul dintre voi sa fie calm shi sa rationalizeze in momentul in care o sa aveti aceasta discutie, pt k la urma urmei nimanui nu i place ceea ce va auzi.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:38
mersi mult pt sfat, dar nu stiu cum o sa il pun in apliicare pt ca noi cand ne certam nu e calm nici unu dintre noi, fiecare tine sa isi spuna pc d vedere. sunt zile in care ne certam si apoi nu ne vorbim deloc vreo 3 zile.

Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:00
e o monotonie din care deriva certuri urate de tot p la 3 4 dimin.Nu stiu daca mai merita rel

Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:19
De la: alina_22, la data 2009-01-16 11:19:52e o monotonie din care deriva certuri urate de tot p la 3 4 dimin.Nu stiu daca mai merita rel


atunci cred k ai raspunsul....
dar sa fii sigura k in momentul in care vei ieshi din aceasta rel, nu t vei mai intoarce pt k o sa zici tu k uite varianta asta nu am incercat o..
t pup...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:53
De la: alina_22, la data 2009-01-16 11:00:11mersi mult pt sfat, dar nu stiu cum o sa il pun in apliicare pt ca noi cand ne certam nu e calm nici unu dintre noi, fiecare tine sa isi spuna pc d vedere. sunt zile in care ne certam si apoi nu ne vorbim deloc vreo 3 zile.


pai d aia ziceam k sa va ascultati pana la capat unul p altu shi sa folositi un ton civilizat... acu am citit shi asta
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:54
Cand iubesti treci peste orice.Din cele spuse de tine,asta nu se numeste iubire ci pur si simplu o convietuire in doi,pt. o anumita perioada,probabil ca deja relatia voastra este destul de deteriorata,asa ca nu te inteleg,de ce sa stai cu cineva numai pt,ca are unde sta,obisnuinta si-a spus deja cuvantul.Considera ca nu doresti sa duci o viata de familist de genul acesta,esti tanara,faci o facultate,nu te opri aici doar din considerente mai mult materiale decat sentimentale.Viata merge inainte,daca este acum asa,te asigur ca nu se va schimba mai tarziu si vei regreta ca nu ai luat o decizie corecta la momentul oprtun.Dezmeticestete,ai o viata intreaga inainte,cauta omul potrivit,care sa te iubeasca si sa te pretuiasca,chiar daca mai faci greseli.Iti doresc bafta ,incredere in tine si succes in viata/

Postat pe 25 Martie 2009 23:01
spune-i tot ce te deranjeaza, si ce te-a deranjat...comunica cu el..dar nu -l fa sa creada ca ii reprosezi.vorbeste calm cu el.

Postat pe 12 Mai 2009 10:59
stiu ca este f usor sa dai sfaturi , dar mai greu este sa le aplici..in aceeasi situatie sunt eu ca si tine....cu o mica diferenta ca eu sper in schimbare de 12 ani, doar pt. ca-l iubesc...acum stiu ca nimic nu se v-a schimba. Norocul meu este ca am o casa de vacanta la tara , unde ma cantonez de cate ori simt nevoia sa imi incarc bateriile si sa ma regasesc........daca ai puterea sa rupi aceasta relatie este ok... Eu nu am putut sa o fac............
mona_04
Postat pe 19 Aprilie 2010 22:21
Vad ca iubiti niste specimene nereusite si va mancati viata aiurea... spuneti-mi si mie de ce nu va iubiti pe voi in primul rand????
darksukkubus69
Postat pe 24 Aprilie 2010 12:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadouuuu 60 De la: Macika00 22 August 2013 03:01
Cum pot scapa de efectele depresiei? 34 De la: C_Florentina 27 Mai 2013 12:06
Va rog, vorbiti cu mine 37 De la: Rafinata 3 Iunie 2009 14:52
am nevoie de un sfat,de o parere... 31 De la: eliana_love 3 Iunie 2009 22:00
Adoptati un pufarin 3 De la: diana1981 29 August 2009 18:38