Setari Cookie-uri

Comunicarea intr-o relatie.

Hi, am si eu o problema... M-am despartit de prietena mea pe faptul ca , nu comunicam si ea are nevoie de comunicare, si ca sunt prea gelos... Gelozia o scoatem , m-am lamurit.
Eu sunt genul daca ma vad cu prietena zilnic nu prea am ce sa comunic cu ea si chiar nu am inteles acest motiv de despartire. Eu aproape toate cuplurile care le-am intalnit si se vedeau zilnic doar ei 2 nu aveau ce sa comunice, cand ea mi-a pus primu motiv de despartie "Comunicarea" pentru ca are nevoie sa comunicam. Ma puteti ajuta cu aceasta problema care ma bagat in foarte mult fum... Multumesc, o zi buna.
KenTGravity
Postat pe 7 Mai 2010 13:55
Dar voi cand va intalniti ce faceti doar va mozoliciti?si atat?Nu vb nici macar despre cat de "naspa"sunt "profi" ori ce note ati luat la sch? Nah ca pt tine mi-am tras si vocabular de pitzi
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 7 Mai 2010 14:03
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-05-07 14:03:50 Dar voi cand va intalniti ce faceti doar va mozoliciti?si atat?Nu vb nici macar despre cat de "naspa"sunt "profi" ori ce note ati luat la sch? Nah ca pt tine mi-am tras si vocabular de pitzi

Nu numai asta, comunicam dar nu prea mereu... Mai sunt momente in care se lasa o tarere profunda de 2-5 minute... Sper ca nu esti pitzi ;)) Nu inteleg faptul , ce tot vrea sa comunicam... Poate vrea sa ne bazam si pe runda a 2 a (sex-ul) si de asta mi-a dat Flit, un prieten bun asta mi-a spus... Eu gen sunt rusinos, daca fata mi-se pare cuminte, nu am cum sa ma dau la ea chit ca nu mai e virgina. Dar daca e una trecuta prin viata >:) hoho :))
KenTGravity
Postat pe 7 Mai 2010 14:16
Eu te-as intreba pe tine ce intelegi prin comunicare? Nu aveti ce sa va spuneti, despre ce sa vorbiti? Pai, hai sa vedem, dupa ce epuizati subiectul profii, colegii, mall-ul, cluburile, fitzele si masinile cu multi cai putere, treceti la sex, nu? Sau invers, nu conteaza.
Nu-i de mirare ca nu aveti ce va spune.

Nu era un repros. E o realitate in care sunteti varati pana in gat cu totii.

Ca sa fiu si mai bine inteleasa, cat de multe cunosti despre iubita ta? Ce-i place, ce nu-i place, ce-si doreste, alea-alea, intelegi tu. Probabil ca nici ea nu stie mare lucru despre tine. Si cand banalitatile au fost spuse, se face acea pauza despre care vorbesti. Si pe care tu nu ai incercat niciodata s-o rupi. Faptul ca ea isi doreste COMUNICARE inseamna ca tu nu ai reusit sa treci dincolo de ceea ce vede si restul lumii la ea.
rashela
Postat pe 7 Mai 2010 14:39
De la: rashela, la data 2010-05-07 14:39:13subiectul profii, colegii, mall-ul, cluburile, fitzele si masinile cu multi cai putere

De asta nu ... Profii , colegi da, dar Mall, fitze , shopping :)) si multe altele sunt prea Pitzi & Coca... Si dupa cum se observa eu nu sunt genul si asta inseamna ca nici iubita nu e genul... Sarim peste, in rest ai avut foarte mare dreptate si iti multumesc frumos, sper ca ai avut foarte mare dreptate si incercam si cum spui tu dupa ce ne impacam... Daca ne mai impacam :| pentru ca a intervenit si problema cu scoala... In fine, daca nu Mergem mai departe. No Panik
KenTGravity
Postat pe 8 Mai 2010 09:30
kudika182637
Postat pe 25 Mai 2010 14:21
la sigur rashela are perfecta dreptate,la care asi putea sa adaug,poate ea nu stie prea multe despre tine si asta o deranjaza mult,deoarece nu comunicati,prin comunicare poti afla viata celui care te intereseaza ,incearca sa-i povestesti despre viata ta ,trecutul tau,visele tale,dorintele tale ,durerile si bucuriile tale ,astfel ti le va spune si ea si veti avea mult mai multa incredere unul in altul,va veti simti in largul vostru si veti fi siguri ca viata voastra e in siguranta.Mai mult sunt sigura ca daca vrea comunicare inseamna ca --i place sa vorbeasca cu tine,pune-i intrebari la ceea ce face ,cere-i parerea referitor la ceva ce vreai sa faci ,etc.astfel va intelege ca si tie iti plac discutiile cu ea si ca ai incredere in ea ,si ca-i oferi atentia cuvenita si daca e timida de ce te-ar deranja ,orice fata timida poate fi transformata daca baiatul e indraznet,
kudika182637
Postat pe 25 Mai 2010 14:23
De la: KenTGravity, la data 2010-05-07 13:55:33Hi, am si eu o problema... M-am despartit de prietena mea pe faptul ca , nu comunicam si ea are nevoie de comunicare, si ca sunt prea gelos... Gelozia o scoatem , m-am lamurit.
Eu sunt genul daca ma vad cu prietena zilnic nu prea am ce sa comunic cu ea si chiar nu am inteles acest motiv de despartire. Eu aproape toate cuplurile care le-am intalnit si se vedeau zilnic doar ei 2 nu aveau ce sa comunice, cand ea mi-a pus primu motiv de despartie "Comunicarea" pentru ca are nevoie sa comunicam. Ma puteti ajuta cu aceasta problema care ma bagat in foarte mult fum... Multumesc, o zi buna.


e simplu .. vorbeste , nu conteaza ce spui
Ventrue
Postat pe 25 Mai 2010 16:20
De obicei, prin comunicarese intelege sa vorbiti atat despre voi cat si despre altii, respectiv altele. Mai intai e bine sa stiti de toate despre voi: ce va place, ce nu va place, ce locuri ati vrea sa vedeti, ce oameni va plac, care e filmul preferat, maruntisuri de genul acesta. Apoi puteti trece pe "filosofare": "Ai auzit ce-a facut Basescu, ma?" "Pai daca eram in locul lui, pana acum...." Intelegi? Lucruri de genul asta. Vorbiti despre ORICE.
kudika185400
Postat pe 25 Mai 2010 16:29
da intradevar e foarte simplu,trebuie doar sa vrei,fara sa te complici prea tare,vorbiti despre orice
kudika182637
Postat pe 25 Mai 2010 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai merita ? 41 De la: kudika_970418 25 August 2014 22:41
Va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine, nu stiu ce sa mai fac.. 20 De la: pickard 6 Decembrie 2010 22:50
Nedumerire 28 De la: SorinD 26 Martie 2011 07:05
cum il recuceresc ..? :( 40 De la: Diavolyta_ 4 Iulie 2009 23:03
Anunt umanitar - un suflet se zbate pentru viata 1 De la: generash 12 Noiembrie 2009 11:11