Setari Cookie-uri

Perioad ale relatiei, nevoie de un sfat

Buna. Sunt Andrei, am 21 de ani si iubita mea are 17 ani. Avem o relatie de 7 luni, insa din cand in cand avem unele probleme. Cand e bine, totul e perfect as putea spune, dar din cand in cand apar unele perioade atat la ea, cat si la mine care nu le intelegem. La ea totusi se simt mai puternic.

Trebuie sa precizez ca ea e prima iubita si invers. Sa va spun despre ce e vorba, totul este bine azi, iar a doua zi nu mai are chef de relatie, se gandeste sa ne despartim (fara sa spuna asta), devine mai rece. Am vorbit despre perioada asta si mi-a zis ca desi se gandeste la despartire, imediat se gandeste ca nu face bine si daca dupa ce ne vom desparti isi va da seama ca nu poate fara mine. Ultima oara cand s-a intamplat am vorbit despre asta si aproape am decis sa ne despartim, iar dupa vreo jumatate de ora mi-a trimis mesaj ca ma iubeste foarte foarte mult si nu vrea asta.

La inceput m-am gandit ca poate fi din cauza ca vorbim foarte mult si nu e destul "spatiu personal", insa se pare ca nu e nici asta. De cand vorbim mai putin, e ceva mai bine, dar nu s-a chiar rezolvat problema. Intreband-o daca cu alt baiat crede ca ar putea fi mai bine, poate eu sunt cauza, a zis ca nici nu vrea sa se gandeasca si e sigura ca ma iubeste.

Chiar nu stiu ce sa mai cred, ea zice ca nu intelege de ce e asa si de ce se tot intampla asta. Fetelor? Ati avut si voi perioade dinastea in relatie? Cum le-ati rezolvat?
kudika_927641
Postat pe 14 Iulie 2013 10:51
Toate trec in viata si fete credema ....vei avea timp sa cunosti destule.Cuta pe cineva cu capul pe umeri,pustoacele pt tine sunt prea copilaroase si-ti provoaca dureri de cap!
Titanika
Postat pe 14 Iulie 2013 11:34
Nu stiu daca va fi usor sa o las pentru ca o iubesc si eu, si ea ma iubeste la randul ei. Dar nu inteleg de unde vin aceste perioade in care ea nu mai e sigura, nici macar ea nu se intelege.

Poate daca am gasi cauza, am reusi sa o corectam.
kudika_927641
Postat pe 14 Iulie 2013 12:00
De la: kudika_927641, la data 2013-07-14 12:00:49Nu stiu daca va fi usor sa o las pentru ca o iubesc si eu, si ea ma iubeste la randul ei. Dar nu inteleg de unde vin aceste perioade in care ea nu mai e sigura, nici macar ea nu se intelege.

Poate daca am gasi cauza, am reusi sa o corectam.



Este o copila,deci instabila,las-o sa mai copilareasca,nici tu nu esti departe de ea,totul se desfasoara dupa cursul firesc al vietii!!!!Iubita ta trebuie sa mai creasca,de fapt,amandoi!!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Iulie 2013 12:13
@kudika_15804 sa mai crestem amandoi impreuna sau separat? Din punctul tau de vedere care e drumul mai bun?
kudika_927641
Postat pe 14 Iulie 2013 12:17
De la: kudika_927641, la data 2013-07-14 12:17:06@kudika_15804 sa mai crestem amandoi impreuna sau separat? Din punctul tau de vedere care e drumul mai bun?

parerea mea este ,sa nu te increzi prea mult ca poate ai lua de soatza,sau
Titanika
Postat pe 14 Iulie 2013 12:28
De la: kudika_927641, la data 2013-07-14 12:17:06@kudika_15804 sa mai crestem amandoi impreuna sau separat? Din punctul tau de vedere care e drumul mai bun?



Ar fi ideal sa cresteti impreuna,dar depinde de amandoi,in aceeasi masura!!!Sincer,varsta domnisoarei este critica in sensul instabilitatii data de varsta in sine!!!Veti creste oricum,dar fiecare in felul lui!!!Ca opinie personala,dezvoltati-va separat,mai ales minora in cauza!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Iulie 2013 12:48
Parerea mea e ca-i inca imatura. La varsta adolescentei relatiile nu prea tin, stii si tu asta. Pustoaicele de liceu sunt destul de instabile emotional. Nu-ti face mari sperante. Daca nu dureaza, asta e
Micaell
Postat pe 14 Iulie 2013 19:37
Multumesc pentru parere. Si eu ma gandesc cateodata sa ne despartim pentru ca daca mereu vor fi perioadele astea, e destul de clar ca nu va merge pentru totdeauna. Dar nu pot inca..
kudika_927641
Postat pe 14 Iulie 2013 21:55
De la: kudika_927641, la data 2013-07-14 21:55:07Multumesc pentru parere. Si eu ma gandesc cateodata sa ne despartim pentru ca daca mereu vor fi perioadele astea, e destul de clar ca nu va merge pentru totdeauna. Dar nu pot inca..


Io zic asa...mai copilariti putin amandoi ca veti avea timp destul de iubiri imposibile si despartiri la norma...asa-i viata
Vipassana
Postat pe 14 Iulie 2013 22:36
Am o intrebare pentru fetele/femeile de aici. Ma gandeam ca o posibilitate ar fi sindromul premenstrual. Am citit despre el si pare sa se potriveasca. Cam din a 14a zi dupa menstruatie pana la venirea ei dureaza si pare sa fie si la ea la fel, cam aceeasi perioada si mereu trece odata cu menstruatie si cel putin 2 saptamani dupa totul e foarte bine.

Ce credeti?
kudika_927641
Postat pe 17 Iulie 2013 22:01
asa ceva, chiar nu am auzit!
Titanika
Postat pe 17 Iulie 2013 23:34
De la: kudika_927641, la data 2013-07-17 22:01:40Am o intrebare pentru fetele/femeile de aici. Ma gandeam ca o posibilitate ar fi sindromul premenstrual. Am citit despre el si pare sa se potriveasca. Cam din a 14a zi dupa menstruatie pana la venirea ei dureaza si pare sa fie si la ea la fel, cam aceeasi perioada si mereu trece odata cu menstruatie si cel putin 2 saptamani dupa totul e foarte bine.

Ce credeti?



Este adevarat faptul ca multe femei devin irascibile,sensibile ,agitate,nemultumite,tensionate in perioada de dinaitea menstrei si chiar pe parcursul ei,dar nu aceasta este explicatia pentru comportamentul iubitei tale!!!Ce ar insemna aceasta???Ar insemna ca marea majoritate a femeilor sa nu se mai inteleaga cu nimeni,sa reactioneze impulsiv la toti factorii perturbatori,ceea ce nu este veridic!!!!Alta este cauza si anume inmaturitatea generata de varsta detinuta,nu este ceva grav,se va corecta in timp,toti am avut momentele noastre!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Iulie 2013 21:12
De la: Titanika, la data 2013-07-17 23:34:16 asa ceva, chiar nu am auzit!


Mai Titanika , la varsta dumitale n-ai auzit de sindromul premenstrual? Rusinica !!!

http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047
Cavalerul_maltez
Postat pe 21 Iulie 2013 23:58
Ca nu le cunosti e una si ca le ignori sau tratezi cu dispret e alta.
Cand nu cunosti un termen medical pui mana si cauti pe internet nu bagi raspunsuri de genul '' asa ceva n-am auzit '' sau '' are pitici pe creier''.
Cu atat mai mult cu cat comentariul vine de la cineva trecut de 40 de ani si care se presupune ca a trecut prin viata asta. Deci cineva am spune noi, cu capul pe umeri.
Posibil sa nu fie adevarat intotdeauna.
Cavalerul_maltez
Postat pe 22 Iulie 2013 00:17
O fi sau nu o fi imaturitate, eu deja nu mai stiu ce sa cred. Ne apropiem de 8 luni si in fiecare luna perioada asta apare cu ceva zile inainte de menstruatia ei si se termina odata cu inceputul ei, motiv pentru care m-am gandit ca ar putea fi si asta o cauza.

Am vorbit de multe ori despre asta dar ea pur si simplu nu stie de ce se trezeste in unele zile si o enerveaza orice fac si atunci se gandeste sa ne despartim, iar dupa isi da seama ca ma iubeste si ca nu vrea asta. Iar dupa cateva zile, ii trece si e iarasi fata iubitoare.

Eu deja nu mai stiu ce sa inteleg...
kudika_927641
Postat pe 22 Iulie 2013 18:18
De la: kudika_927641, la data 2013-07-22 18:18:05O fi sau nu o fi imaturitate, eu deja nu mai stiu ce sa cred. Ne apropiem de 8 luni si in fiecare luna perioada asta apare cu ceva zile inainte de menstruatia ei si se termina odata cu inceputul ei, motiv pentru care m-am gandit ca ar putea fi si asta o cauza.

Am vorbit de multe ori despre asta dar ea pur si simplu nu stie de ce se trezeste in unele zile si o enerveaza orice fac si atunci se gandeste sa ne despartim, iar dupa isi da seama ca ma iubeste si ca nu vrea asta. Iar dupa cateva zile, ii trece si e iarasi fata iubitoare.

Eu deja nu mai stiu ce sa inteleg...



Intelege-o,este simplu!!!Nu este usor sa fii femeie!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Iulie 2013 19:08
De la: kudika_15804, la data 2013-07-22 19:08:25
De la: kudika_927641, la data 2013-07-22 18:18:05O fi sau nu o fi imaturitate, eu deja nu mai stiu ce sa cred. Ne apropiem de 8 luni si in fiecare luna perioada asta apare cu ceva zile inainte de menstruatia ei si se termina odata cu inceputul ei, motiv pentru care m-am gandit ca ar putea fi si asta o cauza.

Am vorbit de multe ori despre asta dar ea pur si simplu nu stie de ce se trezeste in unele zile si o enerveaza orice fac si atunci se gandeste sa ne despartim, iar dupa isi da seama ca ma iubeste si ca nu vrea asta. Iar dupa cateva zile, ii trece si e iarasi fata iubitoare.

Eu deja nu mai stiu ce sa inteleg...



Intelege-o,este simplu!!!Nu este usor sa fii femeie!!!


Incerc sa o inteleg, dar as vrea sa nu mai existe perioadele astea in care ea nu mai stie ce vrea. Pana acum am inteles-o 8 luni
kudika_927641
Postat pe 22 Iulie 2013 20:03
De 8 luni muncesti sa o schibi!? Si nu te-ai plictisit>?Mare lucru!!! Dai mai departe cu tupeu,as fi curioasa cine va ceda primul!
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2013 20:24
De la: Titanika, la data 2013-07-22 20:24:12De 8 luni muncesti sa o schibi!? Si nu te-ai plictisit>?Mare lucru!!! Dai mai departe cu tupeu,as fi curioasa cine va ceda primul!

sa o*schimbi....
Titanika
Postat pe 22 Iulie 2013 20:32
De la: kudika_15804, la data 2013-07-22 19:08:25
De la: kudika_927641, la data 2013-07-22 18:18:05O fi sau nu o fi imaturitate, eu deja nu mai stiu ce sa cred. Ne apropiem de 8 luni si in fiecare luna perioada asta apare cu ceva zile inainte de menstruatia ei si se termina odata cu inceputul ei, motiv pentru care m-am gandit ca ar putea fi si asta o cauza.

Am vorbit de multe ori despre asta dar ea pur si simplu nu stie de ce se trezeste in unele zile si o enerveaza orice fac si atunci se gandeste sa ne despartim, iar dupa isi da seama ca ma iubeste si ca nu vrea asta. Iar dupa cateva zile, ii trece si e iarasi fata iubitoare.

Eu deja nu mai stiu ce sa inteleg...



Intelege-o,este simplu!!!Nu este usor sa fii femeie!!!

interesant,,nu i usor sa fi femeie,,,nu i usor sa fi mecanic,,pilot fotbalist barbat zmeu fat frumos harap alb,,,,,,,,,,,,,,,
prazlea1
Postat pe 22 Iulie 2013 20:39
De la: kudika_927641, la data 2013-07-22 20:03:27[quote name=
Incerc sa o inteleg, dar as vrea sa nu mai existe perioadele astea in care ea nu mai stie ce vrea. Pana acum am inteles-o 8 luni



Daca reactiile sunt fiziologice nu se poate modifica mare lucru in evolutia lor,caci asa este ea construita,la care contribuie si fondul psihic sensibil,adaugandu-se si doza de rasfat,caracteristica oricarei tinere,femeie in devenire!!!Daca acele manifestari nu sunt fortate pentru a-ti oferi spectacol lunar,accepta-le si nimic mai mult,se vor atenua o data cu nasterea primului copil!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2013 11:32
Hmm...stiu ca este dificil, sa vezi situatia cat mai oboectiv,mai ales cand exista sentimente,amintiri care va leaga, si ma refer mai mult in cazul tau...
Ca sfat,ar trebuii sa te gandesti in primul rand la tine,pentru ca tu esti cea mai impotanta persoana pentru tine insuti,ce iti doresti tu de la o relatie,de la femeia care o vrei langa tine...
Intrebarile pe caRe trebuie sa ti le pui sunt:"Ma simt fericit ca sunt langa ea sau doar traiesc intr-o iluzie?Este ceea ce imi doresc cu adevarat sau ma complac in situatie?Merita sa traiesc aceste indoieli frecvente?Ce esTe cel mai important pentru mine?"...s.a.m.d..
Cel mai frumos sentiment este iubirea,acolo unde cu adevart exista..
Exista doua tipui de oameni;cei care iubesc,si cei care se lasa iubiti,in care unul iubeste mai mult decat celalalt!
Nu fi tu acela care ofera prea mult! Si nu o spun din egoism,ci doar ca asta aduce suferinta,putin cate putin..
Daca numai dupa 7 luni ea este indecisa,sau nesigura de sentimentele ei( nu conteaza vasta,varsta e doar un numar din punctul meu de vedere,evorba de experienta,pe care o inveti singur lovindu-te de zid,sau invatad din greselile altora),ar trebuii sa te gandesti ce te face sa o iubesti atat de mult,si ce te face sa crezi ca si ea te iubeste in aceeasi masura?..
Nu spun decat sa fi sincer cu tine,nu sa te demoralizez sau sa-ti iau "gura de speranta" pe care o ai,dorinta...
Oricum,sper ca ti am putut fi de folos,si daca nu,macar am incercat.:)
bluekitty
Postat pe 23 Iulie 2013 16:12
De la: kudika_15804, la data 2013-07-23 11:32:54
De la: kudika_927641, la data 2013-07-22 20:03:27[quote name=
Incerc sa o inteleg, dar as vrea sa nu mai existe perioadele astea in care ea nu mai stie ce vrea. Pana acum am inteles-o 8 luni



Daca reactiile sunt fiziologice nu se poate modifica mare lucru in evolutia lor,caci asa este ea construita,la care contribuie si fondul psihic sensibil,adaugandu-se si doza de rasfat,caracteristica oricarei tinere,femeie in devenire!!!Daca acele manifestari nu sunt fortate pentru a-ti oferi spectacol lunar,accepta-le si nimic mai mult,se vor atenua o data cu nasterea primului copil!!!


Cred ca sunt fiziologice, am vorbit despre asta si nu intelege de ce se intampla asta. A zis ca ar vrea sa fie bine dar asa mereu ne chinuim unul pe altul cand vine perioada aia din nou si nu vrea asta, dar nu stie de ce pateste.

Cat despre nastere...cred ca vor mai fi multe luni pana atunci haha
kudika_927641
Postat pe 23 Iulie 2013 21:27
asta e ea, daca o accepti asa bine daca nu spune-i te pup, pa, pa!
yumy
Postat pe 23 Iulie 2013 21:30
De la: bluekitty, la data 2013-07-23 16:12:02Hmm...stiu ca este dificil, sa vezi situatia cat mai oboectiv,mai ales cand exista sentimente,amintiri care va leaga, si ma refer mai mult in cazul tau...
Ca sfat,ar trebuii sa te gandesti in primul rand la tine,pentru ca tu esti cea mai impotanta persoana pentru tine insuti,ce iti doresti tu de la o relatie,de la femeia care o vrei langa tine...
Intrebarile pe caRe trebuie sa ti le pui sunt:"Ma simt fericit ca sunt langa ea sau doar traiesc intr-o iluzie?Este ceea ce imi doresc cu adevarat sau ma complac in situatie?Merita sa traiesc aceste indoieli frecvente?Ce esTe cel mai important pentru mine?"...s.a.m.d..
Cel mai frumos sentiment este iubirea,acolo unde cu adevart exista..
Exista doua tipui de oameni;cei care iubesc,si cei care se lasa iubiti,in care unul iubeste mai mult decat celalalt!
Nu fi tu acela care ofera prea mult! Si nu o spun din egoism,ci doar ca asta aduce suferinta,putin cate putin..
Daca numai dupa 7 luni ea este indecisa,sau nesigura de sentimentele ei( nu conteaza vasta,varsta e doar un numar din punctul meu de vedere,evorba de experienta,pe care o inveti singur lovindu-te de zid,sau invatad din greselile altora),ar trebuii sa te gandesti ce te face sa o iubesti atat de mult,si ce te face sa crezi ca si ea te iubeste in aceeasi masura?..
Nu spun decat sa fi sincer cu tine,nu sa te demoralizez sau sa-ti iau "gura de speranta" pe care o ai,dorinta...
Oricum,sper ca ti am putut fi de folos,si daca nu,macar am incercat.:)


Multumesc pentru punctul de vedere :) Ce ma face sa o iubesc cred ca e faptul ca e o fata speciala, cuminte, sensibila..Am placut-o inca de acum 3 ani si am ajuns sa fim impreuna pana la urma. E o fata mai retrasa, nu prea iese cu "gasca" in oras, mama ei imi zicea ca ea nu prea are prietene cu care iese.

Ce ma face sa cred ca ma iubeste? In perioadele bune, mereu imi scrie si imi spune cat de mult ma iubeste si cateodata mai vorbeste despre posibilitatea de a ne casatori. In plus, de fiecare data cand suntem impreuna e foarte fericita. E tipul ala de fata copilaroasa si cuminte, nu e genul de fata care e versata si se joaca cu baietii.
kudika_927641
Postat pe 23 Iulie 2013 21:31
De la: kudika_927641, la data 2013-07-23 21:31:35
De la: bluekitty, la data 2013-07-23 16:12:02Hmm...stiu ca este dificil, sa vezi situatia cat mai oboectiv,mai ales cand exista sentimente,amintiri care va leaga, si ma refer mai mult in cazul tau...
Ca sfat,ar trebuii sa te gandesti in primul rand la tine,pentru ca tu esti cea mai impotanta persoana pentru tine insuti,ce iti doresti tu de la o relatie,de la femeia care o vrei langa tine...
Intrebarile pe caRe trebuie sa ti le pui sunt:"Ma simt fericit ca sunt langa ea sau doar traiesc intr-o iluzie?Este ceea ce imi doresc cu adevarat sau ma complac in situatie?Merita sa traiesc aceste indoieli frecvente?Ce esTe cel mai important pentru mine?"...s.a.m.d..
Cel mai frumos sentiment este iubirea,acolo unde cu adevart exista..
Exista doua tipui de oameni;cei care iubesc,si cei care se lasa iubiti,in care unul iubeste mai mult decat celalalt!
Nu fi tu acela care ofera prea mult! Si nu o spun din egoism,ci doar ca asta aduce suferinta,putin cate putin..
Daca numai dupa 7 luni ea este indecisa,sau nesigura de sentimentele ei( nu conteaza vasta,varsta e doar un numar din punctul meu de vedere,evorba de experienta,pe care o inveti singur lovindu-te de zid,sau invatad din greselile altora),ar trebuii sa te gandesti ce te face sa o iubesti atat de mult,si ce te face sa crezi ca si ea te iubeste in aceeasi masura?..
Nu spun decat sa fi sincer cu tine,nu sa te demoralizez sau sa-ti iau "gura de speranta" pe care o ai,dorinta...
Oricum,sper ca ti am putut fi de folos,si daca nu,macar am incercat.:)


Multumesc pentru punctul de vedere :) Ce ma face sa o iubesc cred ca e faptul ca e o fata speciala, cuminte, sensibila..Am placut-o inca de acum 3 ani si am ajuns sa fim impreuna pana la urma. E o fata mai retrasa, nu prea iese cu "gasca" in oras, mama ei imi zicea ca ea nu prea are prietene cu care iese.

Ce ma face sa cred ca ma iubeste? In perioadele bune, mereu imi scrie si imi spune cat de mult ma iubeste si cateodata mai vorbeste despre posibilitatea de a ne casatori. In plus, de fiecare data cand suntem impreuna e foarte fericita. E tipul ala de fata copilaroasa si cuminte, nu e genul de fata care e versata si se joaca cu baietii.

Sincer mie mi se pare ca e tocmai invers, fata fara prietene are multi prieteni. Poate totusi ma insel si chiar e o fata buna, atunci iti urez casa de piatra si copii de ciocolata de pe acum
yumy
Postat pe 23 Iulie 2013 21:41
De la: yumy, la data 2013-07-23 21:41:37
De la: kudika_927641, la data 2013-07-23 21:31:35
De la: bluekitty, la data 2013-07-23 16:12:02Hmm...stiu ca este dificil, sa vezi situatia cat mai oboectiv,mai ales cand exista sentimente,amintiri care va leaga, si ma refer mai mult in cazul tau...
Ca sfat,ar trebuii sa te gandesti in primul rand la tine,pentru ca tu esti cea mai impotanta persoana pentru tine insuti,ce iti doresti tu de la o relatie,de la femeia care o vrei langa tine...
Intrebarile pe caRe trebuie sa ti le pui sunt:"Ma simt fericit ca sunt langa ea sau doar traiesc intr-o iluzie?Este ceea ce imi doresc cu adevarat sau ma complac in situatie?Merita sa traiesc aceste indoieli frecvente?Ce esTe cel mai important pentru mine?"...s.a.m.d..
Cel mai frumos sentiment este iubirea,acolo unde cu adevart exista..
Exista doua tipui de oameni;cei care iubesc,si cei care se lasa iubiti,in care unul iubeste mai mult decat celalalt!
Nu fi tu acela care ofera prea mult! Si nu o spun din egoism,ci doar ca asta aduce suferinta,putin cate putin..
Daca numai dupa 7 luni ea este indecisa,sau nesigura de sentimentele ei( nu conteaza vasta,varsta e doar un numar din punctul meu de vedere,evorba de experienta,pe care o inveti singur lovindu-te de zid,sau invatad din greselile altora),ar trebuii sa te gandesti ce te face sa o iubesti atat de mult,si ce te face sa crezi ca si ea te iubeste in aceeasi masura?..
Nu spun decat sa fi sincer cu tine,nu sa te demoralizez sau sa-ti iau "gura de speranta" pe care o ai,dorinta...
Oricum,sper ca ti am putut fi de folos,si daca nu,macar am incercat.:)


Multumesc pentru punctul de vedere :) Ce ma face sa o iubesc cred ca e faptul ca e o fata speciala, cuminte, sensibila..Am placut-o inca de acum 3 ani si am ajuns sa fim impreuna pana la urma. E o fata mai retrasa, nu prea iese cu "gasca" in oras, mama ei imi zicea ca ea nu prea are prietene cu care iese.

Ce ma face sa cred ca ma iubeste? In perioadele bune, mereu imi scrie si imi spune cat de mult ma iubeste si cateodata mai vorbeste despre posibilitatea de a ne casatori. In plus, de fiecare data cand suntem impreuna e foarte fericita. E tipul ala de fata copilaroasa si cuminte, nu e genul de fata care e versata si se joaca cu baietii.

Sincer mie mi se pare ca e tocmai invers, fata fara prietene are multi prieteni. Poate totusi ma insel si chiar e o fata buna, atunci iti urez casa de piatra si copii de ciocolata de pe acum


Totul e bine, mai putin daca nu ar fi perioadele alea. E total inexplicabil. Seara imi spune "scumpule" si dimineata se trezeste fara chef. Nu se poate intampla nimic peste noapte, decat ceva ce nu poate fi direct controlabil.
kudika_927641
Postat pe 23 Iulie 2013 21:49
mai putin cand sunt perioadele alea*
kudika_927641
Postat pe 23 Iulie 2013 21:52
Ma intorc cu vesti :) M-ati ajutat cu parerile voastre, acum trebuie sa va tin la curent. Dupa cum spuneam luna de luna existau niste perioada...ei bine, luna asata nu a mai aparut. O diferenta care a aparut e ca parintii ei nu au mai "comentat" nimic cu privire la relatie si chiar au incurajat-o sa ne intalnim.

Pana la urma cred ca nesiguranta ei era legata de faptul ca parintii nu erau de acord cu relatia noastra.
kudika_927641
Postat pe 14 August 2013 18:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-a dat papucii dupa ce a aflat ca nu-i pot face copii! 21 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 02:21
Disperare,frica,suferinta si durere 20 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:49
ce e de facut cand nu te mai iubeste 14 De la: andreea1976 9 Iunie 2009 17:25
Sa ma despart de el? 23 De la: palmira 25 Octombrie 2010 07:26
soacrele 3 De la: cristiana_cris 25 Noiembrie 2009 13:09