Setari Cookie-uri

Dragoste adevarata sau o simpla pasiune?

Sunt casatorita de 20 de ani cu un barbat pe care l-am respectat si il respect in continuare.Avem impreuna 2 copii minunati iar de 4 ani o casa pe care am visat-o toata viata.E un barbat bun, onest,corect insa niciodata n-a stiut sa se poarte cu o femeie asa cum face un om care iubeste.Nu mi-a spus niciodata ca sunt frumoasa,ca sunt importanta in viata lui si intotdeauna cand intrebam cum ar trebui sa stiu ca ma iubeste spunea ca doar merge la munca , adeuce bani si asta e o forma de iubire.De 15 ani au inceput si probleme de sanatate pentru el iar noi am incetat sa mai fim sot si sotie pentru ca nu mai putea. Am aperat ani de zile ca se va vindeca dar n-a fost asa. De un an am cunoscut un barbat care mi-a oferit dragostea pe care n-am avut-o niciodata.Sub toate formele. Insa n-am stiut s-o traiesc.Mi-a fost frica mereu ca n-o merit, ca traiesc un pacat pe care o sa-l platesc scump.El era din alt oras dar venea la mine foarte des.Imi spunea ca sunt femeia vietii lui si singura iubire adevarata, ca o sa ma astepte toata viata. Am cerut sa aiba rabdare 2 ani pana cea mica va merge la facultate si apoi voi fi cu el.E adevarat ca in unele momente pentru ca era mai tanar si n-a avut copii din casatoria anterioara ,iar el iubea copiii, ii spuneam ca poate nu merita sa-si sacrifice viata cu mine si e mai bine sa-si caute alta femeie care sa-i ofere tot ce merita.S-a simtit respins si a suferit foarte mult.A ales sa renunte la mine pentru ca el crede ca nu voi fi niciodata a lui.Am indraznit sa-i spun acum la final ca e singurul barbat pe care l-am iubit cu adevarat vreodata si il rog sa-mi dea o singura sansa sa-i arat asta.El zice ca nu mai vrea, ca e prea tarziu si acum are o alta relatie in orasul lui si vrea sa faca totul foarte bine si foarte repede.Atunci cum a iubit adevarat daca a reusit sa aiba o noua relatie cand noi nici nu ne-am spus adio?Si a doua sansa exista?
kudika317648
Postat pe 24 Iunie 2012 10:28
De la: kudika317648, la data 2012-06-24 10:28:32Sunt casatorita de 20 de ani cu un barbat pe care l-am respectat si il respect in continuare.Avem impreuna 2 copii minunati iar de 4 ani o casa pe care am visat-o toata viata.E un barbat bun, onest,corect insa niciodata n-a stiut sa se poarte cu o femeie asa cum face un om care iubeste.Nu mi-a spus niciodata ca sunt frumoasa,ca sunt importanta in viata lui si intotdeauna cand intrebam cum ar trebui sa stiu ca ma iubeste spunea ca doar merge la munca , adeuce bani si asta e o forma de iubire.De 15 ani au inceput si probleme de sanatate pentru el iar noi am incetat sa mai fim sot si sotie pentru ca nu mai putea. Am aperat ani de zile ca se va vindeca dar n-a fost asa. De un an am cunoscut un barbat care mi-a oferit dragostea pe care n-am avut-o niciodata.Sub toate formele. Insa n-am stiut s-o traiesc.Mi-a fost frica mereu ca n-o merit, ca traiesc un pacat pe care o sa-l platesc scump.El era din alt oras dar venea la mine foarte des.Imi spunea ca sunt femeia vietii lui si singura iubire adevarata, ca o sa ma astepte toata viata. Am cerut sa aiba rabdare 2 ani pana cea mica va merge la facultate si apoi voi fi cu el.E adevarat ca in unele momente pentru ca era mai tanar si n-a avut copii din casatoria anterioara ,iar el iubea copiii, ii spuneam ca poate nu merita sa-si sacrifice viata cu mine si e mai bine sa-si caute alta femeie care sa-i ofere tot ce merita.S-a simtit respins si a suferit foarte mult.A ales sa renunte la mine pentru ca el crede ca nu voi fi niciodata a lui.Am indraznit sa-i spun acum la final ca e singurul barbat pe care l-am iubit cu adevarat vreodata si il rog sa-mi dea o singura sansa sa-i arat asta.El zice ca nu mai vrea, ca e prea tarziu si acum are o alta relatie in orasul lui si vrea sa faca totul foarte bine si foarte repede.Atunci cum a iubit adevarat daca a reusit sa aiba o noua relatie cand noi nici nu ne-am spus adio?Si a doua sansa exista?


Parerea mea: vazand ca nu te poate avea atat de usor precum a crezut, a renuntat la tine si a inceput o noua relatie ( intuitia imi spune ca el avea deja aceasta relatie inca de pe vremea cand te curta pe tine). Imi pare rau sa ti-o spun, dar parerea mea este ca doar tu ai tinut la el cu adevarat, el nu-mi pare sa te fi iubit, altfel nu ar fi renuntat la tine atat de usor si nu ar fi inceput imediat o alta relatie.

Intrebai ceva de o a doua sansa. Da, poti oferi sau poti primi o a doua sansa, insa cand la mijloc e rost de iubire adevarata, iar sentimentele sunt impartasite, pe cand, in problema ta, doar tu pari sa ai sentimente cu adevarat pentru acel barbat. Cel mai bine ar fi, dupa parerea mea, daca ai accepta faptul ca sentimentele voastre nu sunt reciproce, si ai merge mai departe pe calea ta.
kokeshi
Postat pe 24 Iunie 2012 10:40
Cu cati ani este mai tanar?
kudika467548
Postat pe 24 Iunie 2012 10:43
De la: kudika317648, la data 2012-06-24 10:28:32Sunt casatorita de 20 de ani cu un barbat pe care l-am respectat si il respect in continuare.


Draga mea, a cere unui barbat sa aiba rabdare,este ultimul lucru,pe care l-ai putea face pentru ca aceasta calitate,nu se prezinta ca existenta in registrul masculin,decat foarte rar,atunci cand facem referire la o relatie amoroasa,mai ales daca este insotita de mult sex.

Lasam la o parte aspectul intim al familiei tale,,nu putem inainta foarte mult in aceasta directie!!!Regulile impamantenite,sigur ti-ar spune altceva,dar,eu,una,nu te judec si nici nu vreau sa intru pe un teritoriu mult prea personal!!

Bun ,sa trecem mai departe!!!Imposibilitatea de a-ti continua viata intima,in bune conditii,te-a impins in bratele unui barbat,care era mai tanar si nu avea obligatii familiale,legate de existenta copiilor!!Iata doua puncte de analiza ,care ar fi trebuit sa te oblige la o gandire profunda,asupra relatiei respective!!Draga mea,barbatii nu stiu sa astepte femeia,pentru ei ,,este sau nu,,traiesc clipa sau trec la urmatoarea,nu este niciun fel de problema in ceea ce-i priveste!!El a jucat rolul cuceritorului,care,in momentul in care a fost solicitat la ingaduinta si rabdare, a dat bir cu fugitii,,exact ce am spus in randul de mai sus!!!!Este grav???Nu,este normal pentru el,dar dureros pentru tine pentru ca te-ai implicat foarte mult!!!

Este posibil ca acea legatura, anuntata tie,sa fi fost incipienta, de-alungul relatiei voastre,lasata in stare latenta,spre o posibila evolutie,in cazul in care iti declinai pozitia,ceea ce s-a si intamplat!!!Iti spunea ca te iubeste?????????Aceste cuvinte fac parte din vocabularul uzitat de catre barbati,,nu este greu sa le spui,dar este dificil sa si demonstrezi veridicitatea lor!!!Deci,,aici,cu rezerva de rigoare,,,nu as pune baze solide pe declaratia domnului!!!Draga mea,atunci cand iubesti o persoana,,o faci din toata inima si sub toate aspectele!!!Nu am inteles bine??VREI SA TE ROGI SA-TI ACORDE O SANSA ,pentru a-i demonstra iubirea,ce i-o porti??????????????????Cum vine asta???????Te umilesti in fata unui barbat,,caci umilinta este??????????Imi este imposibil sa cred ca esti femeie!!!!!Draga,o poti face,nu te retine nimeni,dar nu uita un lucru,,cu cat te umilesti mai mult,cu atat ai sa fii calcata in picioare!!!


Sanse??/Toti avem dreptul la sanse,sa oferim,sa primim,dar conteaza foarte mult,cui acordam si cui cerem aceste sanse!!!A acorda o sansa,este semn de omenie,marinimie,noblete sufleteasca!!!A cere acordarea unei sanse,,dovedeste recunoastrea sinelui,in lupta cu viata,dar daca o faci neinspirat,,iti vei strange lacrimile in pumni!!!

Nu ai cunoscut iubirea adevarata decat acum,,dar a existat,doar din partea ta,,aici este problema!!Daca astepti ca el sa revina la sentimente nobile,fata de tine,,,nu stiu,sincer,,nu merita asteptarea!!

In ceea ce priveste viata ta de familie,sincer,imi pare rau de faptul ca treci prin asa ceva,,incearca sa te regasesti,,caci de asa ceva ai nevoie,,nu ai fost iubita,,dar ai descoperit iubirea!!!Nu esti singura ,sa stii!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iunie 2012 11:16
Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Barbatul acesta m-a iubit si a dovedit asta in timpul relatiei prin multe gesturi, nu doar prin cuvinte.L-am ranit destul de des fara sa vreau. Poate inconstient imi doream sa stiu cat rezista. Daca e cu adevarat barbatul pentru care sa las totul in urma.E cu 6 ani mai mic, nu e o diferenta enorma. Si cand ne-am cunoscut si el era casatorit.A divortat in timpul relatiei noastre. Oare de ce a cere o sansa inseamna umilire? Stiu doar ce am gresit si ce as putea sa nu mai repet .Atat imi doresc.Si pentru o iubire adevarat eu cred ca merita sa incerci orice.Acum e adevarat ca nu mai stiu cat am insemnat pentru el.Tot ce am traitt impreuna a fost iubire, insa despartirea imi pune un mare semn de intrebare.
kudika317648
Postat pe 24 Iunie 2012 17:02
De la: kudika317648, la data 2012-06-24 17:02:21Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Barbatul acesta m-a iubit si a dovedit asta in timpul relatiei prin multe gesturi, nu doar prin cuvinte.L-am ranit destul de des fara sa vreau. Poate inconstient imi doream sa stiu cat rezista. Daca e cu adevarat barbatul pentru care sa las totul in urma.E cu 6 ani mai mic, nu e o diferenta enorma. Si cand ne-am cunoscut si el era casatorit.A divortat in timpul relatiei noastre. Oare de ce a cere o sansa inseamna umilire? Stiu doar ce am gresit si ce as putea sa nu mai repet .Atat imi doresc.Si pentru o iubire adevarat eu cred ca merita sa incerci orice.Acum e adevarat ca nu mai stiu cat am insemnat pentru el.Tot ce am traitt impreuna a fost iubire, insa despartirea imi pune un mare semn de intrebare.




Revin cu aceeasi nedumerire,care ma macina de foarte mult timp,caci nu inteleg mersul anumitor fapte!!!

Daca ce ati trait a fost iubire adevarata,cum imi poti explica rapiditatea cu care si-a gasit alta partenera,si retragerea din fata rugamintii tale de a avea rabdare cu tine???Fa-ma sa pricep,caci nu inteleg!!Eu stiu un lucru si anume---atunci cand iubesti o persoana,sentimentele nu dispar peste noapte,,ele rezistand ,mult timp,in inima celui care iubeste,cautand,in acest mod,,sa fie cat mai aproape de persoana iubita,sa-i respecte dorintele si sa o inteleaga!!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 24 Iunie 2012 17:16
Ai dreptate. Poate a fost doar sufletul meu cel care isi dorea cu disperare sa creada tot.Pentru noi intelesul cuvintelor,,pentru toata viata" a fost diferit dupa cum se vede.O sa ma rog sa-mi gasesc iar linistea si poate increderea in oameni.
kudika317648
Postat pe 25 Iunie 2012 00:22
Cred ca e inutil sa-ti spun ca e vina ta ca te-ai aruncat intr-o casnicie, nefiind foarte sigura de sentimentele pe care i le purtai viitorului sot.Acum deja e prea tarziu pentru regrete. Esti o femeie Casatorita, cu Obligatii... Trebuie sa te concentrezi acum asupra educarii copiilor si sa lasi povestile de amor de-o parte. Daca n-ai profitat de tinerete ca sa faci tot ce-ti trece prin cap, asta este. Ce sa cauti tu, femeie maritata, cu un barbat venit de aiurea? Unde vrei sa te duci, cand ai copii de crescut si un sot care de bine de rau ti-a oferit un trai decent si un camin??? Crezi ca-s mai buni altii? Ti se par asa pentru ca nu-i poti avea. Daca ai fi cu ei zi de zi, iti spun eu ca ai descoperi ca lucrurile nu sunt chiar asa de roz. Toti par feti-frumosi cand sunt la distanta si ii vezi o data pe luna. Daca nu poti sta fara sex, ok, gaseste un barbat care sa-ti satisfaca fanteziile... Dar nu confunda borcanele, si nu incerca sa transformi o persoana care nu-ti poate fi decat amant, in ceva mai mult. Spui ca iubitul tinea la tine... Lucrurile sunt inselatoare insa... Poate ca te iubea tocmai pt ca nu putea sa te aiba cu adevarat. Daca e bun de amant, nu inseamna ca e bun si de sot.
Micaell
Postat pe 25 Iunie 2012 15:53
De la: kudika317648, la data 2012-06-24 17:02:21Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Barbatul acesta m-a iubit si a dovedit asta in timpul relatiei prin multe gesturi, nu doar prin cuvinte.L-am ranit destul de des fara sa vreau. Poate inconstient imi doream sa stiu cat rezista. Daca e cu adevarat barbatul pentru care sa las totul in urma.E cu 6 ani mai mic, nu e o diferenta enorma. Si cand ne-am cunoscut si el era casatorit.A divortat in timpul relatiei noastre. Oare de ce a cere o sansa inseamna umilire? Stiu doar ce am gresit si ce as putea sa nu mai repet .Atat imi doresc.Si pentru o iubire adevarat eu cred ca merita sa incerci orice.Acum e adevarat ca nu mai stiu cat am insemnat pentru el.Tot ce am traitt impreuna a fost iubire, insa despartirea imi pune un mare semn de intrebare.


Daca-ti doresti atat de mult cea de-a doua sansa de la el, atunci de ce nu incerci s-o obtii?

Chiar daca e posibil sa fii refuzata, vei sta cu inima impacata dupa aceea, stiind ca macar ai facut ce ti-a dictat inima.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 16:01
De la: MissRainbow, la data 2012-06-24 17:16:13
De la: kudika317648, la data 2012-06-24 17:02:21Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. Barbatul acesta m-a iubit si a dovedit asta in timpul relatiei prin multe gesturi, nu doar prin cuvinte.L-am ranit destul de des fara sa vreau. Poate inconstient imi doream sa stiu cat rezista. Daca e cu adevarat barbatul pentru care sa las totul in urma.E cu 6 ani mai mic, nu e o diferenta enorma. Si cand ne-am cunoscut si el era casatorit.A divortat in timpul relatiei noastre. Oare de ce a cere o sansa inseamna umilire? Stiu doar ce am gresit si ce as putea sa nu mai repet .Atat imi doresc.Si pentru o iubire adevarat eu cred ca merita sa incerci orice.Acum e adevarat ca nu mai stiu cat am insemnat pentru el.Tot ce am traitt impreuna a fost iubire, insa despartirea imi pune un mare semn de intrebare.




Revin cu aceeasi nedumerire,care ma macina de foarte mult timp,caci nu inteleg mersul anumitor fapte!!!

Daca ce ati trait a fost iubire adevarata,cum imi poti explica rapiditatea cu care si-a gasit alta partenera,si retragerea din fata rugamintii tale de a avea rabdare cu tine???Fa-ma sa pricep,caci nu inteleg!!Eu stiu un lucru si anume---atunci cand iubesti o persoana,sentimentele nu dispar peste noapte,,ele rezistand ,mult timp,in inima celui care iubeste,cautand,in acest mod,,sa fie cat mai aproape de persoana iubita,sa-i respecte dorintele si sa o inteleaga!!!!!!!


Unii mai confunda o atractie puternica cu sentimentul de dragoste. S-ar putea ca si in acest caz sa fie vorba de aceeasi confuzie.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 16:03
Am cerut-o si n-am considerat o umilire in asta.Insa el nu vrea sa mi-o acorde.Acum are alta relatie si e prea tarziu spune el.Am deschis subiectul acesta pentru ca ma simt la capatul puterilor si mi-e din ce in ce mai greu sa trec singura prin tot.Stiam ca voi fi condamnata pentru ca mi-am ,,permis"eu o femeie maritata sa visez ca as putea fi fericita.Normal e sa continui sa raman casatorita dar singura pentru ca asa e corect.Copiii mei sunt mari si ma inteleg, si inainte de toate stiu cum e viata mea acasa.Nu i-am neglijat nici o secunda.
kudika317648
Postat pe 25 Iunie 2012 16:26
De la: kudika317648, la data 2012-06-25 16:26:45Am cerut-o si n-am considerat o umilire in asta.Insa el nu vrea sa mi-o acorde.Acum are alta relatie si e prea tarziu spune el.Am deschis subiectul acesta pentru ca ma simt la capatul puterilor si mi-e din ce in ce mai greu sa trec singura prin tot.Stiam ca voi fi condamnata pentru ca mi-am ,,permis"eu o femeie maritata sa visez ca as putea fi fericita.Normal e sa continui sa raman casatorita dar singura pentru ca asa e corect.Copiii mei sunt mari si ma inteleg, si inainte de toate stiu cum e viata mea acasa.Nu i-am neglijat nici o secunda.


Draga mea, nu ai de ce sa te scuzi nimanui pentru viata ta si alegerile tale. Doar tu singura ai dreptul sa te judeci pe tine insati, ceilalti n-au niciun drept s-o faca!
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 16:29
Esti deosebita.Multumesc pentru ajutor.Trebuie sa fie foarte placut sa te distrezi de suferinta cuiva.Probabil nu ai facut nici un pas gresit in viata si te felicit pentru asta.
kudika317648
Postat pe 25 Iunie 2012 20:45
De la: kudika317648, la data 2012-06-25 20:45:19Esti deosebita.Multumesc pentru ajutor.Trebuie sa fie foarte placut sa te distrezi de suferinta cuiva.Probabil nu ai facut nici un pas gresit in viata si te felicit pentru asta.


Incearca sa ignori rautatile unora de pe aici!

Tine cont doar de sfaturile bune, restul ignora.
kokeshi
Postat pe 25 Iunie 2012 20:51
De la: kudika317648, la data 2012-06-25 16:26:45Am cerut-o si n-am considerat o umilire in asta.Insa el nu vrea sa mi-o acorde.Acum are alta relatie si e prea tarziu spune el.Am deschis subiectul acesta pentru ca ma simt la capatul puterilor si mi-e din ce in ce mai greu sa trec singura prin tot.Stiam ca voi fi condamnata pentru ca mi-am ,,permis"eu o femeie maritata sa visez ca as putea fi fericita.Normal e sa continui sa raman casatorita dar singura pentru ca asa e corect.Copiii mei sunt mari si ma inteleg, si inainte de toate stiu cum e viata mea acasa.Nu i-am neglijat nici o secunda.



Of,draga mea,ai ajuns in faza anticipata de mine,refuzul fostului iubit,de a te reprimi in viata lui!!!!Spui ca o dragoste adevarata si pternica ,merita orice incercare de revenire,,,pai,in acest caz,,ce rost mai are tristetea ,care te-a napadit????Imi poti spune pentru care motiv iti mai plange sufletul?Ai intrebat,ai primit raspuns,chiar daca nu este cel scontat,,,,gata,,termina cu vaicareala si gandeste altfel!!!!Cine te condamna???????Eu,una,nu am sa o fac,caci stiu ce inseamna sa iubesti!!!!

Draga mea,,,orice femeie are dreptul la fericire,,numai ca tu trebuie sa ti-o regasesti,,ai pierdut-o in timp!!!!Cauta energia necesara continuarii drumului tau,in copiii tai,,acolo este izvorul!!!!Acorda-ti timpul necesar vindecarii sufletesti si traieste-ti viata asa cum consideri de cuviinta sa o faci!!!Niciodata nu este tarziu sa renasti,,acesta este sfatul meu,,,copiii vor fi alaturi de tine si te vor sprijini,caci de iubit,,,o fac deja,esti mama lor!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iunie 2012 20:56
N-am vazut in viata mea conceptii mai invechite. Pana la urma ce te face fericit este ceea ce conteaza in viata. Si viata merita traita cu intensitate la orice varsta. Mi-e mila de cei care gandesc ca dvs. Pana la viata vesnica viata pe pamant este singura certa asa ca fiecare sa incerce sa profite la maxim de ceea ce ne ofera ea. Si sa iubesti este cel mai frumos lucru indiferent de varsta.
mariapreda2004
Postat pe 19 Iulie 2012 14:01
De la: mariapreda2004, la data 2012-07-19 14:01:30N-am vazut in viata mea conceptii mai invechite. Pana la urma ce te face fericit este ceea ce conteaza in viata. Si viata merita traita cu intensitate la orice varsta. Mi-e mila de cei care gandesc ca dvs. Pana la viata vesnica viata pe pamant este singura certa asa ca fiecare sa incerce sa profite la maxim de ceea ce ne ofera ea. Si sa iubesti este cel mai frumos lucru indiferent de varsta.


Peste douazeci de ani, aproape cu convingere spun, se va gasi o tanara care sa iti raspunda tie, pe topic, exact cum ai scris tu acuma...
Just wait and see... Caci viata e mult mai complicata decat crezi tu acuma.
Doamnei cu problema...

Simpatizez cu tine si inteleg bine prin ce chinuri treci. Abstinenta indelungata ne joaca multe feste si devenim prada usoara, fara sa stim, iar cand deja banuim, nu acceptam, mai mult din orgoliu...
E trist si nedrept felul cum au evoluat lucrurile cu sotul tau, dar exista multe, multe motive sa fii mandra de toti anii acestia, exact cum tu ai spus, la inceput de poveste.
Parerea mea este sa lasi experienta tocmai incheiata sa isi cicatrizeze ranile, caci stiu ca barbatul acesta, pe care tu sincer l-ai iubit, nu te-a vrut decat asa cum te-a avut si exact pentru atata timp cat nu l-ai incomodat.
A readus femeia din tine, te-a trezit la viata - accepta ca si acest lucru nu este putin, dar este incheiat.
Ofera-ti de acum in colo tot ce femeia renascuta viseaza, iar daca e sa fie un alt barbat cu iubire de oferit, fii mai iscoditoare cu temeinicia iubirii lui. Acum nu mai esti dupa 15 ani de viata abstinenta si mintea nu mai este cu multi ani in urma hormonilor... stii tu bine ce zic.
In rest, nimic sa nu se schimbe, respecta-ti familia in continuare, caci si tu meriti tot respectul nostru.
maybe
Postat pe 19 Iulie 2012 18:14
De la: maybe, la data 2012-07-19 18:14:57
De la: mariapreda2004, la data 2012-07-19 14:01:30N-am vazut in viata mea conceptii mai invechite. Pana la urma ce te face fericit este ceea ce conteaza in viata. Si viata merita traita cu intensitate la orice varsta. Mi-e mila de cei care gandesc ca dvs. Pana la viata vesnica viata pe pamant este singura certa asa ca fiecare sa incerce sa profite la maxim de ceea ce ne ofera ea. Si sa iubesti este cel mai frumos lucru indiferent de varsta.


Peste douazeci de ani, aproape cu convingere spun, se va gasi o tanara care sa iti raspunda tie, pe topic, exact cum ai scris tu acuma...
Just wait and see... Caci viata e mult mai complicata decat crezi tu acuma.
Doamnei cu problema...

Simpatizez cu tine si inteleg bine prin ce chinuri treci. Abstinenta indelungata ne joaca multe feste si devenim prada usoara, fara sa stim, iar cand deja banuim, nu acceptam, mai mult din orgoliu...
E trist si nedrept felul cum au evoluat lucrurile cu sotul tau, dar exista multe, multe motive sa fii mandra de toti anii acestia, exact cum tu ai spus, la inceput de poveste.
Parerea mea este sa lasi experienta tocmai incheiata sa isi cicatrizeze ranile, caci stiu ca barbatul acesta, pe care tu sincer l-ai iubit, nu te-a vrut decat asa cum te-a avut si exact pentru atata timp cat nu l-ai incomodat.
A readus femeia din tine, te-a trezit la viata - accepta ca si acest lucru nu este putin, dar este incheiat.
Ofera-ti de acum in colo tot ce femeia renascuta viseaza, iar daca e sa fie un alt barbat cu iubire de oferit, fii mai iscoditoare cu temeinicia iubirii lui. Acum nu mai esti dupa 15 ani de viata abstinenta si mintea nu mai este cu multi ani in urma hormonilor... stii tu bine ce zic.
In rest, nimic sa nu se schimbe, respecta-ti familia in continuare, caci si tu meriti tot respectul nostru.



kudika226898
Postat pe 19 Iulie 2012 21:36
citind atatea, ma bag si eu stan patitul.

miccael are dreptate in ce scrie.

plus de asta, doamna nu si "respecta si acum " sotul cum zice, daca se reguleaza cu altul si facea angajamente fata de altul de viitor.

daca il respecta se rezolva cu vibratoare!

este clar ca sexul ,mai ales cu unul mai tanar si dupa abstinenta pare iubire mare.
de fapt iata ca nu este.

iubirea ei fata de sot, de copii unde e ?

ori isi poarta crucea, ori si o azvarle si gata!





kudika_12486
Postat pe 23 Iulie 2012 12:49
Multumesc tuturor celor care au rupt din timpul lor ca sa-mi raspunda indiferent daca a fost un mesaj pozitiv sau unul rautacios. Respectul nu consta in folosirea unui vibrator, caci nu vorbim de o saptamana ci de 15 ani si nu-i doresc persoanei care sugera folosirea acestuia sa o faca nici macar un an...Iar respect in adevaratul sens al cuvantului am avut pana la aceasta relatie pentru ca ani la rand nici macar nu am indraznit sa ma gandesc la altceva decat casa si caminul meu.Doar ca am ramas cu un gust amar si o viata irosita degeaba langa cineva care nici macar nu a apreciat asta.Oricum tot ce am trait a fost mai mult decat o lectie pentru mine.
kudika317648
Postat pe 23 Iulie 2012 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa raman sau nu? 2 De la: kudika_976619 19 Noiembrie 2014 09:22
Nu il inteleg 12 De la: Maddalyna 5 Ianuarie 2009 09:47
seeeeeeeeeeex 20 De la: micnegrusiurat4 14 August 2009 00:50
Ce se intampla cand...? 20 De la: dandanaua_reloaded 22 Februarie 2010 21:02
un sfat 17 De la: Diavolyta_ 6 Mai 2009 10:42