Setari Cookie-uri

cum se poate schimba viata intr-o zi

Am 23 de ani...sunt casatorita,am un baietel minunat...tot ce imi doresc....sau cel putin asa am crezut...anul trecut in toamna am facut nunta....totul era perfect...eu si sotul meu ne iubeam enorm....la nunta au venit cativa colegi de serviciu de-ai lui...si dupa am ramas prieteni cu cativa dintre ei....astfel ca m-am imprietenit cu sotia unuia dintre ei(au si ei copil) si am tot inceput sa ne vizitam....am facut revelionul impreuna....si brusc la aniversarea mea cand el a venit singur...mi-am dat seama ca sunt indragostita de el pana peste cap....pur si simplu ...are tot ce ii lipseste sotului meu....pana atunci credeam ca nu imi lipseste nimic,eram fericita...totul era perfect....in fine...am incercat sa imi reprim aceste simtiri...dar problemele au aparut atunci cand el a observat....si astfel ma trezesc intr-o zi ca ma suna si imi zice ca nu ma poate suna sotia lui,ea este aks,el pleaca la serviciu si ma roaga sa trec pe la ea ca se simte cam rau....chiar am crezut.....si am mers...dar ea nu era aks...era la serviciu...era el,singur....nu s-a intamplat nimic intre noi.....insa mi-a spus ca si lui i se intampla acelasi lucru....ne potrivim de minune...e ceva ce nu pot explica..... de atunci vb la tel si pe net zilnic...dar nimic mai mult....nush ce sa fac....nici eu si nici el nu suntem dispusi la o viata dubla,dar nici la fam noastre nu am renunta,cel putin de dragul copiilor.....sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult.....ce sa fac sa nu mai ma gandesc la el?vreau ca viata mea sa fie cum era inainte.....n-as vrea sa ajung sa-mi insel sotul dar tentatia e mult prea mare.......SOS plssssssss
Adriana29
Postat pe 7 Mai 2010 23:40
esti inca tanara dar destul de matura de vreme ce ai deja un copil...nu uita ca viatza nu poate avea doar urcusuri si culori roz....cum te-ai mai putea uita in ochii sotului tau dupa ce l-ai insela?cum ti-ai mai putea strange copilul la piept stiind ca ti-ai tradat familia....din cate inteleg sotul tau nu ti-a gresit cu nimic....casatoria este un compromis...iar compromisul tau acum este unul mic si destul de usor de facut....nu trece mai departe de prietenia care va leaga(cam prea mult) si nu iti trada familia....pt ca inevitabil mai devreme sau mai tarziu se va afla si totul se poate duce pe rapa...
pamicx
Postat pe 7 Mai 2010 23:52
Cred ca e ceva de moment(nu merita sa ti risti casnicia pt o astfel de iubire care de fapt nu poate fi iubire,ci doar o chestiune de moment)Reprima-ti sentimentele o perioada si ti vei da seama ca omul acela nu e asa perfect si nici prea diferit de sotul tau....Nu te gandi la divort,nu e cazul.Dai vrabia din mana pentru....
Daca il doresti asa de tare ,fii cu el...sexual...
Mai degraba ai o aventura care se termina la un moment dat,te intorci plina de remuscari in bratele sotului decat sa faci lucrurile ca la carte,divortati amandoi si apoi se dovedeste ca n-a mers.
Eu as merge pe ideea sa dai frau liber emotiilor.Ce te frustreaza mai tare:dorinta fata de el sau remuscarile ca ti-ai inselat sotul?
E destul de complicat,te-ai casatorit tanara,ai facut un copil mult prea devreme.Nu-ti strica familia dar nici nu ti petrece tot restul vietii in stransoarea casniciei.
Nu prea stiu ce te sfatuiesc.Ti-am zis ce as face eu...
Tu alegi.Bafta.
slickgirl
Postat pe 8 Mai 2010 01:38
La divort nu m-am gandit nici o secunda...... n-as da ceea ce am acum pt nimic....nush e f greu de explicat in cuvinte ... nu as divorta,nici amanta nu vreau sa fiu,dar totusi il vreau pe el...si e asa de greu sa imi reprim aceste simtiri.spre ex weekendul asta l-am petrecut impreuna cu ei ...e atat de ciudat....au observat si alte persoane din anturajul nostru cat de bine ne potrivim noi...eu si el si sotia lui cu sotul meu... stiu..e comic...dar devine stresanta situatia asta.am incercat sa evit sa ne mai vedem,dar sotul meu insista si nu vreau sa dau ceva de banuit.chiar nu mai stiu cum sa mai iau lucrurile.M-am gandit si la varianta de o simpla aventura...dar problema e alta...nu e vb numai de atractie fizica...noi ne-am indragostit de felul de a fi al celuilalt....si stau si ma gandesc...daca avem o aventura si nu ne mai putem opri?
Adriana29
Postat pe 9 Mai 2010 23:29
Te-ai gandit cum se poate schimba viata celorlalte doua persoane?
Si daca aceasta ,,relatie'' va fi descoperita in vreun fel anume te-ai gandit la ce vor simti ceilalti doi?
E interesant ce se petrece cu tine si cred destul de palpitant. Dar esti sigura ca d-nul cu pricina este sigur inamorat de tine? Dca vrea doar o ....ceva distractie pe moment si apoi.... Stii cine va suferi.
Cred ca ar trebui sa discuti cu sotul tau. Daca nu vrei sa-i spui adevarul adevarat gaseste unul altul si evitati sa va mai intilniti. Despartirile sunt cele care demonstreaza ca exista sentimente reale. Numai acestea pot rezista in timp. Incearca sa afli daca ,, ochii care nu se vad, se uita!,,
kudika074708
Postat pe 10 Mai 2010 18:46
De la: Adriana29, la data 2010-05-07 23:40:39Am 23 de ani...sunt casatorita,am un baietel minunat...tot ce imi doresc....sau cel putin asa am crezut...anul trecut in toamna am facut nunta....totul era perfect...eu si sotul meu ne iubeam enorm....la nunta au venit cativa colegi de serviciu de-ai lui...si dupa am ramas prieteni cu cativa dintre ei....astfel ca m-am imprietenit cu sotia unuia dintre ei(au si ei copil) si am tot inceput sa ne vizitam....am facut revelionul impreuna....si brusc la aniversarea mea cand el a venit singur...mi-am dat seama ca sunt indragostita de el pana peste cap....pur si simplu ...are tot ce ii lipseste sotului meu....pana atunci credeam ca nu imi lipseste nimic,eram fericita...totul era perfect....in fine...am incercat sa imi reprim aceste simtiri...dar problemele au aparut atunci cand el a observat....si astfel ma trezesc intr-o zi ca ma suna si imi zice ca nu ma poate suna sotia lui,ea este aks,el pleaca la serviciu si ma roaga sa trec pe la ea ca se simte cam rau....chiar am crezut.....si am mers...dar ea nu era aks...era la serviciu...era el,singur....nu s-a intamplat nimic intre noi.....insa mi-a spus ca si lui i se intampla acelasi lucru....ne potrivim de minune...e ceva ce nu pot explica..... de atunci vb la tel si pe net zilnic...dar nimic mai mult....nush ce sa fac....nici eu si nici el nu suntem dispusi la o viata dubla,dar nici la fam noastre nu am renunta,cel putin de dragul copiilor.....sunt sigura ca si el ma iubeste la fel de mult.....ce sa fac sa nu mai ma gandesc la el?vreau ca viata mea sa fie cum era inainte.....n-as vrea sa ajung sa-mi insel sotul dar tentatia e mult prea mare.......SOS plssssssss


nici una nu cred ca se poate lauda ca are acasa barbatul visurilor ei.Si eu mi-as dori ca sotul meu sa aiba statura aproape pefecta a primului meu iubit, gustul cosmopolit al altui iubit al meu , pasiunea unui Casanova, sarmul lui HughJackman si mai stiu ce alte calitati cred eu ca-i lipsesc .
dar atat vreme cat te iubeste si il iubesti , aveti un copil si o casnicie reusita, nu-l mai mania pe Dumnezeu cu dorintele astea .E doar atractie sau pasiune dar nu-mi spune ca te-ai indragostit de amic, ca nu pot sa cred! ai construit o familie , lucru destul de greu de facut dupa mine si o pui in balanta doar cu o pasiune iscata din nimic pentru un strain? e atat de ieftina fercirea ta si a familiei tale incat sa o vinzi pe o pasiune efemera?

Postat pe 10 Mai 2010 19:06
evita-l cat poti de mult cu timpul poate il vei uita si incearca sa dai cat mai mult din tine in relatia cu sotul tau, atata timp cat iti iubesti sotul. incearca sa luati legatura cu alti prieteni si sa petreceti timpul cu ei. nu ceda tentatiei ca vei regreta toata viata.
diana3289
Postat pe 10 Mai 2010 19:15
De la: Adriana29, la data 2010-05-09 23:29:37La divort nu m-am gandit nici o secunda...... n-as da ceea ce am acum pt nimic....nush e f greu de explicat in cuvinte ... nu as divorta,nici amanta nu vreau sa fiu,dar totusi il vreau pe el...si e asa de greu sa imi reprim aceste simtiri.spre ex weekendul asta l-am petrecut impreuna cu ei ...e atat de ciudat....au observat si alte persoane din anturajul nostru cat de bine ne potrivim noi...eu si el si sotia lui cu sotul meu... stiu..e comic...dar devine stresanta situatia asta.am incercat sa evit sa ne mai vedem,dar sotul meu insista si nu vreau sa dau ceva de banuit.chiar nu mai stiu cum sa mai iau lucrurile.M-am gandit si la varianta de o simpla aventura...dar problema e alta...nu e vb numai de atractie fizica...noi ne-am indragostit de felul de a fi al celuilalt....si stau si ma gandesc...daca avem o aventura si nu ne mai putem opri?

mda....il doresti foarte mult, ai senzatia ca il iubesti....stii tu....fructul oprit intotdeauna e dorit...cu cat te gandesti mai mult la el cu atat mai mult il doresti si ai senzatia ca esti indragostitã...eu nu ti spun nici sa faci sex si nici sa deveniti amanti...totul depinde de tine, cat de puternica esti...insa, nu uita, odata ce veti deveni amanti vei suferi mult mai mult decat suferi acum...asculta sfaturile celor de pe acest forum...pãrerea mea....nu te implica...vei regreta cumplit...el iti da impresia si sta cuminte nepropunandu ti sa deveniti amanti insa la primul tau semn (pot sã pariez) va raspunde....totul depinde de tine....bafta...
catalina69
Postat pe 13 Mai 2010 10:56
De la: Adriana29, la data 2010-05-09 23:29:37La divort nu m-am gandit nici o secunda...... n-as da ceea ce am acum pt nimic....nush e f greu de explicat in cuvinte ... nu as divorta,nici amanta nu vreau sa fiu,dar totusi il vreau pe el...si e asa de greu sa imi reprim aceste simtiri.spre ex weekendul asta l-am petrecut impreuna cu ei ...e atat de ciudat....au observat si alte persoane din anturajul nostru cat de bine ne potrivim noi...eu si el si sotia lui cu sotul meu... stiu..e comic...dar devine stresanta situatia asta.am incercat sa evit sa ne mai vedem,dar sotul meu insista si nu vreau sa dau ceva de banuit.chiar nu mai stiu cum sa mai iau lucrurile.M-am gandit si la varianta de o simpla aventura...dar problema e alta...nu e vb numai de atractie fizica...noi ne-am indragostit de felul de a fi al celuilalt....si stau si ma gandesc...daca avem o aventura si nu ne mai putem opri?


Observatii personale:

1. la 23 de ani esti ff tanara, e posibil sa fii atrasa de alti barbati , chair si din curiozitate, nu neaparat iubire sau pasiune. Si asta nu inseamna ca va dura cu acestia pentru ca vei gasi altul care te atrage cu ceva..

2.Din moment ce nu te gandesti la divort , atunci scapa de el !!! Fa-i vant ! si .. ochii care nu se vad se uita!. Nu l mai cauta , nu i mai raspunde la telefonae si la mesaje , nu te mai intalni cu el pt discutii si clarificarea sentimentelor ! ( unii barbati au darul sa invarta vorbele si sa profite de starea de confuzie a unor femei .. daca nu vrei complicatii, stai deoparte !) ignora-l si nu te mai intalni cu el, explica i sotului ca "ai impresia ca se da la tine "dar e numai o impresie a ta,- asta ca sa nu se ia de amic cand insista sotul sa iesiti cu familiile . .. si ca preferi sa l eviti o perioada , intalneste-te doar cu sotia lui si numai daca te viziteaza ea, nu te mai duce tu in casa lui sub niciun motiv, si fa-ti mereu program separat sa nu fii libera cand trebuie sa iesiti undeva impreuna .

3, nu te mai expune in compania lui, mai ales daca au observat si altii , ca e reputatia ta in joc, el nu pare afectat, doar tu esti aia care scrie pe forum uri .

4. Daca ai ales familia, atunci asta e ! chestiile pe care ti-ar placea sa le faci cu amantul , fa-le cu sotul, spune- i clar ce vrei ( iesire la munte, , un weekend nebun , etc..) si gata,!
Multa bafta !
kudika052198
Postat pe 22 Mai 2010 12:41
Destul de complicat,mai ales k exista si un copil la mijloc...Iubirea apare atunci cand te astepti mai putin si totul depinde de ratiune.Mai grav e atunci cand iti pierzi ratiunea si nu mai poti vedea in fata ochilor nimic in afara persoanei iubite!Parerea mea sincera e sa nu iti tradezi sotul sau familia pt o iubire trecatoare,chiar daca acum crezi k e iubirea perfecta,iti vei da seama intr-un final k nu a fost decat o iubire faurita in imaginatia ta,o pasiune nemaiintanlita pana acum si..ATAT!Nu merita sa-ti pierzi timpul si viitorul din cauza unei iubiri pasagere!!Cum sa te detasezi?Simplu!Ii raspunzi subiectiv la intrebarile de la tel sau de pe mess,il intrebi intotdeauna de sotia lui,iar dak ai apucat sa-i marturisesti sentimentele tale,spune-i k a fost doar o confuzie si tu de fapt iti iubesti sotul,dak il iubesti cu adevarat Restul depinde doar de tn!Oricat ti-ar fi de greu,lupta pt familia ta,k ai toate motivele!Mult succes!
kudika193617
Postat pe 6 Iunie 2010 18:42
De la: pamicx, la data 2010-05-07 23:52:26 ...dar destul de matura de vreme ce ai deja un copil.....


m'ai spart.
Shhh
Postat pe 6 Iunie 2010 18:57
Scumpa mea, sunt mai tanara ca tine cu 1 an, sunt impreuna cu prietenul meu de aproximativ 2 ani, il iubesc enorm insa nu ma satisface pe deplin in viata de zi cu zi. Sunt in aceasi situatie ca si tine, indragostita pana peste cap de un alt barbat, ce e drept ei nu se cunosc. Dar inteleg cum e atunci cand gasesti ceva mai bun. Crede-ma pe cuvant la mine asta cu reprimarea sentimentelor nu a functionat, am ajuns la concluzia ca trebuie sa stai acolo pana inima ta renunta sau pana se consuma tot, intre mine si omul respectiv nu s-a petrecut nimic si nici nu as vrea avand in vedere eforturile prietenului meu de a fii impreuna.

Sfatul meu e sa incerci macar sa renunti si sa experimentezi. Merge sau nu merge? Uiti sau nu uiti? Avand o poveste asemanatoare imi pemit sa iti spun ca pentru mine personal, sa ma rup de aceea persoana a fost greu si inca nu am facut-o. E socant ca eu m-am indragostit de acest om pentru sufletul lui, nu pentru aspect.
Exista posibilitatea deasemenea ca omul asta sa fie pentru tine un capriciu pe care imediat ce l-ai satisfacut sa-l azvarli intr-o prapastie fara prea multe regrete. E mai mult tachinarea asta de inceput care incita mult. Timpul le rezolva pe toate, ramai in picioare si nu fugii de ceva real care exista cu desavarsire in tine. Stiu, e groznic sa patesti asta dar pot exista regrete mai tarziu. Si nu, nu te instig la infidelitate.
Cleo_Beb
Postat pe 13 Iunie 2010 02:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A FOST CVA FRUMOS... 4 De la: kudika86 20 Iulie 2009 20:03
hi! 22 De la: kudika324144 24 Octombrie 2010 22:23
il iubesc si il vreau inapoi langa mine 44 De la: kudika192051 22 Octombrie 2012 13:06
Singur 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:44
opinii? 5 De la: yogyb 17 Septembrie 2012 01:06