Setari Cookie-uri

Ori eu ori...ea? Help!

Totul a inceput acum 3-4 luni...el era cel mai ravnit baiat din liceu iar eu fata care nu se indragostea de oricine. Ne-am "observat" in baie apoi am inceput sa vorbim pe mess, la telefon , mergeam acasa impreuna etc...mie mi-era frica sa incep o noua relatie, mai ales ca aveam impresia ca el ma vrajeste cum face cu toate...Surprinzator, saracu a stat asa dupa mine vr-o doua saptamani pana am cedat...ingerasul meu:x au fost si guri rele care au vrut sa ne desparta, si fosta lui prietena care e o disperata se lua de mine mereu...iar el mi-a luat apararea Totul a fost frumos pana intr-o dimineata.."iubita mea , tu nu ma meriti, sunt prea nesimtit pentru tine!" "cum ? de ce spui asta ? ce-ai facut? mi-e imi place de tine asa cum esti!" "aseara am fost cu EA....iarta-ma te rog, nu stiu ce a fost in capul asta al meu...am vrut sa-ti spun, n-am vrut sa te mint".....am apreciat mult sinceritatea, l-am iertat dar ne-am despartit..."te ador iubita mea dar nu vreau sa te fac sa suferi".... apoi nu ne-am vazut 2 saptamani pt ca a fost bolnavior.parca incepusem sa-l uit... in preajma craciunului am inceput sa vorbim iar , mai veneam acasa impreuna dar nu se intampla nimic pana intr-o zi.. cand am coborat din masina l-am sarutat a ramas uimit la fel ca toti prietenii nostri care erau de fata. Dupa..., in vacanta de iarna s-a impacat cu fosta prietena care se lua de mine...a 3a zi de revelion am prins tupeu sa vb cu el la telefon mi-a spus sa nu-mi pierd speranta k intr-o zi o sa fim impreuna k acum s-a impacat cu EA, i-a jurat ceva (gen ca e fortat sa stea cu ea , ceea ce toata lumea stie ) si ca ma adora si sa nu uit niciodata asta. A 2a zi ma suna (in timp ce se ducea la ea) "vezi ca o sa-ti dau un sms in care iti spun sa nu mai vorbim ca sa vada EA, pt ca mi-a dat de jurat sa nu mai vorbesc cu tine cand eram beat..sa nu te speri." Am inceput scl dupa vacanta, i-am vazut de cateva ori impreuna , pe el in vad mereu pentru ca are clasa langa a mea, dar nu vorbeste cu mine ...zilele trecute am obs un gest ciudat din partea lui...eram cu un prieten de-al sau si a venit langa noi, vorbea cu el si se uita la mine si ma mangaia in cap...TOATA lumea imi spune k lui ii pasa de mine...doamne daca as stii ce drum sa urmez, l-as urma dar nu stiu si de aceea va cer un sfat ca de la prietena la prietena..
MA scuzati ca am scris cam mult. Va pup:*
Somo
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:49
Vechea poveste....
mimi_ca29
Postat pe 23 Ianuarie 2011 21:57
cata durere cata tristete

ea sariti lume cu cateva sfaturi
scorpyoW
Postat pe 23 Ianuarie 2011 22:02
Iubirea mea,nu te speria,cand ,,sparg salteaua asta" ma intorc la tine. Ce tuteeeeeee
Valy90
Postat pe 23 Ianuarie 2011 22:13
pe ce drum sa apuci!!!!!!!
iti spun yo
pune mana pe carte tutooooooooooooooooo
scorpyoW
Postat pe 23 Ianuarie 2011 22:26
totul incepe scurt 2-3 luni in baie, apoi isi construiesc firul epic, ii bun la urma ti-a spus ca te place si ti-a adus o floare. Eu zic sa-l astepti cand poate sa te iubesca el, da..nu-l forta
Gicutza_
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:52
mi-e lene sa citesc, dar iti spun sigur 100% ca din toata treaba asta, EU castig
kudika12787
Postat pe 23 Ianuarie 2011 23:53
De la: Somo, la data 2011-01-23 21:49:40"iubita mea , tu nu ma meriti, sunt prea nesimtit pentru tine!" "aseara am fost cu EA....iarta-ma te rog, nu stiu ce a fost in capul asta al meu...am vrut sa-ti spun, n-am vrut sa te mint""te ador iubita mea dar nu vreau sa te fac sa suferi"

Texte clasice sa te dezamageasca cu blandete.
Eh, sunteti tineri si nestatornici, asta e caracteristica varstei. pe cat de usor se face o relatie se si desface.
kudika_pudika
Postat pe 24 Ianuarie 2011 01:03
De la: scorpyoW, la data 2011-01-23 22:26:03
pune mana pe carte tutooooooooooooooooo

Sfatul asta il dai din proprie experienta, presupun.
kudika_pudika
Postat pe 24 Ianuarie 2011 01:07
Wow! Super "misto", super cool!
S-a dus cu fosta, tu il ierti.
Jura nu stiu ce rahat la betie (asta cu betia la 15-17 ani, ma lasa cu gura cascata, dar probabil ca e tot cool) si tu il ierti.
Pleaca, vine, pleaca, vine de la tine si tu il ierti.

STIU sunteti tineri si va jucati, invatati, experimentati. Mai cu seama ei va trateaza ca pe un experiment. Cu ce-o sa ramai din toate astea? Cu nimic. Doar cu ideea ce cool ti-ai batut joc de adolescenta ta, de timpul pe care trebuia sa-l acorzi scolii (adica invatatului), ce gasca erai (de cele mai multe ori ramaneti gaste pentru ca nu se prinde nimic de voi) si cum te fraiereau toti sa treci prin patul lor, Doamne fereste cu vreo sarcina timpurie si, desigur, un avort inainte de a termina un nenorocit de liceu s.a.m.d.

Ce ajutor vrei, fato? Cand te bagi in asemenea jocuri nu-i nici fun nici cale de mijloc. Ori iti tragi doua palme si-ti revii si-ti vezi DOAR de scoala, ori, asa cum bine ai spus: tu si ea. Adica azi cu tine, maine cu ea, azi cu el, maine cu altul.

Bafta, vei deveni o adevarata femeie, pregatita pentru viata.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2011 05:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-01-24 01:03:35
De la: Somo, la data 2011-01-23 21:49:40"iubita mea , tu nu ma meriti, sunt prea nesimtit pentru tine!" "aseara am fost cu EA....iarta-ma te rog, nu stiu ce a fost in capul asta al meu...am vrut sa-ti spun, n-am vrut sa te mint""te ador iubita mea dar nu vreau sa te fac sa suferi"

Texte clasice sa te dezamageasca cu blandete.
Eh, sunteti tineri si nestatornici, asta e caracteristica varstei. pe cat de usor se face o relatie se si desface.


Pudi, uite ca de " mic" invata cum sa se scoata, desi stie ca greseste Iar ea, iar eaaaa, o finaaa, care-l crede.
stem_29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:19
aoleu da` ce ce replici aveti mai oameni!!


Cat despre subiect...sau asa in general despre forum?? De ce Dumnezeu exista forumul asta?? sa ne fie frica sa ne spunem o problena,o parere,sa cerem un sfat?? Eu personal apreciez sinceritatea multora si atunci cand citesc incerc sa ma asez in locul acelei persoane si ma intreb "eu ce as face"? nu ca este o problema a mea sau chiar vreau sa dau sfaturi bune doar ca asa poate as intelege problema mai bine. In fine...las asa ca nu am eu ce sa fac contra voastra sunteti multi fratilor ..multi care intepaaaati :)))))
in fine.

fetita nu a spus ca nu mai are chef de scoala si de cand l-a intalnit nici nu mai are chef sa invete etc etc... este dragostea asta mica cu urmari mari. cine nu a fost indragostit in scoala nu are de ce sa rada acum (e un exemplu idiot dar eu ma amuz la amintirile din scoala si cand revad in poze (dupa 10 ani)pe site-uri ca fb fosti colegi si pers de care am fost "indragostita" ma sperii si ma amuz :))))

e normal sa se puna pata pe vreun amarat cpopilar care este deja combinat si se joaca cu setimentele altora.
cati dintre noi care am stat cu faimoasa carte in mana si cu gandul doar la scoala am ajuns mari oameni ???

in fine...draga mea.

se joaca cu tine. te tine rezerva!
Brunette_25
Postat pe 24 Ianuarie 2011 11:37
Vorbeste frumos omule, ti-ai pierdut respectul pe drum?
Tin sa iti spun ca dak imi sta mintea si la altele nu inseamna k nu ma tin de scoala si nu mai invat...
Somo
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:25
Vorba lui brunette16 ...esti o rezerva .
alexo88
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:29
De la: Brunette_16, la data 2011-01-24 11:37:06aoleu da` ce ce replici aveti mai oameni!!


Cat despre subiect...sau asa in general despre forum?? De ce Dumnezeu exista forumul asta?? sa ne fie frica sa ne spunem o problena,o parere,sa cerem un sfat?? Eu personal apreciez sinceritatea multora si atunci cand citesc incerc sa ma asez in locul acelei persoane si ma intreb "eu ce as face"? nu ca este o problema a mea sau chiar vreau sa dau sfaturi bune doar ca asa poate as intelege problema mai bine. In fine...las asa ca nu am eu ce sa fac contra voastra sunteti multi fratilor ..multi care intepaaaati :)))))
in fine.

fetita nu a spus ca nu mai are chef de scoala si de cand l-a intalnit nici nu mai are chef sa invete etc etc... este dragostea asta mica cu urmari mari. cine nu a fost indragostit in scoala nu are de ce sa rada acum (e un exemplu idiot dar eu ma amuz la amintirile din scoala si cand revad in poze (dupa 10 ani)pe site-uri ca fb fosti colegi si pers de care am fost "indragostita" ma sperii si ma amuz :))))

e normal sa se puna pata pe vreun amarat cpopilar care este deja combinat si se joaca cu setimentele altora.
cati dintre noi care am stat cu faimoasa carte in mana si cu gandul doar la scoala am ajuns mari oameni ???

in fine...draga mea.

se joaca cu tine. te tine rezerva!




Iti multumesc pt sfatul adevarat, nu ca cele rautacioase...fratilor oamenii scriu aici pt k au nevoie de ajutor, mai mic sau mai mare iar voi jigniti, faceti misto etc...
@ scorpyoW inca ceva...dupa cum vezi , eu merg la scoala , stiu sa scriu corect, sa ma exprim...nu ca alte descreierate care scriu de nu intelegi 2 vorbe..asa k gurita mica
Somo
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:34
De la: Somo, la data 2011-01-24 16:25:03Vorbeste frumos omule, ti-ai pierdut respectul pe drum?
Tin sa iti spun ca dak imi sta mintea si la altele nu inseamna k nu ma tin de scoala si nu mai invat...


Tu cui te rastesti rotito?Pt ca esti a 5-a roata la caruta......presupun ca stii asta deja!Nu?
Eh...fata draga...ca sa pui in practica vb aia "O femeie desteapta,are intotdeauna barbatul pe care si-l doresc altele!",in primul rand trebuie sa mai cresti...inca mai trebuie sa te coci la minte,nu fii teribila ca uite,ai de suferit!
AdrianaR
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:47
De la: Somo, la data 2011-01-24 16:34:09
De la: Brunette_16, la data 2011-01-24 11:37:06aoleu da` ce ce replici aveti mai oameni!!


Cat despre subiect...sau asa in general despre forum?? De ce Dumnezeu exista forumul asta?? sa ne fie frica sa ne spunem o problena,o parere,sa cerem un sfat?? Eu personal apreciez sinceritatea multora si atunci cand citesc incerc sa ma asez in locul acelei persoane si ma intreb "eu ce as face"? nu ca este o problema a mea sau chiar vreau sa dau sfaturi bune doar ca asa poate as intelege problema mai bine. In fine...las asa ca nu am eu ce sa fac contra voastra sunteti multi fratilor ..multi care intepaaaati :)))))
in fine.

fetita nu a spus ca nu mai are chef de scoala si de cand l-a intalnit nici nu mai are chef sa invete etc etc... este dragostea asta mica cu urmari mari. cine nu a fost indragostit in scoala nu are de ce sa rada acum (e un exemplu idiot dar eu ma amuz la amintirile din scoala si cand revad in poze (dupa 10 ani)pe site-uri ca fb fosti colegi si pers de care am fost "indragostita" ma sperii si ma amuz :))))

e normal sa se puna pata pe vreun amarat cpopilar care este deja combinat si se joaca cu setimentele altora.
cati dintre noi care am stat cu faimoasa carte in mana si cu gandul doar la scoala am ajuns mari oameni ???

in fine...draga mea.

se joaca cu tine. te tine rezerva!




Iti multumesc pt sfatul adevarat, nu ca cele rautacioase...fratilor oamenii scriu aici pt k au nevoie de ajutor, mai mic sau mai mare iar voi jigniti, faceti misto etc...
@ scorpyoW inca ceva...dupa cum vezi , eu merg la scoala , stiu sa scriu corect, sa ma exprim...nu ca alte descreierate care scriu de nu intelegi 2 vorbe..asa k gurita mica


1. Aham,vedem ca scrii foarte corect,folosind ordinarul limbaj de messenger!Asta-l folosesti si la teze si lucrari?
2. Nu te revolta ca lumea-ti da peste nas!Ti-ai cautat-o cu lumanarea!In loc sa stai in banca ta stiind ce "poama buna" e colegul tau,tu ai dat apa la moara!
Ia fa bine si nu te mai plange acum!
AdrianaR
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:51
Ahhh...si nici virgulele nu le folosesti unde e nevoie! Asa ca ...ce-ar fi sa nu te mai lauzi de una singura?E de prost gust!
AdrianaR
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:55
De la: AdrianaR, la data 2011-01-24 16:51:20
De la: Somo, la data 2011-01-24 16:34:09
De la: Brunette_16, la data 2011-01-24 11:37:06aoleu da` ce ce replici aveti mai oameni!!


Cat despre subiect...sau asa in general despre forum?? De ce Dumnezeu exista forumul asta?? sa ne fie frica sa ne spunem o problena,o parere,sa cerem un sfat?? Eu personal apreciez sinceritatea multora si atunci cand citesc incerc sa ma asez in locul acelei persoane si ma intreb "eu ce as face"? nu ca este o problema a mea sau chiar vreau sa dau sfaturi bune doar ca asa poate as intelege problema mai bine. In fine...las asa ca nu am eu ce sa fac contra voastra sunteti multi fratilor ..multi care intepaaaati :)))))
in fine.

fetita nu a spus ca nu mai are chef de scoala si de cand l-a intalnit nici nu mai are chef sa invete etc etc... este dragostea asta mica cu urmari mari. cine nu a fost indragostit in scoala nu are de ce sa rada acum (e un exemplu idiot dar eu ma amuz la amintirile din scoala si cand revad in poze (dupa 10 ani)pe site-uri ca fb fosti colegi si pers de care am fost "indragostita" ma sperii si ma amuz :))))

e normal sa se puna pata pe vreun amarat cpopilar care este deja combinat si se joaca cu setimentele altora.
cati dintre noi care am stat cu faimoasa carte in mana si cu gandul doar la scoala am ajuns mari oameni ???

in fine...draga mea.

se joaca cu tine. te tine rezerva!




Iti multumesc pt sfatul adevarat, nu ca cele rautacioase...fratilor oamenii scriu aici pt k au nevoie de ajutor, mai mic sau mai mare iar voi jigniti, faceti misto etc...
@ scorpyoW inca ceva...dupa cum vezi , eu merg la scoala , stiu sa scriu corect, sa ma exprim...nu ca alte descreierate care scriu de nu intelegi 2 vorbe..asa k gurita mica


1. Aham,vedem ca scrii foarte corect,folosind ordinarul limbaj de messenger!Asta-l folosesti si la teze si lucrari?
2. Nu te revolta ca lumea-ti da peste nas!Ti-ai cautat-o cu lumanarea!In loc sa stai in banca ta stiind ce "poama buna" e colegul tau,tu ai dat apa la moara!
Ia fa bine si nu te mai plange acum!


Ooohh scuza-ma , am scris cu K....in rest nu-mi pot da seama ce greseli am..
in fine, merci
Somo
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:56
"Sunt o fire precauta,cu o imaginatie destul de bogata,atasata foarte mult de camin si prieteni.In ciuda comportamentului meu mai rece uneori,sunt grijulie,gata sa ajut la nevoie.In cele mai multe cazuri imi ascult vocea interioara cand iau decizii , fara sa ma gandesc la consecinte.Cred ca una dintre calitatile mele este creativitatea care ma scoate in evidenta.Din alt punct de vedere, ma refer la defecte,sunt cam introvertita cand nu ma simt intergata destul de bine intr-o anumita "societate", si pesimista rare ori cand vine vorba de problemele mele.In rest , ridic moralul tuturor.Cam atat despre mine."

Fetito,esti o fire precauta dar in cele mai multe cazuri iei decizii fara sa te gandesti la consecinte?
Buna asta!
AdrianaR
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:05
Adrianoooo....nu radea ca se ia!!

hai pup fata
anastasia_m
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:08
De la: Somo, la data 2011-01-23 21:49:40Totul a inceput acum 3-4 luni...el era cel mai ravnit baiat din liceu iar eu fata care nu se indragostea de oricine. Ne-am "observat" in baie apoi am inceput sa vorbim pe mess, la telefon , mergeam acasa impreuna etc...mie mi-era frica sa incep o noua relatie, mai ales ca aveam impresia ca el ma vrajeste cum face cu toate...Surprinzator, saracu a stat asa dupa mine vr-o doua saptamani pana am cedat...ingerasul meu:x au fost si guri rele care au vrut sa ne desparta, si fosta lui prietena care e o disperata se lua de mine mereu...iar el mi-a luat apararea Totul a fost frumos pana intr-o dimineata.."iubita mea , tu nu ma meriti, sunt prea nesimtit pentru tine!" "cum ? de ce spui asta ? ce-ai facut? mi-e imi place de tine asa cum esti!" "aseara am fost cu EA....iarta-ma te rog, nu stiu ce a fost in capul asta al meu...am vrut sa-ti spun, n-am vrut sa te mint".....am apreciat mult sinceritatea, l-am iertat dar ne-am despartit..."te ador iubita mea dar nu vreau sa te fac sa suferi".... apoi nu ne-am vazut 2 saptamani pt ca a fost bolnavior.parca incepusem sa-l uit... in preajma craciunului am inceput sa vorbim iar , mai veneam acasa impreuna dar nu se intampla nimic pana intr-o zi.. cand am coborat din masina l-am sarutat a ramas uimit la fel ca toti prietenii nostri care erau de fata. Dupa..., in vacanta de iarna s-a impacat cu fosta prietena care se lua de mine...a 3a zi de revelion am prins tupeu sa vb cu el la telefon mi-a spus sa nu-mi pierd speranta k intr-o zi o sa fim impreuna k acum s-a impacat cu EA, i-a jurat ceva (gen ca e fortat sa stea cu ea , ceea ce toata lumea stie ) si ca ma adora si sa nu uit niciodata asta. A 2a zi ma suna (in timp ce se ducea la ea) "vezi ca o sa-ti dau un sms in care iti spun sa nu mai vorbim ca sa vada EA, pt ca mi-a dat de jurat sa nu mai vorbesc cu tine cand eram beat..sa nu te speri." Am inceput scl dupa vacanta, i-am vazut de cateva ori impreuna , pe el in vad mereu pentru ca are clasa langa a mea, dar nu vorbeste cu mine ...zilele trecute am obs un gest ciudat din partea lui...eram cu un prieten de-al sau si a venit langa noi, vorbea cu el si se uita la mine si ma mangaia in cap...TOATA lumea imi spune k lui ii pasa de mine...doamne daca as stii ce drum sa urmez, l-as urma dar nu stiu si de aceea va cer un sfat ca de la prietena la prietena..
MA scuzati ca am scris cam mult. Va pup:*


Uite aici cateva greseli...

" Surprinzator, saracu a stat asa dupa mine vr-o doua saptamani "

" "cum ? de ce spui asta ? ce-ai facut? mi-e imi place de tine asa cum esti!" "aseara am fost cu ...."

".parca incepusem sa-l uit... in preajma craciunului am inceput sa vorbim ....."

"...doamne daca as stii ce drum sa ....."


Sper ca nu e nevoie sa scriu si ce anume e gresit ...Eu nu bag in seama greselile dar ti-am aratat asta pt. ca te-ai luat de Adriana. Deci, exceptand k-ul, mai ai si alte greseli.
mimi_ca29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:13
De la: anastasia_m, la data 2011-01-24 17:08:11Adrianoooo....nu radea ca se ia!!

hai pup fata


Haha,pai mnah...ce vina am eu ca adevarul doare?Pup Anusca!
AdrianaR
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:13
Pustoaic-o esenta din ceea ce au spus toti p-aici ar fii : Ala face misto de tine cu buletinu in mana "
Asa ca nu te lua cu lumea ,caci daca iti spune ceva ,chiar daca te " ataca " ti-o spune pentru tine ,nu ca le iese lor ceva . Asa ca ...cu bun cu rau ,femeiele astea stiu ele ceva .
Si pe bune , messu ala chiar te da de toti peretii cu acele cuvinte prescurtate,daca vrei sa ma injuri si pe mine K da ti-am spus-o in cel mai " delicat " mod posibil

K ?
alexo88
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:20
De la: alexo88, la data 2011-01-24 17:20:26Pustoaic-o esenta din ceea ce au spus toti p-aici ar fii : Ala face misto de tine cu buletinu in mana "
Asa ca nu te lua cu lumea ,caci daca iti spune ceva ,chiar daca te " ataca " ti-o spune pentru tine ,nu ca le iese lor ceva . Asa ca ...cu bun cu rau ,femeiele astea stiu ele ceva .
Si pe bune , messu ala chiar te da de toti peretii cu acele cuvinte prescurtate,daca vrei sa ma injuri si pe mine K da ti-am spus-o in cel mai " delicat " mod posibil

K ?


mimi_ca29
Postat pe 24 Ianuarie 2011 17:31
De la: AdrianaR, la data 2011-01-24 17:13:16
De la: anastasia_m, la data 2011-01-24 17:08:11Adrianoooo....nu radea ca se ia!!

hai pup fata


Haha,pai mnah...ce vina am eu ca adevarul doare?Pup Anusca!

ce e pe aici! e nevoie de mine?
pickard
Postat pe 24 Ianuarie 2011 19:21
Tu si Barbie mai trebuia sa fiti aici ....dar nah cand trebuie nu sunteti




alexo88
Postat pe 24 Ianuarie 2011 19:59
De la: alexo88, la data 2011-01-24 19:59:55Tu si Barbie mai trebuia sa fiti aici ....dar nah cand trebuie nu sunteti






Offff...mai alexo mereu te las sa astepti la usa Iote ca am aparut acus Nu mai e nici dracu pe forum da ce conteaza?
Barbie30_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 03:05
Pai au plecat cu totii ca aparuse 787 si e stricat tot
alexo88
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:11
De la: alexo88, la data 2011-01-25 09:11:53Pai au plecat cu totii ca aparuse 787 si e stricat tot


Pai daca va tineti dupa ea si topicele ei. Sa vezi cum ar ajunge la arhiva orice mizerie de topic daca l-ati ignora.
rashela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 09:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E interzis sa ai amant????sa fi cu adevarat fericita chiar si pt cateva clipe? 255 De la: crysmy 30 Decembrie 2020 14:22
O poveste! 3 De la: Summer_ 4 Aprilie 2010 22:21
ce sa fac? 3 De la: kudika030058 27 Mai 2009 17:27
Problema fara...raspuns 10 De la: nocturnalia0 20 Ianuarie 2009 10:54
Doar daca vreti sa dati cu adevarat un sfat ...daca aveti chef sa faceti misto duceti-va la alt subiect 47 De la: printesaaaa_x 18 Ianuarie 2011 19:21