Setari Cookie-uri

salve!

am si eu o intrebare....Sunt cu o fata de 3 ani deacum si problema pe care o am eu personal e ca de cite ori am facut dragoste ea nu reuseste niciodata sa ajunga la orgasm...de ce oare?? sunt eu prea slab pt ea??? ma gandesc ca sunt 3 ani......e oleaca de timp! mai e cineva in situatia asta?? asi vrea sa discutam pe tema asta cine e dispus sa discute si sa imi dea niste sfaturi??
misu01
Postat pe 9 Mai 2010 22:16
Eu abia in al 3lea an de relatie am inceput sa am orgasm de fiecare data,, asta dupa sexperienta, pozitii si am descoperit pana la urma amndoi cum este cel mai bine pt fiecare ! Pt unii exista compatibilitate sexuala, altii trebuie sa o caute !
Summer_
Postat pe 9 Mai 2010 23:00
De la: misu01, la data 2010-05-09 22:16:48am si eu o intrebare....Sunt cu o fata de 3 ani deacum si problema pe care o am eu personal e ca de cite ori am facut dragoste ea nu reuseste niciodata sa ajunga la orgasm...de ce oare?? sunt eu prea slab pt ea??? ma gandesc ca sunt 3 ani......e oleaca de timp! mai e cineva in situatia asta?? asi vrea sa discutam pe tema asta cine e dispus sa discute si sa imi dea niste sfaturi??

Uite un articol scris intr-un mod amuzant. Citeste-l si vezi ce faci tu altfel, sau ce poti invata din el.

http://www.4d-comfort.com/opencms/export/sites/default/ro/sublinks/slapen/tips/please/

Zece reguli de a-ti satisface partenerul in pat. Sa fim onesti: toti suntem obsedati de calitatea performantelor noastre sexuale. Fiecare vrea sa se mandreasca cu succesul el sau al lui in pat. Este o febra ce a contaminat majoritatea barbatilor sau femeilor, cel putin in lumea occidentala. Lipsa anxietatii poate fi categoric influentata din aceasta perspectiva. Dar in cele mai multe cazuri nu lipseste mult sa-ti satisfaci partenerul in pat si sa-ti faci reputatie de Don Juan. Putin, foarte putin.
Am incercat sa listam cateva reguli -sfaturi folositoare- care te-ar ajuta sa fi mai increzator in pat si (in mod egal) sa te bucuri mai mult de viata sexuala (aceasta atat pentru tine cat si pentru partenerul tau).

1. Preludiul este important si de aceea se vorbeste atat de mult despre asta. Si ghici? Aparent barbatul este blamat ca nu petrece destul timp la preludiu si vrea sa mearga direct la tinta prea repede. Un cuplu nu este format din 2 persoane? Incearca sa fi disponibil si creativ in timpul preludiului, dar nu uita sa-ti rogi partenerul sa coopereze. El sau ea vor fi fericiti cu un rol activ in aceasta faza.
2. Nu-ti coplesi partenerul cu complimente. Te-ai prins. Amandurora, barbatului si femeii, le place sa fie complimentati si iubiti, dar o cantitate prea mare nu te va ajuta sa ajungi unde doresti.
3. Daca partenerul tau da impresia ca este luat de prost -chiar daca e cazul sau nu- el sau ea se va departa, obtinand posibil efect opus.
4. Sensul umorului in pat. Multi barbati sau femei hotarat vor aprecia daca partenerul lor ii va face sa rada chiar si in pat. Incearca, de asemenea, fara sa exagerezi sa aduci ceva distractie in relatia voastra si in dormitor.
5. Incearca sa nu iei totul in serios, dar priveste sexul ca pe un joc excitant, distractiv si nu ca pe o competitie in care poti sa fi mai bun decat celalalt. Vei descoperi ca partenerul tau va aprecia aceasta atitudine pozitiva.
6. Ai grija de corpul tau. Nimic nu e mai putin sexi decat un barbat sau o femeie care nu-si ingrijeste corpul. Pastreaza-ti corpul curat, da atentie unghiilor, parului, pielii si poarta lenjerie de corp curata. Mai multe comentarii probabil nu sunt necesare.
7. Nu te gandi doar la tine in pat, incearca sa fi un pic altruist sa-ti lasi partenera sa aiba orgasm intai. Orgasmul ei este o senzatie mai emotionala si mai sensibila decat la barbat. De obicei ea are nevoie de mai mult timp sa ajunga la orgasm. Daca o lasi pe ea sa termine prima poti sa-i dai atentia necesara si nu se va simti ignorata. Dupa aceea, tu poti sa ai propria placere si ea te va compensa pentru atentia pe care i-ai dat-o.
8. Experimenteaza fara sa exagerezi. Noi situatii si pozitii sunt intotdeauna bine venite, dar nu exagera. Nu da partenerei tale impresia ca nu o respecti. Asigura-te ca partenera ta nu se simte folosita chiar daca sunteti de mult impreuna. Un gentleman este gentleman chiar si in pat.
9. Nu te teme sa intrebi ce-i place partenerului tau. Poate fi un pic dificil la inceputul unei relatii si el sau ea sa nu aiba destul curaj sa spuna, dar este important ca partenerul tau sa fie liber sa spuna ce prefera si sa nu-i fie teama sa-ti spuna fanteziile lui sau ei.
10. Lasa atitudinea de super macho sau prostituata acasa. Nu e nevoie si doar va strica relatia. Acorda-i atentie partenerului si o doza sanatoasa de creativitate pentru cheia succesului in pat.
11. Nu-ti compara partenerul cu exul. Acesta este inceputul sfarsitului.
12. Nu-ti fie jena sa vorbesti despre nesiguranta ta. Poate nu in pat sau in dormitor unde conversatiile au un sens mai adanc, dar in timpul zilei, in timpul unei plimbari in padure sau orice alta oportuntate pe care o ai.
13. Nimeni nu e perfect si ea sau el va aprecia desigur onestitatea. Voi nu sunteti rivali, ci parteneri in pat. Aminteste-ti asta!
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Mai 2010 11:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce vreti de la o fata in pat? 13 De la: giordao 23 Aprilie 2012 20:06
topul celor mai penibile topicuri:))) 33 De la: Dor_a 12 Februarie 2009 14:52
faceti sex anal pentru fete? 145 De la: mama_omida 10 Noiembrie 2009 11:15
sex neprotejat 112 De la: Arutzu28 12 August 2011 16:44
Problema mea?...sexul. 70 De la: flameus 16 August 2011 23:59