Setari Cookie-uri

Nu mai stiu cum sa ma comport cu el

Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .
rox81
Postat pe 10 Mai 2010 17:05
De la: rox81, la data 2010-05-10 17:05:43Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .


Plecand de la ideea ca ai o relatie frumoasa si stabila, nu ai sentimente fata de coleg si iti iubesti prietenul;-)
Te deranjeaza ca nu mai flirteaza colegul cu tine? Ca te ignora? Chiar ai nevoie de atentia lui?

Poate si-a incercat norocul si a vazut ca nu are succes, si nu mai pierde timpul cu discutii care nu-l duc pe el in directia patului tau;-) Poate intre timp are o iubita...

Daca te intereseaza totusi atat de mult sa intelegi comportamentul intreaba-l de ce se poarta asa.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Mai 2010 23:29
a incercat si el saracutu' sa-ti intre pe sub fusta, intai cu liru liru crocodilu' si cand a realizat ca nu-i iese nimic la afacerea asta, s-a suparat ca vacarul pe sat si ti-a dat ignore
miss_darine
Postat pe 11 Mai 2010 14:38
paguba-n ciuperci!
Dontyyy
Postat pe 11 Mai 2010 14:40
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-10 23:29:01
De la: rox81, la data 2010-05-10 17:05:43Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .


Plecand de la ideea ca ai o relatie frumoasa si stabila, nu ai sentimente fata de coleg si iti iubesti prietenul;-)
Te deranjeaza ca nu mai flirteaza colegul cu tine? Ca te ignora? Chiar ai nevoie de atentia lui?

Poate si-a incercat norocul si a vazut ca nu are succes, si nu mai pierde timpul cu discutii care nu-l duc pe el in directia patului tau;-) Poate intre timp are o iubita...

Daca te intereseaza totusi atat de mult sa intelegi comportamentul intreaba-l de ce se poarta asa.


Am avut o asemenea discutie cu el , tot ceea ce mi-a zis a fost ca ,,nu-mi poate explica nik ,, . defapt pe mine nu ma deranjeaza ca nu se ma tine dupa mine ci faptul ca am decis sa avem o relatie de amicitie doar atat ,iar acum se comporta total deplasat ( ma urmareste ce fac , cu cine vb , de cate ori vb la telefon vine in preajma mea ca sa auda ce vb chestii de astea ) , banuiesc ca tot el ma si suna cu nr privat pe tel . personal dar nu-l pot acuza ,nu stiu cum sa ma comport in aceasta situatie .
rox81
Postat pe 11 Mai 2010 15:53
De la: rox81, la data 2010-05-11 15:53:12

Am avut o asemenea discutie cu el , tot ceea ce mi-a zis a fost ca ,,nu-mi poate explica nik ,, . defapt pe mine nu ma deranjeaza ca nu se ma tine dupa mine ci faptul ca am decis sa avem o relatie de amicitie doar atat ,iar acum se comporta total deplasat ( ma urmareste ce fac , cu cine vb , de cate ori vb la telefon vine in preajma mea ca sa auda ce vb chestii de astea ) , banuiesc ca tot el ma si suna cu nr privat pe tel . personal dar nu-l pot acuza ,nu stiu cum sa ma comport in aceasta situatie .

de ce nu esti cinstita cu tine si nu recunosti ca ti-a facut placere sa "flirtezi" cu individul!
din prima ta postare am inteles f bine ca nu si-a dorit numai amicitia ta si stii si tu f bine asta!
solutia ar fi sa fi foarte dura cu el, in momentul in care il vezi ca se apropie de tine ca sa asculte ce vb , pui mana pe receptor te intorci catre el si ii spui pe un ton mai taios sa se indeparteze de tine pt ca vrei ca acea convorbire sa fie particulara...incrunta-te cand vezi ca te urmareste cu privirea, etc
trebuie sa ii dai de inteles ca prezenta lui te enerveaza punct
miss_darine
Postat pe 11 Mai 2010 18:33
De la: miss_darine, la data 2010-05-11 18:33:52
De la: rox81, la data 2010-05-11 15:53:12

Am avut o asemenea discutie cu el , tot ceea ce mi-a zis a fost ca ,,nu-mi poate explica nik ,, . defapt pe mine nu ma deranjeaza ca nu se ma tine dupa mine ci faptul ca am decis sa avem o relatie de amicitie doar atat ,iar acum se comporta total deplasat ( ma urmareste ce fac , cu cine vb , de cate ori vb la telefon vine in preajma mea ca sa auda ce vb chestii de astea ) , banuiesc ca tot el ma si suna cu nr privat pe tel . personal dar nu-l pot acuza ,nu stiu cum sa ma comport in aceasta situatie .

de ce nu esti cinstita cu tine si nu recunosti ca ti-a facut placere sa "flirtezi" cu individul!
din prima ta postare am inteles f bine ca nu si-a dorit numai amicitia ta si stii si tu f bine asta!
solutia ar fi sa fi foarte dura cu el, in momentul in care il vezi ca se apropie de tine ca sa asculte ce vb , pui mana pe receptor te intorci catre el si ii spui pe un ton mai taios sa se indeparteze de tine pt ca vrei ca acea convorbire sa fie particulara...incrunta-te cand vezi ca te urmareste cu privirea, etc
trebuie sa ii dai de inteles ca prezenta lui te enerveaza punct


sa sti ca ai dreptate , trebuie sa schimb foia cu el , la urma urmei e un coleg ce poate fi asa de rau ca ma rastesc la el sau ca nu mai vb cu mine . ms multtt
rox81
Postat pe 11 Mai 2010 19:35
da' parca iti pare rau sa-l lasi asa.......nemangaiat!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 11 Mai 2010 19:40
De la: rox81, la data 2010-05-11 15:53:12
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-10 23:29:01
De la: rox81, la data 2010-05-10 17:05:43Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .


Plecand de la ideea ca ai o relatie frumoasa si stabila, nu ai sentimente fata de coleg si iti iubesti prietenul;-)
Te deranjeaza ca nu mai flirteaza colegul cu tine? Ca te ignora? Chiar ai nevoie de atentia lui?

Poate si-a incercat norocul si a vazut ca nu are succes, si nu mai pierde timpul cu discutii care nu-l duc pe el in directia patului tau;-) Poate intre timp are o iubita...

Daca te intereseaza totusi atat de mult sa intelegi comportamentul intreaba-l de ce se poarta asa.


Am avut o asemenea discutie cu el , tot ceea ce mi-a zis a fost ca ,,nu-mi poate explica nik ,, . defapt pe mine nu ma deranjeaza ca nu se ma tine dupa mine ci faptul ca am decis sa avem o relatie de amicitie doar atat ,iar acum se comporta total deplasat ( ma urmareste ce fac , cu cine vb , de cate ori vb la telefon vine in preajma mea ca sa auda ce vb chestii de astea ) , banuiesc ca tot el ma si suna cu nr privat pe tel . personal dar nu-l pot acuza ,nu stiu cum sa ma comport in aceasta situatie .

Atunci explica-i frumusel, daca nu termina cu acest comportament, si te sacaie ca un obsedat gelos si îsi baga nasul peste tot, ca mergi si te plangi de hartuire sexuala sau cum se cheama ... Alftel s-ar putea sa se planga el ca te ocupi de lucruri private la servici, stai la taclale si nu lucrezi cum ar fi cazul. Asa din rautate. Sa te supere.
Tu nu ai nevoie de o relatie de amicitie cu un asemenea coleg, e deajuns o relatie colegiala, sa va respectati, sa discutati despre servici iar restul e tabu. Cel putin eu asa as proceda.
iar daca primesti telefoane anonime, stiu ca exista positbilitatea sa .............. ( : imi lipseste cuv. exact in lb. rom) sa se constate cine te deranjeaza cu numar anonim la telefon. Telecom de ex. are acest serviciu contra cost. Daca e pe handy atunci faci cerere la orange sau de unde ai cartela .
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Mai 2010 20:06
PAI POATE EL TE PLACE NUMAI CA ARE IUBITA SI NU VREA SA O INSELE TEAI GANDIT SI TU LA VARIANTA ASTA?ASTEAPTA PUTIN TIMP CA O SATI SPUNA EL DE CE NU MAI VREA SA VORBEASCA CU TINE DOAR DESPRE SERVICIU, MAI VORBIM PAPA
BYBY2009
Postat pe 11 Mai 2010 20:17
De la: BYBY2009, la data 2010-05-11 20:17:22PAI POATE EL TE PLACE NUMAI CA ARE IUBITA SI NU VREA SA O INSELE TEAI GANDIT SI TU LA VARIANTA ASTA?ASTEAPTA PUTIN TIMP CA O SATI SPUNA EL DE CE NU MAI VREA SA VORBEASCA CU TINE DOAR DESPRE SERVICIU, MAI VORBIM PAPA


Dar nu este vorba de inselat aici , nu stiu ce ai inteles tu , oricum pot sa zic ca lucrurile s-au mai linistit , am avut o discutie cu acest coleg si cred ca am lamurit acesta situatie .
rox81
Postat pe 14 Mai 2010 16:03
spune merci ca te ignora:)
Fahnell
Postat pe 14 Mai 2010 16:09
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-11 20:06:09
De la: rox81, la data 2010-05-11 15:53:12
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-05-10 23:29:01
De la: rox81, la data 2010-05-10 17:05:43Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .


Plecand de la ideea ca ai o relatie frumoasa si stabila, nu ai sentimente fata de coleg si iti iubesti prietenul;-)
Te deranjeaza ca nu mai flirteaza colegul cu tine? Ca te ignora? Chiar ai nevoie de atentia lui?

Poate si-a incercat norocul si a vazut ca nu are succes, si nu mai pierde timpul cu discutii care nu-l duc pe el in directia patului tau;-) Poate intre timp are o iubita...

Daca te intereseaza totusi atat de mult sa intelegi comportamentul intreaba-l de ce se poarta asa.


Am avut o asemenea discutie cu el , tot ceea ce mi-a zis a fost ca ,,nu-mi poate explica nik ,, . defapt pe mine nu ma deranjeaza ca nu se ma tine dupa mine ci faptul ca am decis sa avem o relatie de amicitie doar atat ,iar acum se comporta total deplasat ( ma urmareste ce fac , cu cine vb , de cate ori vb la telefon vine in preajma mea ca sa auda ce vb chestii de astea ) , banuiesc ca tot el ma si suna cu nr privat pe tel . personal dar nu-l pot acuza ,nu stiu cum sa ma comport in aceasta situatie .

Atunci explica-i frumusel, daca nu termina cu acest comportament, si te sacaie ca un obsedat gelos si îsi baga nasul peste tot, ca mergi si te plangi de hartuire sexuala sau cum se cheama ... Alftel s-ar putea sa se planga el ca te ocupi de lucruri private la servici, stai la taclale si nu lucrezi cum ar fi cazul. Asa din rautate. Sa te supere.
Tu nu ai nevoie de o relatie de amicitie cu un asemenea coleg, e deajuns o relatie colegiala, sa va respectati, sa discutati despre servici iar restul e tabu. Cel putin eu asa as proceda.
iar daca primesti telefoane anonime, stiu ca exista positbilitatea sa .............. ( : imi lipseste cuv. exact in lb. rom) sa se constate cine te deranjeaza cu numar anonim la telefon. Telecom de ex. are acest serviciu contra cost. Daca e pe handy atunci faci cerere la orange sau de unde ai cartela .



Ms. mult de saft , de cate va zile nu mai ma suna cu nr . privat deoarece am dat sfoara la serviciu ca am apelat la serviciul Telecom( pt aceasta problema )si astept acum raspunsul , cu acest coleg a urmat o discutie mai aprinsa asa zic asa , reamintindu-i ca suntem 2 pers. cu 2 vieti diferite si nu ne permitem prea multe , asa ca o relatie strict colegiala este ceea mai corecta iar daca are ceva pers cu mine si nu mai vrea sa ma suporte va trebui sa-si schimbe locul de munca . A ras si mi-a spus ca am dreptate , ca a exagerat . ms din nou .
rox81
Postat pe 14 Mai 2010 16:15
De la: Fahnell, la data 2010-05-14 16:09:24spune merci ca te ignora:)



Nu stiu ce vrei sa spui ?
rox81
Postat pe 14 Mai 2010 16:18
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-05-11 19:40:58da' parca iti pare rau sa-l lasi asa.......nemangaiat!!



Nu-mi pare rau deloc , a ramas oricum nemangaiat de mine
rox81
Postat pe 14 Mai 2010 16:19
spune merci ca nu a inceput sa dezvolte o obsesie si sa fie deranjant la munca
putea f bine sa iti faca viata un infern la munca
asa doar te ignora (asa as fi procedat si eu de ex)
e mult mai bine si mai sanatos asa
mai bine iti vezi de treaba ta si de relatia ta
Fahnell
Postat pe 14 Mai 2010 16:22
vai vai ce dilemã...pffff
freakbabe
Postat pe 14 Mai 2010 16:31
SIGUR E DIN ZODIA BALANTA....CITITI CODUL BUNELOR MANIERE....CODUL LUI ORESTE!
fatavesela
Postat pe 15 Mai 2010 08:19
De la: kudika116202, la data 2010-05-15 08:19:27 SIGUR E DIN ZODIA BALANTA....CITITI CODUL BUNELOR MANIERE....CODUL LUI ORESTE!


Eu sunt balanta , colegul meu ,,neserios,,este varsator, cum spuneam am rezolvat cat de cat
aceasta problema , ms . oricum de mesaje .
rox81
Postat pe 15 Mai 2010 09:50
De la: Fahnell, la data 2010-05-14 16:22:58spune merci ca nu a inceput sa dezvolte o obsesie si sa fie deranjant la munca
putea f bine sa iti faca viata un infern la munca
asa doar te ignora (asa as fi procedat si eu de ex)
e mult mai bine si mai sanatos asa
mai bine iti vezi de treaba ta si de relatia ta


Am incercat pe cat posibil sa rezolv aceasta problema cat mai elegant sa zic asa ,fara a face circ si mult tam tam , am reusit din cat se vede sa -l pun cu ,, botul ,, pe labe , deocamdata se comporta
normal cu exceptia faptului ca e in continuare foarte atent la tot ce fac . Oricum ms. de sfat , sper sa se linisteasca dupa discutia avuta .
rox81
Postat pe 15 Mai 2010 09:58
Mai tipa, stii ce nu inteleg eu? De ce i-ai dat si inca ii dai atata importanta? Hello, sunteti doar colegi, ai o relatie de 5 ani, banuiesc k il iubesti dak ati stat atata amar de vreme impreuna!!!! Mai ce ma oftic eu pe tipe k voi care cad in plasa k mustele dupa 2-3 complimente si cateva priviri cu coada ochiului, sunteti date pe spate imediat. Nu-l mai baga mai fetitza in seama, ignora-l total si vezi-ti de munca pe care trebuie sa o prestezi la serviciu(nu sa flirtrezi) si de relatia pe care ai construit-o atatia ani. Nici nu stii cat de repede simt si ei k ceva nu e in regula si uite asa te trezesti cu discutii si probleme in relatie. Bucura-te k ai o relatie stabila de atatia ani, multe ar vrea sa aiba norocul tau si baga-ti mintile in cap cu colegul! Sper k ai inteles sfatul meu si mai sper sa nu te fi suparat asa rau!
Nu mai fi asa copila, maturizeaza-te!
kudika136977
Postat pe 15 Mai 2010 21:20
De la: rox81, la data 2010-05-10 17:05:43Am un coleg de serviciu care se tot tine dupa mine , la inceput a fost destul de timid
abia daca vorbea ceva cu mine , apoi a mai prins curaj baiatul , ba mi-a cerut id-ul
apoi nr de tel , apoi a inceput sa-mi faca tot felul de avansuri finute sa zic asa fara a
exagera . O perioada a fost bine , vorbeam , radeam si ne intelegeam bine ca si colegi , nimic mai mult deoarece eu sunt implicata intr-o rel de 5 ani si i-am spus ca nu o sa fie nimic intre noi .
Problema este ca a venit intr-o zi la serviciu si mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbesc cu el nimic decat despre serviciu si atat si asta a si facut de atunci . De 2 sapt , ma ignora total nu-mi mai vb nik , dar se uita dupa mine cu cine vb , ce fac etc . Sincer nu -i inteleg comportamentul .


bietul om isi pierdu-se'' orientarea''
anastasia_m
Postat pe 15 Mai 2010 22:34
..cred ca este un admirator al Tau din umbra si te priveste si el incearca sa iti urmareasca tot ce faci , sau macar sa isi destinda inima ,.....mi-as dori sa nu fie un altfel de om cred ca ma intelegi , cit despre tine daca nu te intereseaza de el ........... nu trebuie sa te chinui sa ii intelegi comportamentul , ai putea sa il abordezi pe tema asta sa ii spui ca nu iti place sa te simti urmarita , e clar ca el te place si priveste doar .......
kudika095712
Postat pe 19 Mai 2010 10:27
De la: kudika095712, la data 2010-05-19 10:27:36..cred ca este un admirator al Tau din umbra si te priveste si el incearca sa iti urmareasca tot ce faci , sau macar sa isi destinda inima ,.....mi-as dori sa nu fie un altfel de om cred ca ma intelegi , cit despre tine daca nu te intereseaza de el ........... nu trebuie sa te chinui sa ii intelegi comportamentul , ai putea sa il abordezi pe tema asta sa ii spui ca nu iti place sa te simti urmarita , e clar ca el te place si priveste doar .......


Nu stiu ce fel de om este intradevar , comportamentul lui s-a definit la un moment dat ca fiind a unei persoane care face avansuri apoi a devenit de neanteles . Eu am incercat pe cat posibil sa rezolv cat de elegant pot aceasta situatia care a devenit destul de deranjanta pt. mine ( omul stia clar ca
sunt intr-o relatie si ca va urma sa ma casatoresc ) deci ca nu are nici o sansa pt a tot insista , a continuat cu toate ,, fazele ,, mentionate anterior , dupa o discutie destul de aprinsa cu el pe acest sb . s-a mai linistit o perioada , acum de cateva zile insa ma a oprit si mi-a zis ca daca ma voi casatori voi face o mare greseala pt ca viitorul meu sot nu este ,, cuminte ,, si ca -mi va dovedi asta . Ori eu am luat-o razna , ori omul asta nu-i cu toate mintile , nu stiu ce vrea defapt iar ca deja l-a amestecat in acest lucru si pe viitorul meu sot ma face sa nu mai stiu ce sa cred .
rox81
Postat pe 24 Mai 2010 08:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac..? 7 De la: 12 Iulie 2014 17:38
ii dai inimii ce vrea si...degeaba 11 De la: arhanghel 13 Decembrie 2009 18:22
am nevoie de un sfat de la cineva care atrecut prin asta 37 De la: kudika029282 12 Martie 2010 22:01
In pielea unui barbat divortat 222 De la: Eva32 20 Septembrie 2011 22:54
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16