Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai fac...am incercat...dar se pare k nu prea am rezultate...

buna...am 16 ani..am cunoscut un baiat super...el desi e in clasa a 11 a si eu a 9 a este cu un an mai mare decat mine..mam inteles super cu el..insa uneori ma certam din orice cu el....fiind amandoi incapatanati...si yo fiind la prima mea relatie mai serioasa( cu ceilalti am stat foarte putin si nu ma implicam asa mult in relatie-dak se putea numi asa ) ...de fiecare data cand ii spuneam adio..el venea ..se punea in genunchi si imi cerea sa fiu din nou cu el..eu o singura data cand neam certat iam cerut sa ne impacam si el de vreo 6 ori...relatia a tinut o luna jumatate....ultima oara cand ne-am certat ( k de obicei de la o tampenie)..a fost diferit..fiind amandoi orgoliosi..nu am cedat nici unul..el astepta k eu sa ma duc sa ii cer sa ne impacam..dar eu sunt mult mai incapatanata k el...l-am tratat cu indiferenta cateva zile...apoi m-am dus sa incerc sa vorbesc cu el sub un pretext k el trebuia sa imi aduca un lantisor ce l-am uitat la el acasa ...el mi la dat si apoi a plecat...am mai incercat sa vb cu el dar tot ceva de genu asta mi-a facut..am continuat cu indiferenta...dupa cateva zile l-am vazut dandu-se la o fata( acea fata nu vrea nimik serios cu el , doar se joaca cu el dar el nu pricepe asta )...am tinut in mine dar apoi mi sa facut rau si am ajuns la cabinetul scolii ...inainte sa-l cunosc pe acest baiat mai cunoscusem un alt baiat..amandoi seamana foarte mult...acum ..nu mai stiu ce sa fac...park i-as iubi pe amandoi...dar nu stiu...nu stiu ce sa fac..oare sa incerc sa ma mai impac cu fostul meu prieten ?!?
kudika175879
Postat pe 12 Mai 2010 20:17
el imi spunea mereu k ma iubeste si se uita in ochii mei cand imi spunea asta...si spunea k eu doar ma jucam cu el...k nu tin la el....el voia sa aiba relatii sexuale cu mn insa eu nu ma simteam pregatita...iam explicat...zicea k intelege insa tot imi pomenea de acest subiect ...
kudika175879
Postat pe 12 Mai 2010 20:25
nuuu..pune mana si invata si lasa naibi baietii!
one_size
Postat pe 12 Mai 2010 21:24
De la: kudika175879, la data 2010-05-12 20:25:27el imi spunea mereu k ma iubeste si se uita in ochii mei cand imi spunea asta...si spunea k eu doar ma jucam cu el...k nu tin la el....el voia sa aiba relatii sexuale cu mn insa eu nu ma simteam pregatita...iam explicat...zicea k intelege insa tot imi pomenea de acest subiect ...

De sex mai ai timp toata viata. O sa gasesti un baiat care sa-ti respecte dorintele tale. Pune mai bine mana pe carte si nu te mai gandi la el.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Mai 2010 23:36
In toata viata mea, am cunoscut O SINGURA pereche care si-a inceput iubirea la 13 ani si a dus-o pana in panzele albe. Erau amandoi in clasa a VIII- a la aceeasi scoala generala cu mine si i-am reintalnit dupa multi ani, cu un bebe. Nu stiu acum ce mai fac, dar presupun ca o asa iubire nu se poate stinge vreodata.

Ceea ce vreau sa spun este ca la varsta voastra nu exista iubire. Uita-te la tine! Oscilezi intre x sau y cu usurinta. Nu sti pe care (si daca) il iubesti. De ce ar fi baiatul asta diferit de tine? Sau altul.. sau altul. E varsta la care experimentati cum e dragostea pentru a sti mai tarziu. Simplu. Sigur ca ti se pare ca s-a naruit lumea la picioarele tale, ca vei muri, ca nu vei mai "iubi" vreodata.. etc. Pai, cam asa e! Iubirile astea vin si trec, pana cunosti adevarata iubire.
Spune-ti asta cand il vezi si mergi mai departe. Va veni zi ziua cand vor fi doar "cele mai frumoase amintiri" din adolescenta si atata tot.
rashela
Postat pe 13 Mai 2010 01:20
La aceasta varsta tot ce zboara se mananca , te trezesti ,,iubind,, de azi pana maine
fie ca esti fata fie ca esti baiat , la fel cum tu nu sti ce vrei asa nici el nu stie ce vrea ., ce sa faci ?
mai intai scoala iar in legatura cu baietii si sexul eu zic ca vei avea timp , acestea sunt niste iubiri trecatoare de care i-ti vei aminti cu placere toata viata atata timp cat au fost nevinovate sa zic asa .
Bafta
rox81
Postat pe 13 Mai 2010 16:11
''...acum ..nu mai stiu ce sa fac...park i-as iubi pe amandoi...dar nu stiu...nu stiu ce sa fac..''





Sa alegi scoala
anastasia_m
Postat pe 16 Mai 2010 08:24
De la: anastasia_m, la data 2010-05-16 08:24:14''...acum ..nu mai stiu ce sa fac...park i-as iubi pe amandoi...dar nu stiu...nu stiu ce sa fac..''





Sa alegi scoala






... asa se formeaza ... curvistinele ... prin pendulare ... mai intii inconstienta si apoi foarte constienta ...
marco918
Postat pe 21 Mai 2010 14:27
Buna!
Cred ca fiecare dintre cei care au raspuns au avut 16 ani si au patit mai mult sau mai putin precum domnisoara in cauza..si cu siguranta nu ati vrut sa auziti sfaturi de genu : "pune mana pe carte" , "la 16 ani nu exista iubire" etc si cu siguranta aceste sfaturi nu v-au rezolvat problema ci mai degraba au adancit-o, v-au facut sa va simtiti neintelesi si abandonati asa ca nu mai fiti atat de drastici..si incercati sa va amintiti de voi la 16 ani...inainte sa raspundeti!
In primul rand eu cred ca e o idee buna sa vorbesti despre problemele tale cu cineva..mai ales in adolescenta..e important sa te exprimi, pentru ca tumultul de senzatii care te incearca la o asa varsta poate fi coplestitor pentru tine ca persoana in dezvoltare, asa ca ...continua sa o faci!...dar tine minte ca nu poti avea incredere in oricine si nu toate sfaturile sunt bune! Cat despre fostul tau prieten ..nu cred ca ar trebui sa te impaci cu el, aminteste-ti de motivele pentru care v-ati despartit si gandeste-te bine daca crezi ca merita! Iar despre baiatul din clasa a 11 cred ca o relatie intre voi 2 nu o sa mearga niciodata daca nu renuntati la orgolii si incapatanare..
sper ca sfatul meu sa iti fie de folos... te imbratisez
chocolate
Postat pe 22 Mai 2010 11:29
Ca bine le mai zici tu mai chocolate;sti unde le dai bine?.........In primul rand eu cred ca e o idee buna sa vorbesti despre problemele tale cu cineva...... Cu dezvoltarea si alea alea,ai cam dat-o in bara,hmmm,sunt unele destul de dezvoltate si trecute prin atat de multe de te-ar durea mintea sa sti!
Acum,sa fiu subiectiva,fatuca draga,tu ai parinti?La liceul pe care-l frecventezi,ai un psiholog?Discuta cu ei,parerea mea,sunt in masura sa te ajute,iar parintii mai sunt si interesati sa o faca!Felicitari ca nu ai cedat tentatiei de a face sex!In ce priveste "dragostele",asculta ce spune "tanti":ai tot timpul din lume sa iubesti si sa fi iubita!Alege ce crezi ca-ti confera confortul potrivit varstei ce o ai...frumoasa varsta!Mult succes! :)
Adellin
Postat pe 27 Mai 2010 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 20 De la: luna2 21 Mai 2009 16:28
Ce credeti ca gandesc barbatii/baietii despre fete? 30 De la: poitiers 19 Iulie 2012 14:16
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19
help me,please! 15 De la: kudika_nikole 14 Decembrie 2011 19:55
Nu reusesc sa il inteleg 9 De la: Madamadalina69 22 Decembrie 2009 18:07