Setari Cookie-uri

EU TAUR,EL FECIOARA! FUNCTIONEAZA?:))

ne-am cunoscut de curand...si as vrea sa stiu daca careva din cuplurile de aici st in zodia asta...cum va intelegeti?
kudika182894
Postat pe 15 Mai 2010 00:53
chiar nimeni nu raspunde?:))))
kudika182894
Postat pe 20 Mai 2010 18:38
eu cred ca asta conteaza mai putin important este sa va iubiti.eu sunt leu iar sotul meu tot leu si sunt mai mare decat el cu 16 ore dar suntem ok .succes!
kudika109797
Postat pe 20 Mai 2010 23:31
http://www.gbx.ro/member_page.php?id=104
kudika188332
Postat pe 26 Mai 2010 21:15
daca ne luam dupa zodii, da functioneaza si eu sunt taur si sotul meu fecioara si ne completam ft. bine zic eu. dar n-am inteles cum se face ca sunteti nascuti la cateva ore diferenta si tu esti taur el fecioara?/ pai o zodie e primavara , iar cealalta spre toamna
mj300877
Postat pe 28 Mai 2010 09:57
Scuze ! am raspuns pt altcineva cred
mj300877
Postat pe 28 Mai 2010 09:59
la mine e invers..adik eu sunt fecioara si iubitul meu e taur...
am vb cu o prietena care se mai ocupa cu astrologia din knd in knd si iata ce mi-a zis mie :


" va intelegeti...aveti niste aspecte tari vad, care se numesc dubble whammy...e de bine, whammy e bun...va ajutati reciproc si in cariera.....tie iti pasa de cariera lui iar el iti da energie intr-a ta
practic indepliniti conditiile de baza ale unei relatii cu potential.... astea sunt urmatoarele:
soarele barbatului tb sa fie in aspect cu luna femeii...si la voi este .....asta ca sa va intelegeti la un nivel superior(spiritual,energetic, intuitiv)si sa n-aveti de multe ori nevoie de cuvinte... apoi...ca sa va intelegeti si sexual ,martele barbatului tb sa fie in aspect cu venusul femeii...si sunt si astea....in aspect frumos,de sextil(armonie,intelegere,compatibilitate).... si venusurile voastre sunt in aspect de trigon aspect armonic si care scoate in evidenta ca aveti multe gusturi comune, in ceea ce priveste: mancarea,hainele,iesitul in societate,care petreceri va plac si care nu.....
aveti si un aspect karmic nodul nord al tau care inseamna sensul vietii este in conjunctie foarte stransa cu ascendentul lui...sa-ti explic acum....banuiesc ca stii engleza... iti dau un text ca sa nu zici ca exagerez eu :
When the Ascendant conjuncts the North Node or South Node in synastry, there is an immediate and powerful connection between two people. The relationship seems "meant to be" in some way, and you may have met under unusual circumstances. This represents a highly personal bond. It is not necessarily romantic by nature, but when it exists in the chemistry between romantic partners, there is a strong attachment to each other. This connection goes beyond physical attraction, as you explore, through each other, your own personalities. Neither of you much wants to let go of the other. If you were to separate and then meet again, there would be little "catching up" to do, as your connection is immediate and familiar. Was it your destiny to meet? Whether you believe in destiny or not, this relation feels very meaningful to you both "


cam asta mi-a zis prietena mea in legatura cu compatibilitatea dintre aceste 2 zodii...acum..nah, nu e obligatoriu ca toate astea sa se si manifeste. conteaza mult dorinta voastra si capacitatea de a fi impreuna...suna aiurea dar asa e... depinde de voi sa treziti chestiile astea si sa le construiti....
sinziana27
Postat pe 3 Iunie 2010 08:54
El taur eu fecioara mai bine de atat nici nu se poate este una dintre zodiile cu care ne intelegem cel mai bine noi fecioarele se complectam reciproc !
simonarahme
Postat pe 3 Iunie 2010 09:52
Mai draga, pai intrebarea era ce parere aveti cand ea (femeia) este taur si el (barbatul) este fecioara
Este exact cazul socrilor mei, care in ciuda aparentelor scantei (permanente dealtfel) dintre ei, au relatia aproape perfecta de peste 30 de ani.
Acum, la aproape 60 de ani chiar au ajuns la echilibrul perfect: soacra-mea merge toata ziua cu prietenele la teatru si socru-meu se uita toata ziua la meciuri
_Maverick
Postat pe 3 Iunie 2010 10:16
Pentru unii functioneaza, si inca foarte bine. Suntem de nedespartit de 13 ani de cand de cand ne cunoastem. In curand implinim 10 ani de la casatorie. Si ne iubim mai mult ca in prima zi. Succes!
kirsten
Postat pe 3 Iunie 2010 12:02

mergi in continuare , d-zeu va pus mana in cap cu siguranta , respectati-va , iubiti-va mult si bucurati-va de ceea ce v-a dat d-zeu , daca nu va bateti joc de relatia voastra in timp , ve-ti avea multe fructe de cules de pe urma ei ; El o sa-ti fie si : iubit , amant , sot , prieten , tata , vecin , confident , orice iar reciproca este valabila , cultiva aceasta relatie , daca ai mai multa fantezie decat el , fa tu mai mult si ajuta-l si pe el , esti mai calda decat el ? fa tu mai mult , esti mai comunicativa ? comunica tu si scoate incet , incet din el ce este mai bun , in timp cu efort ve-i scoate tot ce are mai bun in el si totul va fii ptr tine , el va compensa pe alte planuri in care tu te ve-i descurca mai greu iar in timp iti va fii vesnic recunoscator .Ajuta-l cand este nevoie , iar generozitatea si iubirea lui iti va fii infinita in timp.Iar daca esti deschisa din punct de vedere intim si cu fantezie , este al tau pe viata , nu o sa-i mai trebuiasca sa se uite dupa alta femeie , in rest ce sa-ti spun : este familist convins ,chiar daca este om simplu va face ca sa fii cat mai fericita alaturi de el si iti va face aproape toate mofturile , practic dorintele tale vor fii si ale lui , te va venera , eu cunosc pe cineva care isi iubea sotia mai mulr decat propriul copil , chiar mai mult decat pe d-zeu ...Fa totul ptr el si in timp eforturile iti vor fii rasplatite .Pot sa-ti spun multe ...Daca vreodata ai probleme cu el , cauta-ma pe privat si te ajut 100 % ca relatia voastra sa mearga bine , imi treziti niste nostalgii si de asta vreau sa va ajut.D-zeu sa va binecuvanteze.
banalulanonim
Postat pe 3 Iunie 2010 16:53
va multumesc pt parerile voastre! eram curioasa pt ca se poarta f frumos cu mine,face lucrurile in asa fel incat sa ma simt bn....dar mi se pare cam rece din punct de vedere verbal...adica nu zice niciodata ca mi-a fst dor de mine sau ceva.,...in rest mi se pare o rel buna pana aq.
kudika182894
Postat pe 5 Iunie 2010 18:28
ca"i-a fost dor de mine" ! am scris gresit,deoarece m-am grabit.
kudika182894
Postat pe 5 Iunie 2010 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce atrage in afara de Oraselul lenes 8 De la: fluturas_ 5 Februarie 2010 17:15
povestioare ... 1153 De la: supermiki 1 Iulie 2019 22:54
bratarica rosie 5 De la: piscolino 14 Septembrie 2011 15:46
buna 16 De la: andra_mateescu14 5 Ianuarie 2010 16:24
TINUTE YOKKO 3 De la: mihadobre 26 Septembrie 2009 22:28