Setari Cookie-uri

Eu Rac si el Gemeni

Buna ziua,sunt de ceva timp abonata la acest site dar pana acum doar am citit subiectele voastre si am gasit unul interesant : "eu gemeni,el rac".La mine este exact opusul,eu sunt rac si el gemeni,avem o relatie de peste 2 ani si jumatate el fiind din alt oras.Am reusit sa il conving cu sentimentele mele si l-am adus in Bucuresti,in momentul de fata stam impreuna cu chirie.Situatia s-a schimbat enorm,au aparut certurile din ce in ce mai dese desi de multe ori cedez pentru ca m-am obisnuit,este o fire foooarteeee dificila,nu reusesc sa inteleg barbatii gemeni,de ce trebuie ei sa aiba o parte pe care o stiu numai ei si care nu-i chiar foarte placuta si o parte pe care o arata celor din jur si este una sa zicem obisnuita,S-a pus de mai multe ori problema sa ne despartim desi aveam planuri de casatorie eu fiind convinsa ca este barbatul pe care l-am asteptat.au niste conceptii care in viziunea lor sunt convisi ca sunt cele mai bune dar eu nu reusesc sa le inteleg.il iubesc si stiu ca ma iubeste nu s-a pus vreodata problema de inselat sau sa creeze astfel de tensiuni in relatia noastra dar m am saturat de certuri si de reprosuri.O zi ii ia ca sa se descatuseze urmatoarea zi fiind cu totul alt om cel pe care l-am cunoscut si m-am indragostit.oare o sa pot trai cu un astfel de om langa mine multi ani de acum incolo?Sau ce ar trebui sa fac ca relatia sa fie la fel cum era...
crisstina19
Postat pe 15 Mai 2010 15:18
Si eu am avut un iubit gemeni timp de 2 ani si 8 luni, ne-am iubit f mult, el fiind inainte sa ma cunoasca gen "te culci cu mine BINE, daca nu PA", nu spunea unei fete TE IUBESC, niciodata nu a plans in fata uneia nici dupa vreuna, cea mai lunga relatie a lui fiind de 1 AN maxim. Dupa ce ne-am cunoscut, a fost totul f frumos, cica l-am fermecat, vrajit, chiar se mira si el de asta, dupa 5 luni de relatie eu am vrut sa punem punct ptr ca simteam ca nu-l iubesc, el ma suna intr-una sa-mi ceara inca o sansa si inca o sansa si de fiecare data plangand. Am fost singura fata pe care nici prin cap nu ia trecut sa o insele. In fine am ajuns si eu sa-l iubesc ca pe ochii din cap, deoarece imi oferea exact ce avea nevoie sufletelul meu, iubire, tandrete, caldura, vorbe frumoase, imi facea toate mofturile, ma cocolosea la tot pasul, langa el simteam FERICIREA din toate punctele de vedere. Pot spune ca l-am cucerit prin sinceritate, felul meu neprefacut de a fi (nu ma pricep la asta), prin tandrete, dulceata, firea zambitoare de a fi cand il vedeam si eram cu el, si felul meu de-a fi pur si simplu. Inca ma mai iubeste si acum, poate nu ca la inceput, am trecut si noi prin multe, am stat si despartiti 4 luni, timp in care el 2 luni a stat cu alta, apoi tot la mine sa intors...Nu mai suntem ca la inceput, iubirea aia sufocanta, acum ne-am mai calmat, inca ne iubit, dar altfel decat la inceput.
eyo_grl
Postat pe 29 Mai 2010 20:04
De la: crisstina19, la data 2010-05-15 15:18:09Buna ziua,sunt de ceva timp abonata la acest site dar pana acum doar am citit subiectele voastre si am gasit unul interesant : "eu gemeni,el rac".La mine este exact opusul,eu sunt rac si el gemeni,avem o relatie de peste 2 ani si jumatate el fiind din alt oras.Am reusit sa il conving cu sentimentele mele si l-am adus in Bucuresti,in momentul de fata stam impreuna cu chirie.Situatia s-a schimbat enorm,au aparut certurile din ce in ce mai dese desi de multe ori cedez pentru ca m-am obisnuit,este o fire foooarteeee dificila,nu reusesc sa inteleg barbatii gemeni,de ce trebuie ei sa aiba o parte pe care o stiu numai ei si care nu-i chiar foarte placuta si o parte pe care o arata celor din jur si este una sa zicem obisnuita,S-a pus de mai multe ori problema sa ne despartim desi aveam planuri de casatorie eu fiind convinsa ca este barbatul pe care l-am asteptat.au niste conceptii care in viziunea lor sunt convisi ca sunt cele mai bune dar eu nu reusesc sa le inteleg.il iubesc si stiu ca ma iubeste nu s-a pus vreodata problema de inselat sau sa creeze astfel de tensiuni in relatia noastra dar m am saturat de certuri si de reprosuri.O zi ii ia ca sa se descatuseze urmatoarea zi fiind cu totul alt om cel pe care l-am cunoscut si m-am indragostit.oare o sa pot trai cu un astfel de om langa mine multi ani de acum incolo?Sau ce ar trebui sa fac ca relatia sa fie la fel cum era...
aizana
Postat pe 30 Mai 2010 18:55
eu sant rac. pot sa spun ca sant foarte sensibila si simt enorm in interior. gemenii sant mai pragmatici,bine ancorati in viata. stiu ca intre raci si gemeni se pot naste niste prietenii frumoase,comuncarea fiind f. buna.in general toti barbatii au genul de trairi cum sant cele descrise de tine mai sus. la toti le este greu sa spuna lucrurilor pe nume imediat,intai stau si le gandeste profund,cam dupa 1 zi revin la comunicare.unora le este si rusine de ce au facut dar nu deschid ei discutia ca sa nu se simta inferiori. cam asta este cu majoritatea barbatilor.noi dorim barbati care sa ne fie si prieteni cu care sa stam la palavre,alfel nu am mai fi pe computer daca ar fi asa de minunat in relatie.ei se desatuseaza la un pahar cu prietenii si tu te intrebi ce naiba are cu tine de nu-ti vb. si tie pe fata ca lor. asa au fost educati sa-si reprime trairile in preajma femeilor.ca sa nu sufere. trebui multa intelegere din partea ta ca sa reusesti sa-l faci sa aiba incredere in tine. eu am reusit dupa aprx. 10 ani si acum la 18 ani de casnicie este deschis cu mine si fara teama. dar are mare incredere in mine.
aizana
Postat pe 30 Mai 2010 19:03
Eu traiesc de 28 de ani cu un gemeni, daca sti sa le tolerezi capriciile sa sti ca poti convietui si vei constata ca sunt cei mai întelegatori soti, eu sunt tot rac. Fii diplomatã, sincerã ºi invatã cum sa-l iei, ca poti sa duci o viatã bunã, nu astepta complimente directe, simte-le pe cele mai subtile, nu-þi va spune te iubesc in fiecare zi, dar întelege tu ca te iubeste în fiece clipã. Dacã ai reusit sa-l duci in Bucuresti inseamna ca chiar te iubeste. Toate cele bune.
D.T.
didi64
Postat pe 29 Iulie 2010 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate balanta-berbec 8 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:32
eu berbec el gemeni....... 4 De la: DiavolytaTa 20 Aprilie 2009 22:26
ea taur-el taur? 5 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 19:58
compatibilitate 53 De la: donutza_ely@yahoo.com 23 Iulie 2009 22:55
eu capricorn el balanta 7 De la: valy90 21 Februarie 2011 11:57