Setari Cookie-uri

cum sa il recuceresti?

Hello,

am cunoscut un om extraordinar pe care il iubesc din tot sufletul. Suntem foarte compatibili din toate punctele de vedere. Imi doresc sa imi petrec intreaga viata alaturi de el.

Din pacate acum citeva luni ne-am despartit. Mai bine zis m-a parasit.

Ideea e ca, a cunoscut pe altcineva dupa ce ne-am despartit. Mi-a spus personal acest lucru in urma cu 2 luni si jumatate. DAR...nu a durat decit o saptamina si am inceput sa vorbim din nou...de fapt ne comportam ca doi buni, chiar foarte buni prieteni. Imi spune ca relatia cea noua nu e deloc ceea ce isi doreste si ca nu e fericit. Eu l-am tinut pina acum la distanta...fizic vorbind.

Nu stiu cum sa fac in continuare...CE SA FAC?! Ma gindesc sa nu il mai contactez deloc pentru o perioada. Uneori insa, imi e atit de dor de el, incit vreau cel putin sa il vad.

Cum ar trebui sa fac sa il recuceresc cu adevarat sa fim din nou impreuna?

Oare e bine sa tinem in continuare legatura (cu alte cuvinte stim amindoi ce se petrece in viata noastra in fiecare zi!!!!) SAU sa il ignor?

El e peste!!!!! Un suflet extraordinar...foarte dificil insa!

kudika143575
Postat pe 15 Mai 2010 20:07
dacã-i peºte cumpãrã-i niºte viermiºori...aºa o sã vinã la tine
freakbabe
Postat pe 15 Mai 2010 20:11
buna.parerea mea este sa il ignori..chit ca defapt nu vrei asta...si daca lui ii va fi dor,va realiza ce simte si el singur te va cauta...asa cautandu`l mereu...nu faci bine(tio spun din propi experienta)
postelnika
Postat pe 15 Mai 2010 20:12
"buna.parerea mea este sa il ignori..chit ca defapt nu vrei asta...si daca lui ii va fi dor,va realiza ce simte si el singur te va cauta...asa cautandu`l mereu...nu faci bine(tio spun din propi experienta)"

multumesc mult pentru sfat! La asta m-am gindit si eu! O sa lupt cu mine insumi sa fac acest lucru!
kudika143575
Postat pe 15 Mai 2010 20:15
De la: kudika143575, la data 2010-05-15 20:07:29Hello,

am cunoscut un om extraordinar pe care il iubesc din tot sufletul. Suntem foarte compatibili din toate punctele de vedere. Imi doresc sa imi petrec intreaga viata alaturi de el.

Din pacate acum citeva luni ne-am despartit. Mai bine zis m-a parasit.

Ideea e ca, a cunoscut pe altcineva dupa ce ne-am despartit. Mi-a spus personal acest lucru in urma cu 2 luni si jumatate. DAR...nu a durat decit o saptamina si am inceput sa vorbim din nou...de fapt ne comportam ca doi buni, chiar foarte buni prieteni. Imi spune ca relatia cea noua nu e deloc ceea ce isi doreste si ca nu e fericit. Eu l-am tinut pina acum la distanta...fizic vorbind.

Nu stiu cum sa fac in continuare...CE SA FAC?! Ma gindesc sa nu il mai contactez deloc pentru o perioada. Uneori insa, imi e atit de dor de el, incit vreau cel putin sa il vad.

Cum ar trebui sa fac sa il recuceresc cu adevarat sa fim din nou impreuna?

Oare e bine sa tinem in continuare legatura (cu alte cuvinte stim amindoi ce se petrece in viata noastra in fiecare zi!!!!) SAU sa il ignor?

El e peste!!!!! Un suflet extraordinar...foarte dificil insa!



daca erati compatibili din toate punctele de vedere...de ce s-a despartit de tine? nu cred ca tu trebuie sa faci ceva ca sa il recuceresti....iti convine k are o relatie cu alta? vrei sa te impaci cu el desi stii k te-a inlocuit cu alta? crezi k pe viitor nu o sa-ti mai faca asa?
FRN
Postat pe 22 Mai 2010 14:55
Daca era asa de extraordinar si te iubea atat de mult, nu te parasea....
darksukkubus69
Postat pe 22 Mai 2010 17:58


Vb in cunostinta de cauza: pestii sunt mincinosii zodiacului,pot f lejer sa traiasca in 2 relatii si ani de zile...E nefericit in noua relatie? pai il obliga cineva ? il santajeaza cineva ? ma lasi !??
Bai frate,astia se victimizeaza tot timpul,ca sunt vai mama lor,de unde stii ca aleia nu-i spune ce nefericit a fost cu tine ? astia sunt actori innascuti, nu-l crede , daca era asa perfect ,de ce te-a parasit ? si daca acu te suna sa te intreba daca ai apa calda,ti se pare ca te regreta?asta asa o sa faca toata viata lui,o sa vezi..daca te hotarasti sa te impaci cu el,asa o sa-ti faca toata viata. O sa umble dintr-o femeie in alta,si se va intoarce de fiecare data la tine,sa-ti spuna ce nefericit este,cum l-au distrus curvele,dar el numai pe tine te iubeste... brrrrrrrrr...ai grija
mdana
Postat pe 22 Mai 2010 20:10
Bre... si taica-meu e in zodia pestilor.... tot asa o face oare?! Ia sa intreprind eu niste cercetari....
darksukkubus69
Postat pe 23 Mai 2010 15:08
Excelent ai surprins natura DUPLICITARULUI. El nu poate fi fericit si linistit, in armonie cu el insusi si cu femeia de langa el, decat smiorcaindu-se si victimizandu-se. E metoda lui de a se face interesant, atractiv, apeland la instinctul tau de mama.
Asculta fata draga.....taie TOTAL, dar TOTAL, orice contact cu el.
Nu-i intretine benevol sentimentul ca e pretuit si necesar.
Nu e nimic de pretuit in faptul ca de-a "dat" pur si simplu pe alta, adica nu mai ai valoare decat ca suport al propriei sale vanitati.
Acum se simte excelent ca il cauti ...
E chiar incurajat sa continue astfel. vede ca se poate, ca esti dispusa sa fii un pres pe care sa se poata strge.
Nu te transforma in FEMEIA PRES. Ai mandrie si demnitate.
Daca s-a dus in pasarica alteia, lasa-l dus de derbedeu extraordinar !
chartreux
Postat pe 23 Mai 2010 21:01
"Vb in cunostinta de cauza: pestii sunt mincinosii zodiacului,pot f lejer sa traiasca in 2 relatii si ani de zile...E nefericit in noua relatie? pai il obliga cineva ? il santajeaza cineva ? ma lasi !??
Bai frate,astia se victimizeaza tot timpul,ca sunt vai mama lor,de unde stii ca aleia nu-i spune ce nefericit a fost cu tine ? astia sunt actori innascuti, nu-l crede , daca era asa perfect ,de ce te-a parasit ? si daca acu te suna sa te intreba daca ai apa calda,ti se pare ca te regreta?asta asa o sa faca toata viata lui,o sa vezi..daca te hotarasti sa te impaci cu el,asa o sa-ti faca toata viata. O sa umble dintr-o femeie in alta,si se va intoarce de fiecare data la tine,sa-ti spuna ce nefericit este,cum l-au distrus curvele,dar el numai pe tine te iubeste... brrrrrrrrr...ai grija"

E...mai nou s-a despartit de noua cucerire. Dar...in aceeasi zi s-a cuplat cu alta.
care e numai de .... pat, sa ma exprim intr-un fel.

Este un barbat imatur. Nu stie ce vrea. Ma contacteaza in continuare pe mine!
DE CE? Ma siciie. Si mai ales ma da peste cap, recunosc!
La naiba!!!!
kudika143575
Postat pe 23 Mai 2010 21:01
Mare cuceritor e barbatul asta al tau...fata draga, lasa-l ca se joaca cu tine....si cu restul tipelor din viata lui. Si eu stiu un mare cuceritor...azi cu una. maine cu alta...ii mai cade draga cate una dar nu vrea relatie serioasa ca nah...e tare ocupat si tot o lalaie...proaste suntem noi ca ii acceptam figurile. Eu m-am decis: ADIO!
knotek
Postat pe 23 Mai 2010 21:16
ciorba reincalzita numai are acelasi gust !..vezi de viata ta ,ca va rasarii soarele si pe strada ta!!!
MYRYFYK
Postat pe 23 Mai 2010 21:22
ironia sortii...sunt in acceasi situatie ...sau ma rog.am fost impreuna 12 ani, mai precis de la 16 ani....destul de mult deci si ne am despartit acum 3 luni.sincer eu m am tot rugat de el sa se intoarca acasa si imi spune mereu ca nu stie ce simte, nu stie ce vrea...ca nu si mai da seama de sentimentele lui.intre timp eu ma tot injosesc cautandu l ,timp in care el nici macar nu se sinchiseste.ma evita constant si are schimbari destul de evidente....ba e mai dragastos (in putinele dati in care ne intalnim), ba ma evita...neraspunzandu mi la telefon.e rece,distant...total schimbat.ideea e ca pe mine m a innebunit si m a bulversat foarte tare atitudinea asta si nu mi mai gasesc echilibrul.indiferenta doare cel mai tare.acum e pentru prima oara cand testez asta pe pielea mea.si tine cont ca in cei 12 ani s a purtat impecabil cu mine si m a facut sa cred ca sunt femeia vietii lui.poate asa sunt ei...alunecosi,duplicitari....nu stiu.poate e in firea lucrurilor sa fie asa.nu poti generaliza oricum.eu mi am propus de nenumarate ori in cele 3 luni sa fiu indiferenta dar nu mi a iesit.astept sapt aceasta sa mi dea raspunsul final...daca se mai poate intoarce acasa sau nu si apoi voi vedea ce e de facut.oricum m am gandit foarte tare in ultima vreme la asta si trebuie sa nu mai fiu egoista si sa accept ca asa cum poate acum ceva timp m a iubit neconditionat..poate la fel acum nu ma mai iubeste.si trebuie sa i dam celui de langa noi liberatea de a alege....daca se intoarce e al tau...daca nu,stii vb aia...n a fost niciodata.doare al naibii de tare si e un mare chin, dar asta i viata.trebuie undeva in tine sa ti cauti si sa ti gasesti echilibrul.nu depinde de nimeni si de nimic fericirea ta, ci doar de tine.citeste mult.bafta
kudika098276
Postat pe 24 Mai 2010 15:33
Aveti mare dreptate! Stiu si eu! Iar ca indiferenta doare cel mai tare - am testat si eu acest lucru...si DA - asa e!
Diferenta e ca eu nu m-am umilit niciodata in fata lui spunindu-i "intoarce-te la mine" sau alte chestii de genul. Nu am plins, nu m-am manifestat in nici un fel umilitor. Am fost COOL - atit!
Tind sa cred ca poate acesta e si motivul pentru care ma mai biziie!
Adica: NU EU il caut pe el, ci invers...
ASTA E CULMEA! ADICA, el a renuntat la mine, dar nu ma lasa in pace!
Oricum, eu incerc din toate puterile sa il evit si sa evit orice fel de contact, chiar si intilnirile din "greseala" prin oras.
In al doilea rind, m-am gindit sa ii spun ca am cunoscut pe cineva...
Ce parere aveti?

Ori ma lasa in pace definitiv - ceea ce inseamna ca ii este absolut egal.
Ori va lupta pentru mine sa nu ma piarda - in cazul in care realizeaza ca ma iubeste!
kudika143575
Postat pe 24 Mai 2010 19:48
Of Doamne !! fata draga, NU TE IUBESTE!
Cat mai vrei sa tem minti ?
S-a " carat" la alta, si are nevoie sa se simta COOL, mascul-adevarat, cu 2 in harem .
E atat de banal si clasic, ce Dumnezeu nu vezi ?
Nu te mai amagi prosteste .Vezi-ti de cariera, apuca-te de un sport, iesi cu fetele.
Nute arunca nici de gatul altuia.
Eventual mai inscrie-te la o facultate, masterat, etc..ocupa-te tot timpul.
O sa-ti iasa din inte.
Isi bate joc cu eleganta de amandoua, sau cate sunteti defapt...
chartreux
Postat pe 24 Mai 2010 20:18
Daca nu ai nimic special de facut , te plictisesti , te-ai saturat de criza, de tv si de bormasina vecinilor,
...VINO la
Super comedia cu si despre femei - GIRL POWER




I-ati prietenele si iubitul (numai daca vrei) si vino sa vezi o comedie spumoasa despre dragoste si tradare, despre bani si barbati , despre iubire si gelozie.... despre viata !
Unde? Club LaScena Calea Calarasi Nr. 55
Cand? 1 IUNIE ORA 20:00
9 IUNIE ORA 20:00
Cat? 15 ron/10ron
- www.lascena.ro -

delacroix24
Postat pe 30 Mai 2010 12:25
Prietenul meu e in zodia Pestilor, dar na...poate el e exceptia :))
Stam impreuna de un de zile, si avem 4 impreuna. Desi ne=am certat de nspe mii de ori, tot impreuna suntem.
E un om deosebit, si nu cred ca ar umbla din femeie in femeie ca sa se simta el bine.
spre deosebire de alti pestoi, care se autovictimizeaza, el nu face asta, ba mai mult, eu am tendinta asta si sunt taur.
SI-n plus, nu e musai sa fii peste ca sa faci dintr-o femeie un pres. E destul de simplu: duci lipsa de activitate sexuala, te duci la fata x care stii ca e in limba dupa tine (asta dupa ce te-a sacait cu telefoane si mesaje non stop) ii spui ca suferi, o iei in brate.....ea o sa te compatimeasca si tu ca barbat ai iar activitate sexuala.
Am ajuns la o parere....e plina lumea de femei proaste. Daca te-a parasit..lasa-l in plata Domnului....cauta pe altu...l-ai parasit tu, zi merci ca ai scapat si cauta pe altul.
Alinutzz
Postat pe 1 Iunie 2010 16:40
asculta aici bine si clar ODATA CE VA DESPARTITI O SA VA DESPARTITI SI A 2A SI A 3A OARA SI TOT ASA.............daca nu merge prima data nu va mai merge nici celelalte dati
sweet_heart
Postat pe 2 Iunie 2010 10:06
De la: sweet_heart, la data 2010-06-02 10:06:05asculta aici bine si clar ODATA CE VA DESPARTITI O SA VA DESPARTITI SI A 2A SI A 3A OARA SI TOT ASA.............daca nu merge prima data nu va mai merge nici celelalte dati


Subscriu!
AdrianaR
Postat pe 2 Iunie 2010 10:10
Daca vei fi din nou cu el ca inainte, o perioada va merge, dupa care istoria se va repeta mai devreme sau mai tirziu.
kudika098645
Postat pe 2 Iunie 2010 10:17
buna
si eu am fost intr-o situatie asemanatoare.Dupa o relatie de 5 ani jumate ne-am despartit pentru o perioada de 6 luni,timp in care ne mai vedeam,mai vorbeam,insa a fost un chin pentru mine.Dupa pasti, ne-am impacat....ce pot sa iti spun ca am facut in perioada asta de 6 luni este ca am invatat foarte multe in ceea ce priveste natura barbatului si cum sunt ei si cum trebuie tratati!schimbarea in primul rand a fost la mine pentru ca am parut in prima faza indiferenta,dupa care am inceput sa citesc o carte care o recomand tuturor(daca vrei mai multe detalii ia id-ul meu de mess ave_alexu si vb mai multe ca sunt multe de povestit) si am inteles in sfarsit ce atitudine trebuie sa ai fata de barbatul de langa tine si cum trebuie sa faci astfel incat sa fie innebunit dupa tine.mult succes iti doresc
ave_alexu
Postat pe 2 Iunie 2010 11:31
Buna, draga fata de dat sfaturi toata lumea poate , dar cel mai corect este sa-ti asculti inima daca chiar crezi ca te merita ca te respecta , sau chiar ca te iubeste nu trebuie sa-l cauti sau sa incerci sa-l cuceresti ........ce trebuie sa se intimple se va intimpla . Asteapta si vei vedea .
Daca este sa fie al tau va veni el inapoi la tine . Tu trebuie sa fie ca si pina acuma , efortul el trebuie sa-l faca .
Analizeaza-te CHIAR CREZI CA TE MERITA??????
Noi femeile suntem invatate sa lasam de la noi unele din firea noastra , dar daca analizezi un pic cele care se tin tare si sunt ..........nu cum ar trebui alea cistiga mai mult (dar ele stiu exact ce vor barbatii in momentele intime , stiu cum sa-i inebuneasca ).
Eu am o casnicie de 25 de ani , si pot spune ca aproape toti acesti ani au fost frumosi , ne-am inteles aproape din priviri dar si asa acuma au inceput unele discutii , nu vreau sa compar cu inceputul nimic nu se compara cu el dar dupa dragoste singurul care ramine pina DEPARTE este respectul .
Inca odata iti zic daca este sa fie al tau ......VA FI , ai putinica rabdare , lasa-l sa respire si fal un pic gelos poate asa realizeaza ce a pierdut .Odata cind trebuie sa treaca pe la tine fati alt program iesi la un film sau o cafea cu un coleg oricare numai sa vada ca se poate ocupa locul ca interesezi si pe altii , SI POATE SE TREZESTE .......SUCCES .
cicilia
Postat pe 2 Iunie 2010 21:56
Ignora-l, chiar daca doare
alynap25
Postat pe 3 Iunie 2010 11:34
De la: AdrianaR, la data 2010-06-02 10:10:33
De la: sweet_heart, la data 2010-06-02 10:06:05asculta aici bine si clar ODATA CE VA DESPARTITI O SA VA DESPARTITI SI A 2A SI A 3A OARA SI TOT ASA.............daca nu merge prima data nu va mai merge nici celelalte dati


Subscriu!

aveti mare dreptate
mia_anais
Postat pe 3 Iunie 2010 11:38
timpul le rezolva pe toate....pentru inceput,ar trebui sa il ignori.....sa il faci sa creada k te-a pierdut....sa il faci sa simta lipsa ta.....si,dak intradevar te iubeste inca,te va cauta......bafta:*
alllyyy
Postat pe 3 Iunie 2010 11:42
Ia-ti o unditza si incearca sa-l prinzi la linguritza !

Postat pe 3 Iunie 2010 11:49
daca vrei un sfat....lasa lucrurile asa cum sunt, nu-l mai cauta deloc si daca o fi sa fie pt tine inseamna ca va veni de la sine ... de cele mai multe ori suferim fiindca ne dorim asta! incearca altceva, un alt barbat, mai liber, mai deschis si care sa te vrea el pe tine mai tare, nu neaparat tu pe el, cu disperare!!!!nu e o regula insa , in general, "pestii" sunt duali, traiesc in lumea lor, se lasa prada amintirilor si venereaza trecutul, la fel de bine pot juca pe multe fronturi, nu cred ca ai vrea sa fii o victima!multa bafta!
adradamura
Postat pe 3 Iunie 2010 12:05


Am patit-o si eu acum 100 de ani si a fost ingrozitor !! L-am recucerit insa facandu-l gelos .. Inceraca si tu . La mine a mers pt ca inca tinea la mine , vezi si tu daca mai are sentimente fata de tine . Daca da , se va intoarce ..daca nu e un sadic nebun si uita-l !!cel putin incerca !!
kudika174057
Postat pe 3 Iunie 2010 21:40
dragii mei!!!

buna din nou!

Deci: l-am ignorat pe cit posibil, i-am spus ca nu vreau sa ne mai vedem, sa vorbim, etc
Bineinteles ca a acceptat ce i-am spus dar nu s-a tinut de cuvint.
Asa ca am incercat eu sa il evit.
Dupa care, dupa un timp i-am spus ca am cunoscut pe cineva interesant.
A reactionat!!!!!!!!!!!!!!!
Adica: mi-a trimis sms, ca e gelos, m-a sunat, mi-a spus ca e total debusolat, se poarta ffff frumos.
Mi-a spus apoi el ca nu vrea sa ne mai vedem, sa vorbim, etc, pentru ca il doare...

E...pina aici toate bune si frumoase! Bineinteles ca nu iese treaba cu "nu ne mai vedem, nu mai vb".
Vorbim aproape zilnic si ne vedem la fel.

CE SA FAC DE ACUM INCOLO?! NU STIU CUM SA MA COMPORT!
IL VREAU LINGA MINE, CLAR. CU ADEVARAT!
INSA NU DA NICI UN SEMN CA AR VREA SA NE IMPACAM. PINA ACUM JOACA OARECUM PE "VICTIMA".

SA IL LAS SA FACA EL PRIMUL PAS INSPRE IMPACARE, IN CAZUL IN CARE VREA CU ADEVARAT?
SAU SA INCERC EU?!

NU VREAU SA IMI ALUNECE DIN NOU PRINTRE DEGETE! ! ! !



kudika143575
Postat pe 13 Iunie 2010 17:36
buna , deci el e pesti da tu ce zodie esti , poti sa mi raspunzi si mie, cum ai zis tu pestii sunt f dificili , nu multe fete poate sa i controleze deci nu ai stiut cum sa l iei ancearca sa l cunosti mai bine,de exemplu ai zis ca sunteti prietenii acum ancearca sa iesi cu el la o cafea un suc sa petreceti mai mult timp ca sa va cunoasteti , dar doar sa iesiti , nu sa faceti ceva pt ca daca faci ceva cu el dupa prima iesire o sa grasesti si o sa ti para rau, daca ati propune ceva ai zici ca sunteti prietenii si ai respecti relatia cu respectiva, ancearca an acelasi timp sa l cunosti si sa petreci timp cu el pt al cunoaste, dar si sa stii sa pastrezii distanta pt pat asteapta, crede ma ca o sa mearga daca ma asculti
kudika113759
Postat pe 18 Iunie 2010 14:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Sagetator si barbatul Pesti 33 De la: 24 Octombrie 2013 13:07
eu sunt taur....25 aprilie...el e pesti....11 martie... 8 De la: Kathara 1 Iunie 2009 10:09
Femeia pesti - Barbatul rac 14 De la: julyane19 12 Septembrie 2012 12:47
kudika069665 10 De la: elliaa 19 Septembrie 2009 20:58
FEMEIA GEMENI 128 De la: valentinacristina 26 Martie 2010 21:16