Setari Cookie-uri

BARBATI!!!!PAREREA VOASTRA CONTEAZA!!!!

Atata timp cat nu exista un tipar,pentru toti barbatii,nu putem gasi o definitie pentru 'femeia ideala'.Fiecare barbat,cauta femeia potrivita lui.Cunosc destui barbati,care nu ar fi deloc incantati sa-si gasesca femeia 'despuiata si gata de atac'..:))))),dar mai cunosc si barbatii ce cauta cu disperare o femeie compatibila cu sexualitatea lor.....
Uite,un banc:
2 barbati isi lovesc carucioarele intr-un supermarket.Primul:-Scuza-ma,m-am pierdut de sotia mea si o cautam....
Al doilea:-Ce coincidenta!Si eu!
Primul:-Pai,daca este asa,hai sa le cautam impreuna.Cum arata sotia ta?
Al doilea:-Blonda,sanii mari,picioare lungi,fund bombat si cu buze de 'vagaboanta'.Sotia ta cum arata?
Primul:Nu mai conteaza!!!Hai sa o cautam pe a ta.....
:O)
alone
Postat pe 6 Mai 2008 14:17
bine, bine!! barbatii vor....
se tot vorbeste despre cum trebuie sa fie o femeie, dar un barbat?
cum trebuie sa fie un barbat?

Postat pe 6 Mai 2008 16:07
eu as pune intrebarea altfel : ce doresc, o femeie cu personalitate,care isi argumenteaza opiniile ,care nu va accepta sa fie femeia de la cratita si va fi de parere ca totul se face impreuna in relatie ,chiar si mancare,curat,sau femeia supusa,care nu iese din cuvantul barbatului,care isi reprima dorintele in favoarea dorintelor lui?
lief
Postat pe 6 Mai 2008 16:41
Lief,draga mea,eu cred ca marea majoritate ar alege a doua verianta.:)))Exista si barbati,care se bat cu pumnul in piept,ca doresc o femeie egala lor.
Exista si familii,unde 'canta gaina'.In Biblie scrie ca femeia trebuie sa fie supusa barbatului.ADEVARAT!
Cred insa,ca este o mare valoare sa sti sa faci, fiecare lucru,la momentul lui.Sa simti, cand este nevoie sa fi mama(pt. ca barbatii, sunt uneori copii),sa vezi cand barbatul tau,are nevoie de tine si de sfatul tau,sa intelegi ca nu trebuie sa il alungi,ci din contra,sa daruitesti afectiune.Nu stiu...
alone
Postat pe 6 Mai 2008 16:56
frumos....ancuta ai nimerit-o la fix cu bancul:)...cred ca ai dreptate ,o femeie desteapta pana la urma o sa fie diferita in dependenta de ce cere situatia,uneori "vanator"....iar alteori "prada"...

Postat pe 6 Mai 2008 18:36
puffici...sunt perfect de acord cu tine ,dar cum ramane cu"dragostea trece prin stomacul barbatului":)????????ma gandesc ca atunci cand stomacul e lipit de spate ,saracul barbat nu se mai poate gandi la amor:P.............din alta parte parca nici cu stomacul plin de ciorba si sarmalute,barbatului nu-i arde tocmai de sex....mai bine trage un pui de somn.............hmmmmmmmmmm cine-i mai intelege pe barbatii istea...???mai bine ne-ar spune-o chiar ei....

Postat pe 6 Mai 2008 18:42
ce de barbati,!!sa nu-i deocheati...,scuipatii la buric,fetelor....=))))))))))

Postat pe 7 Mai 2008 00:02
nu este un tipar(nici prototip)-depinde de fiecare cuplu ce isi doreste de la relatia sa .daca vor sa fie de moda veche sau moderni,indiferent de moda trebuie sa porti dialog in cuplu,sa vorbesti de la mancare ,treburile casei ,pana si la sex,lucru care la foarte multe familii nu se intampla,dialogul lipseste total sau partial, unele femei dupa ce se casatoresc uita sa se mai ingrijeasca ,dau vina pe treburile casei,altele exagereaja cu aranjatul ,unele sunt fff materialiste, altele se vand prea usor,trebuie sa ai cate un pic din toate, este ff adevarat ca femeia tine casa.si treaba cu patul este cam adevarat degeaba zic femeile ca ele rezista, dar sa nu uite ca si ele sunt finte umane, si dragoste si sexul are rol lui in viata, mic dar ff important,cine spune-a mai sus ca: trebuie sa fie o continua alergare intre PRADA si VANATOR,;daca nu avem grija de noi imbatranim prea repede sunt multe de spus, nu vreau sa spun cum sunt eu ca poate nu intereseaza pe nimeni ceea ce imi place mie.PA
Grizzly
Postat pe 7 Mai 2008 15:35
uite stef eu tocmai scuipasem in buric!veeeeeeeezi?

Postat pe 7 Mai 2008 15:44
eh uite cleopatro ca mai am si momente in care imi place ce zici interesanta discutie ai deschis. Eu cand vine vorba de femeia pasionala si sexy care stie ce vrea nush de ce mereu imi vine in minte Angelina Jolie cu atitudinea aia hot de pe afisele alea cu Lara Croft. Cert e ca la majoritatea barbatilor le place jolie pt ca e sexy. Dar cred ca se indragostesc si isi pierd capul pt una mai finuta, mai angleica aici imi vine in minte imaginea lu' Alexandra Dinu. Nu stiu totusi cred ca barbatii stiu sa ne spuna mai bine:D
Josie
Postat pe 7 Mai 2008 15:57
femeia perfecta e un fel de fata morgana si e mai bine sa ramana asa :p -> o zicatoare suna asa "Gunoiul unuia, comoara altuia! " asa ca nu mai bateti apa in piua degeaba ca fiecare are un ideal de femeie insa femeia perfect este aceea care il completeaza. ca ea tre sa fie o lady pe strada si "bagaboanta" in pat asta e partea a 2-a.
smecta
Postat pe 7 Mai 2008 20:44
bravo prietene.in primul rind ai rasouns corect si in al doilea rind ai spalat imaginea barbatilor.unde esti stef?hai sa vezi!ca nadejdea ta scuipam si acum in sin.

Postat pe 7 Mai 2008 20:50
mda...dar parerea lui tot nu si-a zis-o!adica ce fel de femeie prefera...cred ca nici el nu stie :)
lief
Postat pe 8 Mai 2008 12:46
esti curioasa sa aflii parerea mea :d ?!!? eu prefer o femeie care stie sa fie femeie sa aibe cate putin din fiecare si totusi sa nu aiba nimik sa fie ca primavara de vesela, ca vara de calduroasa, ca toamna de imbelsugata si misterioasa, si ca iarna de rece :D.
smecta
Postat pe 8 Mai 2008 13:04
aaa,ce poetic...
lief
Postat pe 8 Mai 2008 13:10
o femeie buna in toate,care sa te surprinda mereu,sa nu te plictisesti de ea,dar nu asa de imprevizibila ca altfel nu ai mai fi stapan pe tine :)
lief
Postat pe 8 Mai 2008 13:10
Siiiiiii ai gasit-o? Femeia aia? Ca daca este vesela ca primavara asta...slabe sperante de veselie :D Iar vara asta va fi o vara fierbinte...si tot asa..Cu toamna cred ca stam cel mai bine! Mai ,tu de fapt vrei "Anotimpurile "lui Vivalldi:D Asa-i???
OCTAIA
Postat pe 8 Mai 2008 13:15
eram chiar curioasa sa aflu si eu ce inseamna " femeia ideala" in acceptiunea unui barbat, da' vad ca nu au dat navala. mai astept......

Postat pe 8 Mai 2008 14:02
Inca nu s-a inventat femeia ideala pentru mine. Tine-ti minte o vb din popor, dar care o inteleg toti barbati si o aproba: "In spatele oricarei femei bune, e unu care s-a plictisit s-o .......(fiecare intelege ce vrea prin aceste puncte, puncte):d -> iar v-am dat subiect de carcota :d
smecta
Postat pe 8 Mai 2008 15:49
smecta sa inteleg ca te distrezi incercand sa semeni " samanta de scandal"?????? nu suntem pe forum pt amuzamentul nimanui.eeeeee, nu o sa-ti oferim satisfactia asta!

Postat pe 8 Mai 2008 16:18
ai dreptate grizzly! smecta,cred ca e una din vorbele lui Murphy...si echivalentu acestei vorbe in acceptiunea tuturor femeilor ar fi ca "toti barbatii e ...porci" atunci!de acord ?
lief
Postat pe 8 Mai 2008 17:10
Un sfat bun pentru lief: Impusca-te acum!!!

Postat pe 8 Mai 2008 23:02
"daca toti barbatii e..... porci" rezulta foarte usor ca si "toate femeile e.... zoofile". E o deducere foarte simpla, o deducere matematica elementara.
Nu neaparat incerc sa seman "samanta de scandal", incerc doar sa pun problemele, in alt mod, care sa va stimuleze la putin mai multa gandire logica si sa treceti un pic si peste aceasta suflare feminista care va umbreste unora gandirea logica. Drept urmare raman acelasi neinteresant de servici- Voie buna!
smecta
Postat pe 9 Mai 2008 08:14
smecta,nu stiam ca feminismul umbreste gandirea logica,poate in acceptiunea ta doar ...insa sa fii misogin nu e "usor" deloc :)
lief
Postat pe 9 Mai 2008 10:25
:))) un pic de misoginism recunosc ca ma caracterizeaza, dar si voi sunteti in aceeasi masura sexiste, asta nu ai cum sa o negi! afirmatia mea se pare ca te-a atins la sentiment :P eu am spus-o sub forma de gluma sa vad daca te ataci :D. oricum sunt constient ca esti o femeie inteligenta care face diferenta intre o caterinca inofensiva si un atac la persoana. Si sa stii ca e greu sa fii misogin ! :D
smecta
Postat pe 9 Mai 2008 11:37
Grizzly,ai descris cat se poate de urat,toata situatia:"fiecare soarec are gaura lui!".Iti spun de ce,soarecul-barbatul,are totusi reactii si poate simti durerea,foamea...etc...pe cand o gaura,este o gaura....:)
Legat de filmele xxx,dragul meu,eu urmaresc acest gen de filme cu prietenul meu,iar in urma cu cativa ani,castigam bani din piraterie cu cd-uri,dvd-uri...si crede-ma cererea era mare pt. acest gen)
Nu este greu sa obesrvi,si anume ca, in filmele cu adulti,femeia valoreaza cam cat o carpa de sters pe jos.Am vazut filme,in care femeile erau umilite in ultimul hal sau filme hard,despre care chiar nu am cuvinte.Alta problema,crede-ma sunt 'open minded' in privinta sexualitatii,dar exprimarea ta ''cate dintre voi ati face asa ceva daca var cere sotul vostru .sa va jucati cu jucarii sau sa imbracati haine din latex,etc''......o femeie,nu poate fi jucaria unui barbat,el cere si ea executa de dragul sa nu il piarda...femeia trebuie sa faca,ceea ce crede ea ca ii face placere.
Sunt unele femei,care muncesc 10/12 ore pe zi,pentru un salar de 500 de lei,crezi ca ele vor merge intr-un sex-shop sau un magazin de specialitate,pentru a achizitiona un costumas de latex la 160 de lei sau un vibrator.
Nu am nimic cu tine si este parerea ta,dar generalizezi foarte mult.Important este intr-o relatie,ca ambii parteneri sa fie pe aceiasi lungime de unda,sa se simta bine,fara a dauna partenerelui.
alone
Postat pe 9 Mai 2008 12:08
Hei ,dragilor ,ce va veni asa deodata ?....pai femeia dulce sensibila,...cum mai era cleopatra86 ? Doamna in pat? Gospodina in societate?...si...in bucatarie? Mai oameni buni,intrebarea era asa simpla!! De ce vreti voi sa complicati totul? Pai dragii nostrii barbati parerea voastra ...conteaza?
Hai, atacatima ,zdrobitima,distrugetima...dar pastratima...sincera,curata, sensibila,copilaroasa...
Sa inteleaga fiecare ce vrea ...:)(:
OCTAIA
Postat pe 9 Mai 2008 13:05
"recunosc ca ma caracterizeaza, dar si voi sunteti "...pai ce facem acum,care zice ala este ?tu,ba tu,nu tu... :)) asta ca sa vezi cine se simte atacat dintre noi! fac diferenta intre o gluma buna si o ironie la adresa femeii -cum am mai spus,ma distreaza legile lui Murphy,dar de aici la a la lua drept principii si calauze in viata pentru un barbat ...mai e cale lunga...luminii s-o ajunga :)
lief
Postat pe 9 Mai 2008 13:40
Bravo Octaia!
Am invatat sa 'ingropam'sensibilitatea,din dorinta de a ne arata puternice,independente si egale.Ascundem ceea ce traim sau simtim cu adevarat.
alone
Postat pe 9 Mai 2008 13:42
Si uite asta fetelor, vrand sa aflati cum ar trebui sa fie femeia ideala in ochii unui barbat, ati ajuns sa asistati la un meci cu nu stiu ce miza.
Fiecare om are idealul lui in orice domeniu. Insa, atunci cand iubesti, partenerul ideal e cel care te iubeste neconditionat. Stiti vorba aceea:"e frumos ce-mi place mie, nu-i frumos ce e frumos"
Iubitii pe sotii vostrii cu toata fiinta si fiti naturale, atunci veti deveni femei ideale.
Si domnilor:
EXISTA FEMEI CARE STIU SI SA GATEASCA DE SA VA LINGETI DEGETELE, STIU SA FACA SI SEX PASIONAL SI FIERBINTE, STIU SA FIE SI DOAMNE IN SOCIETATE! SI CARE MAI STIU IN PLUS SI SA VA ASCULTE SI SA VA RASFETE!
Cautati si aveti incredere. Nu toate femeile sunt ca cele care au trecut prin patul unora dintre voi pana acum.
Si nu toti barbatii sunt porci! Omul de langa mine e minunat, atent cu mine, cu el, cu copiii si mai ales un amant grozav!!
Sincer, ii compatimesc pe cei care spun ca nu s-a nascut femeia ideala pentru ei.... Sunt de plans saracii...
lidiaolteanu
Postat pe 9 Mai 2008 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cine ii mai intelege pe barbati uneori? 15 De la: Suzi_diva 7 Iunie 2009 11:13
prietenul meu este ciudat... 9 De la: iuliarv 15 Aprilie 2009 12:10
Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile! 633 De la: pisicuta_razboinica 28 Aprilie 2009 23:25
De ce uita din ce in ce mai mult ca femeile adora sa primeasca flori?:P 53 De la: hystria1 4 August 2010 12:02
banc... 3 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 13:15