Setari Cookie-uri

este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19???

buna felelor.vreau sa va pun si eu cateva intrebari.am avut de relatie de 2 ani jum cu un tip de 30 dee ani.care avea niste conceptii de viata foarte invechite..adik eu tanara tanara statea zilnic in casa si faceam mancare curatenie etc..iar el cand venea de la munca se ducea cu oprietenii...in vizita ba la unu ba la altu...a...si inca ceva...mama lui nu mo vrut pt ca nu am avere.Lui io gasit pe una cu bani dar nu stiu exact..pt ca nu sa realizat nicio relatie intre ei..mam sim tit de multe oriiii cred ca tot timpul...prost..pt ca-mi scotea ochii la tot ce faceam...daca cumparam ceva..era zgarcit gelos..si foarte posesiv.ne cerat din orice ..sii tot timpul spargea ceva.......el ma inselat la inceput si mia spus chiar el..si am iertat dar nu am uitat tot ca sa ne fie ok........vreau sa va intreb....se mai poate schimbaa fiinta asta????
GETA04
Postat pe 16 Mai 2010 11:40
De la: GETA04, la data 2010-05-16 11:40:07buna felelor.vreau sa va pun si eu cateva intrebari.am avut de relatie de 2 ani jum cu un tip de 30 dee ani.care avea niste conceptii de viata foarte invechite..adik eu tanara tanara statea zilnic in casa si faceam mancare curatenie etc..iar el cand venea de la munca se ducea cu oprietenii...in vizita ba la unu ba la altu...a...si inca ceva...mama lui nu mo vrut pt ca nu am avere.Lui io gasit pe una cu bani dar nu stiu exact..pt ca nu sa realizat nicio relatie intre ei..mam sim tit de multe oriiii cred ca tot timpul...prost..pt ca-mi scotea ochii la tot ce faceam...daca cumparam ceva..era zgarcit gelos..si foarte posesiv.ne cerat din orice ..sii tot timpul spargea ceva.......el ma inselat la inceput si mia spus chiar el..si am iertat dar nu am uitat tot ca sa ne fie ok........vreau sa va intreb....se mai poate schimbaa fiinta asta????



trit ! nu
anastasia_m
Postat pe 16 Mai 2010 12:46
De la: GETA04, la data 2010-05-16 11:40:07buna felelor.vreau sa va pun si eu cateva intrebari.am avut de relatie de 2 ani jum cu un tip de 30 dee ani.care avea niste conceptii de viata foarte invechite..adik eu tanara tanara statea zilnic in casa si faceam mancare curatenie etc..iar el cand venea de la munca se ducea cu oprietenii...in vizita ba la unu ba la altu...a...si inca ceva...mama lui nu mo vrut pt ca nu am avere.Lui io gasit pe una cu bani dar nu stiu exact..pt ca nu sa realizat nicio relatie intre ei..mam sim tit de multe oriiii cred ca tot timpul...prost..pt ca-mi scotea ochii la tot ce faceam...daca cumparam ceva..era zgarcit gelos..si foarte posesiv.ne cerat din orice ..sii tot timpul spargea ceva.......el ma inselat la inceput si mia spus chiar el..si am iertat dar nu am uitat tot ca sa ne fie ok........vreau sa va intreb....se mai poate schimbaa fiinta asta????



Da. S-ar putea sa te mai si bata, atunci cand nu ai pregatit mancarea pe placul lui, a durat prea mult sau nu calci boarfele bine... Sau ca ai fost obraznica si l-ai provocat..Sau ti-ai ridicat ochii la un barbnat pe strada... Sau ca ai uitat sa-i cumperi bere...

De ce tii neaparat sa fii sluga unui mascul care se poarta urat si te trateaza ca pe un gunoi? Atat de ptuin te respecti si te iubesti pe tine ca sa nu meriti sa fii fericita si tratata respectos si frumos?
Ce exemplu ai avut in familie sa te lasi tratata in halul asta?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 Mai 2010 13:24
de ce te legi la cap dacã nu te doare?
freakbabe
Postat pe 16 Mai 2010 15:35
Sigur nuuuuu!!!!
boteee
Postat pe 19 Mai 2010 11:27
sigur ca da.... doar daca-l duci in service pt o reparatie capitala in acelasi timp si pe tine te-as trimite din nou la scoala, ca sa faci un curs intensiv al lb romane
miss_darine
Postat pe 20 Mai 2010 19:38
De la: GETA04, la data 2010-05-16 11:40:07buna felelor.vreau sa va pun si eu cateva intrebari.am avut de relatie de 2 ani jum cu un tip de 30 dee ani.care avea niste conceptii de viata foarte invechite..adik eu tanara tanara statea zilnic in casa si faceam mancare curatenie etc..iar el cand venea de la munca se ducea cu oprietenii...in vizita ba la unu ba la altu...a...si inca ceva...mama lui nu mo vrut pt ca nu am avere.Lui io gasit pe una cu bani dar nu stiu exact..pt ca nu sa realizat nicio relatie intre ei..mam sim tit de multe oriiii cred ca tot timpul...prost..pt ca-mi scotea ochii la tot ce faceam...daca cumparam ceva..era zgarcit gelos..si foarte posesiv.ne cerat din orice ..sii tot timpul spargea ceva.......el ma inselat la inceput si mia spus chiar el..si am iertat dar nu am uitat tot ca sa ne fie ok........vreau sa va intreb....se mai poate schimbaa fiinta asta????


Oh my God! In traducere libera: What the Fuck?!? La 19 anisori inca trebuie ,musai ,sa fie proaspete cunostintele acumulate in liceu....asta apropos de ortografie. Fata draga ,nu mi-o lua in nume de rau dar ,sincer ,n-ai ce cauta in decorul in care te-ai implantat de buna voie si nesilita de nimeni. Mai bine continua-ti studiiile ,poate totusi se lipeste ceva de tine (sau mai bine las-o asa ca e bine). Daca tu crezi ca mai incape vre-o indoiala in ce priveste relatia ta cu masculul de 30 (deloc prost defel) ,atunci iti meriti soarta!
Ca raspuns la intrebarea ta:"este posibila o relatie intre un barbat de 30 si o fata de 19?" ,tin sa te anunt ca DA!....doar ca ,barbatul de 30 ,ar trebui sa pupe piciorusele fetei de 19 ,ptr simplul fapt ca i-a aratat tzatzele...sa nu mai vorbim de cina racita de pe masa!
Fuuuugi fetito cat te tin picioarele ,asta pana nu se ajunge la violenta conjugala! Sa nu te plangi in topicul urmator ca te-ai procopsit cu un monoclu "de invidiat" de miopi.
Mult succes si la mai multa minte in viitor. Nu mai lasa pe nimeni sa profite de naivitatea ta!
Yesabel
Postat pe 25 Mai 2010 03:07
ORI cineva se straduieste sa scrie in halul asta si atunci povestea-i doar ca sa fie.. ..
ORI cineva scrie "pe bune" in asmenea hal si atunci nu-i de mirare ca are o asemenea relatie. Probabil si individul cu care-i cuplata vorbeste cu "este multi" si se scobeste in nas la micul dejun.

C-o fi una, c-o fi alta, ce ma intriga pe mine la povestile astea (inventate sau nu) este faptul ca, desi persoana in cauza recunoaste ca are o problema de cuplu, continua mult si bine, o intretine, o amplifica. Dar nu uita sa ceara sfaturi: e bine, fratilor asa? DA, e bine! E perfect! NIci nu se poate mai bine!.
rashela
Postat pe 25 Mai 2010 07:31
De la: GETA04, la data 2010-05-16 11:40:07se mai poate schimbaa fiinta asta????


NU, nimeni nu se schimba! Nici macar tu nu te vei schimba.
Si, doar ca fapt divers, poate avea si 20 de ani si 100 de ani, ce legatura are varsta lui IN MINTEA TA cu acceptarea unui asemenea tratament? Unde, Doamne iarta-ma, ii puteti gasi pe indivizii astia? In carciumi, la margine de sosea, in parcarea TIR-urilor? Unde fratilor, ca numai batute si umilite intrati pe forumul asta?! Dar toate aveti net acasa ....
rashela
Postat pe 25 Mai 2010 07:37
De la: GETA04, la data 2010-05-16 11:40:07buna felelor.vreau sa va pun si eu cateva intrebari.am avut de relatie de 2 ani jum cu un tip de 30 dee ani.care avea niste conceptii de viata foarte invechite..adik eu tanara tanara statea zilnic in casa si faceam mancare curatenie etc..iar el cand venea de la munca se ducea cu oprietenii...in vizita ba la unu ba la altu...a...si inca ceva...mama lui nu mo vrut pt ca nu am avere.Lui io gasit pe una cu bani dar nu stiu exact..pt ca nu sa realizat nicio relatie intre ei..mam sim tit de multe oriiii cred ca tot timpul...prost..pt ca-mi scotea ochii la tot ce faceam...daca cumparam ceva..era zgarcit gelos..si foarte posesiv.ne cerat din orice ..sii tot timpul spargea ceva.......el ma inselat la inceput si mia spus chiar el..si am iertat dar nu am uitat tot ca sa ne fie ok........vreau sa va intreb....se mai poate schimbaa fiinta asta????


mama, ce viata pe el... tine femeie tanara si proaspata in casa la cratita, la curatenie, sa-i fie totul perfect pe cand vine acasa, baga in el (daca-i bun, ca daca nu ii sparge capul la femeie si numa bine s-a si descarcat de stresul acumulat), dupa care merge in vizita la partenerii de pahar. dup-aia se intoarce acasa si se "bucura" de cea sortita... si tu? cand termini se spalat, calcat, etc isi lingi ranile din ziua precedenta? in locul tau nu mi-as da voie sa am timp sa intru pe kudika sa cer sfaturi... probabil ca mi-as cauta loc de munca si m-am muta cat mai repede cu putinta. dar ce sa faci, trebuie sa existe femei si pt astfel de barbati, altfel s-ar reduce drastic populatia pe glob
mihablonda
Postat pe 2 Iunie 2010 00:47
NUUUU!!!nu se mai poate schimba...oky si eu am o relatie cu un barbat mult mai mare ca mine si mai mare cu 5 ani decat parteneru tau:)) si la prietenul meu masa e o crizata si o vrea doar pe fosta spre deosebire de tine eo ma bucur de respect si tot ceea cemi doresc...desi ma inseala(fiind o persoana foarte dorita de fetele din orash..datorita banilor cred:-" ) sau iese cu prieteni isi face timp si pt mine oricat de ocupat ar fi(are un magazin de telefoane,solar si etc)
ASA CA FATA MEA FUGI PANA NU ITI FACE SI VRUN COPIL....mult noroc
mary_love
Postat pe 2 Iunie 2010 14:37

fiinta asta cu siguranta se schimba zilnic de : chiloti , camasa , ciorapi , de naravurile lui nu cred , cauta-ti pe unul cu care sa te potrivesti si care mama lui sa te accepte , altfel pacat de tineretea si naivitatea ta.
banalulanonim
Postat pe 2 Iunie 2010 17:19
dak asa il iei asa il ai.n se mai schimba...............nu diferenta de varsta e d vina (k si eu am 21 iar prietenul meu 31 si n intelegem f bn.urmeaza o nunta.) el e de vina si iti ratezi cei mai frumosi ani din viata cu cineva kre nu merita
gb_byenkutza
Postat pe 2 Iunie 2010 17:43
Nu nu se va schimba niciodata daca el nu vrea.In primul rind nu cred ca te iubeste, si daca nu. nici nu te respecta.E un nesimtit cu N mare..O intrebare.La ce mai stai acolo? de ce nu pleci? pune punct relatiei si vezi-ti de viata ta alaturi de cineva care sa te merite.
kudika098645
Postat pe 2 Iunie 2010 17:55
Pleaca cat mai repede de langa el.stiu ca e greu dar gandestete ca peste cativa ani te va intreba lumea daca ai iesit cu taica-tu la plimbare!!!!(cum i s-a intamplat unei prietene de-a mea!!!si sa vezi atunci pareri de rau!!)un om nu se poate schimba daca nu vrea,si nici atunci 100%.esti tanara nu-ti irosi viata pe un om care nu merita.pupici
roscatika23
Postat pe 3 Iunie 2010 19:33
De la: mary_love, la data 2010-06-02 14:37:53NUUUU!!!nu se mai poate schimba...oky si eu am o relatie cu un barbat mult mai mare ca mine si mai mare cu 5 ani decat parteneru tau:)) si la prietenul meu masa e o crizata si o vrea doar pe fosta spre deosebire de tine eo ma bucur de respect si tot ceea cemi doresc...desi ma inseala(fiind o persoana foarte dorita de fetele din orash..datorita banilor cred:-" ) sau iese cu prieteni isi face timp si pt mine oricat de ocupat ar fi(are un magazin de telefoane,solar si etc)
ASA CA FATA MEA FUGI PANA NU ITI FACE SI VRUN COPIL....mult noroc[/quote


Aa si sa inteleg ca tie nu-ti pasa ca te inseala nu ? Puii mei mai bine te mandresti nu ? Ca e dorit de multe femei din oras din cauza banilor. =)))))))))))))))))))))))) OMG OMG OMG
NicoNicco
Postat pe 4 Iunie 2010 10:08
dar intr-o alata relatie el de 28 si ea de 22,iar ea e cea care a inselat iar el nu poate uita chear daca ar iertao tot nu reuseste sa acepte k ia chear il iubeste il vrea vor nunta,dar el crede k odata gesit se mai poate repeta
tu erai prea casinca si el prea liber
nu merge asa
alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 12:59
frate...phiu a naibii tarasenie...paote ma inytelegi pe limbajul tau,nho
1.cum mama naibii stai cu unul IN HALUL ASTA DE EGOIST SI RAU? crede k numai lui ii bini shi tzaie nu(doar din punctul lui di vederi ii bini k nu zici nimik)...
2.nu-mi zici ca te-a prins pe kudik ca te vaiti si nu mai poti raspunde:(
3.frate,fugi...lasa-l in plata domnului ca dak ma-sa vrea pe alta si tu nu esti potrivita peisajului(chiar nu esti!) ce stai? poate vrei sa te ia si aia la bataie?(esti masochista?)
4.NU MAI STA ACOLO UNDE DRAGOSTE NU EXISTA!DRAGOSTE CU FORTA NU SE FACE!
NU SE POATE SCHIMBA PT CA NU AI CUM-DAK IL IUBESTI,NU AI CERE ASTA! si totusi,pleaca de unde esti:
a.inselata
b.injurata
c.facuta cum vor ei si nu ai de zis nimik lor(noua ne-ai sris pe forum...lor le-ai spus?)
RELATIA INTRE 19(EA) SI 30(EL) SE POATE,DAR NU CU ASEMENEA OM SI COMPROMISURI(TU NU ESTI IN PEISAJ DECAT EL CU CEEA CE VREA-MANCARE, HAINE SPALATE,UN PAT PT EL CU O TIPA CARE TACE SI NUMAI E ASA...PE POST DE OBIECT(DAK NU VORBESTI CU EL...)
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 10:31
Parerea mea este ca nu . De exemplu asa au fost parintii mei . Acuma nu ti dai seama dar la batranete ai ce trage cu sotul :)
papusika_kudika
Postat pe 20 Iunie 2010 21:28
"Nu incerca sa schimbi , ceva ce nu poti SCHIMBA" , lupul isi poate schimba parul dar naravul ba - ti se aplica si tie acest proberb din plin , esti tanara la inceput de drum si nu cred ca se merita sa traiesti langa un " zgarcit si moracanos - care inca nu a iesit de sub tutele mamicii " si inca ceva " tineretea e trecatoare -asa ca bucurate de ea .
sorindoc_87
Postat pe 9 Iulie 2010 10:21
daca mai citesc odata sintagma "nu se merita" ma duc si ii dau foc lui gutza....mama lor de manele
miss_darine
Postat pe 9 Iulie 2010 10:26
De la: mary_love, la data 2010-06-02 14:37:53NUUUU!!!nu se mai poate schimba...oky si eu am o relatie cu un barbat mult mai mare ca mine si mai mare cu 5 ani decat parteneru tau:)) si la prietenul meu masa e o crizata si o vrea doar pe fosta spre deosebire de tine eo ma bucur de respect si tot ceea cemi doresc...desi ma inseala(fiind o persoana foarte dorita de fetele din orash..datorita banilor cred:-" ) sau iese cu prieteni isi face timp si pt mine oricat de ocupat ar fi(are un magazin de telefoane,solar si etc)
ASA CA FATA MEA FUGI PANA NU ITI FACE SI VRUN COPIL....mult noroc


"..desi ma inseala" ...
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 01:32
De la: mary_love, la data 2010-06-02 14:37:53NUUUU!!!nu se mai poate schimba...oky si eu am o relatie cu un barbat mult mai mare ca mine si mai mare cu 5 ani decat parteneru tau:)) si la prietenul meu masa e o crizata si o vrea doar pe fosta spre deosebire de tine eo ma bucur de respect si tot ceea cemi doresc...desi ma inseala(fiind o persoana foarte dorita de fetele din orash..datorita banilor cred:-" ) sau iese cu prieteni isi face timp si pt mine oricat de ocupat ar fi(are un magazin de telefoane,solar si etc)
ASA CA FATA MEA FUGI PANA NU ITI FACE SI VRUN COPIL....mult noroc
Te iubeste dar te inseala si ai concluzionat tu ca te respecta
kudika1993
Postat pe 16 Iulie 2010 09:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frica de a fi inselata 55 De la: alesandu 28 Aprilie 2009 16:32
mi e foameeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 7 De la: yumy 14 Octombrie 2011 08:24
Sunt singura,fericita dar in acelasi timp foarte nefericita. 58 De la: catalin27 8 Mai 2011 00:21
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
devastata..am nevoie de sfaturile voastre va rog din suflet 9 De la: animallover 6 Iulie 2011 18:16