Setari Cookie-uri

sfaturi kreva?va rog...

am o relatzie de un an si 3 luni...el ma iubeste mult dar eu am impresia k ink nush ce inseamna iubire...sunt o fire mai nebunatik..mam sarutat cu 2 3 baietzi si ma iertat de 2 ori..iam zis sa aibe incredere in me k a 3a oara no sa mai fie..nu imi place k nu are incredere in me si ii foarte gelos..nu suport asta..stiu k iam gresit si imi pare rau da nush ce sa fac..are un prieten la care tzine mult da io nu ma inteleg cu el..ma jigneste si pr meu nu are nik de zis...iam zis la un moment dat sa aleaga intre me si el da nu vrea..iam zis k dak nu alege ma desp de el..nu vrea sa aleaga..io nu pot sa aleg pt el..macar sa o lase mai moale cu prietenii..eu am amici numai baietzi..nu pot sa ies cu ei sa nu se interpreteze gresit da el are voie sa iese cu cn vrea el..nu mai sunt atrasa de el k inainte si stau cu el pt k ii primu din viatza mea intima si mi greu sa ma desp de el...da am impresia k stau degeaba...de inteles cred k niciodata nu ma inteles...io ii zik tot ce fac si ii si cer voie cateodata..el in skimb niciodata nu mio cerut voie sa faca ceva..am impresia k nu suntem egali si nu imi place...si urasc faptu k ii foarte gelos...nush ce sa fac....nush dak sa mai stau cu el sau dak sa ma desp d el.....imi zice si mie careva ce sa fac???....................
kudika093014
Postat pe 3 Februarie 2011 10:33

mananca o felie cu Nutela in fiecare dimineata si o sa treaca
Histria
Postat pe 3 Februarie 2011 10:38
De la: kudika093014, la data 2011-02-03 10:33:54am o relatzie de un an si 3 luni...el ma iubeste mult dar eu am impresia k ink nush ce inseamna iubire...sunt o fire mai nebunatik..mam sarutat cu 2 3 baietzi si ma iertat de 2 ori..iam zis sa aibe incredere in me k a 3a oara no sa mai fie..nu imi place k nu are incredere in me si ii foarte gelos..nu suport asta..stiu k iam gresit si imi pare rau da nush ce sa fac..are un prieten la care tzine mult da io nu ma inteleg cu el..ma jigneste si pr meu nu are nik de zis...iam zis la un moment dat sa aleaga intre me si el da nu vrea..iam zis k dak nu alege ma desp de el..nu vrea sa aleaga..io nu pot sa aleg pt el..macar sa o lase mai moale cu prietenii..eu am amici numai baietzi..nu pot sa ies cu ei sa nu se interpreteze gresit da el are voie sa iese cu cn vrea el..nu mai sunt atrasa de el k inainte si stau cu el pt k ii primu din viatza mea intima si mi greu sa ma desp de el...da am impresia k stau degeaba...de inteles cred k niciodata nu ma inteles...io ii zik tot ce fac si ii si cer voie cateodata..el in skimb niciodata nu mio cerut voie sa faca ceva..am impresia k nu suntem egali si nu imi place...si urasc faptu k ii foarte gelos...nush ce sa fac....nush dak sa mai stau cu el sau dak sa ma desp d el.....imi zice si mie careva ce sa fac???....................


1. mai treci si tu pe la scoala ca la capitolul Gramatica limbii romane stai foarte prost
2. daca te-ai sarutat cu 2-3 baieti (e grav ca nici tu nu stii exact) nici nu ma mira ca e gelos
3. niciodata nu te poti baga in relatie dintre 2 prieteni (amici) ca s-ar putea sa nu iesi prea bine
4. daca prietenul lui nu te respecta, s-ar putea sa stie el de ce
5. cum adica ii ceri voie sa faci ceva? Tu mama si tata nu ai?
6. daca tie-ti place relatia asta...fi cu el, daca nu...n-are rost!
7. cati ani ai?
_Cryssa_
Postat pe 3 Februarie 2011 10:42
De la: kudika093014, la data 2011-02-03 10:33:54....imi zice si mie careva ce sa fac???...


din poza pari sa ai tate frumoase...eu zic ca poti gasi pe altu care sa stea cu tine

de obicei intr-o relatie de iubire oferi iubire, NU gelozie si posesivitate, astea nu au nici-o legatura cu iubirea ... acum depinde ce cauti si tu intr-o relatie
battleofwits
Postat pe 3 Februarie 2011 10:49
Iubirea ca iubirea. Ar trebui sa te iubesti pe tine mai intai : prin scolire excesiva si invatarea gramaticii limbii materne, apoi prin respectul de sine; "pupicii" aia denota ca nu-l iubesti asa cum personal afirmi ca o faci.

Exceptand faptul ca e vorba de o adolscenta (in caz contrar, de o minte adolescentina) asa se ajunge la relatiile nereusite de cuplu (eventual cu batai). Ea il IUBESTE NESPUS, nu il paraseste din diverse frici (nu va mai gasi pe altcineva, nu poate ca o bate, etc) , diverse circumstante (familie, situatie financiara, copii s.a.m.d).

Parere personala : tine-te de scoala , 1 an nu e o vesnicie
happypill
Postat pe 3 Februarie 2011 12:22
nemernicu' draqului, i-auzi! tot el n-are incredere
zdup
Postat pe 5 Februarie 2011 23:45
De la: kudika093014, la data 2011-02-03 10:33:54am o relatzie de un an si 3 luni...el ma iubeste mult dar eu am impresia k ink nush ce inseamna iubire...sunt o fire mai nebunatik..mam sarutat cu 2 3 baietzi si ma iertat de 2 ori..iam zis sa aibe incredere in me k a 3a oara no sa mai fie..nu imi place k nu are incredere in me si ii foarte gelos..nu suport asta..stiu k iam gresit si imi pare rau da nush ce sa fac..are un prieten la care tzine mult da io nu ma inteleg cu el..ma jigneste si pr meu nu are nik de zis...iam zis la un moment dat sa aleaga intre me si el da nu vrea..iam zis k dak nu alege ma desp de el..nu vrea sa aleaga..io nu pot sa aleg pt el..macar sa o lase mai moale cu prietenii..eu am amici numai baietzi..nu pot sa ies cu ei sa nu se interpreteze gresit da el are voie sa iese cu cn vrea el..nu mai sunt atrasa de el k inainte si stau cu el pt k ii primu din viatza mea intima si mi greu sa ma desp de el...da am impresia k stau degeaba...de inteles cred k niciodata nu ma inteles...io ii zik tot ce fac si ii si cer voie cateodata..el in skimb niciodata nu mio cerut voie sa faca ceva..am impresia k nu suntem egali si nu imi place...si urasc faptu k ii foarte gelos...nush ce sa fac....nush dak sa mai stau cu el sau dak sa ma desp d el.....imi zice si mie careva ce sa fac???....................
tot tu esti suparata? Pai saracul baiat ce sa mai zica,ca ai lins alti 3 pe bot?
Valy90
Postat pe 6 Februarie 2011 00:28
"imi zice si mie careva ce sa fac???"

Ce sa faci? Sa ne scutesti de problemele tale.
Barbie30_
Postat pe 6 Februarie 2011 09:51
De la: Barbie30_, la data 2011-02-06 09:51:56"imi zice si mie careva ce sa fac???"

Ce sa faci? Sa ne scutesti de problemele tale.
Nu fi rea,da-i un sfat
Valy90
Postat pe 6 Februarie 2011 21:04
odata ce ai gresit e si normal sa nu mai aibe aceeasi incredere in tine. Daca te-ai pune in locul lui,ai vedea ca si asa a lasat prea mult de la el si ar trebui sa ii fii recunoscatoare ca asta dovedeste ca te iubeste. Zi merci ca ink mai sta cu tn.
Niciodata sa nu intervii intre 2 preieteni ca s-ar putea sa nu iasa bn pt tn
kudika355624
Postat pe 6 Februarie 2011 21:56
De la: kudika093014, la data 2011-02-03 10:33:54am o relatzie de un an si 3 luni...el ma iubeste mult dar eu am impresia k ink nush ce inseamna iubire...sunt o fire mai nebunatik..mam sarutat cu 2 3 baietzi si ma iertat de 2 ori..iam zis sa aibe incredere in me k a 3a oara no sa mai fie..nu imi place k nu are incredere in me si ii foarte gelos..nu suport asta..stiu k iam gresit si imi pare rau da nush ce sa fac..are un prieten la care tzine mult da io nu ma inteleg cu el..ma jigneste si pr meu nu are nik de zis...iam zis la un moment dat sa aleaga intre me si el da nu vrea..iam zis k dak nu alege ma desp de el..nu vrea sa aleaga..io nu pot sa aleg pt el..macar sa o lase mai moale cu prietenii..eu am amici numai baietzi..nu pot sa ies cu ei sa nu se interpreteze gresit da el are voie sa iese cu cn vrea el..nu mai sunt atrasa de el k inainte si stau cu el pt k ii primu din viatza mea intima si mi greu sa ma desp de el...da am impresia k stau degeaba...de inteles cred k niciodata nu ma inteles...io ii zik tot ce fac si ii si cer voie cateodata..el in skimb niciodata nu mio cerut voie sa faca ceva..am impresia k nu suntem egali si nu imi place...si urasc faptu k ii foarte gelos...nush ce sa fac....nush dak sa mai stau cu el sau dak sa ma desp d el.....imi zice si mie careva ce sa fac???....................


Pai daca l-ai vedea tu pe el ca se saruta asa cu vreo 2-3 fete,ce ai face?Cata incredere ai avea in el?
colt_de_stea
Postat pe 6 Februarie 2011 22:08
De la: zdup, la data 2011-02-05 23:45:13nemernicu' draqului, i-auzi! tot el n-are incredere



anastasia_m
Postat pe 7 Februarie 2011 15:54
spune-i ca ai exersat si cu altii ca sa devii experimentata in schimb de limbi!
ironia
Postat pe 7 Februarie 2011 15:58
Mamaaa....cand citesc ..am avut o rel, sora mea e geloasa, prietenul meu m-a inselat si alte de-astea chestii....wooow....groaznic tineret
lou_lou
Postat pe 7 Februarie 2011 16:21
unde este buna crestere, cei 7 ani de acasa, demnitatea, decenta,mandria s. a.m.d!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lou_lou
Postat pe 7 Februarie 2011 16:25
??????????????
lou_lou
Postat pe 7 Februarie 2011 16:25
De la: zdup, la data 2011-02-05 23:45:13nemernicu' draqului, i-auzi! tot el n-are incredere



Barbie30_
Postat pe 7 Februarie 2011 20:27
dupa ce te'ai lins cu vreo 2-3 hai sa rotunjim la 4 ca nici tu nu ai idee eu cred ca te tine pt sex.. eu te'as tine pt sex.
felixcat
Postat pe 7 Februarie 2011 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrea o relatie adevarata?sau sunt de tablou 14 De la: bulish 15 Iunie 2013 19:45
PSIHOTERAPIE 10 De la: dandanaua_reloaded 16 August 2009 09:42
Un sfat va rog 11 De la: kudika_15432 5 Septembrie 2012 16:26
AM NEVOIE DE AJUTOR 120 De la: vitamina_c 29 Noiembrie 2010 14:55
sotia inselata 92 De la: rmarius 12 August 2009 08:38