Setari Cookie-uri

cum sa'l uit?:((

De la: kudika175089, la data 2010-05-31 16:38:23am trecut si eu prin asta acum 2 ani.....l-am inselat eu pe el ,am incercat sa uit si dupa 2 luni am inceput sa il caut iar el in momentul acela era cu altcineva am insistat asa pana am considerat eu ca suntem iar bine si el nu ma refuzat.....vedeam ca tot ma respinge am incercat sa caut pe alcineva cu toate ca sufeream enorm . Dar trecuse putin din sentimente eram mereu ocupata cu treburi....si pana la urma am gasit un gaiat super dragutz uitesem de fostul cum ar fi dupa 2 luni m-am despartit si de asta atunci iar imi venise spumele sal caut iar....la mare fusese cu fosta dormise intro camera amandoi venise cu el la mare cu masina......si cate imi facuse si tot cu el ma mutasem pt 3 luni
de rev 2010 ma respins totalllll....at am gasit alt prieten atunci chiar reusisem sa il uit definitiv pt cateva luni bune3-4 luni chiar nu ma interesa deloc de el......si acum dupa ce m-amn despartit si de ala incearca el sa ma caute si am reusit sa il uit nu mai este ce a fost inainte sa ne despartim in 2008a mai trecut timpul si am mai uitat.......acum sa mma caute el pe mine cum il cautam eu......asa ca fii tare incearca sa cauti alt anturaj si alti prieteni


sunt convinsa ca ni s-a intamplat tuturor...dar niciunul nu a inteles ce ai scris
alina_constantin88
Postat pe 24 Iunie 2010 18:08
Ideea e urmatoarea ... Daca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat , trebuie sa iti gasesti o activitate care sa iti umple timpul .... astfel nu te vei mai gandi la el....
Partea proasta e ca dupa 4 ani e cam greu .... Sa dai uitarii unele chestii.... Eu am patit urmatoarea chestie :
am fost cu un tip timp de 7 luni .... nici mult nici putin si am avut o mica neintelegere iar el in secunda aia .... si-a dat arama pe fata .... Si mi-a spus ca el mai are 2 relatii .... Una de 3 luni si una de mai putin timp . Deci eram 3 fete in paralel .
El a si recunoscut , mi-a zis exact asa : " Uite.... sa iti explic , eu sunt un bou care trateaza fetele ca un jeg si nu ai cum sa schimbi asta !"
M-a lasat rece dar ideea e ca in urmatoarele 4 zile :| L-am uitat.....
La mine e alta treaba pt ca eu nu ma atasasem asa tare de el .... In fine
good luck with that :*
vonsabinne
Postat pe 24 Iulie 2010 08:55
Ideea e urmatoarea ... Daca nu poti trece peste faptul ca te-a inselat , trebuie sa iti gasesti o activitate care sa iti umple timpul .... astfel nu te vei mai gandi la el....
Partea proasta e ca dupa 4 ani e cam greu .... Sa dai uitarii unele chestii.... Eu am patit urmatoarea chestie :
am fost cu un tip timp de 7 luni .... nici mult nici putin si am avut o mica neintelegere iar el in secunda aia .... si-a dat arama pe fata .... Si mi-a spus ca el mai are 2 relatii .... Una de 3 luni si una de mai putin timp . Deci eram 3 fete in paralel .
El a si recunoscut , mi-a zis exact asa : " Uite.... sa iti explic , eu sunt un bou care trateaza fetele ca un jeg si nu ai cum sa schimbi asta !"
M-a lasat rece dar ideea e ca in urmatoarele 4 zile :| L-am uitat.....
La mine e alta treaba pt ca eu nu ma atasasem asa tare de el .... In fine
good luck with that :*
vonsabinne
Postat pe 24 Iulie 2010 08:55
De la: oanalex, la data 2010-05-16 14:24:05am vb 4 ani cu un tip si mi'a intrat atat de adanc in suflet incat nu pot sa'l mai scot cu toate ca m'a si inselat:((((dati'mi un sfat ceva:(


ai vorbit?doar?[de fapt era] NUMAI?????
pai daca ai vorbit...nu vad de ce nu te-ar fi inselat
daca sunt numa' vorbe..pe ce sa te bazezi?

eu zic ca trebuia sa spui "am fost cu un tip 4 ani..m-a inselat..dar eu il iubesc!!!!!!!!"
si daca e asa situatia de fapt..atunci NU AI STIMA.
meriti sa fii inselata?
dragon_fly88
Postat pe 24 Iulie 2010 09:15
Ceea ce ar trebui sa intelegi din aceasta situatie este faptul ca trebuia sa inveti ceva din acest lucru. Ti s-a pus in fata o situatie reala de viata, care i se poate intampla oricui, si ai fost testata pentru a vedea cum reactionezi. Rezolvarea unei asemenea situatii tine de intelepciunea ta, de maturitate, de comportamentul tau, de modul cum si tu ai actionat in anumite momente ale vietii tale. Crezi ca te poti opri aici? Dupa cum observi inseala si barbatii si femeile si dacaii intrebi despre propriile lor filozofii de viata nu prea stiu sa le defineasca. Incearca sa analizezi situatia sa retii partile bune ale relatiei si sa te capacitezi pentru viitor pentru evitarea unor posibile neajunsuri.
artafengshui
Postat pe 24 Iulie 2010 10:12
sfatu meu....nush d cand sa incheiat relatia voastra dar ma rog......."mai dai o simpla sansa"
sfatu lu varmea....dak te-a inselat.....inseamna k nu te-a iubit asa k gasesteti altu mai bun si mai atractiv si uital si sterge orice sentiment pt el si orice amintire d la el
Mimi_loves_Roby
Postat pe 28 Iulie 2010 19:58
indraznesc ca sa imi scriu acum si aici lucrurile pe care nu le mai vreau sa mi se intample.........................sunt impreuna cu un baiat de cinici luni de zile....am aflat pe la jumatatea relatiei ca el e casatorihttp://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/33535/quote/965938.html#t dar imi spunea ca e in proces de divort,am zis..ok,o sa fie cumva desi pt mine a fost un soc ...pe el nu prea la deranjat...rtot timpul i-l bateam la cap cu chestia asta sa termine o data divortul acela.......eu l-am intretinut pe el si acum vreau sa spun ca nu mai pot
kudika310363
Postat pe 29 Iulie 2010 02:07
incearca sa-ti amintest momentele grele,cand te-a facut sa suferi,cand plangeai.gandeste-te ca nu te merita.cine inseala nu va mai tine cont de persoana pe care o raneste.AMINTESTE-TI DOAR CAT RAU TI-A FACUT!!!
agartha
Postat pe 29 Iulie 2010 10:41
De la: rashela, la data 2010-06-24 12:24:11
De la: iris_4_ever, la data 2010-06-24 07:55:09
De la: oanalex, la data 2010-05-16 14:24:05Evident ca nimeni nu poate uita o relatie in care a depus suflet asa ca singura solutie ca sa treci peste suferinta respectiva este sa te bucuri de ce ai avut ,

Putin off topic, Iris, dar chestia asta nu-mi da pace deloc. Si nu e prima data cand o citesc...
Cum e cu "nimeni nu poate uita o iubire"? Sa fiu sincera, ca si voi, am iubit pe la 18 ani un tip... dar pe care cand il vad acum, ii spun ca sunt ocupata, sa vina maine. Ma rog, intelegi ideea.
Eu cred ca uiti ca vantul, imediat ce iubesti un altul. Imediat ce intri intr-o alta relatie in care te dedici trup si suflet. Astea de la 18 ani, ca sunt de 1 an ca sunt de 4 ani, la fel simti ca s-a terminat lumea si s-a sfarsit cu tine. Pana vine altul de-i ia locul in inima ta. Sigur, e o perioada de nostalgie... dar scurta. Cum sa suferi dupa x cand deja il adori pe y?
Ca nu il uiti in veci pentru ca a trecut prin viata ta, de acord. Dar ca suferi toata viata dupa el.. nu mai sunt.


Hm.... nu cred ca ai dreptate in totalitate draga mea... De exp. "Eu cred ca uiti ca vantul, imediat ce iubesti un altul." poate nu chiar cat vantul.... "Imediat ce intri intr-o alta relatie in care te dedici trup si suflet." ai fi surprinsa ca muulti nu se dedica trup... adica poate trup... dar nu si SUFLET..."Sigur, e o perioada de nostalgie.... dar scurta." EI.... POATE NU-I SCURTA....
princesa_j
Postat pe 29 Iulie 2010 16:30
multumesc tuturor pt sfaturi si sustinere..:)....cu siguranta nu o sa'l uit niciodata deoarece a fost primul meu iubit.insa cu aceeasi siguranta pot spune ca e posibil sa treci peste...am incercat sa'l iert insa se pare ca orgoliul meu a fost mai mare..ma pretuiesc prea mult si poate,nu chiar in acest moment,dar cu siguranta peste putin timp,o voi putea lua de la capat.a fost o experienta din care am invatat sa ma apreciez mai mult,sa am mai putina incredere in ceilalti si sa fiu mai atenta in ceea ce priveste relatia viitoare(cand va fi:)).....daca imi permiteti sa va dau un sfat:nu va lasati inselate si nu plangeti dupa barbati pt ca nu se merita..chiar daca voi credeti in acele momente in care suferiti dupa ei ca e imposibil sa dati uitarii,eu pot sa spun cu mana pe inima ca daca va apreciati indeajuns,treceti peste orice;):*:*:* btw:e valabil si pt barbati:P
oanalex
Postat pe 30 Iulie 2010 02:36
nici eu nu am inteles ce vroia sa spuna
dulcik_timeea
Postat pe 4 August 2010 00:47
nici eu nu am inteles ce a vrut sa spuna kudika175089
dulcik_timeea
Postat pe 4 August 2010 00:51
incearca sa o iei de la 0 si sa ai alte activitati gen plimbari iesti in oras ca sa nu mai te gandesti la el ....... si eu am stat cu un baiat un an jumatate si mi-am dat seama ca nu merita sui el m-a inselat si i-am permis atunci si apoi mi-a zis ca nu are rost sa isi bata joc de mine si m-a parasit si acum imi este greu dar muncesc rad glumesc si incerc s imi ocup timpul cu altceva dar imi este greu asta este ... viata continua si o sa vezi ca poate o sa iti gasesti pe alt baiat ... si eu sper la fel
doana31
Postat pe 4 August 2010 21:36
De la: oanalex, la data 2010-05-16 14:24:05am vb 4 ani cu un tip si mi'a intrat atat de adanc in suflet incat nu pot sa'l mai scot cu toate ca m'a si inselat:((((dati'mi un sfat ceva:(


gandeste te cat timp ai pierdut, cat de proasta ai fost ca ai permis sa se ntample asa ceva, invata din asta, si treci mai departe.

alcoolul ajuta mereu btw. desi din poza + ceea ce ai scris aici, pari f pasnica si usor de manipulat .
rockk
Postat pe 29 Ianuarie 2011 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Scorpion si Leu..... 3 De la: piscolino 26 Noiembrie 2011 12:12
intuitia femenina 44 De la: AdrianaR 8 Octombrie 2010 22:36
eu varsator el gemeni 23 De la: condo004081 28 Octombrie 2010 20:52
O sagetatoare cam atipica 19 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:09
barbatul pesti este razbunator????? 93 De la: Ioneta_VLAD 11 Septembrie 2011 12:32