Setari Cookie-uri

rac-leu o relatie imposibila?

:))fostul meu este leu, fostul inainte de ultimul fost tot leu..eu sunt rac...:))si a mers intr-adevar excelent. Cred ca leii dau taria racilor sa se deschida mult fata de ei, cu toate ca leii in sine greu isi exprima sentimentele. dar sa nu uitam ca racii sunt inzestrati cu o intuitie iesita din comun. Eu personal stiam cum sa-i citesc, si reuseam sa-i fac sa se deschida, trebuie avuta rabdare din ambele parti. Leii au tendinta sa fuga atunci cand iubirea sau pasiunea din relatie este prea mare, ei se simt incapabili sa ofere acelasi lucru, si prefera sa fuga...si chiar daca ei ajung sa iubeasca la fel de mult, fug pt ca le este teama..ei sunt mai rationali, mai calculati, si mai putin sentimentali, iar ceea ce nu inteleg ii sperie..stiu asta din proprie experienta. Pot spune ca pe fostul meu il cunosc mai bine decat el insusi, stiu ca si acum ma iubeste, dar ne-am despartit acu 9 luni, pentru ca "il iubeam prea mult"...
Intr-adevar relatiile nu ar trebui luate dupa zodii, fiecare om are un caracter diferit, dar daca e sa luam in calcul si asta, eu cred ca relatiile rac-leu sunt cele mai perfect, nabadioase, dar perfecte...EU atrag doar leii,. nu pot scapa de ei...asta e..
bafta
irina_zgatia
Postat pe 11 Iunie 2010 10:51
leii uneori fug pt ca nu sunt capabili sa inteleaga anumite lucruri sau le este firca sa le inteleaga, vor sa fie numai ca ei sunt prea orgoliosi si decat sa recunoasca ca nu au avut dreptate mai bine fug
yumy
Postat pe 11 Iunie 2010 10:56
cine este din pitesti?
marian123
Postat pe 11 Iunie 2010 17:07
Buna , din pdv meu care sunt leoaica si el rac mnerge foarte bine , insa chiar aseara am vaz la tv la horoscopul erotic la kapatos unde zicea k barbatii lei sunt diferiti de femei , mai aventurieri etcx...insa pot doar sa itri zic k noi leii in generali sunt f distrati, bine dispusi , cu glume, mistouri etc, Un sfat ....este f bine sa ignori leul chiar daca il iubesti ca asa il vei atrage , incepe sa mai intre in panica. La mine vad si imi demonstreaza k ma iubeste f mult iar eu ma las pe o ureche ca stiu k el ma iubeste. Eu zic ca o sa mearga , un leu nu sta atata timp intr-o relatie daca nu iubeste , asta e parerea mea.
Succes
lucianagl2006
Postat pe 15 Iunie 2010 15:04
Eu nu cred in zodii , dar sincer iti spun ca pana acum cu leii nu am avut o relatie buna. Nu conteaza, prieten, iubit,amica.... imi vine sa ii strang de gat. No offence leilor de aici, ca pe voi nu va cunosc. Nu stiu ce sa iti zic, asculta-ti inima...
GuardianAngel
Postat pe 15 Iunie 2010 19:49
Eu sunt rac, fire mai sensibila, de casa, dar si afurisita uneori cand ma simt incoltita...cu leii nu am vrut sa am relatii din principiu, mereu i-am vazut ca pe niste oameni egocentrici, rai, aroganti, am citit in zodii ca trebuie sa ii flatezi mereu si sa ii faci sa se simta buricul pamantului, desi ei deja se cred...nu imi plac leii deloc! racul se intelege bine cu alte zodii de apa, eu sunt cu un tip din zodia pestilor de 4 ani si merge perfect, amandoi sensibili dar si calculati, ne completam perfect. un om se poate auto-educa, dar trebuie sa isi doreasca schimbarea. tu nu o sa-l poti schimba, nu te speti sa ii gatesti si sa ii faci curatenie, ofera si tu inapoi cat iti ofera el, ba chiar ''uita'' sa mai treci din cand in cand pe la el, sau sa-l suni, daca tot nu locuiti impreuna, nu fii pe post de house-mate la el acasa...sa vezi atunci cum isi calca regele pe orgoliu si te vrea inapoi. daca oferi totul, te va lua 4 granted si nu-i vei castiga respectul!
P.S. citeste cartea '' de ce barbatii se insoara cu scorpii'', de sherry argov, e geniala si amuzanta,pt femeile care nu stiu cum sa se poarte intr-o rel si gresesc prin a da prea mult. sucess!
anemma2002
Postat pe 15 Iunie 2010 21:54
vad ca sunt foarte multe relatii-rac-leu; anul trecut a mai fost un topic cu acest subiect. am citit tot ce s-a spus despre aceasta relatie, sunt adevarate si lucrurile rele dar si bune despre barbatul leu, vad ca s-a comentat mai putin despre femeia rac ..:) de ce oare?!?
oricum, relationarea dintre cele doua zodii este una foarte buna in sensul ca se completeaza reciproc iar plictisul nu apare mai deloc. Insa, ca in orice tip de relatie( ma refer la tipologia zodiacala) este nevoie de multa rabdare, intelegere, buna-vointa de face anumite sacrificii. De gasit defecte, scuze ptr greselile proprii, acuze la adresa celuilalt este foarte usor; de aici se ajunge la certurile interminabile si inevitabilele despartiri.
Pentru cei care sunt in relatii mai vechi..2-3 ani sa faca un exercitiu de imaginatia..cum v-ati intelege cu un alt partener...e mai bun? mai rau? si vedeti la ce concluzii ajungeti.
eu una asa am facut, mai ales ca as fi avut alternativa reala de a schimba macazul si am pus in balans ce am avut pana acum ma multumeste sau sa risc un nou inceput alaturi de alta persoana ..ce a iesit? a iesit ca raman cu leutul meu lenes, pretentios, sensibil, guraliv si posesiv pentru ca stiu ca toate astea le face din dragoste. pentru celalalt.
kudika177180
Postat pe 16 Iunie 2010 12:24
trebuie sa recunosc ca anemma2002 a punctat foarte bine,cartea '' de ce barbatii se insoara cu scorpii'', de sherry argov, este geniala si chiar merita citita!...poti invata multe din ea si ...sincer cred k ai nevoie sa o citesti :) te poate ajuta mult pentru ca,asa cum am mai spus,o zodie nu defineste un om... :) bafta in continuare si sa ne ti la curent cu ce ai facut.... :) bye bye
Ralu__89
Postat pe 17 Iunie 2010 18:59
m-ati innebunit cu niste zodii....fratilor mai uitati-va si voi unde gresiti voi si poate remediati ceva.
Nu e vb ca nu cred in zodii, dar asta nu reprezinta tot in caracterul unui om, iti da anumite caracteristici, dar sa te apuci sa iti conduci viata dupa ce spun astrele...e cea mai mare prostie
Daca esti intr-o relatie cu un om caruia nu-i pasa de tine, atunci lasa-l.
lylee
Postat pe 19 Iunie 2010 19:38
eu sunt leoaica si adevarul este ca cei din zodia aceasta sunt ffff pretentiosi greu ii faci sa te iubeasca, dar si atunci cand te iubesc fac orice pt tine .... fii mai indiferenta asta atrage leii , nu ii arata tot timpul ca il iubesti ... odata rasfatal alteori trateazal cu raceala asta il innbebuneste si va face multe ca sa iti intre iar in gratii ;)) ... am avut si eu o relatie cu un barbat rac dar din pacate nu a fost lunga si asta pt ca asa a decis el ... o relatie rac - leu este ok atata timp cat poti trece si peste schimbarile de stare ale racului, iar un leu nu are rabdare de fiecare data .... nu stiu ce sa mai zic atunci cand el te ataaca prefate ca ai alceva mai important de facut si dai din cand in cand raspunsuri taioase, atacal si u in legatura cu ceva ce stii ca il enerveaza ;) ... bafta in continuare :*:*
Judoka89
Postat pe 21 Iulie 2010 00:35
ciao,eu sint in LEU!Nu vreau sa te dezamagesc dar RAC-LEU nu fac casa buna!iti doresc tot binele si cauta fericirea.Nu sta intr-o relatie doar de dragu de a avea un iubit!TE PUPIC!
kudika166059
Postat pe 26 Iulie 2010 00:11
DACA IL VEI NEGLIJA TE VA LASA!ASTA E METODA CEA MAI BUNA DE A TE DESPARTI DE O PERSOANA IN ZODIA LEU.NU FACE ASTA IN CASU CARE VREI SAL PASTREZI!
kudika166059
Postat pe 26 Iulie 2010 00:16
In primul rand nu pune prea mult accent pe zodii. Poate ca uneori se mai nimeresc cateva caracteristici la fiecare cu zodia lui dar nu face din zodiac o religie.
Mama (leu) si tata (rac) sunt impreuna de foarte multi ani (nici macar nu mai reusesc sa-i numar) iar certurile nu prea au existat si chiar daca, au durat doar o ora sau doua.
Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa renunti la relatie pt ca a trecut totusi un an si jumatate. Renunta doar daca simti tu ca a devenit imposibil.
Cat despre el, singura rezolvare este sa vorbiti deschis unul cu altul si sa vedeti ce iese.
Mult succes!
Bybycrys
Postat pe 6 August 2010 10:10
nici nu o sa se schimbe nimic!!!!!!!!!!!!!!
parerea mea!
20 de ani langa un leu!
sunt atotstiutori!ei au mereu dreptate!
tu ca rac nu sti nimic,traiesti in vise
Gabitza_Gabriela
Postat pe 6 August 2010 20:34
Buna, scz k raspund asa tirziu..eu sunt leu si el este rac.....poate sa difere putin si faptul k noi suntem diferiti...sa il schimbi trebuie sa incerci sa fii mai indiferenta si nu mult...si nu ai mai face pe plac mereu...leilor le place sa lupte ptr persoana iubita...tachineaza'l ...si ia-l si u gentil peste picior...asa va simti k are o relatie ...noua leilor nu ne place sa se poarte cu noi lingusitor...ne place distractia....surprizele....invata ce ai place si indeplinestei cite o dorinta dar mai rar...sa o poataa savura....bafta
kudika313123
Postat pe 10 August 2010 12:39
De la: monik_nik22, la data 2010-05-23 08:32:26Fostul meu prieten este rac, actualul la fel iar eu sunt leoaica. In ambele cazuri a mers ecelent. Racii sunt sensibili, se supara imediat din orice prostioara, dar nu pun la suflet decat decat ceea ce li se pare lor ca este cu adevarat grav.Asa este si prietenul meu, plus ca este calculat, linistit si nu ia niciodata o decizie doar de dragul de a lua.Gandeste la rece si mediteaza toate miscarile. Este sufletist, tandru si are mereu nevoie de afectiune. Eu sunt vulcanica, impulsiva, el ma calmeaza, imi stinge focul cu calmul lui specific. O astfel de relatie merge ecelent din punctul meu de vdere daca ambii invata sa aibe grija de partener si sa ii ofere atentie si tandrete.
Mult succes!

nebuna mica ai parte numai de raci ca si eu tot rac sunt
mihai_frv_1986
Postat pe 22 August 2010 13:15
si eu am o relatie cu un leu tot de un an si jumatate...eu fiind rac...si aceleasi lucruri le-am observat si face uneori glume kare ma deranjeaza eu incerc sa il alint lui nu ii place ,ne cam lovim cap in cap.si in ciuda acestor lucruri il iubesc foarte mult si nu as vrea ca relatia noastra sa se distruga cu toate k in ultima vreme ne certam cam des
costina_laly
Postat pe 24 August 2010 11:11
De la: costina_laly, la data 2010-08-24 11:11:27si eu am o relatie cu un leu tot de un an si jumatate...eu fiind rac...si aceleasi lucruri le-am observat si face uneori glume kare ma deranjeaza eu incerc sa il alint lui nu ii place ,ne cam lovim cap in cap.si in ciuda acestor lucruri il iubesc foarte mult si nu as vrea ca relatia noastra sa se distruga cu toate k in ultima vreme ne certam cam des

asa e si la mine...si oricat nu as vrea sa ma iau dupa zodii tot aici ajung...se aseamana foarte mult...chiar e imposibila o relatie de viata intre un rac si un leu?
Black___White
Postat pe 21 Martie 2011 17:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin 11 De la: Hummingbird 29 Iunie 2011 16:57
eu varsator...el varsator!!!!!!!! 17 De la: just_heaven 27 Mai 2009 09:54
depresia,,, 26 De la: kudika336469 5 Decembrie 2010 17:00
dragoste si bani 10 De la: kudika_948513 8 Ianuarie 2014 08:03
Multumesc anticipat! 5 De la: Miuriel 30 Iulie 2011 23:59