Setari Cookie-uri

Suntem prietene sau doar eu sunt prietena ei

Este prima data cand scriu pe un forum poate nu este tocmai un "subiect"dar e ceva ce ma macina si poate cateva pareri sincere si straine sunt de ajutor.
Am o prietena ne cunoastem de mult timp si sunt foarte atasata de ea chestia e ca eu o ajut pe ea de cate ori are nevoie, o sustin cu tot ce pot ca prietena nu cred k am refuzat-o niciodata si ea este alaturi de mine dar uneori(mai mereu)imi face niste faze: de cand eram mai mici ,cand ma certa mama si ea in loc sa imi tina partea mie ma facea sa cad mai rau(orice imi reprosa mama ea spunea cate ceva de ma certa mai rau ,insa o spunea in asa fel incat sa para nevinovata)as putea spune ca era mica atunci dar si acum face la fel.Cea mai recenta faza de genul acesta a fost cand matusa ei era plecata in strainatate si m-a invitat sa dormim amandoua iar prietenul meu statea in apropiere si l-am chemat sa stea cu noi cu conditia sa nu afle ai mei, iar ea de Paste incepe sa-i povesteasca razand mamei mele cum se juca prietenul meu cu pisica cand am dormit amandoua la matusa ei cu siguranta eu nu as fi ,,scapat,, o astfel de poveste daca ea mi-ar fi zis sa nu se afle ceva, pe langa fazele astea la examene eu o ajut pe ea dar cand o intreb imi zice ca nu stie si la sfarsit ia note mai mari decat mine si altceva ce ma enerveaza la culme e ca de cate ori o invit sa iasa undeva trebuie sa ma rog de ea si imi spune ceva de genul nu am bani,(pt o plimbare in parc) se plange ca se plictiseste si cand ii spun k ies cu prietenul meu, care e un baiat,, de gashca,,si e binevenita si ea spune k nu poate sa fie a trei-a roata desi nu e cazul.Ea s-a angajat acum are niste colegi barfitori si ipocriti si se intelege cu ei si unele femei de acolo au 35-40 de ani le suna vorbeste mereu cu ele dar daca o intreb spune ca nu le suporta,nu mi se pare normal .Prietenele voastre cum sunt, ce parere aveti voi de prietenia noastra, eu simt uneori ca sunt cam ,,bleaga,, si ca scaparile ei nu sunt scapari sunt rautati nu stiu exact cum ar trebui sa procedez k sa inteleaga si ea sau cum sa fac daca e cazul sa renunt la o prietena pe care o cunosc de la 6 anisori?
cristinutzza
Postat pe 19 Mai 2010 15:06
mda, chiar esti bleguta, decat sa ai o prietena rautacioasa si invidioasa, mai bine lipsa
miss_darine
Postat pe 19 Mai 2010 15:12
din cate am inteles eu , ea mai mult e impotriva ta ,nu tine deloc cu tine . o prietena buna nu face asa.eu cred ca e invidioasa pe tine.cine stie?
simons
Postat pe 19 Mai 2010 16:48
eu zic sa ii dai un ignore!
one_size
Postat pe 20 Mai 2010 13:53
Din cate spui tu se intelege ca te invidiaza,tu ii oferi prietenia ta si ea deabia asteapta sa te faca pe la spate,iar din ce ai spus cu prietenul tau nu e ceva normal ca vrea sa stea in preajma lui mai mult decat in prezenta ta.Fa tot posibilul sa scapi de ea sau sa ii arati ca nu mai esti fetita cea prostuta care o stia ea in copilarie.
pufosica
Postat pe 20 Mai 2010 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fosta cea mai buna pritena si actuala 14 De la: kudika029282 11 Aprilie 2010 16:19
vreau sa ma despart de el... 19 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 20:17
ATENTIE!!! 4 De la: andreea1976 22 Noiembrie 2009 15:19
Ati pleca de acasa la 18 ani? 19 De la: Eve_Evelyn_1 11 August 2013 14:54
la multi ani! tuturor mariilor si marian 2 De la: dulcyka 27 August 2009 20:00