Setari Cookie-uri

oare m-am indragostit ???

e o intrebare care inca nu si-a gasit raspunsul ! e greu sa spun ca-l iubesc pentru ca a iubi pe cineva implica foarte multe lucruri care nu se rezuma doar la o relatie de dragoste !!
am cunoscut o persoana ..acum ceva timp..la inceput au fost doar niste priviri insistente ......aceste priviri m-au pus pe ganduri !!!am inceput sa-l privesc si eu ...la fel de insistent .....
a trecut ceva timp ......o perioada nu ne-am mai vazut .......dar acum 2 luni am inceput sa ne vedem mai des.........totul a ramas la stadiul de a ne privi !!!!
va pune-ti intrebarea de ce nu a facut nici unul dintre noi primul pas ?????banuiesc ca v-ati raspuns deja ........are o relatie cu cineva ..nu stiu cate este de fericit pentru ca eu niciodata nu l-am vazut zambind dimpotriva tot timpul l-am vazut abatut ....chiar trist ......poate tocmai asta m-a atras la el !
am incercat sa-l evit ....o perioada a fost oky.greu .dar oky ...insa nu pot sa nu ma intreb cum ar fii.....sa am o relatie cu el .
poate ca firea lui asa e .de om mai retras ........chiar am impresia ca ma evita.........sau i este teama sa nu simta mai mult decat simte .
ce ma sfatuiti sa stau de vorba cu el .......sa fac eu primul pas..........sau sa las lucrurile asa sa cred ca timpul le va rezolva pe toate ........si sa trasiesc cu regretul ca nu am incercat ....
sunt momente in care pur si simplu mi-e dor sa-l vad ...intr-o noapte chiar am visat ca l-am sunat si i-am cerut sa ne intalnim ......a venit ....si l-am intrebat ce simte pentru mine ?
m-am apropiat usor de el ....m-am pierdut pentru o clipa in ochii lui frumosi ..pentru ca intr-adevar are niste ochi deosebiti ..si el drept raspuns a inceput sa ma sarute ........apoi m-am trezit
deci , voi ce ati face in locul meu ?????????
cory_ingrid
Postat pe 22 Mai 2010 14:08
in locult tau as vb cu el, daca zici ca si el te place. lamuriti lucrurile ca daca nu ,o sa te macine mult gandu ca nu ai incercat, poate ca e timid el ,de nu ti-a zis nimic, dar fa tu primul pas
simons
Postat pe 22 Mai 2010 15:42
Scuze, am vazut ca ai 31 de ani la profil.
Nu vreau sa par nepoliticoasa, pentru ca sunt cu mult mai mica, dar mesajul a sunat ca un post de adolescenta de 16 ani.

Daca iti place, mergi dupa el. Sunt unii barbati care chiar daca le merge relatia prost, din principiu nu renunta pentru ca ar avea remuscari. Asteapta sa se intample ceva ca sa scape de acea relatie, dar ei sa fie componenta pasiva.

Nu mai suntem in secolul cand el trebuia sa faca primul pas. Daca iti place atat de mult, te atrage atat de mult fizic, vorbeste cu el. Relaxat, degajat, nu ca si cum ar fi ultimul de pe planeta asta si ai nevoie disperata de el.

Daca te refuza, inseamna ca nu ai ce sa faci. Desi mai exista o cale, daca esti atenta la limbajul corpului.

Daca nu te refuza, noroc in continuare.

In ambele cazuri nu ai nimic de pierdut sau de regretat, daca oto pastrezi demnitatea.
aiai
Postat pe 2 Iunie 2010 23:31
de obicei asa se intampla..si e capitol nou-atrage...
zic sa vb cu el,poate iese ceva..dak nu,astae,se mai intampla..
dar cu tact,nu brutal si disperat..
dak privirea zice "stai deoparte" nu stiu...
iar partea cu posomorat, poate e de la criza:)
incearca-pe scurt:)
dragon_fly88
Postat pe 3 Iunie 2010 21:20
daca e vb de ceva serios se poate ajunge la multe ,dar cel mai sigur vb k altfel nu stii raspunsu
alyn27
Postat pe 17 Iunie 2010 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doar prieteni??? 51 De la: battleofwits 2 Aprilie 2011 20:32
Prietena mea si EL 27 De la: Cassey 29 Decembrie 2008 15:10
I-am dat o palma 53 De la: the_same_contesina 21 Septembrie 2011 20:00
Iubit vs Prieten (mai complicat) 90 De la: kudika435932 12 Septembrie 2011 20:30
iubesc doi barbati in acelasi timp 141 De la: darius_grace 22 Februarie 2011 23:06