Setari Cookie-uri

Fetelor, am nevoie de cat mai multe sfaturi

Fetelor am o problema, de fapt nu eu ci fratele meu. Este extrem de timid. Imginati-va cel mai timid baiat si inmultiti cu 10 si veti avea o idee. Daca vine o fata la el se inroseste ca racu si e gata sa fuga in orice moment ca sa nu mai zic de momentele in care ar trebui sa abordeze el o fata, ei bine asta nu se intampla decat daca e beat. Si va rog nu-mi spuneti ca ar trebui sa se imbete de cate ori ii place o fata. Vreau sa aud niste pareri de la fete si de ce nu, baieti pt ca nu imi place sa vad cum trece viata pe langa el si mai ales fata de care ii place sau fetele. Ce sa faca pt a iesi din carapacea lui?
Gazelle
Postat pe 21 Mai 2010 00:30
cati ani are fratele tau?
mj300877
Postat pe 21 Mai 2010 23:59
De la: Gazelle, la data 2010-05-21 00:30:50 Fetelor am o problema, de fapt nu eu ci fratele meu. Este extrem de timid. Imginati-va cel mai timid baiat si inmultiti cu 10 si veti avea o idee. Daca vine o fata la el se inroseste ca racu si e gata sa fuga in orice moment ca sa nu mai zic de momentele in care ar trebui sa abordeze el o fata, ei bine asta nu se intampla decat daca e beat. Si va rog nu-mi spuneti ca ar trebui sa se imbete de cate ori ii place o fata. Vreau sa aud niste pareri de la fete si de ce nu, baieti pt ca nu imi place sa vad cum trece viata pe langa el si mai ales fata de care ii place sau fetele. Ce sa faca pt a iesi din carapacea lui?



eu zic sa-si faca cont pe Kudika!!!!!!! sa socializeze pe'acilea si apoi sa vezi
anastasia_m
Postat pe 22 Mai 2010 08:38
De la: Gazelle, la data 2010-05-21 00:30:50 Fetelor am o problema, de fapt nu eu ci fratele meu. Este extrem de timid. Imginati-va cel mai timid baiat si inmultiti cu 10 si veti avea o idee. Daca vine o fata la el se inroseste ca racu si e gata sa fuga in orice moment ca sa nu mai zic de momentele in care ar trebui sa abordeze el o fata, ei bine asta nu se intampla decat daca e beat. Si va rog nu-mi spuneti ca ar trebui sa se imbete de cate ori ii place o fata. Vreau sa aud niste pareri de la fete si de ce nu, baieti pt ca nu imi place sa vad cum trece viata pe langa el si mai ales fata de care ii place sau fetele. Ce sa faca pt a iesi din carapacea lui?


Depinde cati ani are ..oricum , invita tu prietene ale tale acasa care sa l intrebe pe el cate ceva la ce se pricepe mai bine ( la calculator sau la matematica, etc) ( asa ca sa simta si el bine ca stie ce sa vb cu fetele respective, ca multi tipi nu vb ca sa nu scoata vreo prostie ) sa il intrebe pe el ceva sa le explice, (una cate una , nu toate o data ). Dar vezi sa nu para aranjata treaba, ca sa se simta spionat sau mai stiu eu cum ...si pe urma poti sa comunici ca "colega X iti multumeste mult pt ajutor si a zis ca esti ff dragut si amabil "asta ca sa - i creasca inima si sa prinda curaj .

Si pentru sfaturi suplimentare vezi siteul www.personalitealfa.com , acolo e un psiholog ( tanar) care raspunde la intrebari si framatari interioare , poate sa scrie acolo ce l roade ( dar ai grija cu orgoliul lui , ca daca o sa auda ca i recomanzi un psiholog, s-ar putea sa refuze sa vada siteul ..) Multa bafta!





kudika052198
Postat pe 22 Mai 2010 13:47
Eu zic sa nu-ti faci multe probleme din cauza asta si eu am cunoscut un baiat care era exact ca fratele tau si dupa ce ne-am cunoscut mai bn numai era tipu rusinos si timid vorbeam orice cu el imi dadea si sfaturi.Eu iti sugerez cand iesi cu prietenii tai la suc la club sa-l iei cu tn.Eu cred ca o sa-i treaca si timiditatea asta asa suntem cu totii la o anumita varsta(asa eram si eu).
kudika181380
Postat pe 22 Mai 2010 14:50
Sa se duca la cit mai discoteci.Dar cred ca mai bine ar fi sa-si gaseasca o fata mai indrazneata decit el, care sal scoata din starea in care e.Si ultima solutie ar fi o vizita la un pisiholog, il va ajuta foarte mult.
kudika098645
Postat pe 22 Mai 2010 22:21
eu zic ca sub aceasta masca se ascunde un om vorbaretz zi plin de surprize..nu iti fa griji..nu a gasit persoana care sa il faca sa vorbeasca sau sa isi arate adevarat fata..crede-ma si ai si incredere in fratele tau!
ossarina
Postat pe 25 Mai 2010 08:24
wow timid??? il vreau io!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 12:28

in ce zodie este nascut , poate gasim o solutie ptr el si anul este important , timizii sunt foarte romantici , i-ar trebuii una cu mult tupeu care sa il faca sa iasa din starea lui.Intra pe privat poate gasim solutii ptr el.
banalulanonim
Postat pe 25 Mai 2010 17:37
E timid? E ok. Trimitemi-l mie trebuie sa bea?
Nu-l mai vreau
maria-ioana
Postat pe 25 Mai 2010 19:35
De la: Gazelle, la data 2010-05-21 00:30:50 Fetelor am o problema, de fapt nu eu ci fratele meu. Este extrem de timid. Imginati-va cel mai timid baiat si inmultiti cu 10 si veti avea o idee. Daca vine o fata la el se inroseste ca racu si e gata sa fuga in orice moment ca sa nu mai zic de momentele in care ar trebui sa abordeze el o fata, ei bine asta nu se intampla decat daca e beat. Si va rog nu-mi spuneti ca ar trebui sa se imbete de cate ori ii place o fata. Vreau sa aud niste pareri de la fete si de ce nu, baieti pt ca nu imi place sa vad cum trece viata pe langa el si mai ales fata de care ii place sau fetele. Ce sa faca pt a iesi din carapacea lui?


deci nu intreba femeile pentru ca sunt alergice la cuvantul timid. daca vrei sa il ajuti sunt cateva etape:
1) intreaba-l de ce e timid, care crede ca sunt lucrurile care l-ar face sa isi revina la normalitate
2) intreaba-ti prietenele (asa am facut si eu pana am scapat de timiditate) ce puncte tari ii atribuie si ce minusuri
3) sa se puna la munca si sa scada din minusuri si sa intareasca punctele tari. de asemenea sa identifice noi pct tari care nu au fost observate de ele (nu o sa iti spuna o prietena daca saruta extraordinar de exemplu).
4) abordarea... macar o femeie pe zi sau macar 25 de femei pe weekend. exista o regula printre multe altele: oricat de inexperimentat ai fi 1 din 24 de femei te va accepta. eu am testat-o si merge. deci sansa de baza e de 4%. abordarea este cea mai importanta faza iti distruge timiditatea si teama de abordare.
leo_
Postat pe 26 Mai 2010 09:46
De la: one_size, la data 2010-05-25 12:28:30wow timid??? il vreau io!




si ca intotdeauna mi-ai luat-o inainte!
oare si-o fi gasit baiatul vrteo fata?
touch_me
Postat pe 26 Mai 2010 09:59
asta se intampla in primul rand lipsei de incredere in el.
pot sa zic ca la un momendat si eu eram asa...ma inrosam de fiecare data cand ma aborda cineva...cand primeam un compliment...insa am invatat de la cineva ce inseamna sa ai incredere in tine, in fortele tale, in farmecul tau...
sincer nu sunt cine stie ce frumusete....dar eu ma consider cea mai frumoasa, cea mai desteapta (si nu sunt narcisista :p )....si incetul cu incetul am ajuns sa observ ca asta e si perceptia lumii, asa ma vede toata lumea acum...
fratele tau trebuie sa faca niste execitii cu el...gen privit in oglinda si sa gaseasca partile corpului pe care le place cel mai mult si sa incerce sa le puna in valoare, sa-si spuna in gand ca el e cel mai "tare din parcare"
dupa cateva zile....o sa vada ca deja se simte mai bine...si o sa aiba mai mult curaj...in orice discutie..fie legat de partea feminina sau nu...

multa bafta fratelui, mai multa incredere in el
gabriela258
Postat pe 26 Mai 2010 10:32
eu cred ca nu are foarte multi prieteni daca este asa de inkis in el ar trebui sa iesi cu el in parc in club la suk si pe unde mai iesi u cu prietenii..poate da roade
kudika089090
Postat pe 29 Mai 2010 05:24
ionelyizza
Postat pe 29 Mai 2010 11:57
Ar fi bine sa fii langa el sa-i explici cam cum sunt fetele si ce vor ele de la un baiat...tu esti fata si asa e un avantaj .E mai dificil daca are o varsta inaintata ..ar intelege mai greu ...inceraca sa iesi cu el cand ai intalniri cu prietenele sau la petreceri ,asta il va ajuta si mai mult...daca ai rabdare ai sa reusesti cu el..bafta!
ionelyizza
Postat pe 29 Mai 2010 12:03
Multumesc pentru mesaje. Cu el n-am iesit niciodata deoarece sunt 5 ani diferenta intre noi si nu am avut niciodata prieteni comuni. Acum degeaba as vrea sa ies ca sunt in alta tara. Cat despre el, ce sa va mai spun, este extrem de glumet si vorbeste bine, are farmec, toate fetele se simt bine in preajma lui dar daca ii place de vreuna n-o abordeaza nici sa-l pisti cu ceara. Nu are incredere in el.
Gazelle
Postat pe 30 Mai 2010 22:52
Depinde si de varsta, dar chestia cu timiditatea, din punctul meu de vedere, tine si de exercitiu. ;)
Si eu am avut o perioada in care eram foarte timida. Dar am inceput sa socializez pe net si eram mult mai deschisa acolo, aveam mai multa incredere in mine iar mai apoi acea incredere s-a transferat si in viata reala ^.^ Nu e chiar asa de greu, trebuie si putina vointa :D Mult noroc si toate cele bune ;] (sa lucreze la capitolul incredere in sine)
VampireElf14
Postat pe 2 Iunie 2010 21:23
Are 24 ani si pe mess sau pe internet ,in general, e zmeu. IN viata reala e varza ca sa zic asa si parca se si incaptaneaza sa ramana asa. Probabil daca ar intalni o fata pe stadion, ar fi altceva. El merge mult la meciuri pt ca e microbist inrait dar nu huligan, e tipul ala merge la meci, striga, se bucura eventual si apoi pleaca acasa. Mi-a zis ca probabil Dumnezeu are un plan si pentru aia asa timizi ca el.
Gazelle
Postat pe 3 Iunie 2010 18:51
Lasa-l liber,sa descopere singur lumea,sa nu se simta monitorizat,sa fie asa cum e el nu cum vrei tu.
viogen26
Postat pe 7 Iunie 2010 13:31
nam inteles varsta lui ,daca e ceva normal o sai treaca o sa reuseasca,asa cred

la mine problema e k dintr-o greseala medicala pe care am avuto cu ceva timp in urma.am devenit la un moment dat retras .de prieteni de amici si mai ales de fete
nu ma mai vedeam din punct de vedere normal,poate nici acu .
mereu cred k am probleme
k cineva imi vede defectele,sau defectu cel mai mare ,peste care nu pot trece .nici pana acu.
recunosc k nu gasesc solutia,
vb alta pers
alyn27
Postat pe 9 Iunie 2010 17:58
sa inceapa sa converseze
pe mss sau chat
jc sau etc
sau incearca cu o prietena dea ta sa vb putin cite puti dar fara sal provoace la discutii pe teme de dragoste lucruri banale for example
angyela2010
Postat pe 10 Iunie 2010 07:26
buna parerea mea ca fratele tau nu are anturaj de prietenii care sa l anvete si pe el ancearca si tu cand iesi tu afara sa iasa si el si lasa l usor cu fetele ca o sa vina totul de la sine an primul rand ai trebuie niste perietenii sau chiar tu care esti sora lui da i si tu niste sfaturi si daca are antrebari cum sa se comporte cu o fata, si a doua problema este ca fratiorul tau este anca virgin si problema asta se rezolva pe timp succes
kudika113759
Postat pe 11 Iunie 2010 13:38
De la: touch_me, la data 2010-05-26 09:59:09
De la: one_size, la data 2010-05-25 12:28:30wow timid??? il vreau io!




si ca intotdeauna mi-ai luat-o inainte!
oare si-o fi gasit baiatul vrteo fata?


acum sa nu va luati de ...par din cauza bietului baiat...sa-l cresteti frumos si sanatos
apropo...pe ce parte a hartii vine orasul asta..."ALTA LOCALITATE"? ca nu dau de el nici cu lupa
RUY_BLAS
Postat pe 12 Iunie 2010 14:32
http://www.mirese-galati.ro
coffecream
Postat pe 18 Iunie 2010 12:27
Ma intreb daca o fi virgin? Probabil ca da! asa eram si eu inainte sa gust din fructul oprit iar acum nu mai am nici o treaba cu timiditatea .
Probabil are impresia ca fetele sunt niste lucruri de neatins! eu zic ca dupa ce gusta din fructu oprit isi va schimba atitudinea!
Succes!
caddy21
Postat pe 18 Iunie 2010 13:52
mie imi place timiditatea, nu o vad un defect
Silverzlight
Postat pe 22 Iunie 2010 18:34
silverzlight, el spune ca fetele nu apreciaza asa ceva si ca toate vor smecherasi si, de baietii buni ca el, isi bat joc. Acum este suparat pe toate.
Gazelle
Postat pe 23 Iunie 2010 19:32
De la: Gazelle, la data 2010-06-23 19:32:33silverzlight, el spune ca fetele nu apreciaza asa ceva si ca toate vor smecherasi si, de baietii buni ca el, isi bat joc. Acum este suparat pe toate.




poate intr-adevar, multe fete prefera asa-zisii "baieti rai", insa mai sunt si fete care apreciaza si altceva la un baiat, adica sensibilitatea, romantismul etc. ...

pot sa zic ca si eu sunt cam timida, insa chiar fac ceva sa schimb asta, incerc sa-mi depasesc singura limitele. si ca un exemplu, cand imi place un baiat, si cu atat mai mult daca observ ca si el e cam timid :P, cu toata timiditatea mea, imi fac curaj si actionez! ...

trebuie sa existe si pt el fata care sa-l scoata din carapace... sau care sa-i trezeasca intr-atat interesul incat sa-si faca singur curaj sa actioneze
Silverzlight
Postat pe 24 Iunie 2010 22:39
De la: Gazelle, la data 2010-06-23 19:32:33silverzlight, el spune ca fetele nu apreciaza asa ceva si ca toate vor smecherasi si, de baietii buni ca el, isi bat joc. Acum este suparat pe toate.


da, fetele nu apreciaza asa. de fapt nu apreciaza nimic. nici opusul. a spune ca femeile apreciaza baietii rai e un paradox totusi. fetele apreciaza atunci cand le faci sa se simta bine. daca se simt bine cu tine nu conteaza ca esti "rau" sau "bun". treci cu vederea peste relatiile tale si vezi ce a facut fiecare barbat pentru tine ca sa te simti bine (excursii, surprize etc). da-i sfaturi pe tema asta. trebuie sa invete sa distreze o fata.
leo_
Postat pe 25 Iunie 2010 09:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort ???!!!!....sau amagire ca se va indrepta???? 59 De la: nina1975 17 Octombrie 2010 14:39
parul indreptat si solutii de protejare 16 De la: Laura1 3 Martie 2010 01:49
Masaj cu aromoterapie 1 De la: danaflaviu 27 Martie 2010 14:54
ce parere aveti despre aceste fotomodele? 1 De la: lola21 28 Septembrie 2011 17:28
Barbatii din Romania 17 De la: olga27 31 Decembrie 2009 21:27