Setari Cookie-uri

Cand nu poti fi cu cel pe care il iubesti, ai sta cu cel care te iubeste?

Incearca sa te concentrezi la bac,e f important,ai timp sa te linistesti si sa gandesti mai clar,daca chiar te iubeste sigur ai sa vezi asta,dar secretele nu au rost,daca nu are nimic de ascuns nu s-ar criza asa;esti tanara,ai toata viata inainte,acum ai de unde alege,nu te arunca din disperare in bratele altuia,dupa o pauza ai vei sti exact ce vrei........am trecut si eu prin chestii de astea si mi se parea ca e sfarsitul lumii,dar dupa ceva timp iti dai seama ca a fost ceva frumos si e bine sa ramana asa,daca el nu mai vrea nu are rost sa insisti,te-ai umili si nu cred ca meriti.
miha_77
Postat pe 1 Iunie 2010 21:04
ieri a fost ziua mea. si cam de cand ne-am despartit m-am chinuit sa strang bani ca sa ies in oras cu el si vreo 2-3 prieteni in speranta ca o sa il vad. si, surpriza! el nu a venit, nici macar nu mi-a dat mesaj. nici macar nu mi-a transmis "la multi ani" prin altcineva.:( am crezut ca am reusit sa depasesc momentul, dar dupa discutia de ieri cu cel mai bun prieten al lui (care a venit la ziua mea) am inceput iar sa ma simt prost si sa sufar ca proasta dupa el. imi lipseste mult. prietenul asta al lui mi-a zis sa astept pana la bac ca atunci va vorbi cu mine, dar nici el nu stie daca vom continua sau nu relatia. diseara am balul de absolvire si, sincer, nu am niciun chef de petrecere, de nimic :(( e aiurea totul.
baby_r
Postat pe 4 Iunie 2010 14:40
De la: baby_r, la data 2010-06-04 14:40:05ieri a fost ziua mea. si cam de cand ne-am despartit m-am chinuit sa strang bani ca sa ies in oras cu el si vreo 2-3 prieteni in speranta ca o sa il vad. si, surpriza! el nu a venit, nici macar nu mi-a dat mesaj. nici macar nu mi-a transmis "la multi ani" prin altcineva.:( am crezut ca am reusit sa depasesc momentul, dar dupa discutia de ieri cu cel mai bun prieten al lui (care a venit la ziua mea) am inceput iar sa ma simt prost si sa sufar ca proasta dupa el. imi lipseste mult. prietenul asta al lui mi-a zis sa astept pana la bac ca atunci va vorbi cu mine, dar nici el nu stie daca vom continua sau nu relatia. diseara am balul de absolvire si, sincer, nu am niciun chef de petrecere, de nimic :(( e aiurea totul.

cam aiurea momentul...din cate vad...nu prea te simti puternica sa treci peste...si parca iti e si rusine ca ai vrea sa uiti de el...
ai balul in seara asta..pbbl ca el va veni...si nha...ca va vedeti...ce vei face?ti se taie respiratia?plangi de fericire ca-l vezi,d-apoi vorbesti?
nu stiu..eu nu am fost in situatia asta(cu balul si semidespartire de cineva)..asa ca ma depaseste...
doar partea cu uitatul ar putea fi solutia-uitat nu evitat special pt k stiu ca nu merge...si are efectul exact contrar...ca vrei sa-l vezi...
acuma...nu am idee..
fii u, sterge rimelul(sa nu-ti dai...k dak plangi de fericire se scurge:)) si dak va tb diseara sa vb...asta e..fii tare!
la multi ani:)
vezi ce si cum:)
dragon_fly88
Postat pe 4 Iunie 2010 19:43
Salut...la fel ca majoritatea o sa iti dau si eu acelasi sfat...ocupate-te de invatat, bac , adimtere etc...si ai sa vezi ca atunci cand te astepti mai putin vei gasi pe cineva care sa te merite . Parerea mea ( e doar o parere) ca fostul tau prieten (poti sa ma injuri daca vrei, sunt sigura ca asa as face si eu daca cineva mi-ar spune acelasi lucru) nu te ( mai) iubeste 1) faza cu pozele- eu nu l-as fi iertat, 2) oricat de stresat ar fi de bac, daca chiar ar fii tinut la tine ar fi vrut sa discutati acum nu dupa bac ( ca doar nu depinde de nota de la bac relatiua voastra ) .Eu in locul tau nu as mai accepta sa ne impacam, dupa bac sau cand va avea el chef sa discutati despre situatia voastra...dar decizia iti apartine. In ceea ce il priveste pe celalalt nu cred ca are rost sa iesi cu el daca tu nu simti nimic pt el...I-ai da si lui sperante degeaba si stii cum se spune "ce tie nu iti place altuia nu ii face", pentru singuratate exista alte remedii gen prietene, cartii, filme etc. Mult succes
Allexis
Postat pe 5 Iunie 2010 11:42
De la: luluby, la data 2010-06-04 19:43:27
De la: baby_r, la data 2010-06-04 14:40:05ieri a fost ziua mea. si cam de cand ne-am despartit m-am chinuit sa strang bani ca sa ies in oras cu el si vreo 2-3 prieteni in speranta ca o sa il vad. si, surpriza! el nu a venit, nici macar nu mi-a dat mesaj. nici macar nu mi-a transmis "la multi ani" prin altcineva.:( am crezut ca am reusit sa depasesc momentul, dar dupa discutia de ieri cu cel mai bun prieten al lui (care a venit la ziua mea) am inceput iar sa ma simt prost si sa sufar ca proasta dupa el. imi lipseste mult. prietenul asta al lui mi-a zis sa astept pana la bac ca atunci va vorbi cu mine, dar nici el nu stie daca vom continua sau nu relatia. diseara am balul de absolvire si, sincer, nu am niciun chef de petrecere, de nimic :(( e aiurea totul.

cam aiurea momentul...din cate vad...nu prea te simti puternica sa treci peste...si parca iti e si rusine ca ai vrea sa uiti de el...
ai balul in seara asta..pbbl ca el va veni...si nha...ca va vedeti...ce vei face?ti se taie respiratia?plangi de fericire ca-l vezi,d-apoi vorbesti?
nu stiu..eu nu am fost in situatia asta(cu balul si semidespartire de cineva)..asa ca ma depaseste...
doar partea cu uitatul ar putea fi solutia-uitat nu evitat special pt k stiu ca nu merge...si are efectul exact contrar...ca vrei sa-l vezi...
acuma...nu am idee..
fii u, sterge rimelul(sa nu-ti dai...k dak plangi de fericire se scurge:)) si dak va tb diseara sa vb...asta e..fii tare!
la multi ani:)
vezi ce si cum:)



cred ca m-am exprimat gresit. eu ziceam ca nu am chef de bal in sensul ca nu imi arde de petreceri si chestii de genu'. cu el nu am cum sa ma intalnesc la bal pt ca suntem din licee diferite. oricum balul a trecut deja, am reusit sa ma detasez cat de cat, dar acum sunt iar cu mintea departe.
baby_r
Postat pe 5 Iunie 2010 20:30
NU POTI FI CU CEL PE CARE NU-L POTI IUBI,CAND TE CASATORESTI DIN OBLIGATI,SAU PARINTI SE BAGA INTRE CEI DOI CASATORITI SI NU MAI EXISTA INGELEGERE,AS SE INTAMPLA CU IUBIREA CELPR DOI,IUBIREA POATE SA RAMINA SI CA O AMINTIRE,INTRE CE DOI.
kudika101704
Postat pe 6 Iunie 2010 00:25
parerea mea e k acepta iubirea adevarata
dar pt k ai 19 si in cls 12
ai tot timpu in fata sa gasesti pecineva
nici de 27 sa te mariti cu unu asa matur si sa vezi k ai gresit dupa un timp
alyn27
Postat pe 6 Iunie 2010 11:41
Buna draga mea :) Un sfat prietenesc, si din partea unui baiat care exact ca tine i-a fost frica de singuratate, si sa aventurat intr-o relatie (pe care el oricum nu a considerat-o) cu o fata cu care se saruta, ieseau la suc cu prietenii, mergeau la chefuri, si dupa experienta asta de 2 luni a constatat ca a trecut printr-o singuratate in 2, deci na rezolvat nimic, plus de asta si-a pierdut si fata pe care o iubea si cu care vroia sa fie de fapt ca sa-ti rezolvi singuratatea poti iesi cu prietenele, prietenii + de asta ai ocazia sa cunosti alti oameni, ca comunici cu ei, sa relationezi prieteneste, nu neaparat sa ai pe cineva sa=ti bagi limba in gura la el si la tine, pentru ca ai sa ajungi in final sa nu te mai suporti tu ca ai ajuns sclava singuratatii Fii desteapta si lasa-i pe fiecare u ale lor, ce daca acel baiat te iubeste si vrea o relatie? daca tu nu vrei nu te implica, nu=ti bate joc de cineva care poate chiar merita pusi ai grija de tine
eyo_grl
Postat pe 6 Iunie 2010 14:13
Buna draga mea :) Un sfat prietenesc, si din partea unui baiat care exact ca tine i-a fost frica de singuratate, si sa aventurat intr-o relatie (pe care el oricum nu a considerat-o) cu o fata cu care se saruta, ieseau la suc cu prietenii, mergeau la chefuri, si dupa experienta asta de 2 luni a constatat ca a trecut printr-o singuratate in 2, deci na rezolvat nimic, plus de asta si-a pierdut si fata pe care o iubea si cu care vroia sa fie de fapt ca sa-ti rezolvi singuratatea poti iesi cu prietenele, prietenii + de asta ai ocazia sa cunosti alti oameni, ca comunici cu ei, sa relationezi prieteneste, nu neaparat sa ai pe cineva sa=ti bagi limba in gura la el si la tine, pentru ca ai sa ajungi in final sa nu te mai suporti tu ca ai ajuns sclava singuratatii Fii desteapta si lasa-i pe fiecare u ale lor, ce daca acel baiat te iubeste si vrea o relatie? daca tu nu vrei nu te implica, nu=ti bate joc de cineva care poate chiar merita pusi ai grija de tine
eyo_grl
Postat pe 6 Iunie 2010 14:15
De la: baby_r, la data 2010-06-05 20:30:10
De la: luluby, la data 2010-06-04 19:43:27
De la: baby_r, la data 2010-06-04 14:40:05ieri a fost ziua mea. si cam de cand ne-am despartit m-am chinuit sa strang bani ca sa ies in oras cu el si vreo 2-3 prieteni in speranta ca o sa il vad. si, surpriza! el nu a venit, nici macar nu mi-a dat mesaj. nici macar nu mi-a transmis "la multi ani" prin altcineva.:( am crezut ca am reusit sa depasesc momentul, dar dupa discutia de ieri cu cel mai bun prieten al lui (care a venit la ziua mea) am inceput iar sa ma simt prost si sa sufar ca proasta dupa el. imi lipseste mult. prietenul asta al lui mi-a zis sa astept pana la bac ca atunci va vorbi cu mine, dar nici el nu stie daca vom continua sau nu relatia. diseara am balul de absolvire si, sincer, nu am niciun chef de petrecere, de nimic :(( e aiurea totul.

cam aiurea momentul...din cate vad...nu prea te simti puternica sa treci peste...si parca iti e si rusine ca ai vrea sa uiti de el...
ai balul in seara asta..pbbl ca el va veni...si nha...ca va vedeti...ce vei face?ti se taie respiratia?plangi de fericire ca-l vezi,d-apoi vorbesti?
nu stiu..eu nu am fost in situatia asta(cu balul si semidespartire de cineva)..asa ca ma depaseste...
doar partea cu uitatul ar putea fi solutia-uitat nu evitat special pt k stiu ca nu merge...si are efectul exact contrar...ca vrei sa-l vezi...
acuma...nu am idee..
fii u, sterge rimelul(sa nu-ti dai...k dak plangi de fericire se scurge:)) si dak va tb diseara sa vb...asta e..fii tare!
la multi ani:)
vezi ce si cum:)



cred ca m-am exprimat gresit. eu ziceam ca nu am chef de bal in sensul ca nu imi arde de petreceri si chestii de genu'. cu el nu am cum sa ma intalnesc la bal pt ca suntem din licee diferite. oricum balul a trecut deja, am reusit sa ma detasez cat de cat, dar acum sunt iar cu mintea departe.

te rog..nu te pot resuscita:) fii pe planeta asta si lasa "ce ar fi dak?"
pe bune
stai pe carte si lasa balariile..nu faci nimic cu amagiri d-astea..si ce a facut el..lasa-o balta...si ala de 27?nu ai mai zis nimik de el..mai traieste?sau ne ascunzi ceva?:)
ps-frate..parca e telenovela fiecare topic...si...lucinda ce mai face?(prietena ta cea mai buna(in patul prietenului tau?) ?
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 11:16
parerea mea ca si a celorlalti...concentreaza-te la BAC si lasa-l pe el... daca nu a venit la ziua ta ce????...nu este un capat de tara...nu trebuie sa stai tu sa suferi pentru unul care sta pe net cu altele...si sincer daca are ceva de zis iti zice acum nu dupa BAC...faza cu vb dupa BAC mi se pare o prostie...scuza-mi sinceritatea dar cred ca vroia o pauza si nu stia cum sa-ti ceara...sfat prietenesc...daca o sa dai ochii cu el...fi tu insuti si nu ceda si nu varsa nici macar o lacrima...chiar daca o sa-ti vina sa plangii...e ceva normal....dar fii tare si gandeste-te ce vrei de la tine...bafta in tot ce vei face...
fatsa
Postat pe 7 Iunie 2010 11:46
de cel de 27 de ani nu am mai spus nimic pentru ca am renuntat complet la ideea de a iesi cu el. acum ma intereseaza prietenul meu (sau fostul).

m-am intalnit ieri cu el. l-am salutat si am trecut mai departe, iar seara cand am intrat pe mess a intrat pe mine si face "data viitoare cand ma mai vezi , nu ma mai saluti" apoi am vorbit cu prietenul lui si mi-a zis de ce se poarta asa cu mine.. cica vrea sa ma protejeze, in sensul ca nu vrea sa mai aud de el ca sa ma concentrez doar pe bac si sa nu am alte probleme. zice ca s-ar simti prost daca as avea probleme din cauza lui la bac si d'aia vrea sa vorbim dupa examene. mi se pare cam aiurea modul lui de a ma proteja, dar in fine.. am hotarat ca pana la bac sa nu mai dau niciun fel de semn de viata sa vad daca va simti nevoia sa ma caute.
baby_r
Postat pe 7 Iunie 2010 21:29
De la: baby_r, la data 2010-06-07 21:29:43de cel de 27 de ani nu am mai spus nimic pentru ca am renuntat complet la ideea de a iesi cu el. acum ma intereseaza prietenul meu (sau fostul).

m-am intalnit ieri cu el. l-am salutat si am trecut mai departe, iar seara cand am intrat pe mess a intrat pe mine si face "data viitoare cand ma mai vezi , nu ma mai saluti" apoi am vorbit cu prietenul lui si mi-a zis de ce se poarta asa cu mine.. cica vrea sa ma protejeze, in sensul ca nu vrea sa mai aud de el ca sa ma concentrez doar pe bac si sa nu am alte probleme. zice ca s-ar simti prost daca as avea probleme din cauza lui la bac si d'aia vrea sa vorbim dupa examene. mi se pare cam aiurea modul lui de a ma proteja, dar in fine.. am hotarat ca pana la bac sa nu mai dau niciun fel de semn de viata sa vad daca va simti nevoia sa ma caute.



.....''a intrat pe mine''???????? vai eu ce sa inteleg de a'cilea ????????

sincer iti doresc sa iei ''bacu''
anastasia_m
Postat pe 7 Iunie 2010 21:35
se mai da bac-ul la lb romana?
miss_darine
Postat pe 7 Iunie 2010 21:41
nu prea-mi arde de glume, dar hai sa raspund.. uitati-va mai bine la corectitudinea cu care scriu in general. expresia aia, daca vreti sa o numesc asa, obisnuiesc sa o folosesc cand ma abordeaza cineva pe mess. multumite?
baby_r
Postat pe 7 Iunie 2010 22:15
De la: baby_r, la data 2010-06-07 22:15:35nu prea-mi arde de glume, dar hai sa raspund.. uitati-va mai bine la corectitudinea cu care scriu in general. expresia aia, daca vreti sa o numesc asa, obisnuiesc sa o folosesc cand ma abordeaza cineva pe mess. multumite?

esti cam suparata..si nu am inteles faza cu netul...stai linistita..nu am zis nimiik:)
ai grija de tine..si fa ce consideri u mai bine pt tine:*
dragon_fly88
Postat pe 7 Iunie 2010 22:21
La varsta ta nu aveam asemenea "probleme" dar, general vorbind, da,as sta cu cel care ma iubeste daca nu as putea fi cu cel pe care il iubesc si asta in primul rand pentru ca ochii care nu se vad se uita si mi-ar trece relativ repede indragosteala "imposibila" iar cel care ma iubeste m-ar face cu siguranta prin atitudine si comportament sa ma indragostesc pana la urma de el.
ocs
Postat pe 8 Iunie 2010 17:54
mai eu zic ca cel mai bine ar fi sa o lasi balta cu primul daca el te cauta vezi tu ce ti spune sufletelul iar cu cel de 27 de ani de ce sa nu ieisi cu el de parca noi toti ne am indragostit la prima vedere nu se stie niciodata, doar dragostea este un sentiment care se construieste in timp
mikibest
Postat pe 12 Iunie 2010 16:56
Salut,am citit povestea ta si parerea mea e ca nu ar trebui sa i dai prea mare importanta.Esti micuta,ai un examen de dat,si mai tarziu ai tot timpul sa iubesti,sa suferi,iar sa iubesti..si tot asa.Fii orgolioasa,ambitioasa,si lasa de la tine doar cand crezi tu k altfel vei fi calcata in picioare.
mirelaiorga19
Postat pe 13 Iunie 2010 03:19
salut. vin cu noutati. :D

am reusit in sfarsit sa vorbesc cu fostul meu prieten, ca oamenii. fara sa ne mai certam. :)) din ce am discutat nu vrea sa mai inceapa o noua relatie prea curand, dar nici sa se impace cu mine. vrea sa fie singur.

dupa o discutie indelungata, am stabilit sa ramanem "amici speciali" (asa spune el) .. adica sa ne mai vedem ocazional pentru sex si atat. fara alte implicatii. am fost de acord cu chestia asta in speranta ca o sa il recastig. urmeaza ca zilele astea sa ma duc la el. trebuie sa mai spun ca de cand am stabili chestia asta ne intelegem de minune. vorbim cu orele, mai ceva ca inainte.

ce credeti despre situatia asta? am facut bine ca am acceptat sa ma culc cu el? (este singurul baiat cu care am facut pasul asta)

va pup.
baby_r
Postat pe 15 Iunie 2010 15:18
clar NU...sub nicio forma!!!ce a fost in capul tau...nu-ti dai seama ca tot tu esti cea care va ajunge ranita...pt el este in regula...mai scapa de problema si fara angajament...dar tu...kiar vrei sa fii acea persoana...cum crezi ca te vede el,cu ce ochi,crezi ca are o parere buna...iti zic eu ca nu...
si nici nu reusesti sa-l recastigi...pt ca el nu vrea obligatii...faci o mare greseala...si iti vei da seama dupa ce vei petrece noaptea cu el si vei plange in perna ca tu-l iubesti ca o duda si el e fericit ca s-a usurat de ''stres''...
alina_constantin88
Postat pe 15 Iunie 2010 15:26
Doamne fereste :)) sa te culci cu el.
De fapt e alegerea ta. Vreau sa fim amici speciali, adica vreau sa ne-o tragem. Ce e atat de greu de inteles in asta? Nu a zis ca hai sa fim impreuna, hai sa ne impacam, hai sa mai incercam ca poate totusi imi revin si suntem din nou ca la inceput. El a fost foarte clar: ne intalnim ocazional pentru sex.

Aici o sa vin cu partea de psihologie. De ce credem noi, fetele, ca putem aduce inapoi barbatii prin sex, dragoste etc? Pentru ca la noi sexul si iubirea sunt legate. Nu putem face sex cu o persoana pe care am iubit-o si sa ramanem indiferente. Macar un gand ne trece prin minte si un fior prin corp.

La baieti e altfel. De ce se duc majoritatea la prostituate, mai ales pentru prima experienta? Pentru ca ei stiu sa separe sexul de dragoste. Se pot culca cu o femeie pe care au iubit-o si sa nu mai simta nimic pentru ea. Sau pot iubi extraordinar de tare o femeie fara sa aiba relatii sexuale cu ea.

Si unele fete reusesc sa faca distinctia asta, dar in prima secunda tot se intreaba "oare n-as putea sa-l am inapoi?".

Te inseli amarnic daca tu crezi ca il poti aduce inapoi prin sex. Sau "facutul dragostei", desi nu mai este asta intre voi. Nu-ti dai seama ca automat te cobori in ochii lui? Acceptand sa faci asta, ii arati cat de vulnerabila esti, cat de disperata, si ii scade respectul pentru tine.

Nu vreau sa ai surpriza, azi sa te culci cu el, si maine sa nu te salute pe strada sau mai rau, sa-l vezi de mana cu alta. Alta cu care din pacate, inca nu a ajuns in pat.

Facand sex cu el acuma, iti distrugi orice reusita de relatie ca inainte. Distrugi tot ceea ce ar fi putut fi frumos intre voi. Pentru ca chiar daca sa zicem ca printr-o minune il aduci langa tine iar, nu o sa fie mai mult de o luna. Pentru ca el vrea mereu ceva nou, de la cat mai multe persoane. Cat timp crezi ca o sa se multumeasca cu tine?

Gandeste-te bine ce pozitie vrei sa ocupi in viata lui.

Si eu sunt clasa a 12-a. Si desi pare greu sa ma crezi, si eu am trecut prin asta. Numai ca eu cand mi-a propus asta, am spus nu. Si n-am mai vorbit cu el. Rezultatul, acuma plange dupa mine si ma urmareste mereu sa vada daca sunt singura sau nu. Pacat ca eu il vad acuma ca pe ultimul gunoi.

Si mai trebuie sa crezi ca totusi vei intalni acea persoana care va fi dispusa sa stea cu tine toata viata, si daca ai fi infirma, ai avea defecte, sau nu ai putea face sex.

Imi doresc din tot sufletul sa faci ce este mai bine pentru tine.
aiai
Postat pe 16 Iunie 2010 20:31
De la: aiai, la data 2010-06-16 20:31:13Doamne fereste :)) sa te culci cu el.
De fapt e alegerea ta. Vreau sa fim amici speciali, adica vreau sa ne-o tragem. Ce e atat de greu de inteles in asta? Nu a zis ca hai sa fim impreuna, hai sa ne impacam, hai sa mai incercam ca poate totusi imi revin si suntem din nou ca la inceput. El a fost foarte clar: ne intalnim ocazional pentru sex.

Aici o sa vin cu partea de psihologie. De ce credem noi, fetele, ca putem aduce inapoi barbatii prin sex, dragoste etc? Pentru ca la noi sexul si iubirea sunt legate. Nu putem face sex cu o persoana pe care am iubit-o si sa ramanem indiferente. Macar un gand ne trece prin minte si un fior prin corp.

La baieti e altfel. De ce se duc majoritatea la prostituate, mai ales pentru prima experienta? Pentru ca ei stiu sa separe sexul de dragoste. Se pot culca cu o femeie pe care au iubit-o si sa nu mai simta nimic pentru ea. Sau pot iubi extraordinar de tare o femeie fara sa aiba relatii sexuale cu ea.

Si unele fete reusesc sa faca distinctia asta, dar in prima secunda tot se intreaba "oare n-as putea sa-l am inapoi?".

Te inseli amarnic daca tu crezi ca il poti aduce inapoi prin sex. Sau "facutul dragostei", desi nu mai este asta intre voi. Nu-ti dai seama ca automat te cobori in ochii lui? Acceptand sa faci asta, ii arati cat de vulnerabila esti, cat de disperata, si ii scade respectul pentru tine.

Nu vreau sa ai surpriza, azi sa te culci cu el, si maine sa nu te salute pe strada sau mai rau, sa-l vezi de mana cu alta. Alta cu care din pacate, inca nu a ajuns in pat.

Facand sex cu el acuma, iti distrugi orice reusita de relatie ca inainte. Distrugi tot ceea ce ar fi putut fi frumos intre voi. Pentru ca chiar daca sa zicem ca printr-o minune il aduci langa tine iar, nu o sa fie mai mult de o luna. Pentru ca el vrea mereu ceva nou, de la cat mai multe persoane. Cat timp crezi ca o sa se multumeasca cu tine?

Gandeste-te bine ce pozitie vrei sa ocupi in viata lui.

Si eu sunt clasa a 12-a. Si desi pare greu sa ma crezi, si eu am trecut prin asta. Numai ca eu cand mi-a propus asta, am spus nu. Si n-am mai vorbit cu el. Rezultatul, acuma plange dupa mine si ma urmareste mereu sa vada daca sunt singura sau nu. Pacat ca eu il vad acuma ca pe ultimul gunoi.

Si mai trebuie sa crezi ca totusi vei intalni acea persoana care va fi dispusa sa stea cu tine toata viata, si daca ai fi infirma, ai avea defecte, sau nu ai putea face sex.

Imi doresc din tot sufletul sa faci ce este mai bine pentru tine.


dragon_fly88
Postat pe 16 Iunie 2010 20:39
De la: aiai, la data 2010-06-16 20:31:13Doamne fereste :)) sa te culci cu el.
De fapt e alegerea ta. Vreau sa fim amici speciali, adica vreau sa ne-o tragem. Ce e atat de greu de inteles in asta? Nu a zis ca hai sa fim impreuna, hai sa ne impacam, hai sa mai incercam ca poate totusi imi revin si suntem din nou ca la inceput. El a fost foarte clar: ne intalnim ocazional pentru sex.

Aici o sa vin cu partea de psihologie. De ce credem noi, fetele, ca putem aduce inapoi barbatii prin sex, dragoste etc? Pentru ca la noi sexul si iubirea sunt legate. Nu putem face sex cu o persoana pe care am iubit-o si sa ramanem indiferente. Macar un gand ne trece prin minte si un fior prin corp.

La baieti e altfel. De ce se duc majoritatea la prostituate, mai ales pentru prima experienta? Pentru ca ei stiu sa separe sexul de dragoste. Se pot culca cu o femeie pe care au iubit-o si sa nu mai simta nimic pentru ea. Sau pot iubi extraordinar de tare o femeie fara sa aiba relatii sexuale cu ea.

Si unele fete reusesc sa faca distinctia asta, dar in prima secunda tot se intreaba "oare n-as putea sa-l am inapoi?".

Te inseli amarnic daca tu crezi ca il poti aduce inapoi prin sex. Sau "facutul dragostei", desi nu mai este asta intre voi. Nu-ti dai seama ca automat te cobori in ochii lui? Acceptand sa faci asta, ii arati cat de vulnerabila esti, cat de disperata, si ii scade respectul pentru tine.

Nu vreau sa ai surpriza, azi sa te culci cu el, si maine sa nu te salute pe strada sau mai rau, sa-l vezi de mana cu alta. Alta cu care din pacate, inca nu a ajuns in pat.

Facand sex cu el acuma, iti distrugi orice reusita de relatie ca inainte. Distrugi tot ceea ce ar fi putut fi frumos intre voi. Pentru ca chiar daca sa zicem ca printr-o minune il aduci langa tine iar, nu o sa fie mai mult de o luna. Pentru ca el vrea mereu ceva nou, de la cat mai multe persoane. Cat timp crezi ca o sa se multumeasca cu tine?

Gandeste-te bine ce pozitie vrei sa ocupi in viata lui.

Si eu sunt clasa a 12-a. Si desi pare greu sa ma crezi, si eu am trecut prin asta. Numai ca eu cand mi-a propus asta, am spus nu. Si n-am mai vorbit cu el. Rezultatul, acuma plange dupa mine si ma urmareste mereu sa vada daca sunt singura sau nu. Pacat ca eu il vad acuma ca pe ultimul gunoi.

Si mai trebuie sa crezi ca totusi vei intalni acea persoana care va fi dispusa sa stea cu tine toata viata, si daca ai fi infirma, ai avea defecte, sau nu ai putea face sex.

Imi doresc din tot sufletul sa faci ce este mai bine pentru tine.


bravo :! e foarte corect si cam asta-i faza:)
dragon_fly88
Postat pe 16 Iunie 2010 20:39

bravo :! e foarte corect si cam asta-i faza:)[/quote]



multumesc
aiai
Postat pe 16 Iunie 2010 20:47
De la: aiai, la data 2010-06-16 20:47:25
bravo :! e foarte corect si cam asta-i faza:)




multumesc [/quote]
pai..noh..nu ai de ce sa te rusinezi:) ai zis corect si ok:)
dragon_fly88
Postat pe 16 Iunie 2010 20:49
eu propun pentru "relatia" asta sa nu se ajunga la sex pentru ca exista comunicare defectuoasa pe toate planurile. daca te culci cu el asigura-te macar ca 1) imbunatatiti comunicarea ca sa nu fie o dezamagire totala sexul si 2) faci sex pentru ca vrei sa te distrezi si nu sa cumperi pe cineva cu el.

bine, eu nu consider ca exista relatie intre doi oameni pana cand nu fac sex, de asta am pus cuvantul "relatie" intre ghilimele. plimbarea impreuna este doar plimbare intre doi prieteni si nu relatie.

si mai sunt multe lucruri pe care nu le inteleg... cum ar fi cerutul sexului. niciodata nu am cerut sex unei femei, ceea ce ma face sa cred ca persoanele care cer sunt niste paria in ale sexului. la mine s-a facut tot timpul sex cand fata respectiva nu s-a mai putut abtine. iar la cum sunt in genereal barbatii de buni la preludiu, garantez ca atunci cand ai cea mai mica sansa de a atinge o femeie, faci sex cu ea indiferent daca e casatorita de 20 de ani sau are partener de 2 zile.
leo_
Postat pe 17 Iunie 2010 09:27
Rad cu lacrimi.Nu mai pot...esti geniala in prostia ta.
Nu stiu cum vine asta...but you are something!Ce tampenii poti sa debitezi!Cum sa ti-o tragi cu el dupa ce ti-a spus sa nu i te mai adresezi,cum sa fii de acord sa faci sex cu el dupa ce te-a tratat ca pe ultima carpa?! Crezi ca isi va schimba parerea daca stai cracita?Dimpotriva,easy pussy!Si ulterior,va fugi dupa o prospatura care nu se va lasa asa usor.Iti simte disperarea,te are la mana si pentru el este extrem de placut si de comod.Esti penibila daca faci asta.
Pleaca mancand pamantu`ca daca accepti sa te trateze el asa,in cazul unui "viitor ex" vei accepta resemnata sa te mai ia si la palme.
Despre el nu am decat cuvinte de lauda,e shmecher,si-a gasit sclavu`.
kudika052871
Postat pe 17 Iunie 2010 17:15
Bine spus, cam dur, dar e bine spus. Numai ca pana la urma e alegerea ei, si nu trebuie comentata si invinuita pentru asta unii nu inteleg pana nu se dau cu capul de prag.
aiai
Postat pe 17 Iunie 2010 19:46
am fost ieri la el. nu a fost asa cum mi-am imaginat, adica nu am ajuns, ne-am facut treaba si am plecat. am vorbit foarte mult, despre o gramada de lucruri, despre noi, despre bac, despre ce s-a mai intamplat. si a fost totul cam ciudat.. adica incerca sa para rece, sa arate ca nu ii pasa, insa se pare ca inca ma iubeste.. au fost o gramada de gesturi pe care le-a facut involuntar si care arata clar ca i-a fost dor de mine.. am ajuns sa il "citesc" foarte bine dupa atata timp .. si apoi seara cand am ajuns acasa si am vb pe mess mi-a spus ca vrea sa ne mai vedem.. si l-am intrebat cum i s-a parut relatia noastra.. si a zis ca pentru relatia asta cuvintele nu exista si ca viitorul e imprevizibl. ce vrea sa insemne asta? eu am o urma de speranta. oare va mai fi ceva intre noi?

va multumesc pentru ultimele sfaturi.. intr-adevar dure, dar ma ajuta mult.
baby_r
Postat pe 18 Iunie 2010 13:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre jocul KudiLife 3 De la: ancasobo 23 Iunie 2010 15:05
impachetari sau masaj? 8 De la: dragulescuelena 11 Iulie 2010 19:37
Iti multumesc ca pot sa-ti multum 12 De la: MIMI1958 4 Iulie 2010 22:58
eu nu mai inteleg nika... 5 De la: kudika014697 8 Iulie 2010 09:12
relatie la distanta 12 De la: mihalicita 30 Mai 2010 20:48