Setari Cookie-uri

poveste superba de iubire

Buna,

Subiectul meu e mai vechi insa tema e noua. Sunt in Anglia de 9 luni si am pe cineva aici de 7 luni. Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ca la inceput, suntem foarte uniti si ne iubim foarte mult. Problema este ca la sfarsitul lunii august trebuie sa ma intorc in tara(imi expira contractul) si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa raman sau sa ma intorc. Il iubesc mult (e cea mai frumoasa poveste de iubire pe care am trait-o) doar ca simt ca nu am puterea sa imi schimb total viata, mi-e dor de casa, de activitatile mele de acolo. Aici parca nu mai sunt eu..... Voi ce ati face in locul meu?
NGH
Postat pe 23 Mai 2010 13:15
F frumos!

Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ...sunt totusi doar sapte luni,increderea si optimismul tau nu sunt rele,continua sa crezi ca va fi la fel si dupa ceva ani!De tine depinde totul.
Ce as face eu in locul tau?Pai simplu,ce fac de cand ma stiu;as face ce simt!Exista riscul sa faci o alegere gresita?Adevarat,dar nu ai de unde sa sti cum va fi mai tarziu daca acum nu "risti"!Curaj,iubirea te transforma,fi pozitiva si bucura-te ca-ti este dat sa traiesti frumos cu cel pe care-l iubesti!Iubiti-va mult!...Stima!
Adellin
Postat pe 30 Mai 2010 15:40
stai acolo unde ti-e inima. mai bine sa regreti ce faci decat sa regreti ce nu ai facut.ce faci in tara fara iubire? familia si prietenii ii poti vedea oricand, iubirea nu o gasesti la orice colt de strada. bafat
delicacy
Postat pe 30 Mai 2010 16:22
subscriu delicacy
bestiutza_
Postat pe 30 Mai 2010 16:40
Poti veni in vacanta sau de sarbatori in tara cu iubitul tau. De ce sa ti lasi inima acolo si tu sa te intorci in tara? Ramaii si vezi ce se v a intampla mai departe iar daca nu merge poti sa te intorci, nu ti rani singura inima, poate ca e dragostea ta cea mare ! Fii fericita si iubiti va mult!
lance_topi
Postat pe 30 Mai 2010 17:47
Nu-l iubesti suficient de mult pentru a nu-l parasi.
viogen26
Postat pe 30 Mai 2010 19:06
DECI .CE MAI CAUTI IN ROMANICA? TI S-A INTAMPLAT CEL MAI FRUMOS LUCRU. SI SE INTAMPLA ATAT DE RAR.
aizana
Postat pe 30 Mai 2010 19:14
De la: NGH, la data 2010-05-23 13:15:39Buna,

Subiectul meu e mai vechi insa tema e noua. Sunt in Anglia de 9 luni si am pe cineva aici de 7 luni. Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ca la inceput, suntem foarte uniti si ne iubim foarte mult. Problema este ca la sfarsitul lunii august trebuie sa ma intorc in tara(imi expira contractul) si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa raman sau sa ma intorc. Il iubesc mult (e cea mai frumoasa poveste de iubire pe care am trait-o) doar ca simt ca nu am puterea sa imi schimb total viata, mi-e dor de casa, de activitatile mele de acolo. Aici parca nu mai sunt eu..... Voi ce ati face in locul meu?


Eu nu inteleg de ce nu vorbesti direct cu partenerul ?? si el stie ca-ti expira contractul si ca trebuie sa te intorci , el ce crede de treaba asta? are vreo idee ceva pentru viitor sau .. se resemneaza ca asta -i viata ?

Eu daca as fi in locul tau as veni inapoi si as astepta sa vad ce face el . Daca te iubeste, (asa mult cum crezi tu), va face el ceva ( va fi speriat ca te pierde, te suna des, ii e dor de tine , vrea sa te auda mereu posibil te va cere de nevasta sau va aranja sa te aduca inapoi , va veni cu niste solutii, idei,isi va intreba toti cunoscutii sa i dea niste idei despre cum sa te pastreze langa el .el va umple forumurile cerand idei despre cum sa mentina relatia, nu tu . etc.) daca nu face nimic din toate astea , atunci inseamna ca relatia asta frumoasa si unica e doar in capul tau,( multe femei isi imagineaza asa) si el nu depune prea mult efort sa o mentina . si in acest caz e cam riscant sa faci TU totul ca sa VA fie bine .
Oricum venind inapoi , ai si timp sa ti clarifici ce simti pentru el si daca e chiar asa frumos si privind mai de la distanta si cu mintea racorita.

Mult succes!
kudika052198
Postat pe 30 Mai 2010 19:18
daca e asa superba povestea ta de dragoste,de ce vrei sa renunti la ea?
pacat ca tot mai putini stiu ce inseamna cu adevarat iubirea.
suflet_rece
Postat pe 30 Mai 2010 19:26


daca-l iubesti si va intelegeti bine , cauta sa fiti impreuna cu orice pret , mai tarziu ve-i regreta daca il pierzi , un suflet drag nu se compara cu o tara...
banalulanonim
Postat pe 30 Mai 2010 20:30
De la: manumarius, la data 2010-05-30 20:30:52

daca-l iubesti si va intelegeti bine , cauta sa fiti impreuna cu orice pret , mai tarziu ve-i regreta daca il pierzi , un suflet drag nu se compara cu o tara...


Perfect,un suflet cald face mai mult decat un continent,doua,cinci...iti faci prieteni noi acolo,iti vizitezi familia in vacante;am totusi o nelamurire:ce puii mei ai putea sa faci aici,in ce a mai ramas din tara asta,si nu poti face acolo alaturi de cel care te iubeste?
Adellin
Postat pe 31 Mai 2010 09:12
locul tau e acolo unde te simti ca esti iubita si iubesti.poate e marea dragoste care o intalnesti o singura data in viata?!
roz5blue6lila7
Postat pe 31 Mai 2010 15:38
Am facut aceeasi greseala..Stiam ca iubesc...stiam ca sunt si sta in puterea mea sa ma fac si mai iubita,insa mi a fost teama..de statul intr o tara straina...desi omul acela era tot ce mi am dorit vreodata de la cineva.M am intors_sa fiu eu insami,in tara mea..Fuck me!
Greta_p6
Postat pe 31 Mai 2010 17:48
sfatul meu e k nu ai nik d pierdut dak ramai acolo..te vei obisnuii.si eu sunt in italia d 10 luni si sunt cu cineva d 6 luni si la noi e o iubire frumoasa si ne intelegem bine...in romaina nu m-as mai intoarce si acolo am lasat tot si am vn aici und nu am nik si pe nimeni....asa k dak il iubesti si te iubeste nu vad c ai avea de pierdut acolo...
oksysweet
Postat pe 3 Iunie 2010 18:41
Sa ramii acolo.Aici ce vei face pe un salariu de nimic?Orce invat are si dezvat.Cu timpul te vei acomoda acolo.Ramii cu iubirea vietii tale.Vei fi cea mai fericita, iti garantez.
kudika098645
Postat pe 3 Iunie 2010 18:54
eu spun sa ramai langa iubirea ta altfel vei regreta mult crede-ma si eu sunt cu cineva de 5 luni tot departe de casa si nu imi pare rau deloc ca am renuntat la tot ,de ex.dupa 3 luni am revenit in tara in vizita si deja imi era dor de el ,nu-mi gaseam locul la mine in tara abia asteptam sa ma intorc,in perioada cat am stat in tara vorbeam de cel putin 5 ori la tel.zilnic de teama ca eu sa nu ma razgandesc si sa nu ma mai intorc la el,e clar ca ma iubeste mult,dar acum suntem fericiti m-am acomodat aici si totul este superb traim o iubire frumoasa pe care nu o intalnesti in fiecare zi,sa fi fericita si sa iei decizia corecta multa bafta..........
crys29
Postat pe 7 Iunie 2010 11:48
bv kudik 052198.asa as f si eu.trb s f sigura k si din partea lui e l fel nu?
gb_byenkutza
Postat pe 7 Iunie 2010 12:55
De la: NGH, la data 2010-05-23 13:15:39Buna,

Subiectul meu e mai vechi insa tema e noua. Sunt in Anglia de 9 luni si am pe cineva aici de 7 luni. Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ca la inceput, suntem foarte uniti si ne iubim foarte mult. Problema este ca la sfarsitul lunii august trebuie sa ma intorc in tara(imi expira contractul) si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa raman sau sa ma intorc. Il iubesc mult (e cea mai frumoasa poveste de iubire pe care am trait-o) doar ca simt ca nu am puterea sa imi schimb total viata, mi-e dor de casa, de activitatile mele de acolo. Aici parca nu mai sunt eu..... Voi ce ati face in locul meu?


si nu-l poti lua cu tine knd ti-e dor de ksa ?
yogeolove
Postat pe 9 Iunie 2010 16:18
Daca sunt sigura pe iubirea lui..eu as ramane!!! Pentru omul pe care il iubesc eu merg pana la capatul pamantului! eu am pe cineva in Canada,si am sa merg acolo,sa raman acolo,sa imi schimb viata cu totul daca e nevoie!!!! Si plus de asta ,Anglia e aproape,poti veni oricand in vizita!!! Lasa inima sa aleaga in locul tau daca esti nehotarata.....
kudika118804
Postat pe 11 Iunie 2010 08:42
De la: bestiutza_, la data 2010-05-30 16:40:13subscriu delicacy



mdea
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2010 08:46
da..asa e...esti sigura ca te iubeste atat de mult?de ce femeile trebuie intotdeauna sa faca ele sacrificii de genul asta?cum ti s-a mai zis,dc te iubeste va fi inebunit cand vei pleca te va cauta fa face tot posibilul sa te intorci..sau sa ramai?chiar e caul sa te convinga niste straine pe forum ce sa faci?el trebuie sa faca asta..el e direct implicat,el trebuie sa se dea peste cap sa te aibe,
larysa_myhaela
Postat pe 18 Iunie 2010 11:00
De la: NGH, la data 2010-05-23 13:15:39Buna,

Subiectul meu e mai vechi insa tema e noua. Sunt in Anglia de 9 luni si am pe cineva aici de 7 luni. Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ca la inceput, suntem foarte uniti si ne iubim foarte mult. Problema este ca la sfarsitul lunii august trebuie sa ma intorc in tara(imi expira contractul) si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa raman sau sa ma intorc. Il iubesc mult (e cea mai frumoasa poveste de iubire pe care am trait-o) doar ca simt ca nu am puterea sa imi schimb total viata, mi-e dor de casa, de activitatile mele de acolo. Aici parca nu mai sunt eu..... Voi ce ati face in locul meu?


Stai acolo ca vin si eu intr-o luna sper
liliana2005
Postat pe 18 Iunie 2010 12:03
fugi din tara asta de 2 bani cat mai poti ...nu are rost sa ramai aici pt nimeni...
daca va iubiti asa mult vezi cum rezista relatia la distanta...poate vine el dupa tine...
alina_constantin88
Postat pe 18 Iunie 2010 12:17
toti te incurajeaza sa ramai si au dreptate ! pe langa faptul ca nu ai ce sa faci in Romania ,nu gasesti de munca nici sa supravietuiesti ,dar sa -ti mai faci un viitor !pe de alta parte n-ar fi rau sa-ti pui prietenul la incercare sa vezi cat de mult te iubeste ...ii spui ca vrei sa pleci in tara si vezi ce atitudine are ...eu zic ca daca e asa cum spui ...ca va iubiti sansele sunt mai multe si mai bune ca aici ! sa va fie de bine ...
asteptam vesti .....................
kudika005095
Postat pe 18 Iunie 2010 14:48
ceva asemanator am trcut si eu........................dar am ales sa ma intorc : iar cu el ce sa-ti spun am vb doar la tel si in timp s-a stricat relatia noastra......eu te sfatuies sa faci ce iti doresti mai mult........asa am facut si eu mi-am ales familia si nu regret deloc pentru ca daca l-as fi ales pe el nu cred ca el s-ar fi sacrificat atat de mult
kudika119861
Postat pe 18 Iunie 2010 15:18
De la: NGH, la data 2010-05-23 13:15:39Buna,

Subiectul meu e mai vechi insa tema e noua. Sunt in Anglia de 9 luni si am pe cineva aici de 7 luni. Am avut cateva impedimente in aceste 7 luni dar toate au trecut si noi suntem la fel de indragostiti ca la inceput, suntem foarte uniti si ne iubim foarte mult. Problema este ca la sfarsitul lunii august trebuie sa ma intorc in tara(imi expira contractul) si nu stiu ce sa fac. Sa incerc sa raman sau sa ma intorc. Il iubesc mult (e cea mai frumoasa poveste de iubire pe care am trait-o) doar ca simt ca nu am puterea sa imi schimb total viata, mi-e dor de casa, de activitatile mele de acolo. Aici parca nu mai sunt eu..... Voi ce ati face in locul meu?


Pai daca e cea mai frumoasa poveste de dragoste pe care ai trait-o, inca mai stai pe ganduri ce sa faci?!?! RAMAI!...pt ca acolo e viata ta!
d_niko
Postat pe 18 Iunie 2010 18:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dileme 23 De la: kudika134394 5 Iulie 2010 01:37
lentile de contact pt corectia vederii super firma ciba vision super pret 2 De la: ankuu 6 Decembrie 2009 17:18
vreau gene false! 33 De la: miss_kitty 5 August 2016 08:44
varice ale membrelor inferioare 1 De la: valipalea 21 Februarie 2009 15:46
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46