Setari Cookie-uri

sa fie invidie?ma inteleg mai bine cu strainii decat cu rudele.

voi ati observat ca desi rudele sant din sangele vostru si v-ati astepta ca ele sa fie cele mai apropiate fiinte,nu este asa intotdeauna.oare de ce nu gasim decat prefacatorie cand dorim sinceritate atunci cand vrem un sfat sincer.desi pana acum nu consideram rudele invidioase ,parca mi s-a ridicat un val de pe ochi zilele trecute.
sant invidiata chiar de frati ,surori,matuse ,veri,cumnati, sau am luat-o eu razna,si ptr ce?ptr familia mea ,bunastarea mea,copilul meu cuminte ,cariera mea. prea le am pe toate. voi nu santeti invidiosi pe mine?ce o sa se aleaga de societatea asta.eu ma bucur cand aud de bine in jurul meu(desi nu prea aud,si mi-as dori)unii nu se pot abtine. sau invidia asta scoate capul atunci cand atingi un grad de neputinta mare?
aizana
Postat pe 23 Mai 2010 17:54
De la: kudika183480, la data 2010-05-23 17:54:21voi ati observat ca desi rudele sant din sangele vostru si v-ati astepta ca ele sa fie cele mai apropiate fiinte,nu este asa intotdeauna.oare de ce nu gasim decat prefacatorie cand dorim sinceritate atunci cand vrem un sfat sincer.desi pana acum nu consideram rudele invidioase ,parca mi s-a ridicat un val de pe ochi zilele trecute.
sant invidiata chiar de frati ,surori,matuse ,veri,cumnati, sau am luat-o eu razna,si ptr ce?ptr familia mea ,bunastarea mea,copilul meu cuminte ,cariera mea. prea le am pe toate. voi nu santeti invidiosi pe mine?ce o sa se aleaga de societatea asta.eu ma bucur cand aud de bine in jurul meu(desi nu prea aud,si mi-as dori)unii nu se pot abtine. sau invidia asta scoate capul atunci cand atingi un grad de neputinta mare?



oohhhh..... chestie tipica in familiile din Romania
anastasia_m
Postat pe 1 Iunie 2010 19:28
De la: kudika183480, la data 2010-05-23 17:54:21voi ati observat ca desi rudele sant din sangele vostru si v-ati astepta ca ele sa fie cele mai apropiate fiinte,nu este asa intotdeauna.oare de ce nu gasim decat prefacatorie cand dorim sinceritate atunci cand vrem un sfat sincer.desi pana acum nu consideram rudele invidioase ,parca mi s-a ridicat un val de pe ochi zilele trecute.
sant invidiata chiar de frati ,surori,matuse ,veri,cumnati, sau am luat-o eu razna,si ptr ce?ptr familia mea ,bunastarea mea,copilul meu cuminte ,cariera mea. prea le am pe toate. voi nu santeti invidiosi pe mine?ce o sa se aleaga de societatea asta.eu ma bucur cand aud de bine in jurul meu(desi nu prea aud,si mi-as dori)unii nu se pot abtine. sau invidia asta scoate capul atunci cand atingi un grad de neputinta mare?


din pacate mai bine te intelegi cu strainii decat cu cei din familie !

Postat pe 1 Iunie 2010 19:30
...am observat ca daca mi`e bine,le pare rau...si daca mi`e rau,le pare bine!
Asta am observat!...ca sa nu mai zic,ca majoritatea neamurilor sunt vanatori de averi!
AdrianaR
Postat pe 1 Iunie 2010 19:40
corect!asa sunt familiile din Romanica noastra....intotdeauna un strain te va ajuta si sprijini mai mult decat o ruda......din pacate......
sweet_heart
Postat pe 10 Iunie 2010 00:54
Stii cum se spune, mai degraba te ajuta strainii decit neamul tau.Asta e decind lumea.Si nu poti face nimic.
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce as vrea eu! Ce vor barbatii? 90 De la: Angela22 9 Octombrie 2011 20:30
De cand fac Barbatii regulile relatiei, cand au o fata frumoasa langa ei 61 De la: miSeFalfaie 13 Iunie 2009 01:08
de ce n-am si eu noroc in dragoste 3 De la: ina_clau 26 Mai 2009 16:03
story of my life:( 189 De la: mara_bogdan 9 Septembrie 2011 01:52
nu stiu daca mai rezist 6 De la: Lea924372 30 Mai 2014 18:39