Setari Cookie-uri

Cea mai buna dieta

Cea mai buna dieta este dieta personala, impusa de tine, meniul facut de tine. Eu am inceput de saptamana trecuta, dar vineri am fost in bucuresti si am mancat porcarele si in weekend la fel. Dar in primele 4 zile ale saptamanii am mancat piept la gratar cu rosii, dar problema era seara, mancam foarte mult. Aceasta este "cica" a doua saptamana, in care meniul de azi a fost super bun, precizez ca nu mananc micul dejun, nu pot pur si simplu. La pranz: Piept de pui la gratar doar cu sare, si o salata. Secretul deliciului e in salata: 2 rosii, un castravete (nu prea imi plac), ceapa verde si secretul: 2 oua fierte. Delicios. Dar nu o sa mananc in fiecare zi salata cu oua, pentru ca nu vreau sa fac hepatita . Am acasa bicicleta medicinala, si mi-am propus ca fac de 3 ori pe zi 10 minute + 100 de abdomene seara, dar problema mea e seara, parca mi se declanseaza ceva si imi vine sa mananc tot frigiderul, dar in seara asta incerc sa ma abtin, punct!
Eln_br
Postat pe 24 Mai 2010 12:18
pulpe proaspete de femei
Tazmanian
Postat pe 24 Mai 2010 12:35
Pai exact de aceea mananci foarte mult seara si te ingrasi, pentru ca nu mananci micul dejun. Forteaza-te, fie ca e doar o felie de paine (integrala! toate fainoasele si cerealele trebuie sa fie integrale) cu branza sau salam sau ce-ti place tie! Altfel nu o sa reusesti. Gasesti pe net destule despre importanta micului dejun si ce se intampla daca sari aceasta foarte importanta masa.

Nici eu nu puteam sa mananc micul dejuna acum ceva ani, dar m-am fortat si acum nu pot iesi din casa daca n-am mancat o prima masa a zilei sanatoasa!
kitty_krieger
Postat pe 24 Mai 2010 12:53
"Felicitari celor invingatori!!!!!!!!
jar
Postat pe 7 Iulie 2010 20:39
http://slabeste-natural-sanatos.blogspot.com/
kudika_7092
Postat pe 10 Mai 2012 20:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cura cu supa si compot de mere 117 De la: nicoleta4856 12 Septembrie 2012 14:31
Urgent!! 9 De la: Bianca_Andreea_Dutoiu_1 30 Septembrie 2012 10:52
dieta disociata pe mese 2 De la: Katte02 14 Iunie 2010 02:02
celulita 17 De la: sora_flory 1 Iulie 2013 20:23
dieta.. 9 De la: valentinawtc 21 Iulie 2013 12:41