Setari Cookie-uri

Ce sa fac?Pe care il iubesc?

Buna! Ma numesc Maria si am si eu o problema destul de intalnita.Sun de 8 ani cu un baiat in acest timp acum 3 ani am mai avut o relatie cu un al 2-lea timp de un an dupa care ne-am despartit. acum un an si jum am reluat relatia. Cel de-al doilea are si el o relatie la randul lui de vre-o patru ani. I-am zis de vre-o cateva ori sa aleaga (sa vad ce zice) dar mi-a spus k nu poate. Acum nici nush dak ar fii spus k isi lasa prietena cum as fi reactionat pentru k imi e greu sa renunt si la primul. MA consum si sufar pentru amandoi si nush ce sa fac.
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 13:29
il cauti pe al 3 lea si gata!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 13:44
De la: maria_red, la data 2010-05-25 13:29:53Buna! Ma numesc Maria si am si eu o problema destul de intalnita.Sun de 8 ani cu un baiat in acest timp acum 3 ani am mai avut o relatie cu un al 2-lea timp de un an dupa care ne-am despartit. acum un an si jum am reluat relatia. Cel de-al doilea are si el o relatie la randul lui de vre-o patru ani. I-am zis de vre-o cateva ori sa aleaga (sa vad ce zice) dar mi-a spus k nu poate. Acum nici nush dak ar fii spus k isi lasa prietena cum as fi reactionat pentru k imi e greu sa renunt si la primul. MA consum si sufar pentru amandoi si nush ce sa fac.


Te consumi degeaba. Mai ales daca ei au relatiile lor. Ai prefera sa fii 'persoana care mi-a busit relatia'?! Size are dreptate, cauta unul numai al tau, nu cred ca te-ai multumi cu 'resturi'.
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 13:47
Paii primul cel cu care am relatie de 9 ani e numai al meu dar nush dak il mai iubesc sau este doar obisnuinta.Imi e greu si ma doar tot ce-l doare si pe el si nu vreau sa-l fac sa sufere dar nush dak ne mai iubim sau e rutina. Si k veni vorbs de un al treilea cum sa-l caut.Pot sa-l caut?
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 13:55
daca il iubesti?
hmmm dupa mine nu cred ca il iubesti....dar mai sunt si alte persoane care zic ca daca ai si "amant" in cazul tau un alt barbat condimentezi viata sexuala ...eu ma indoiesc de asta dar..fiecare cu parerile lui!
rutina mai devreme sau mai tarziu isi face aparitia in orice relatie...
si de cautat clr poti sa il cauti...dar eu merg pe principiul spun stop joc la restul si incep cautarile..nu ma las prinsa in n relatii...si sa nu mai stiu ce vreau...
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 13:59
De la: maria_red, la data 2010-05-25 13:55:22Paii primul cel cu care am relatie de 9 ani e numai al meu dar nush dak il mai iubesc sau este doar obisnuinta.Imi e greu si ma doar tot ce-l doare si pe el si nu vreau sa-l fac sa sufere dar nush dak ne mai iubim sau e rutina. Si k veni vorbs de un al treilea cum sa-l caut.Pot sa-l caut?


las ca te gaseste el!
tu da numai semne ca esti disponibila!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 14:29
Eu cred ca il iiubesc pe cel care deja o relatie dar knd il pun sa aleaga nu-mi spune nicida nici ba. de ce?ce sa inteleg?
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 14:34
De la: maria_red, la data 2010-05-25 14:34:16Eu cred ca il iiubesc pe cel care deja o relatie dar knd il pun sa aleaga nu-mi spune nicida nici ba. de ce?ce sa inteleg?


ca-i place intre doua!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 14:35
Ma doare cand il stiu la ea,knd stiu k face dragoste cu ea si stau si plang ... nush cum sa fac sa renunt la el,de unde sa iau putere k sunt foarte slaba...
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 14:39
De la: maria_red, la data 2010-05-25 14:34:16Eu cred ca il iiubesc pe cel care deja o relatie dar knd il pun sa aleaga nu-mi spune nicida nici ba. de ce?ce sa inteleg?


Cezi ca il iubesti?? Si pe baza crezutului te-ai baga intre el si prietena lui? Rutina e fireasca dupa atata vreme, in relatia pe care o ai deja. Nu sunteti luati, sper...
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 14:39
De la: maria_red, la data 2010-05-25 14:39:26Ma doare cand il stiu la ea,knd stiu k face dragoste cu ea si stau si plang ... nush cum sa fac sa renunt la el,de unde sa iau putere k sunt foarte slaba...

eee draga mea ..si tie iti place si cu ...aia in fund si cu sufletul in rai...asa este un proverb!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 14:41
Ai avut timp sa te gandesti k poate el s-a bagat intre mine si prietenul meu? Knd am reluat relatia el m-a cautat,el m-a sunat si eu am cedat. Nu spun k e vina lui pentru k niciodata nu exista un singur vinovat dar ... oare ii place sa ma stie k sufar?
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 14:45
De la: maria_red, la data 2010-05-25 14:45:50Ai avut timp sa te gandesti k poate el s-a bagat intre mine si prietenul meu? Knd am reluat relatia el m-a cautat,el m-a sunat si eu am cedat. Nu spun k e vina lui pentru k niciodata nu exista un singur vinovat dar ... oare ii place sa ma stie k sufar?




mai fata chiar nu pricepi ca-i place sa se joace cu tine?

astia sunt barbatii!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 14:53
De la: maria_red, la data 2010-05-25 14:45:50Ai avut timp sa te gandesti k poate el s-a bagat intre mine si prietenul meu? Knd am reluat relatia el m-a cautat,el m-a sunat si eu am cedat. Nu spun k e vina lui pentru k niciodata nu exista un singur vinovat dar ... oare ii place sa ma stie k sufar?


atata timp cat iti zice ca nu poate sa renunte la cealalta tipa....si nu il afecteaza ca tu esti cu altcineva intr-o relatie..ma scuzi da tie ce nu iti este clar?
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 14:57
M-a intrebat de cateva ori cand m-am culcat cu prietenul meu iar cand vine vorba de alti barbati se supara,plange sa nu-l las k el nu suporta sa ma stie cu altul...nu il inteleg..
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 15:12
De la: maria_red, la data 2010-05-25 15:12:16M-a intrebat de cateva ori cand m-am culcat cu prietenul meu iar cand vine vorba de alti barbati se supara,plange sa nu-l las k el nu suporta sa ma stie cu altul...nu il inteleg..


Jedi mind triks. Doamne, e greu al naibii...
Neamtu
Postat pe 25 Mai 2010 15:14
in concluzie... se joaca cu mine..se foloseste nu?
maria_red
Postat pe 25 Mai 2010 15:18
De la: maria_red, la data 2010-05-25 15:12:16M-a intrebat de cateva ori cand m-am culcat cu prietenul meu iar cand vine vorba de alti barbati se supara,plange sa nu-l las k el nu suporta sa ma stie cu altul...nu il inteleg..


wtf...nici nu te vrea....da nici nu te lasa....adica alti barbati in afara de el si prietenul tau?
ma fata eu cred ca nu vrei sa intelegi ca el te vrea doar pt sex...si ca niciodata nu va fi mai mult de atat...doamne da tu chiar nu incetezi sa te lasi prostita?
ce iti mai place sa fii bataia lui de joc!
one_size
Postat pe 25 Mai 2010 15:22
De la: maria_red, la data 2010-05-25 15:18:57in concluzie... se joaca cu mine..se foloseste nu?


ce griji au unii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 25 Mai 2010 15:33
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-05-25 15:33:38
De la: maria_red, la data 2010-05-25 15:18:57in concluzie... se joaca cu mine..se foloseste nu?


ce griji au unii


si o "roade" asa de tare!
touch_me
Postat pe 25 Mai 2010 19:34
poate ar trebui sa te intrebi daca vrei trairi intense sau daca doresti stabilitate, multumire sufleteasca.ptr ca le poti avea pe amandoua intr-o singura persoana. din pacate la inceputul relatiilor avem partea ci trairile,iar dupa ceva ani partea cu multumirea suflketeasca.tu inca copilaresti. nu esti matura deloc.
aizana
Postat pe 29 Mai 2010 11:55
De la: maria_red, la data 2010-05-25 13:55:22Paii primul cel cu care am relatie de 9 ani e numai al meu dar nush dak il mai iubesc sau este doar obisnuinta.Imi e greu si ma doar tot ce-l doare si pe el si nu vreau sa-l fac sa sufere dar nush dak ne mai iubim sau e rutina. Si k veni vorbs de un al treilea cum sa-l caut.Pot sa-l caut?


e normal sa intervina rutina si obisnuinta dupa atatia ani pt k nu mai ai ce sa descoperi la cel de langa tine. la fel o sa se intample si cu un alt baiat...si ce-o sa faci? o sa-i schimbi pe toti asa doar k a intervenit rutina si nu-ti mai place? cand o sa te casatoresti ce faci? divortezi dupa cativa ani pt k a intervenit rutina? eu zic sa te gandesti mai bine la ce ai (adik la cel cu kre esti d 9 ani) si sa nu renunti la el doar k ti s-a pus tie pata p altu.

personal, nu mi se pare normal sa ai 2 relatii in acelasi timp...daca unei persoane ii place sa inesele..si nu se poate abtine..atunci sa se duca sa se culce cu x sau y..dar doar atat..nu sa isi mai faca inca o relatie in paralel cu cea p kre o are... inteleg ca unele persoane insala pt k asa e firea lor sau mai stiu eu din ce alte motive..dar sa se limiteze la o noapte doua..nu luni sau chiar ani de zile...
FRN
Postat pe 29 Mai 2010 21:15
Lasa-i in pace pe amindoi, si fati unul nou si singurul.Suferi aiurea fara rost ca una fara minte.Nici tu nu stii ce vrei de fapt.Ce-ti trbuesc atitea complicatii?Poate iti place suferinta in zadar.
kudika098645
Postat pe 29 Mai 2010 21:20
ce pot sa-ti spun ...........eu cred ca o sa-ti fie greu sa-l cauti p al treilea pt k totusi sunt 8 ani,si mai ales dac simti cv si pt celalat,u stii ce iti spune inima
kudika166589
Postat pe 30 Mai 2010 10:24
multumesc la toata lumea:)
maria_red
Postat pe 31 Mai 2010 14:19

fata mosului , intortochiate sunt caile iubirii ptr tine , daca tu nu stii ce vrei , crezi ca noi stim ce strada cauti ?cine alearga dupa 2 iepuri...se alege cu un altul nou - nout .Aduna-te si daca mai poti salva relatia cu primul just do it , ca in reclama lui Nike , mergi pe nu vezi ca al doilea nu te vrea , fa-o cat mai vrea si primul , altfel va trebuii sa te reorientezi.
banalulanonim
Postat pe 31 Mai 2010 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezamagire 21 De la: Barbie30 21 Iulie 2010 19:26
se merita sa investesti multe intr-un capricorn? 25 De la: kudika029282 27 Noiembrie 2010 18:34
Ce sa fac?Sa mai continui aceasta relatie sau nu??? 17 De la: Barbie30_ 9 Iunie 2011 03:21
Confuza 12 De la: kudika311399_silvia 26 Octombrie 2010 17:02
organizarea nuntii gratuit unui cuplu 23 De la: kudika042695 30 Aprilie 2010 18:35