Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat nu stiu ce sa fac:((:((

fetelor sunt cu iubitul meu de 4 ani... relatia noastra a fost una foarte apropiata eu aveam 16 ani si el 15 ani am crescut impreuna practic.faceam totul impreuna ....knd aveam 2 luni m`a inselat cu cea mai buna pretena( de fapt el mi`a zis k respectiva nu imi e prietena si k nu o vrea in preajma mea si k o sa imi demonstreze el k nu imi este prietena cu adevarat)l`am iertat ...l`am inselat m`a iertat ...faceam tot ce imi zicea si el la fel doar k la un moment dat s`au bagat prietenii si a inceput sa fie mai distant.... am stiut de fiecare data knd m`a inselat pentru ca el se despartea de mine atunci knd vroia sa ma insele k sa nu se numeasca inselat zice el...dar numai cu "prietenele" mele.... nu am fost niciodata certati mai mult de o zi maxim 2 zile in care vorbeam la telefon cate 5,6 ore dar acum... am fost certata cu el despartita pot spune 1 luna de zile timp in care am vb ff rar la tel nu ne`am intalnit decat o saptamana din luna asta deoarece mai venea si ma lua de la servici... iar el in tot acest timp m`a inselat cu o prietena de`a mea... dormea la ea si multe chestii... ne`am impacat de ziua mea 21 aprilie si io nu stiam ce facuse el ink nu aflasem ...si el tot vorbea cu respectiva si se mai intalnea cu ea...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot..... nush ce sa fac:((:(( ma doare enorm.... doar ca nenorocita de prietena mi`a trimis arhiva ei cu ce a vb prietenul meu si ma doare enorm:((:(( nush ce sa fac el sa zis si s`a jurat k ma iubeste si k a vrut doar sa se culce cu ea... dar sufar enorm de mult:((:((( ce sa fac??:((:((
an3mary19
Postat pe 30 Mai 2010 17:03
ce relatie ciudata si amestecata aveti vrei un sfat? intai maturizeaza-te si dupa aia incearca sa te indragostesti de un om care nu te inseala decate ori i se scoala...nivelul de trai bineinteles
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2010 18:28
Cind iubesti pe cineva nu inseli deoarece nu te lasa ratiunea si mai ales inima. Cea ce aveti voi este o relatie bolnavicioasa din care nu va iesi nimic bun deoarece tot timpul veti insela(si unul si altul)si veti face reprosuri.Cel mai corect pentru voi ar fi sa va despartiti iar tu sa incepi o viata corecta bazata in primul rind pe respect. Cind esti inselat nu inseli deoarece iti bati joc de tine insuti ci te desparti ca sa o poti lua de la capat!
kudika1993
Postat pe 30 Mai 2010 19:12
eu nu pot spune k l`am inselat... doar m`am intalnit cu altcineva pt a`l face pe el gelos... asa minte aveam eu aqm 3 ani ...dar el... m`a inselat pana aqm de 4 ori si mie se pare prea mult.....stiam k tot la mine se intoarce dar ma doare enorm... am reusit sa il indepartez de anturajul pe care il avea de la el din cartier si acum sta numai pe la mine prin cartier..nu se fereste de mine..avem aceleasi planuri de viitor impreuna...doar k nu mai pot... simt k mi`a ajuns suferinta asta...nu stiu dak mai este bine sa continui aceasta relatie ...il iubesc enorm de mult... am renuntat la tot doar pentru el.. eu nu am mai stiut ce inseamna prieteni sau familie... doar el...pot spune k am fost prea posesivi unul cu celalalt pana anul acesta...avem foarte multe in comun...cateodata ne intelegem din priviri... dar ma doare enorm de data aceasta k m`a inselat....:((
an3mary19
Postat pe 30 Mai 2010 20:04
mvai ce nesimtit...da si tu ce proasta esti..aaa asta nu se pune ca il iubesti,nu?
si de ce te plangi?
iubirea cere sacrificii..si parca nu-i iubire adevarata fara lacrimi!
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 10:47
bune prietene ai , de dat si la dusmani
Shhh
Postat pe 31 Mai 2010 10:51
sa-ti faci cat mai multe prietene!

si apoi sa-l ierti, sa-l ierti si sa-l tot ierti in puii mei pana ramai in pana de prietene!
nu-i asa ca-i tare frumoasa dragostea!?
touch_me
Postat pe 31 Mai 2010 11:03
Daca eram in locul tau ii dadeam papucii de mult.Auzi cica te iubeste.Si tu chiar il crezi?Normal ca daca a murit prietena a venit la tine inapoi, ca doar na, fraera iarta si uita.Ma intreb unde ti-e mintea? sa fie oare in papuci ? sau ai pierdu-to pe strada. ? Si pina cind ai de gind sa-l erti? ca nu va dura mult si te va insela iarasi.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 11:12
De la: Shhh, la data 2010-05-31 10:51:18bune prietene ai , de dat si la dusmani


ma gandeam la zicala : 'apara-ma Doamne de prieteni , ca de dusmani ma feresc singur'
mahy33
Postat pe 31 Mai 2010 11:28
De la: kudika098645, la data 2010-05-31 11:12:12Daca eram in locul tau ii dadeam papucii de mult.Auzi cica te iubeste.Si tu chiar il crezi?Normal ca daca a murit prietena a venit la tine inapoi, ca doar na, fraera iarta si uita.Ma intreb unde ti-e mintea? sa fie oare in papuci ? sau ai pierdu-to pe strada. ? Si pina cind ai de gind sa-l erti? ca nu va dura mult si te va insela iarasi.


nu vreau sa ma intelegi gresit... nu a murit "prietena" cu care m`a inselat el..... ci o prietena adevarata de 18 ani:((:((:((.... cea cu care m`a inselat ma suna k nesimtita cu un tupeu fantastic sa imi zik ..k el se ruga de ea si multe chestii .......el acum face orice k sa nu ma supere ...
si cu .."chestia" dak ma iubeste sau nu nush ce sa cred... k el chiar dak m`a inselat niciodata nu a iesit cu respectivele undeva in oras sau mai stiu eu unde... intotdeauna eu am fost prezenta mereu in familia lui si oriunde..
aqm 3 ani am avut o problema si am ramas in pana de bani si am fost la mare pe banii lui si peste tot mai mereu el imi plateste orice... si acum dupa ce termina el cu bacul k e mai mic cu 1 an fata de mine... vrea sa mergem la bucuresti la o ruda de`a lui sa lucram akolo si sa mergem la facultate impreuna... nush ce sa cred...:((:((... eu chiar il iubesc dar nush dak mai merita sacrificiile mele...
an3mary19
Postat pe 31 Mai 2010 11:45
eu te astept cu un nou episod...sex in 3...parasita pt alta..si etc...
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 12:13
De la: an3mary19, la data 2010-05-30 17:03:32fetelor sunt cu iubitul meu de 4 ani... relatia noastra a fost una foarte apropiata eu aveam 16 ani si el 15 ani am crescut impreuna practic.faceam totul impreuna ....knd aveam 2 luni m`a inselat cu cea mai buna pretena( de fapt el mi`a zis k respectiva nu imi e prietena si k nu o vrea in preajma mea si k o sa imi demonstreze el k nu imi este prietena cu adevarat)l`am iertat ...l`am inselat m`a iertat ...faceam tot ce imi zicea si el la fel doar k la un moment dat s`au bagat prietenii si a inceput sa fie mai distant.... am stiut de fiecare data knd m`a inselat pentru ca el se despartea de mine atunci knd vroia sa ma insele k sa nu se numeasca inselat zice el...dar numai cu "prietenele" mele.... nu am fost niciodata certati mai mult de o zi maxim 2 zile in care vorbeam la telefon cate 5,6 ore dar acum... am fost certata cu el despartita pot spune 1 luna de zile timp in care am vb ff rar la tel nu ne`am intalnit decat o saptamana din luna asta deoarece mai venea si ma lua de la servici... iar el in tot acest timp m`a inselat cu o prietena de`a mea... dormea la ea si multe chestii... ne`am impacat de ziua mea 21 aprilie si io nu stiam ce facuse el ink nu aflasem ...si el tot vorbea cu respectiva si se mai intalnea cu ea...akm pe 05.05.2010 a murit cea mai buna pr a mea si a fost numai langa mine a dormit numai la mine a fost numai cu mine si mi`a povestit tot..... nush ce sa fac:((:(( ma doare enorm.... doar ca nenorocita de prietena mi`a trimis arhiva ei cu ce a vb prietenul meu si ma doare enorm:((:(( nush ce sa fac el sa zis si s`a jurat k ma iubeste si k a vrut doar sa se culce cu ea... dar sufar enorm de mult:((:((( ce sa fac??:((:((


Grow up first !

Postat pe 31 Mai 2010 12:19
Esti foarte, foarte, foarte tinerica , inca. Trebuie sa te mai maturizezi. Daca tu crezi ca poti trai toata viata cu teama de ati face o prietena noua? Dupa cum se pare asta e o boala a prietenului tau si nu o sa se schimbe, crede-ma, iti spun eu din experienta. Succes.
adnana1979
Postat pe 31 Mai 2010 12:20
lasa-l in pace.
timpul le va rezolva.
aia deak iti era prietena..nu se culca cu..iar el dak era mort dupa tine nu cauta altceva(sa nu zic pe de-an intregul...)
ai rabdare si vezi ca se poate si mai rau..
nu mai vb cu el...iar cu ea...nici sa nu ai nr ei prin agenda...ce naiba?ti-a aratat si ce au vb?bine k nu ti-a dat intalire cand erau in pat..in rest...mult tupeu are prietena ta...nu mai am ce zice..:(
multa rabdare si se rezolva.
dragon_fly88
Postat pe 31 Mai 2010 12:24
De la: an3mary19, la data 2010-05-31 11:45:04
De la: kudika098645, la data 2010-05-31 11:12:12Daca eram in locul tau ii dadeam papucii de mult.Auzi cica te iubeste.Si tu chiar il crezi?Normal ca daca a murit prietena a venit la tine inapoi, ca doar na, fraera iarta si uita.Ma intreb unde ti-e mintea? sa fie oare in papuci ? sau ai pierdu-to pe strada. ? Si pina cind ai de gind sa-l erti? ca nu va dura mult si te va insela iarasi.


nu vreau sa ma intelegi gresit... nu a murit "prietena" cu care m`a inselat el..... ci o prietena adevarata de 18 ani:((:((:((.... cea cu care m`a inselat ma suna k nesimtita cu un tupeu fantastic sa imi zik ..k el se ruga de ea si multe chestii .......el acum face orice k sa nu ma supere ...
si cu .."chestia" dak ma iubeste sau nu nush ce sa cred... k el chiar dak m`a inselat niciodata nu a iesit cu respectivele undeva in oras sau mai stiu eu unde... intotdeauna eu am fost prezenta mereu in familia lui si oriunde..
aqm 3 ani am avut o problema si am ramas in pana de bani si am fost la mare pe banii lui si peste tot mai mereu el imi plateste orice... si acum dupa ce termina el cu bacul k e mai mic cu 1 an fata de mine... vrea sa mergem la bucuresti la o ruda de`a lui sa lucram akolo si sa mergem la facultate impreuna... nush ce sa cred...:((:((... eu chiar il iubesc dar nush dak mai merita sacrificiile mele...
Mai copil nu te mai lasa calcata in picioare de un nesimtit! sint femei care au copilasi si nu iarta infidelitatea barbatului .tu nu ai nici un gram de orgoliu ? asa vrei sa traiesti toata viata? cu lacrimi pe obraz ca te inseala dobitocu? oricum nu se va schimba vreodata mai ales ca a gasit o naiva ca tine care il iarta mereu. Cauta altu ca sint destui baieti educati si la locul lor care stiu sa respecte o fata!
kudika1993
Postat pe 31 Mai 2010 12:27
Fosta prietena a lui care te suna, e o nesimtita cu N mare.Vrea sa te amarasca, sa te provoace.IIe ciuda ca sa intors la tine.Sa nu-i dai atentie.Cit priveste relatia ta cu el si cu propunerea ce ti-a facuto, putem tinde spre un gind ca poate isi va reveni si va merge totul ok intre voi.Intrebarea e ptr. cit timp?Sa invatat cu inselatul si cu siguranta o va mai face.Eu zic sa gindesti de o mie de ori si sa decizi o data.Daca tu crezi ca-ti va fi bine inceraca, dar eu una am indoeli.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 12:32
Mai copil nu te mai lasa calcata in picioare de un nesimtit! sint femei care au copilasi si nu iarta infidelitatea barbatului .tu nu ai nici un gram de orgoliu ? asa vrei sa traiesti toata viata? cu lacrimi pe obraz ca te inseala dobitocu? oricum nu se va schimba vreodata mai ales ca a gasit o naiva ca tine care il iarta mereu. Cauta altu ca sint destui baieti educati si la locul lor care stiu sa respecte o fata![/quote]



nu pot sa ma uit la altcineva...:((:(( nu pot il vad mereu pe el....nush cum poate el sa se uite la altcineva:((:((:(( chiar nu imi pot explica....:((
an3mary19
Postat pe 31 Mai 2010 15:54
De la: an3mary19, la data 2010-05-31 15:54:27 .nush cum poate el sa se uite la altcineva:((:((:(( chiar nu imi pot explica....:((


iti spun eu..fara griji...fara stres..si cu ambii ochi!
one_size
Postat pe 31 Mai 2010 15:57
sti ce ai zis fiumio:" ghe go auuu...."
in concluzie maturizeazate !
roz5blue6lila7
Postat pe 31 Mai 2010 16:04
Cind te vei trezi va fi foarte tirziu iar suferinta ta va fi si mai mare.Ar trebui sa gindesti mai mult.Inca esti cruda.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 16:29
De la: an3mary19, la data 2010-05-31 15:54:27 Mai copil nu te mai lasa calcata in picioare de un nesimtit! sint femei care au copilasi si nu iarta infidelitatea barbatului .tu nu ai nici un gram de orgoliu ? asa vrei sa traiesti toata viata? cu lacrimi pe obraz ca te inseala dobitocu? oricum nu se va schimba vreodata mai ales ca a gasit o naiva ca tine care il iarta mereu. Cauta altu ca sint destui baieti educati si la locul lor care stiu sa respecte o fata!




nu pot sa ma uit la altcineva...:((:(( nu pot il vad mereu pe el....nush cum poate el sa se uite la altcineva:((:((:(( chiar nu imi pot explica....:(([/quote] totul depinde de tine si este necesara multa vointa! stai linistita ca multe dintre noi la virsta ta credeam ca se darima cerul cind incheiam o relatie cu un baiat dar uite ca fiecare a supravietuit si unele chiar foarte bine! asta este inceputul ca vor mai fi destule pe parcursul vietii dar in primul rind trebuie sa te iubesti pe tine insuti si sa te respecti. mai bine plingi acum decit ani de zile s-au toata viata!
kudika1993
Postat pe 31 Mai 2010 18:30
chiar nu stiu ce sa fac... e schimbat total in bine....face totul pentru mine... nu ma lasa nici 1 min singura...knd dorm ma strange in brate si ma pupa.... chiar nu stiu ce sa fac.... oare e bine sa continui sau sa il las in pace?...??
an3mary19
Postat pe 3 Iunie 2010 14:39
De la: an3mary19, la data 2010-06-03 14:39:34chiar nu stiu ce sa fac... e schimbat total in bine....face totul pentru mine... nu ma lasa nici 1 min singura...knd dorm ma strange in brate si ma pupa.... chiar nu stiu ce sa fac.... oare e bine sa continui sau sa il las in pace?...??

Continua sa-ti faci rau ca vad ca-ti place !
Fata, tu ori iti bati joc de noi, ori esti proasta de dai in gropi.
tematoare
Postat pe 3 Iunie 2010 22:15
frate..faci ce vrei...dak esti masochista..stai si mai intba-te..dak nu..ia-o la galop...
e o alta fata de cateva sapt..apoi revine...si tot asa..
dragon_fly88
Postat pe 3 Iunie 2010 22:19
:(( stiu k nu trebuia sa il iert delok... pt k nu a avut nici un motiv sa faq asa.... am faqt numai ce a vrut el ce a zis el....:( l`am ascultat mereu iar el nu a stiut sa aprecieze... sper sa reusesc sa imi vad de viata mea... ma doare enorm..:((:((...... chiar dak m`am intalnit o sg data cu alt baiat nu l`am inselat baiatul cu care m`am intalnit stia despre ce este vb ... dak eu nu am avut minte...:((:(( in rest eu nu i`am dat motive niciodata:((:((mereu l`am iertat pt k am zis k se va schimba... va multumesc mult pentru sfaturi!!! si.. nu imi bat jok de nimeni referitor la commul de mai`nainte asta este relatia mea sunt ffff imatura ink ..... va multumesc ink o data!
an3mary19
Postat pe 4 Iunie 2010 14:32
ce mai intrebi cum ai putu trai cu un asemenea element nenorocit.lasa-l focului nici nu te mai uita la el ca ASA O SA FACA MEREU.cum sa te insele cu o prietene nu ai suferit,nu te-a durut,.da-l doamne iarta-ma nu esti in stare sa-ti gasesti si tu un prieten.dar treaba ca l-ai inselat si tu inseamna ca la voi e vorba doar de o obisnuinta si nimic altceva.
lusica
Postat pe 4 Iunie 2010 16:38
De la: lusica, la data 2010-06-04 16:38:26 ce mai intrebi cum ai putu trai cu un asemenea element nenorocit.lasa-l focului nici nu te mai uita la el ca ASA O SA FACA MEREU.cum sa te insele cu o prietene nu ai suferit,nu te-a durut,.da-l doamne iarta-ma nu esti in stare sa-ti gasesti si tu un prieten.dar treaba ca l-ai inselat si tu inseamna ca la voi e vorba doar de o obisnuinta si nimic altceva.



la me cu inselatul a fost altceva ...eu am faqt sport si i`am povestiti ce imi faqse nenorocitul unui coleg de la sala si la mintea care o aveam atunci i`am zis sa se dea prietenul me cateva zile.... i`am trimis sms nenorocitului si i`am zis"k sa incerc sa uit ce mi`ai faqt si sa simti pe pielea ta ce inseamna sa fi inselat eu mi`am faqt prieten" dupa care ne`am impacat si am incercat sa ii zik adevarul dar nu m`a crezut va dati seama..... oricum la mine a fost o aberatie eram ffff imatura nu k akm nu as fi .... dar l`am acceptat mereu in ideea k se va schimba.... el mereu imi zicea k trebuia sa ne cunoastem la 20 de ani k de la 15 la 20 sunt cei mai frumosi ani, anii adolescentei si are dreptate intr`un fel.....
l`am intrebat de ce m`a inselat k dak akm ma inseala ce o sa se intample mai tarziu dupa ce ne "luam" legal?? si mi`a zis k atunci nici nu o sa fie vb de asa ceva k atunci suntem la casa noastra aman2 si nu o sa ii mai arda de prostiile astea =)))=))) imi place cum minte suna bine la urechi=))...desi ma doare:(
an3mary19
Postat pe 5 Iunie 2010 11:02
Si eu la randul meu am iertat mult dintro asa zisa iubire....dar hai sa nu ne mai mintim sinhure, e clar ca tipul nu stie ce inseamna sa iubesti...parerea mea e ca daca te-ai fi iubit cu siguranta nu te-ar fi inselat si in nici un caz nu ar fi facut-o cu prietenele tale. Deci cel mai bine pt tine ar fii sa iti alegi mai cu grija prietenele pe viitor si pe el sa il lasi fostelor tale prietene, si sa iti cauti pe cineva care sa te merite. good luck
Allexis
Postat pe 5 Iunie 2010 14:20
ce relatie e asta? te inseala cu prietenele tale? alea sunt prietene? lasa-te de prostul obicei de a-ti face "prietene" d-astea numa' una si una...cat despre el...o sa te insele de cate ori va avea ocazia
SEmperIdem
Postat pe 5 Iunie 2010 14:23

e o situatie ciudata , eu te pot ajuta sa intelegi cine este el si ce compatibilitate are el cu tine , daca vrei , intra pe privat , da-mi datele voastre de nasterte , specificand care este el si care este ea si tragi tu coincluzii daca vrei , cu cine vrei si de cate ori ...
banalulanonim
Postat pe 5 Iunie 2010 20:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
salut 10 De la: mimi_ca29 31 Martie 2011 16:48
salut: 4 De la: battleofwits 19 Septembrie 2010 11:03
Eu fecioara Ea rac 1 De la: Ruzvy 18 Iunie 2011 22:06
nudism acasa 5 De la: kudika_12457 3 Septembrie 2012 18:08