Setari Cookie-uri

eu balanta-el rac credeti ca avem vreo sansa????

ma poate ajuta cineva cu vreun sfat?????
arianabalanta
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:24
heh...doar atat?mai multe detalii erau folositoare...de ce te ghidezi numai dupa niste compatibilitati arbitrare intalnite in horoscop...cred ca e ultimul lucru la care sa te uiti,zau...
razz
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:30
nu....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:31
"fifty-fifty" Depinde cu ce picior se scoala el dimineata
Full_Metal_Jacket
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:40
arianabalanta,nu pot da un verdict pentru ca pana la urma doar Dumnezeu stie daca sunt sau nu sanse sa aveti un viitor frumos impreuna.Eu la fel ca si tine sunt balanta iar iubitul este rac,precum este si iubitul tau :) Suntem doua firi diferite,el este mai putin sociabil eu in schimb sunt foarte deschisa,lui nu prea ii place sas se plimbe,iar eu ador asta.Suntem mandri amandoi si de asta atunci cand avem discutii de obicei nimeni nu prea vrea sa cedeze dar pana la urma unul dintre noi o face(de multe ori a cedat el si m-am hotarat ca ar fi bine pt noi sa incep sa cedez si eu prima).Ne certam pe diverse chestii:stil vestimentar,pareri,conceptii,greseli,fel si fel de chestii care par minore...Inca de la inceput am simtit o mare atractie fizica unul fata de celalalt dar ceva lipsea...Eu nu eram pregatita ca sa incep o relatie,il vedeam intr-o lumina foarte proasta dar incet,incet am observat ca e rabdator si intelegator,ca e atent la ce ii spun(nu doar ma auzea,ci chiar ma asculta!),era lipicios si sensibil.Asta si multe altele m-au facut sa incep sa ma indragostesc(desi nu credeam ca voi putea)si peste catva timp am inceput sa fim uniti.
Nu conteaza zodia,conteaza vointa si disponibilitatea fiecarei persoane de a se implica.Atata timp cat doresti cu adevarat ca relatia sa mearga iar partenerul isi doreste la fel,atunci cu siguranta ca va merge!
Noi avem cateva reguli:sa ne spunem orice,oricat de dureros ar fi,mergem impreuna la petreceri,evenimente,in vacante,oriunde(doar daca e ceva unde chiar e imposibil,nu mergem impreuna sau daca unul dintre noi nu vrea sau e obligatie de familie,...).
pentru ca o relatie sa dea roada trebuie multa,foarte multa comunicare,sinceritate,fidelitate,implicare,compromisuri,iubire!
despinarose
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:09
De la: despinarose, la data 2008-10-25 16:09:32arianabalanta,nu pot da un verdict pentru ca pana la urma doar Dumnezeu stie daca sunt sau nu sanse sa aveti un viitor frumos impreuna.Eu la fel ca si tine sunt balanta iar iubitul este rac,precum este si iubitul tau :) Suntem doua firi diferite,el este mai putin sociabil eu in schimb sunt foarte deschisa,lui nu prea ii place sas se plimbe,iar eu ador asta.Suntem mandri amandoi si de asta atunci cand avem discutii de obicei nimeni nu prea vrea sa cedeze dar pana la urma unul dintre noi o face(de multe ori a cedat el si m-am hotarat ca ar fi bine pt noi sa incep sa cedez si eu prima).Ne certam pe diverse chestii:stil vestimentar,pareri,conceptii,greseli,fel si fel de chestii care par minore...Inca de la inceput am simtit o mare atractie fizica unul fata de celalalt dar ceva lipsea...Eu nu eram pregatita ca sa incep o relatie,il vedeam intr-o lumina foarte proasta dar incet,incet am observat ca e rabdator si intelegator,ca e atent la ce ii spun(nu doar ma auzea,ci chiar ma asculta!),era lipicios si sensibil.Asta si multe altele m-au facut sa incep sa ma indragostesc(desi nu credeam ca voi putea)si peste catva timp am inceput sa fim uniti.
Nu conteaza zodia,conteaza vointa si disponibilitatea fiecarei persoane de a se implica.Atata timp cat doresti cu adevarat ca relatia sa mearga iar partenerul isi doreste la fel,atunci cu siguranta ca va merge!
Noi avem cateva reguli:sa ne spunem orice,oricat de dureros ar fi,mergem impreuna la petreceri,evenimente,in vacante,oriunde(doar daca e ceva unde chiar e imposibil,nu mergem impreuna sau daca unul dintre noi nu vrea sau e obligatie de familie,...).
pentru ca o relatie sa dea roada trebuie multa,foarte multa comunicare,sinceritate,fidelitate,implicare,compromisuri,iubire!


hello, eu sunt balanta si imi place un racusor...doar ca el e cam e indiferent,sau cel putin da impresia.isi schimba dispozitia de la o zi la alta,intr-o zi e comunicativ,intr-o zi nu are chef de povesti.
ce sa fac?? nush cum sa-l iau...e o persoana cu care uneori comunic greu,l-am chemat la o plimbarica,dar mi-a spus care e graba??ca este vreme..mai vedem noi...:-s deci ce sa fac,cum sa-l iau,de unde sa incep??

Postat pe 15 Noiembrie 2008 20:50
si eu sunt balanta si am fost cu un rac ne-am despartit acum vreo 2 saptamani. e intesesanta relatia cu un rac dar cam dificila ,cred eu.cand il apuca crizele de tacere innebuneam dar pot spune ca a fost cea mai interesanta relatie pe care am avut-o si la mine a fost ca la despinarose aproape a descris ceea ce m-i s-a intamplat si mie. cam nashpa la sfarsit oricum am mai fost despartiti si ne-am reimpacat sper sa se intample si de data asta ca IL IUBESC ENORM. daca esti pregatita sa traiesti ceva deosebit dar si chinuitor .........
elenytza21
Postat pe 6 Decembrie 2008 00:39
Eu am inceput in felul urmator:m-am hotarat cu adevarat ca tot ce voi face da atunci inainte sa fdie inspre binele relatiei si sa dau ce am eu mai bun pentru asta.Asadar,l-am facut sa inteleaga ca este deosebit de importanta comunicarea si ca parerea lui conteaza pentu mine.Am incercat sa il inteleg,sa il corectez daca gresea,sa ii ofer sfaturi atunci cand nu stia ce sa faca sau atunci cand vedeam ca o ia pe un drum intunecat.M-am deschis in fata lui si i-am aratat partile mele sensilbile astfel ca intr-o zi a plans in fata mea...Un baiat/barbat nu reuseste sa se "descopere" in fata unei alte persoane,mai ales un fata unei fete/femei pentru ca el considera ca va fi etichetat drept un om slab si ca aratandu-se vulnerabil cea din fata sa va profita de aceasta latura...
L-am tinut in brate si l-am mangaiat,i-am spus sa planga cat vrea pentru ca astfel se descarca si ii va fi mai bine sufleteste.Atunci s-a lipit de mine si a plans atat cat a simtit ca ii trebuie pentru a se elibera.Aceste a fost un moment "valoros" pentru relatia noastra pentru ca a tras singur concluzia ca nu rad de el,ca nu il vad un om slab si ca nu incerc sa profit de slabiciunea sa.Astfel ca a mai plans in fata mea si si-a spus supararile.A continuat sa imi spuna ce gandeste desi uneori a trebui sa trag eu de el(ca la dentist ).Treptat a inteles cum sunt eu ca fire si ca nu ii doresc raul,ca tot ce mi=am propus este sa il cunosc si sa incerc sa il ajut atat cat stiu si pot.
Avem si noi doi destule certuri pentru ca el este o fire inchisa iar eu una deschisa si tocmai din cauza asta gandim diferit in anumite privinte.Vorbim,ne iritam,ne impacam si ne da seama ca suntem ca doi magneti oricate neintelegeri am avea.
Nu sunt sigura ca acest om langa care sunt de aproape 2 ani si 5 luni(pe 13 este ziua noastra)imi este sortot sa imi fie partener de viata dar atata timp cat inca il iubesc si cred in el,voi fi alaturi de el,voi face tot ce imi sta in putinta sa dau lumina ochilor sai in momentele in care nu va fi capabil sa vada si daca,din nefericire relatia noastra nu va merge nu imi va parea rau de nimic.O voi lua ca pe o lectie de viata,o experienta care m-a schimbat si care m-a facut sa relizeze multe despre ce inseamna o relatie si despre felul in care sunt eu...
despinarose
Postat pe 7 Decembrie 2008 02:28
de ce sa nu aiba o sansa...eu de exemplu sunt rac si el la fel, niciodata n-am crezut in compatibilitatea rac - rac dar deocamdata nu am de ce sa ma plang. Este adevarat ca uneori e cam tacut dar am eu grija sa intretin atmosfera. Asa ca mult succes cu racul tau.
klenica
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:44
si eu am incercat sa-l inteleg si cred eu ca am reusit dar inpotriva relatiei noastre au fost destule persoane si din cauza asta nu a rezistat mai mult. firar sa fie despinarose tot ce spui ca ti s-a intamplat mi s-au intamplat si mie cam ciudat
elenytza21
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:25
Si in cazul nostru au fost cateva persoane care nu ne-ar fi vrut impreuna si inca mai sunt...Sper din suflet ca noi sa reusim sa ne dezvoltam ca oamenii impreuna si sa avem o relatie profunda.Ma deranjeaza multe la el si simt ca suntem diferiti dar ma rog ca el sa realizeze cu ce greseste si sa se indrepte.
despinarose
Postat pe 7 Decembrie 2008 18:05
De la: elenytza21, la data 2008-12-07 14:25:07si eu am incercat sa-l inteleg si cred eu ca am reusit dar inpotriva relatiei noastre au fost destule persoane si din cauza asta nu a rezistat mai mult. firar sa fie despinarose tot ce spui ca ti s-a intamplat mi s-au intamplat si mie cam ciudat [/quot

Nu cred ca este ciudat pentru ca in multe cupluri putem regasi aceste probleme,indiferent de zodie.Oricum imi pare rau ca la voi s-a destramat totul si am incredere in Dumnzeue ca daca el este omul potrivit,jumatatea mea,atunci nimic si nimeni sa nu ne desparta dar daca nu e e scris sa fim fericiti impreuna atunci sper sa intelegem cat mai repede posibil lucrul acesta,sa lamurim tot ce este de lamurit si sa ne vedem foecare de drumul nostru.
despinarose
Postat pe 7 Decembrie 2008 18:10
sunt balanta si-mi place un racusor,cum sa-l cuceresc?:D

Postat pe 8 Decembrie 2008 02:55
De la: cretzuk_05, la data 2008-12-08 02:55:54sunt balanta si-mi place un racusor,cum sa-l cuceresc?:D



Fii tu insati!"Racusorul" meu apreciaza naturaletea si sinceritatea!Eu l-am cucerit prin firea mea:deschisa,vesela si comunicativa.Plus ca atunci cand a avut nevoie i-am fost aproape si l-am consolat cand ii era f greu.In timp,a inteles ca sunt asa cum ii arat ca sunt si ca nu ascund nimic dar mai ales ca nu il voi insela,lucru de care s-a temut fff mult la inceput.
despinarose
Postat pe 10 Decembrie 2008 01:08
De la: despinarose, la data 2008-12-10 01:08:08
De la: cretzuk_05, la data 2008-12-08 02:55:54sunt balanta si-mi place un racusor,cum sa-l cuceresc?:D



Fii tu insati!"Racusorul" meu apreciaza naturaletea si sinceritatea!Eu l-am cucerit prin firea mea:deschisa,vesela si comunicativa.Plus ca atunci cand a avut nevoie i-am fost aproape si l-am consolat cand ii era f greu.In timp,a inteles ca sunt asa cum ii arat ca sunt si ca nu ascund nimic dar mai ales ca nu il voi insela,lucru de care s-a temut fff mult la inceput.


hmm..pai ideea e ca vb de mult,dar pe mess.si nah...as vrea sa ma vad cu el,dar m-a refuzat initial si nu am mai insistat.am observat ca e mai deschis asa,cand vrea el doar...mi-e asa sa-l chem undeva pt ca am impresia ca ma refuza.el nu are pe nimeni,dar din cate am observat cam gaseste pretexte sa stea in casa,sau are de facut altceva...parca ii e frica sa se vada cu mine...

Postat pe 10 Decembrie 2008 17:05
Poate ca a fost dezamagit in trecut...De ce nu ii spui direct ce iti doresti si ce simti?Poate ca in felul acesta va prinde curaj si se vor lamuri macar lucrurile,adica iti va spune ca vrea sau nu sa va vedeti si sa continuati.
despinarose
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:45
De la: despinarose, la data 2008-12-11 14:45:02Poate ca a fost dezamagit in trecut...De ce nu ii spui direct ce iti doresti si ce simti?Poate ca in felul acesta va prinde curaj si se vor lamuri macar lucrurile,adica iti va spune ca vrea sau nu sa va vedeti si sa continuati.


pai nu-i zic pentru ca mie mi se pare evident ca vreau ceva. ieri mi-a zis ceva de genul :"ce imi trebuie o pretena care sa-mi gateasca..si eu sa ii gatesc in weekend" si l-am intrebat ce e cu prietena,si a zis k nu e...si l-am intrebat de ce si mi-a zis k asa ii place lui ... dar nu prea cred ca asa ii place lui,din moment ce mi-a zis ca i-ar trebui o pretena care sa-i gateasca ;))
sambata se tine o conferinta si el o organizeaza,m-a chemat la conferinta,dar nu direct..adica l-am intrebat daca face parte din organizatie si m-a intrebat daca ma duc si mi-a zis ca el merge.
acuma ma gandesc daca sa ma duc sau nu,pt ca nu stiu pe nimeni care se duce la conferinta,doar pe el...si el o sa faca parte din organizatie,asa ca nu stiu daca o sa apuc sa vorbesc ceva cu el.

Postat pe 11 Decembrie 2008 16:31
Sper sa nu te superi dar am impresia ca el are nevoie de o bucatareasa si eventual si menajera...nu de o o iubita!

Nu stiu ce sfat sa iti dau in cazul asta decat sa il analizezi foarte bine si pana iei o decizie sa te gandesti nu de doua ori ci de mii de ori.Nu este singurul barbat din univers,asa ca daca nu iti place felul lui de a gandi si de a se comporta si crezi ca nu va potriviti atunci nu ezita sa te retragi!
Nu as vrea sa te descurajez dar barbatii sunt mai putini sensibili decat noi,nu prea acorda importanta detaliilor si sentimentelor decat daca isi propun asta!Altfel nici nu se implica emotional,ci vor doar satisfactii fizice si o femeie in casa daca ao varsta anume si ii cuprinde panica pentru ca au ramas singurei.
Inca odata te rog sa nu o iei in nume de rau!Nu am nici cea mai mica intentie sa te ranesc,vreau doar ca femeile sa deschida ochii si sa se mai gandeasca si la ele!
Sa tinem mai mult la noi si sa pretindem mai multe de la cei pe care ii avem drept parteneri sau posibili parteneri,doamnelor!
despinarose
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:47
De la: despinarose, la data 2008-12-12 17:47:04Sper sa nu te superi dar am impresia ca el are nevoie de o bucatareasa si eventual si menajera...nu de o o iubita!

Nu stiu ce sfat sa iti dau in cazul asta decat sa il analizezi foarte bine si pana iei o decizie sa te gandesti nu de doua ori ci de mii de ori.Nu este singurul barbat din univers,asa ca daca nu iti place felul lui de a gandi si de a se comporta si crezi ca nu va potriviti atunci nu ezita sa te retragi!
Nu as vrea sa te descurajez dar barbatii sunt mai putini sensibili decat noi,nu prea acorda importanta detaliilor si sentimentelor decat daca isi propun asta!Altfel nici nu se implica emotional,ci vor doar satisfactii fizice si o femeie in casa daca ao varsta anume si ii cuprinde panica pentru ca au ramas singurei.
Inca odata te rog sa nu o iei in nume de rau!Nu am nici cea mai mica intentie sa te ranesc,vreau doar ca femeile sa deschida ochii si sa se mai gandeasca si la ele!
Sa tinem mai mult la noi si sa pretindem mai multe de la cei pe care ii avem drept parteneri sau posibili parteneri,doamnelor!



da,ai perfecta dreptate. mersi pentru sfat , am sa-l iau in considerare .cred ca e timpul sa ma gandesc la mine mai mult. i-am acordat lui prea multa atentie...si nu am ajuns nicaieri ce simplu e sa fi baiat...

Postat pe 13 Decembrie 2008 16:50
te contrazic,nu-i delok simplu.viata e complikata in ambele tabere.numai ca unii au mai mult noroc dekat altii
si ca sa raspund la topic...nu te lua dupa zodii,geez
razz
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:58
De la: razz, la data 2008-12-14 00:58:39te contrazic,nu-i delok simplu.viata e complikata in ambele tabere.numai ca unii au mai mult noroc dekat altii
si ca sa raspund la topic...nu te lua dupa zodii,geez



Asta cam asa este!Nu zodiile conteaza,ci caracterul fiecarei persoane si dorinta partenerilor de a avea o relatie bazata pe sinceritate si comunicare!
despinarose
Postat pe 14 Decembrie 2008 05:31
E bine sa tii totusi cont de zodie. Astrele predispun, nu dispun, dar orce om prevenit,stie cum sa se comporte, incat sa-i fie bine si lui si celuilalt. Daca esti o firecare ce nu te poti acomoda cu alta exesiv de sensibila, mai clar "nu ai inclinatii spre gesturi de caritate",sau "spirit de sacrificiu", atunci nu ai ce cauta langa un Rac.Insa, si la Raci, ca si la alte ZODII,depinde mult da ascendent. Dupa 40 ani, uneori chiar dupa 35, trasaturile primite de la ascendent, se manifesta puternic.Un Rac cu asc. in Scorpion sau Pesti va fi si mai sensibil Altul cu asc. in Gemeni va fi putin "crai"... Deci luati in calcul si asc. Eu sant Taur cu asc. in Leu si m-am analizat mult ,cu atentie. Ma comport ca un Leu in majoritatea cazurilor.Ba de multe ori cand citesc zodiacul, mi se potriveste ce scrie la Leu.
chisaura
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:27
De la: chisaura, la data 2008-12-14 12:27:50E bine sa tii totusi cont de zodie. Astrele predispun, nu dispun, dar orce om prevenit,stie cum sa se comporte, incat sa-i fie bine si lui si celuilalt. Daca esti o firecare ce nu te poti acomoda cu alta exesiv de sensibila, mai clar "nu ai inclinatii spre gesturi de caritate",sau "spirit de sacrificiu", atunci nu ai ce cauta langa un Rac.Insa, si la Raci, ca si la alte ZODII,depinde mult da ascendent. Dupa 40 ani, uneori chiar dupa 35, trasaturile primite de la ascendent, se manifesta puternic.Un Rac cu asc. in Scorpion sau Pesti va fi si mai sensibil Altul cu asc. in Gemeni va fi putin "crai"... Deci luati in calcul si asc. Eu sant Taur cu asc. in Leu si m-am analizat mult ,cu atentie. Ma comport ca un Leu in majoritatea cazurilor.Ba de multe ori cand citesc zodiacul, mi se potriveste ce scrie la Leu.
ai dreptate conteaza foarte mult ascendentul eu sunt balanta cu ascendentul scorpion deasemeni conteaza in ce zodie avem fiecare planeta .daca era numai zodia era mult mai simplu sa-i intelegem pe ceilalti
elenytza21
Postat pe 15 Decembrie 2008 23:46
din pacate NU !!!!! RACII SUNT FOARTE MINCINOSI SI POT ZAPACI O BALANTA SUAVA SI EMOTIVA...AI GRIJA SA NU CAZI IN CAPCANA RACILOR....CEL MAI BINE CU LEU . CU BALANTA.SOTUL MEU E MINUNAT SI E BALANTA CA SI MINE SI AVEM DE 8 ANI , UN MARIAJ EXCELENT!!!!!

Postat pe 23 Decembrie 2008 23:16
Spunea cineva mai sus , nu te lua dupa zodii, nici eu nu ma iau , dar eu am cunoscut doi raci pana acum, unul inca sunt cu el.
Daca vrei agitatie, adrenalina, urmariri ca in filme pur si simplu sare si piper intruna adica intr-un cuvant inger si demon si daca poti rezista la asa ceva stai cu el.
In zodia sunt caracterizati ca cei mai fideli barbati eu una nu prea am vazut, am realizat un singur lucru CA NU SUPORTA SA FIE MINTITI.
Daca alegi sa ii minti mai bine pleci singura.
alexia30
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:23
In genere Balanta cu Racul - se atrag (mai ales sexual) - sint semne in cuadratura ca si balanta cu capricornul si racul cu berbec. Conteaza evident ascedentul si intraga astrograma natala. Nu va luati numai dupa semnul de nastere...Evindent - dincolo de astrogramale voastre (care pot sa arate atractia) e important sa fiti responsabili ambii in relatia voatra...si sa o "ingrijiti" . O relatie "neudata" moare...indiferent de cita atractie e intre pers.
crisalev
Postat pe 27 Decembrie 2008 10:37
eu sunt balanta si sotul meu rac
daca vrei ca relatia sa dureze trebuie sa faci mai multe compromisuri din partea ta. asta nu inseamna sa te injosesti
si trebuie sa-i lasi impresia ca el conduce, este foarte important
si pe langa asta, intradevar, racii sunt fideli, asta doar daca simt ei ca persoana merita
raluca_tantu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:48
nu conteaza zodia conteaza persoana si sa stii sa ii modelezi defectele de rac daca nici nu tu nu te implici nu ai sa poti sa il indrepti pe calea pe care vrei tu sa il aduci sa iti faca poftele sa stea cu tine cat vrei sa te asculte si multe altele ( lucruri pe care toate le vrem de la iubitii nostri ) si eu sunt balanta si el e rac si suntem impreuna de mai bine de 4 ani si tot continuam.......
andreea_andreea
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:51
nu aveti nici o sansa.... paraseste`l pana nu te va parasi el
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
EU,el si fosta 43 De la: ralucutza852001 19 Martie 2011 23:29
In care din cele 2 cazuri preferati casnicia? 66 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:39
asa cred eu... 3 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 11:48
BARBATUL " FATAL" sau BARBATUL SIMPLU si IUBITOR? 42 De la: ccKitty 23 Martie 2009 00:06
Eu + el + verisorul lui. 118 De la: justforfun84 24 Iunie 2011 16:42