Setari Cookie-uri

divort ???!!!!....sau amagire ca se va indrepta????

parerea mea este sa vorbesti si cu cei apropiati , poate ati vor da un sfat mai bun...eu cred ca ceva la impins sa bea din ce in ce mai mult.....vorbeste si cu un preot si explicai prin ce treci...e fff greu dar poate o sa-ti ajute.....daca nu-l mai iubesti totusi nu-l ura pt ca, poate ati trait si ani frumosi, clipe mununate ., din moment ce esti de atatia ani cu el....incearca sa analizezi mai bine situatia si cu calm...poate ca daca nu la-i fi iubit atat de mult ai fi divortat de mult de el vazand ca atatea femei o fac...ce sa zic e dificil dar incearca tot ce e posibil, poate sa vorbesti si cu el , binenteles cand e treaz...sper sa-ti ajute
ionelyizza
Postat pe 10 Iunie 2010 16:13
Vorbeste cu el la modul cel mai serios cind e treaz daca e vrodata.Dai un ultimatum.Spunei ca nu mai suporti si ca daca nu face ceva in sensul asta tu vei da divort.Daca nu se schimba cam asta e solutia.
kudika098645
Postat pe 10 Iunie 2010 16:21
Si noi,in special mama,trecem prin asta.tata este un alcoolic,posteaza in barbatul perfect,o lauda pe msma,iar pe la spate ii arunca doar vorbe urate.cand bea,parca ii ia d-zeu mintile,face foarte multe datorii,a ajuns sa ia lucruri din casa pt a le vinde sa-si plateasca datoriile.Mama l-a scos din foarte multe belele,a ramas alaturi de el pt mine,cu toate ca eu i-am spus ca o sustin daca vrea sa divorteze, i-a platit si ii plateste in continuare datoriile,dar el tot ce stie face.Daca rezista 1 luna fara sa bea,e minune!
cory30
Postat pe 13 Iunie 2010 21:36
De la: banalulanonim, la data 2010-06-07 17:08:04
cauta o tipa care se pricepe sa descante , ti-l poate face sa urasca bautura , el nu trebuie sa stie nimic , crede-ma se pot face minuni in sensul asta , astfel va puteti salva casnicia , cauta o tipa prin recomdarea unui prieten sau cunostinte , nu te arunca cu capul inainte la oricine , verifica daca tipa intr-adevar se pricepe si daca a dat rezultate , multe promit , iti iau banii si nu fac nimic , nu iti recomand tiganci , evita-le .Daca erai din oras cu mine iti recomandam eu chiar 2 persoane nu una , asa...cauta pe la tine.

Presupunand ca esti serios...rele sfaturi dai!
Una din principalele reguli spirituale spune ca nimeni nu are dreptul sa calce peste liberul arbitru al cuiva,indiferent in ce greseala se afla acela si ce intentii asa zis bune sunt la mijloc,iar plata celor care calca aceasta regula divina este pe masura.
Dumnezeu Insusi nu intervine cu forta in viata noastra,deci,cine suntem noi oamenii sa o facem?
heaven2007
Postat pe 15 Iunie 2010 17:46
asta nu prea mai e relatie.. dar casnicie.. iti va fi mai bine singura decat cu un om care nu mai este el insusi..
imi pare rau cat de des aud de persoane care stau si tolereaza pana la absurd comportamente nocive doar de dragul de a avea pe cineva alaturi
ti-as recomanda sa gasesti puterea de a gasi lucrurile potrivite si benefice pt tine.. sfaturile de pe un forum nu stiu cat de mult te ajuta spre ceva concret..
kudika131656
Postat pe 18 Iunie 2010 14:55
Am citit tot felul de sfaturi,va spun ca nu se lasa nici cu pastile,nici daca ii e rau si merge la medic si ii zice ca e bolnav grav si e pe moarte,sta cuminte cateva zile si apoi tot la carciuma merge,nu le poate scoate nimeni alcoolul din cap si mai ales dupa atatia ani.Pentru ei a devenit obisnuinta si le-a intrat in reflex ca trebuie sa bea o tarie in loc de apa.Ori va separati cu cas,asta insemnand sa stati separat si cand are de mancare,are si ce isi spala aia imbraca,e chiar sanatos si nu trebuie neaparat sa divortati.Daca divortati va lua jumate din tot,va merge la baute si va pierde tot si tot la tine se va intoarce,ceea ce nu e recomandat,asa mai bine sa aveti lucrurile la comun si sa stea altundeva,atunci vei fi multtttttttttttt mai linistita,iar el isi va duce viata pe care si-o face.O zi frumoasa.
ClaudiaRem
Postat pe 18 Iunie 2010 15:32
lasa-l !!!!!!!!!! si.... fugi cat mai poti!!!!!!!! betivii raman betivi, eu am pierdut 10 ani sperand ca se va indrepta macar de dragul copilului, dar am ajuns sa traiesc acelasi sentiment ca si tine, mi-e sila de el! suntem despartiti acum, iar divortul este doar o chestiune de timp!!!!!! m-am impacat cu mine insami, sunt linistita, iar el..... inca se jura ca nu mai bea, numai sa ma intorc la el, povesti....dealtfel, tot bea, iar mie mi-e scarba de fata lui buhaita si de mirosul infiorator... lasa-l, betivii raman betivi!!!!!!
nucuta
Postat pe 18 Iunie 2010 16:18
Nu o sa se schimbe,daca nu a facut-o pana acum..................stiu ca iti este foarte greu dar poti divorta.Te inteleg chiar daca nu am trecut prin asa cv.Probabil ca aveti bunuri in comun,si chiar daca nu ai precizat probabil ca aveti si copii.Trebuie sa ei o initiativa cat mai repede.......asta implica divort,partaj etc.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Iunie 2010 17:53
Draga kudika096633anisoara ,sa nu crezi ca rabdind iti ajuti copiii,din contra,timpul trece tu imbatrinesti si poti sa muncesti mai putin ,iar copiii tai se vor simti doar jenati fata de prieteni si colegi.
Lasa-l si ai sa vezi cit respect si ajutor o sa primesti din partea copiiilor(daca sint mici,iti vor da acea putere si apreciere de care ai nevoie sa mergi mai departe).Ai sa vezi ca vei achita si datoriile,si vei reusi sa faci ceva si pt ei si pt tine.
altfel timpul va trece peste toti si nu ve-ti realiza nimic nici familial ,nici personal,nici financiar!.
FA-TI CURAJ SI TAIE PISICA IN DOUA,NU MAI PIERDE TIMPUL!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cit pt kudika114131,scuza-ma ca i-am raspuns intii Anisoarei ,dar m-a uimit resemnarea ei,asta in situatia in care are copii.(si dupa parerea mea ,ar trebui sa muti muntii din loc pt ei ,cit esti in putere ,si daca partenerul nu te ajuta,e simplu :LASA-L!
Tu ,draga mea,dupa 27ani de casnicie ,nu cred ca trebuie sa-ti povestesti cuiva calvarul(rude,familie,colegi),pt ca ai dovedit in atitia ani ca nu e un capriciu pt tine casatoria.Daca le povestesti,cei rautaciosi nu te vor crede ,iar cei binevoitori,se vor simti prost pt situatia ta,asa ca .....decit sa te mai incarci cu o umilinta in plus,lasa-i pe fiecare sa judece cum vor ei,ca oricum asa vor face!Vor fi discutii inutile cum ca:de ce ai stat atit?dece nu ai spus nimic?,etc.si tu nu trebuie sa te justifici:NU AI GRESIT CU NIMIC!
SPERANTA POATE E NAIVITATE ,DORINTA,NU NEAPARAT PUTINTA!
Concluzia:LASA-L SI NU TE UITA IN URMA!
nlili79
Postat pe 22 Iunie 2010 09:53
Inainte de a raspunde doamnei care a deschis acest subiect as vrea sa fac o remarca : Doamnelor e chiar asa o mare necunoscuta gramatica limbii romane???? Nu imi vine sa cred ca aproape 80% dintre raspunsuri vin cu o gramada de erori gramaticale...chiar asa multe ati chiulit de la orele de limba romana in scoala generala?? Chiar nu ati mai ajuns la un liceu?? In sfarsit...ca sa raspund si doamnei: faceti o lista cu lucrurile bune si lucrurile rele care vi se pot intampla dupa un eventual divort...si trageti linie!!
Liniste sufleteasca versus singuratate!
munciti doar pentru dumneavoastra versus bani dati pe bautura!
copii linistiti versus copii fara tata!
restul dumneavoastra le stiti mai bine, dar ca femeie divortata (din alte motive) va rog sa aveti curaj sa luati masura potrivita, nici nu va inchipuiti cat de bine e sa te simti linistita sufleteste, fara sa fii nevoita sa reiei vesnicile discutii, fara sa incerci sa rezolvi vechile probleme....
kudika175012
Postat pe 22 Iunie 2010 11:51
si familia alcoolicului are nevoie de terapie,ca poata convetui cu el;fosta mea soacra era alcoolica,a urmat un tratament medicamentos si adjuvant cu multe vitamine,vreo 2-3 internari fulger,atunci cind era in coma alcoolica si am reusit,zic am reusit ptr. ca si familia a participat,are peste 15 ani de cind nu mai bea dar din pacate ravagiile din viata de dinainte au lasat urme,hepatice pulmonare si cardiace,ptr inceput mergeti la medicul de familie si cereti o indrumare,apoi e un punct de plecare si ve-ti avea curaj sa mergeti mai departe;uneori chiar o internare in plina coma alcoolica poate face minuni,cind se va trezi din coma legat de pat poate il va trezi la realitate
utad
Postat pe 22 Iunie 2010 12:32
De la: kudika175012, la data 2010-06-22 11:51:06Inainte de a raspunde doamnei care a deschis acest subiect as vrea sa fac o remarca : Doamnelor e chiar asa o mare necunoscuta gramatica limbii romane???? Nu imi vine sa cred ca aproape 80% dintre raspunsuri vin cu o gramada de erori gramaticale...chiar asa multe ati chiulit de la orele de limba romana in scoala generala?? Chiar nu ati mai ajuns la un liceu?? In sfarsit...ca sa raspund si doamnei: faceti o lista cu lucrurile bune si lucrurile rele care vi se pot intampla dupa un eventual divort...si trageti linie!!
Liniste sufleteasca versus singuratate!
munciti doar pentru dumneavoastra versus bani dati pe bautura!
copii linistiti versus copii fara tata!
restul dumneavoastra le stiti mai bine, dar ca femeie divortata (din alte motive) va rog sa aveti curaj sa luati masura potrivita, nici nu va inchipuiti cat de bine e sa te simti linistita sufleteste, fara sa fii nevoita sa reiei vesnicile discutii, fara sa incerci sa rezolvi vechile probleme....

.....Uuups!......"..vesnicele discutii"=asa e corect romaneste....(se face pluralul de la "vesnica".... adica "vesnice")
stmaria
Postat pe 22 Iunie 2010 15:44
Nu te mai amagi caci asa au facut parintii mei si tot acolo au ajuns - la divort. El a murit apoi din cauza alcoolului , iar mama mea este singura ( ne are pe noi 2 copii ) , si regreta ca nu a facut pasul asta mai repede. Nu stiu de ce ati asteptat atita ????????????? Ca sa ramineti singure ?????????? Al meu fost sot era un trintor, dar am divortat de el si mi-am refacut viata si sint fericita. Nu va inteleg.
popadana
Postat pe 22 Iunie 2010 17:43
Nu cred ca dupa atitia ani isi va mai reveni. La astia curge prin vene alcool nu singe. Nici cu transplant de singe nu se lasa de alcool. Imi pare rau.
popadana
Postat pe 22 Iunie 2010 17:46
Alcoolicul tot alcoolic ramane. Nu are vointa sa depaseasca problemele si se inneaca in alcool.
La fel este si sotul meu. s-a simtit foarte jignit cand am cerut ajutorul unor cunoscuti sa-l ducem la medic si a bagat divort. Acum astept sentinta si sper sa gasesc puterea sa depasesc problemele si sa incep si eu sa traiesc . pina acum noi am trait (eu si baiatul nostru) dupa cum a baut el si a baut tot timpul si fumeaza extrem de mult..

sa auzim de bine .

Iti doresc sa ai puterea si intelepciunea sa faci ce crezi ca este mai bine pentru tine.
luna_de_vara
Postat pe 22 Iunie 2010 21:05
E trist ca intr-atatia ani de casnicie sa induri atatea,sincer nu stiu cum ati suportat !!Copii aveti?Sunt sigura ca nu ati dori ca si ei sa sufere.Oricum,e greu de dat sfaturi,dvz stiti cel mai bine ce va doriti,daca vreti sa suferiti in continuare,ba chiar sa va si imbolnaviti din cauza lui,sau sa traiti linistita,ca si asa viata este scurta,si pt nici un barbat din lume,consider eu,nu trebuie sa suferi atat.
Bunul D-zeu sa va calauzeasca spre ceea ce este mai bine pt dvs.
kudika043893
Postat pe 24 Iunie 2010 14:38
Deja dupa 27 de ani cred ca ti-ai dat seama singura ca te amagesti!
Povesteste ceea ce ti se intampla unor apropiati (o prietena / o ruda...) care stii ca te pot asculta si mai ales sprijini in ceea ce vei face.. Un divort nu este un lucru simplu, este o provocare pentru cei mai curajosi sa isi ia viata in maini mai departe!
Ca orice eveniment din viata, perioada divortului va trece! Important este cu ce ramai din asta! Poate cu LINISTE, CALM, O NOUA VIATA... niciodata nu e prea tarziu sa incepi sa te gandesti si la tine!
carla10
Postat pe 24 Iunie 2010 15:18
nu am avut rabdare sa citesc tot ce s-a scris si poate repet ceea ce s-a mai spus. dupa 27 de ani nu cred ca NU ti-ai dat seama ca NU esti in stare sa schimbi ceva la el. cu siguranta TU esti singura vinovata ca ai stat atatia ani cu el si TU esti singura vinovata ca te-ai mintit atatia ani ca se va schimba. NU SE SCHIMBA! intelege si nu te mai amagi. ori il accepti asa cum este ori iti cauti puterea sa te rupi de el. Daca stau bine sa ma gandesc stii si TU toate chestiile astea dar mai stii si ca ai o casa cu el... famile... masina... etc.... ca BEA peste masura... toate astea le stii. Nu vreau sa par tampita si ca te cert dar asta e realitatea. vorbesc din experienta. am stat 13 ani cu un betiv. cei mai frumosi ani. nu s-a schimbat. si intr-o zi am ales ca tot ce am cu el nu reprezinta nimic, ca viata mea e mai importanta decat toate scuzele pe care i le gaseam in trecut. Nu esti nici prima nici ultima. Pune in balanta totul si vezi ce ai de facut. Nu te mai minti tu pe tine. multa bafta
gabriela_slf
Postat pe 24 Iunie 2010 16:28
Divort......clar Nu are rost sa te amagesti , el nu se va schimba.Daca la 27 de ani e betiv, imagineaza-ti cum va fi mai tarziu Trebuie sa te gandesti la tine, la cum va fi viata ta daca vei continua sa stai cu el, si sa iei o decizie .....cu cat stai mai mult cu el, cu atat iti faci mai mult rau.
Crystyanna_love
Postat pe 25 Iunie 2010 10:28
Intimplarea face ca in aceeasi situatie ,e o buna amica de amea!Atit doar ca au 33 de ani de casnicie, ea lucreaza,el e pensionar,deci sta acasa mereu!Il acopera in fata oricui, sa nu rida lumea de ea!Ma intreb si acum de ce nu le spune copiilor ce se intimpla,sau de ce nu il lasa!Nu face aceeasi greseala, si divorteaza!Din asta nu mai faci om in veci!
twincle
Postat pe 28 Iunie 2010 10:20
...Dragelor.....nu mai indurati...!!! Nu mai acceptati sa fiti umilite, sa traiti in tensiune , sa faceti sacrificii mereu pentru familie....Doar voi. Si ei , sotii trebuie sa se straduiasca . Altfel nu merita...!!!!! Dupa ani si ani...e dureros sa fii deceptionata, sa simti ca tot ce ai facut.....nu a dus la rezultate bune, nu ai multumire, recunostintza......iar viatza ta s-a scurs fara ca tu sa traiesti.....
Ganditi-va , hotarati-va si incepeti o alta viatza , cautati alta sansa.......
Iar pt. initiatoarea topicului...nu-ti mai pierde vremea , ai avut si asa, prea multa rabdare . Poti avea o viatza mai buna, mai placuta, mai linistita. Inca mai poti intalni un barbat care sa fie fericit ca te are alaturi , si sa te faca fericita si ;pe tine...!!!Curaj...si succes..!!!
libra66
Postat pe 28 Iunie 2010 12:01
De la: heaven2007, la data 2010-06-15 17:46:17
De la: banalulanonim, la data 2010-06-07 17:08:04
cauta o tipa care se pricepe sa descante , ti-l poate face sa urasca bautura , el nu trebuie sa stie nimic , crede-ma se pot face minuni in sensul asta , astfel va puteti salva casnicia , cauta o tipa prin recomdarea unui prieten sau cunostinte , nu te arunca cu capul inainte la oricine , verifica daca tipa intr-adevar se pricepe si daca a dat rezultate , multe promit , iti iau banii si nu fac nimic , nu iti recomand tiganci , evita-le .Daca erai din oras cu mine iti recomandam eu chiar 2 persoane nu una , asa...cauta pe la tine.

Presupunand ca esti serios...rele sfaturi dai!
Una din principalele reguli spirituale spune ca nimeni nu are dreptul sa calce peste liberul arbitru al cuiva,indiferent in ce greseala se afla acela si ce intentii asa zis bune sunt la mijloc,iar plata celor care calca aceasta regula divina este pe masura.
Dumnezeu Insusi nu intervine cu forta in viata noastra,deci,cine suntem noi oamenii sa o facem?
E adevarat ca D.zeu nu ne spune ce sa facem, dar pe acest om nici macar credinta nu-l va intoarce pe calea cea buna!
twincle
Postat pe 28 Iunie 2010 16:17
Draga mea, iti scriu acum, dupa ce ti-am citit povestea...si pot sa spun ca si eu am trait o poveste asemanatoare.

M-am casatorit din dragoste, eram prea tanara ce-i drept, pt ca aveam 16 ani, iar el avea 30. Diferenta de varsta nu mi se parea o problema, dimpotriva credeam ca el trebuie sa aiba mai multa intelepciune. Problema majora a fost bautura de la bun inceput, de cand ne-am cunoscut, dar prostia mea a fost sa cred ca dragostea pt mine si dragostea mea pt el il va schimba.Amagire foarte mare....imi pare rau sa iti spun!
A venit primul copil, situatia se inrautatea pe zi ce trecea, cu bautura din ce in ce mai multa. Era de o gelozie iesita din comun. Dupa 12 ani, la cererea lui, am avut al doilea copil, care credeam ca va schimba ceva. Dimpotriva, credea ca va fi o forma de a ma tine legata de el, pt ca se temea ca ma va pierde. Dar problemele nu s-au oprit aici, ci s-au agravat. Ma alunga de acasa, ma intreba de ce nu divortez daca nu imi convine situatia....si asa ca si tine, renuntasem la viata sociala pt ca nu imi mai doream sa merg undeva cu el sau sa vina cineva in vizita, pentru ca bea pana ce era intr-o stare deplorabila...si totusi cu speranta ca poate, poate maine va fi mai bine!
Odata stiind ca sunt insarcinata, violenta verbala si uneori fizica, au devenit mai aprige, facandu-mi viata un chin. Nopti nedormite, zile de munca intregi si istovitoare pentru ca el nua avea un servici, deci....o viata de calvar, terorizandu-ma verbal si psihic. Ma gandeam mereu cat mai rezist asa, iar faptul ca vedeam copii suferind alaturi de mine ma durea din ce in ce mai mult!
Am incercat cu rugaciuni, posturi, acatiste, preoti, manastiri, medici.....nimic nu a mers! Ba mai mult, simteam ca ma trage pur si simplu dupa el, si ajunsesem aproape in pragul depresiei....dar, mi-am dat seama ca e un semnal de alarma, ca daca se intampla ceva cu mine, copii mei vor fi cei care vor avea de suferit.
Asa ca.....dupa 20 de ani, am lasat toata munca mea de-o viata....casa, masina...tot ce agonisisem, mi-am luat copii amandoi ( cel mare era la liceu, cal mic la gradinita) si cateva haine, si am plecat toti in apartamentul unei rude, pentru ca ajunsesem sa ma intrebe toata lumea cum de mai pot sa il suport. Ma simteam penibil in fata tuturor, stiind ca le e mila de mine. Am vorbit cu preotul nostru, cu soacra, cu nasii nostri...toti erau de parere sa incerc sa plec. Deci...dusa am fost!
Norocul meu a fost sa dau peste un job bun, apoi peste al doilea, deci lucrez in doua locuri sa pot supravietui fara ajutorul lui, dar oricat as fi de obosita, vin acasa cu placere stiind ca am parte de liniste si imi vad copii fericiti. Intre timp, cel mare a devenit student in anul II, iar eu de asemenea m-am apucat sa imi termin studiile si am terminat tot anul II de facultate. Am doi copii minunati, pentru ei traiesc si la randul lor imi aduc doar fericire.
Sunt plecata de 2 ani si jumatate, acum nu mai bea dar atitudinea lui fata de mine nu s-a schimbat, ceea ce m-a facut ca in Ianuarie sa recurg la divort.
Comportamentul lui din toti acesti ani, m-au ranit prea mult sa pot sa ma intorc din drum, iar viata linistita pe care o am acum, nu as mai da-o pe nimic in lume!
Acum, suntem deja divortati, iar cel de sus a avut grija si de mine, pentru ca in cel mult un an, am sansa sa am casa mea din nou, fara ajutorul nimanui.

DECI.... NU MERITA!
FUGI CAT MAI AI PUTEREA SA ITI IEI VIATA DE LA CAPAT, SA TRAIESTI LINISTITA!
Bautura nu are leac, distruge orice persoana moral, spiritual, fizic, psihic....atat pe el cat si pe tine!
Nu pot sa iti dau sperante, imi pare rau.

Iti doresc sa ai puterea de a lua decizia buna!
MULT SUCCES!
maria_lily
Postat pe 28 Iunie 2010 23:45
sunt trei variante sa il ajuti,1 cauta o bucatica de corn de vaca,pileste-o,pune praful in sticla cu bautura,cumpara-i o sticla de coniac,etc,nu vodca pt ca se vad impuritatile si fai cinste,o sa vezi,a 2a zi scirbeste bautura,continua discret cu treaba asta,2-incearca sa mergi cu el la un doctor dupa treaba asta,vb cu doctorul sa ii spuna ca e foarte grav,are ficatul distrus si daca mai bea ceva moare in 5-6 luni,3 mergi cu el la un preot cu care ai vb inainte sa ii spuna ca alcoolul este al diavolului si cind va muri va avea chinuri groaznice in focul iadului,stie preotul ce sa -i spuna,bafta in toate,e greu dar merita incercat,am un vecin care nici servici nu mai avea,intr-o zi a lesinat in circiuma,a fost dus la spital si de atunci nu mai bea deloc,sunt cam 7 ani de atunci,felicitari pt puterea de a nu te lasa pina acum,e greu dar sa nu uitam ca odata ce am jurat credinta in fata altarului e foarte mare pacat sa divortezi,CE A UNIT DUMNEZEU OMUL SA NU DESPARTA
justmetraian
Postat pe 29 Iunie 2010 11:29
daca sotul tau ar merge la dezalcolizare crezi ca l-ai mai putea iubi? este adevarat ca nu-i el de vina ci alchoolul dar el nu este vinovat pentru ca il consuma ? sunt doar unele antrebari pe care sa ti le pui singura , daca ai ajuns sa urasti crezi ca mai poti iubi ? eu nu cred asta , la mine sa antamplat altfel si totusi am ajuns sa ma despart dupa 16 ani dar nu regret ca am facuto , nu doream sa ma amagesc tot eu si restul vietii ca se va anddrepta stiam ca nu se va antampla asta niciodata , viata trece foarte repede si daca nu o traiesti ai pierduto ! un sfat nu pot sa-ti dau pt ca nici eu nu am urmat sfaturile primite ci am hotarat ce este mai bine pt mine, deci , HOTARIREA TREBUIE SA O IEI SINGURA , ati urez sa fii anteleapta si sa demonstrezi ca esti si tu cineva , sa ai parte si de bine de acum anainte , pwp.
healthy017065
Postat pe 1 Iulie 2010 22:53
sincer nu imi dau seama cum sunt unele femei de naive nu cred ca au trebuit 27 ani sa va dati seama ca este un betiv incurabil asta se vede in 6 ,8 luni hai sa zice 1 an si cu restul 26 de ani ce facem ati stat 27 de ani cu un betiv doar de ce va spune lumea sa fim serioase lumea v a dat de mancare in ani astia,lumea v a dat bani in tot acest timp astea sunt doar scuze dumneavoastra ati sta cu asceasta persona atat ani pentru ca ati iubit acel betiv si ati sperat ca el se va schimba si ce e mai rau ca nu ai pus punctul pe I de la inceput cand ati vazut acest comportament atunci se putea schimba acest comportament nu acum ,un mesaj pentru toate doamnele care sunt in aceasta situati datile un ultimatut daca in timp de 3,4 luni nu se schimba radical nu se vor schimba niciodata asa ca nu mai sperati luati taurl de coarne si divortati si data viitoare fiti mai selective incerativa parteneri inainte de a va casatori cu ori ce betiv ca divortati de unul si dati de altu fiti mai exigente si apreciativa mai mult pentru ca meritati si nu va gandit ca ca daca nu ma marit cu asta asa cum e nu ma mai ia nime ca nu e asa tot timpul e loc de mai bine cauti o persona care sa va iubeasca si sa va inteleaga toate necesitatile si in special dupa ce ati fost maritate cu un betiv cautati o persoana care ca nu suporta alcoolul sau care nu ii place aceasta bautura exista si asemenea persoane.cel mai usor test pt un viitor partener pt a vedea daca ii place sa bea e sa iesiti dupa o saptamana sau doua de relatie la un chef unde se consuma alcool si atunci veti vede cat se poate abtine sau si sa repetati treaba asta cel puntin o data pe luna pana a lua o decizi importanta ca ori cat ar incercar un betiv se abtine o data de 2 ori dar a 3 oara se face mut si atunci vedeti daca va convine sau nu si veti vede comportamentul lui fata de dv acestea fiind spuse doamnelor mult succes.
lucia_loredana
Postat pe 2 Iulie 2010 03:15
De la: miss_darine, la data 2010-05-29 22:07:58 adica tu dupa 27 ani de betivaneala speri sa mai scoti om din el? ntz ntz ntz....gandeste-te ca la pensie va fi mai rau
kudika053234
Postat pe 2 Iulie 2010 13:18
fa-ti viata niciodata nu-i tarziu nu te iubeste de ajuns altfel s-ar indrepta el ti-ar cere ajutorul in iubiresi dupa 27 de ani de casnicie eu consider ca doi oameni care se iubesc sunt un intreg nu trebuie sa exixte controverse eu sunt intr-o situatie cam la fel poate chiar mai grava gelozia lui mi-a strcat viata si eu am acceptatdin iubire 20 de ani........acum numai pot
kudika183384
Postat pe 26 Iulie 2010 09:58
si eu am divortat,si am crezut ca nu o sa mai pot sa-mi revin ,a fost un soc pt mine.dar ma ajutat bunul dumnezeu si am trecut peste asta.Sunt ruga ciuni care ne ajuta si ne da putere,sa nu credeti ca eu sunt cea bisericoasa,dar cred in rugaciuni si mie miau dat putere.te astept pe yahoo ;amalia_iulia1984@yahoo.com
nina1975
Postat pe 17 Octombrie 2010 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tanar si nelinistit! 16 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:36
FF IMPORTANT!!! 1 De la: iacinta 12 Martie 2010 16:43
lentile de contact pt corectia vederii super firma ciba vision super pret 2 De la: ankuu 6 Decembrie 2009 17:18
Slidaritate! 1 De la: Lyvyus 18 August 2009 15:31
Se intampla ceva..... 2 De la: greierash_is_back 16 Octombrie 2009 18:10