Setari Cookie-uri

eu sunt taur el este sagetator...e de bine?:D

Va intreb din ce mai stiti si voi daca e ok aceasta combinatie? Eu sunt taur cu ascendent in leu,in caz ca are vreo importanta :P

Pe eastrolog.ro am gasit lucruri de bine privind compatibilitatea intre taur si sagetator dar pe restul site-urilor era bifat la relatii ce nu pot tine in timp
estetique88
Postat pe 30 Mai 2010 12:34
Nu ma lamureste nimeni?
estetique88
Postat pe 30 Mai 2010 17:36
De la: estetique88, la data 2010-05-30 17:36:45Nu ma lamureste nimeni?




am sa incerc eu "sa te lamuresc"....zodiile nu inseamna mai nimic...fiecare e diferit...depinde de cum este crescut,mediul in care a crescut si multe altele...daca vrei neaparat sa vorbim de zodii...uite...eu sunt o sagetatoare convinsa...iar el este taur....deocamdata nu am de ce sa plang merge foarte bine....



ca sa o tin tot pe zodii....ai grija la sagetatori...se plictisesc repede...(cred ca e ceva general),..majoritatea tind spre infidelitate...dar este foarte posibil sa ai surprize placute (ce mai laud zodia mea..lol ),si inca ceva...daca iubeste e gelos...foarte gelos...(desi incearca sa se acunda)



sfatul meu este sa mergi inainte daca tie iti este bine..zodiile nu conteaza atat de mult...


succes si sper ca am fost de folos..
Zsoky
Postat pe 30 Mai 2010 17:44
N-o sa mearga relatia NICIODATA!
De fapt, atat in Codul Bunelor Maniere Zodiacale, cat si in Normele Metodologice de Aplicare ale acestora este stipulat lucrul asta foarte clar. Pentru servicii suplimentare de consultanta, revino cu un topic nou ca mi-s tare dragi postatorii ca tine
daniella_s
Postat pe 8 Iunie 2010 17:35
ceau....din greseala am ajuns la acest forum....da' mi-a atras atentia intrebarea ta....nu as putea sa-ti spun ca va merge sau relatia ta taur-sagetator....pot doar sa-ti spun ca eu sunt taur si sotul meu e sagetator.....acum avem 29 ani amandoi si suntem impreuna de la 17 ani.....si ne intelegem si acum foarte bine....avem un baietel de 2 ani.....si pot doar sa-ti spun ca este o relatie frumoasa...intr-adevar am avut si avem si noi ca orice cuplu neintelegeri sau certuri....doar ca din punctul meu de vedere trebuie sa existe compromisul......si conteaza foarte mult cum a spus cineva pe acets forum...mediul si felul in care a fost crescut fiecare....si compatibilitatea si puterea de adaptare a fiecarui suflet si nu a fiecarei zodii...
iti doresc sa ai o relatie frumoasa cu sagetatorul tau!
va doresc o zi placuta
danavishan
Postat pe 11 Iunie 2010 12:06
Eu sunt sãgetãtor... Și nu sunt gelos.....Cred cã totul depinde de persoanã..... Și nu sunt infidel.... dacã femeia de lângã mine știe ce înseamnã tandrețea și dragostea de care are nevoie un bãrbat.... Mã refer la dragostea fizicã, sau cum îi spuneți voi ... sex.... O femeie care face pe mironosița dupã concepția mea nici mãcar nu este FEMEIE.... Este o simplã persoanã de sex feminin ... și atât..... Multe considerã cã dacã se dãruiesc total... așa cum de fapt și ele și-ar dori... dar nu recunosc.... scad în ochii partenerului..... Nimic mai fals..... dar despre acestea se pot spune multe... Sã auzim de bine.....
Credul
Postat pe 17 Iunie 2010 08:51
Si eu am o relatie cu un sagetator. Avem si noi un anisor impreuna. Ce ma uimeste pe mine este ca n-am reusit sa scap de gelozia lui excesiva si nici sa-l fac sa nu ma mai controleze. Vrea sa stie el tot... Dar un lucru stiu sigur, ca nu m-ar insela...cel putin in viitorul apropiat (ori sunt eu prea naiva ori chiar asa sa fie.. ). Eu zic sa incerci pt ca asa cum am citit si in comentariile de mai sus...persoanele difera. Este adevarat ca unele trasaturi de caracter ale unei persoane se potrivesc cu unele zodii, dar cine stie, poate va veti intelege bine. Bafta
CoKNeZaGirL
Postat pe 17 Iunie 2010 09:55
ah sagetator...sa nu m ai aud de ei,exchibitionisti cu interes de a acumula cat mai multe laude,
LADY_BUGS
Postat pe 17 Iunie 2010 09:57
Eu sunt sagetatoare iar el taur ...am divortat dupa 14 ani de casatorie ...Dar,dupa un timp am cunoscut pe cineva si el este la fel in zodia taurului...Pot sa spun ca actualul prieten este totalmente diferit fata de ex sotul meu ...acuma suntem ca doua picaturi de apa ...si foarte fericiti.Ce vreau sa spun este ca zodille acum nu mai trebuie bagate en seama prea mult ...totul depinde de persoana si de caracterul fiecaruia ...multa bafta ...
pitica70
Postat pe 19 Iunie 2010 10:40
Eu sunt sagetatoare iar el taur ...am divortat dupa 14 ani de casatorie ...Dar,dupa un timp am cunoscut pe cineva si el este la fel in zodia taurului...Pot sa spun ca actualul prieten este totalmente diferit fata de ex sotul meu ...acuma suntem ca doua picaturi de apa ...si foarte fericiti.Ce vreau sa spun este ca zodille acum nu mai trebuie bagate en seama prea mult ...totul depinde de persoana si de caracterul fiecaruia ...multa bafta ...
pitica70
Postat pe 19 Iunie 2010 10:43
eu sunt pesti si el scorpion ,asa si ?ce e de facut?
ARE vreo importanta ?Nuuuuuuuuuuuuuuuu

gugulina74
Postat pe 19 Iunie 2010 19:53
Taur si Sagetator? Sa nu te astepti la dragalasenie si Focuri de artificii... Ai de lucru mult ca sa rezisti lânga un Sagetator, si mai ales ca sa faci un nativ al acestei zodii jupiteriene sa ramâna lânga tine! Totul este atât de diferit la voi...

Ai sa-ti descoperi Sagetatorul plin de energie si de un optimism debordant. Iar Sagetatorul va privi precautiile tale ca pe o dovada de pesimism... Lui îi place sa traiasca viata la maximum, si mai ales sa calatoreasca (tie-ti plac tabieturile, chestiile fixe si bine stabilite, iar ideea de a-ti pune lucrurile într-o valiza ca sa haladuiesti sapte ani prin Tibet nu-ti surâde prea tare...).

Totusi, Sagetatorul este un semn mutabil, adica flexibil, adaptabil. Deci, daca ai sa reusesti sa-i câstigi dragostea, va face mai multe compromisuri decât esti tu dispus sa faci, si va încerca sa se schimbe (ceva ce tie îti cam repugna, chiar si ca idee). Numai chestia asta cu calatoriile s-o rezolvati, lui chiar îi place la nebunie sa se plimbe, sa iasa afara, sa faca sport, în timp ce Taurul imobil prefera o masa buna si un film la televizor.
adriana_vl
Postat pe 20 Iunie 2010 16:36
De la: gugulina74, la data 2010-06-19 19:53:57eu sunt pesti si el scorpion ,asa si ?ce e de facut?
ARE vreo importanta ?Nuuuuuuuuuuuuuuuu




este o relatie super...in proportie de 99%...succes..si nu renunta...

L-ai gasit? Perfect, nici sa nu-i mai dai drumul sa plece! Daca exista într-adevar suflete pereche, Scorpionul este perechea unui Peste!

Toate acele sentimente si emotii ale tale pe care nu le-a înteles nimeni niciodata, Scorpionul le va întelege. Scorpionul, ca si tine, vrea de-adevaratelea sa stie care este rostul nostru pe Pamânt, daca ADN-ul a fost creat de Dumnezeu sau de extraterestri, încotro se îndreapta lumea. Este o zodie a spiritualitatii, iar Pestele apreciaza foarte mult asta. Este, de asemenea, fidel si discret, iar asta Pestele apreciaza înca si mai mult. Iar dragostea Scorpionului este foarte adânca, emotiile lui sunt puternice, la fel ca ale Pestelui.

Sexual, poate fi o legatura fantastica: Scorpionul adora sa faca dragoste si îi place felul în care Pestele priveste actul sexual, ca pe o experienta aproape religioasa, sacra. Atentie, însa, fiindca Scorpionul este si fantastic de gelos, asa ca sfatul meu este ca, daca nu vrei sa te implici prea mult în relatia cu Scorpion, sa te feresti de a ajunge la contact fizic, sau sa întârzii cât mai mult acest lucru. De ce? E simplu: o data ce a facut dragoste cu cineva, Scorpionul se asteapta la fidelitate totala si se considera îndreptatit sa faca obisnuitele-i crize de gelozie. Pentru el, este ca un contract care îi da drept de proprietate asupra persoanei iubite.
adriana_vl
Postat pe 20 Iunie 2010 16:37
sunt anumite caracteristici care ni se atribuie zodiei dar in rest mai nimic ... eu sunt taur si ea este berbec, suntem impreuna de 4 ani ( arata-mi unde la scrie la zodi o asemenea compatibilitate) deci o sa simti daca va potriviti
lucacirobert
Postat pe 20 Iunie 2010 17:21
eu sunt sagetator cu ascendent in capricorn , am avut o relatie de 3ani cu un taur ..... da o sa zici wow super au fost 3 ani totusi , dar sincer taurii sunt persoane incaptnate, comode, nedornici de plimbarii iesirii romantism ..... si multe altele pe cand sagetatorii sunt dornice de iesirii aventurii..... cel putin in rel meu cu taurul ce pricina au fost multe lucrurii minore cei drept din punct d ved al caracterului la care nu am fost compatibili cei drep eu cedam d fiecare data ...,dar se aduna si au dat p afara .... am pus punct rel. si abea atunci si.a dat seama k treb sa fie altfel cei drept km tarziu ..... a facut multe sa fiu ,iar cu el ..... dar nu sa mai putut.bineinteles aqm depinde de fiecare peres.....
kudika000971
Postat pe 21 Iunie 2010 04:35
Draga mea ,nu stiu de cand ai aceasta relatie .Am studiat astrologia si aceasta combinatie e dezastruoasa ptr. tine.
Fire practica si sensibila ,sagetatorul - mereu grabit si aventurier.
Nustiu cat crezi in astre dar ceva adevar exista.
Erotic tie iti trebiie un scorpion , lui o geamana.

Tu familista ,realsta ,practica .el...........,mai bine nu.
insa stiu ca un taur renunta cu greu la o relatie chiar chinindu-se mult pe sine.
DEPINDE CE VA LEAGA INSA COMBINATIOA E DEZASTRU IN TIMP.
trandafir701
Postat pe 21 Iunie 2010 08:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur si el berbec 20 De la: Diavolyta_ 13 Iulie 2009 23:50
Spuneti-mi va rog parerea. Help please 10 De la: _dulcik_ 16 Martie 2009 22:10
de ce credeti in zodii? 59 De la: yumy 15 Octombrie 2010 10:29
De ce acum? 5 De la: kudika_10817 16 Iulie 2012 06:56
Nu stiu ce sa mai fac 8 De la: kudika_961460 4 Mai 2014 10:13