Setari Cookie-uri

imi dau drumul prea repede uneori ..sfaturi?mc

am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut
Flamed
Postat pe 31 Mai 2010 21:17
De la: makelele, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut


tre sa te relaxezi total atunci cand i-ti vine,te opresti o secunda doua, te faci ca...o saruti pe gat, o strangi tare,sa nu-si dea seama si respiri adanc si lent inceraca sa nui te relaxezi impingand tot ce ai ...fiecare milimetru.... in ea. pur si simplu stai pe loc

mai poti incerca sa te gandesti la intretinere
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 31 Mai 2010 21:25
Ca ultima solutie poti incerca o vizita la medic.
kudika098645
Postat pe 31 Mai 2010 21:29
De la: makelele, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut


mai schimba muzica
Ventrue
Postat pe 31 Mai 2010 21:33
De la: makelele, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut



de unde iti dai drumul????????? vrei sa o termini????????


o Doamne
anastasia_m
Postat pe 31 Mai 2010 22:08
De la: Flamed, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc adica nu reusesc sa o fac si pe ea sa se simta bine...si nu stiu dc...asa dintr`o data....e o boala chestia asta??
Flamed
Postat pe 1 Iunie 2010 18:39
Iti dai drumu` de pe tavan?Ai grija sa n-o strivesti..... atunci chiar c-o termini..uffi!
ankris
Postat pe 1 Iunie 2010 19:43
De la: Flamed, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut


Cat de rar sau de des faceti voi sex?
Ca si asta e un motiv, daca o faci prea rar... atunci e normal sa ti se intample asa !!!!!
Cer_instelat
Postat pe 4 Iunie 2010 10:59
De la: Flamed, la data 2010-05-31 21:17:24 nu reusesc sa o termin

asta a fost tare...
tu-i mama ei de relaxare!
one_size
Postat pe 4 Iunie 2010 11:02


sa o termini cum? sau in ce?
touch_me
Postat pe 4 Iunie 2010 11:15
terminati mai!
_oktober_
Postat pe 4 Iunie 2010 11:18
De la: _oktober_, la data 2010-06-04 11:18:30terminati mai!



adika sa ne dam drumul?????????
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 21:35
De la: Flamed, la data 2010-05-31 21:17:24am o relatie de mai bine de 5 ani..dar in ultima perioada...imi dau drumul prea repede..sunt dati in care nu reusesc sa o termin,,,deoarece eu imi dau drumul...ceva sfaturi mc mut



iti dau un link:http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?item=1698&lang=RO

iti recomand sa-ti pui prejudecatile deoparte ..in ce priveste site-ul si ia informatia ca atare..
iubitul meu practica continenta sexuala si sincer sunt o femeie fericita si implinita pe plan erotic. si nu numai....asta doresc sa fie si femeia ta!
nu iti trebuie tratamente sau medicamente miracol de pe piata...iti trebuie informatie!
mult succes si abia astept sa ne spui ca a durat cat va-ti dorit
kudika114037
Postat pe 12 Iunie 2010 12:00
In mod normal, dupa o perioada de 5 ani nu ar trebui sa mai intampini aceasta "problema" Dar totusi se intampla. Ceea ce inseamna ca partenera ta inca te atrage sexual si este provocatoare. Bun, in cazul in care n-ai depasit aceasta problema, incearca sa folosesti solutia suifan, cel mai renumit produs impotriva ejacularii precoce. Il poti achizitiona din orice sexshop sau chiar de pe site-ul oficial http://suifanoriginal.ro , success!
skeeto
Postat pe 1 Noiembrie 2012 10:59
Se poate rezolva simplu daca ai o motivatie puternica sa o faci. Si ar trebui sa o ai pentru ca o astfel de problema iti poate ruina relatia. Tehnic spus este necesar sa-ti modifici atitudinea mentala in timpul actului sexual astfel incat sa nu ajungi in punctul de non-retour in mai putin de 15-20 min. Pentru asta poti face cateva exercitii. Sunt foarte multe in panoplia tehnicilor de control al energiei (pulsiunii) sexuale. Am sa enumar doar cateva:
1. Controleaza-ti respiratia.
Respira regulat si profund in timpul actului sexual. Fii relaxat si nu-ti pierde ritmul. Orice pierdere de ritm va face loc senzatiilor sexuale pe care nu le poti controla.
2. Exerseaza controlul musculaturii pubococcigiene - situati in zona perineala
Incordeaza si relaxeaza musculatura indicata de 100-200 ori pe zi. Este musculatura pe care o controlezi atunci cand vrei sa-ti intrerupui mictiunea(urinarea). Poti exersa acest control chiar in timpul urinarii. Acest exercitiu iti va da capacitatea de "a-ti intoarce" intentia de ejaculare.
3. Modeleaza-ti atitudinea mentala asupra sexualitatii si asupra partenerei. Aceasta etapa este ceva mai delicata si implica o analiza a modului tau personal de a aborda sexualitatea. Aceasta etapa se poate face in conditii optime in cadrul unui cabinet de psihoterapie.

IMPORTANT!
Este util ca aceste exercitii sa le faci si in afara actului sexual, spre exemplu cand esti la birou, cand in masina sau chiar cand mergi pe strada.

Iti pot indica un site unde poti afla mai multe despre acest subiect:
http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
psihologul-tau
Postat pe 26 Decembrie 2012 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau ratiune? Cum poti iubi si totusi sa pleci? 20 De la: sweety13 7 Iunie 2009 12:27
Isai Iannis 6 De la: kudika509031 17 Martie 2012 23:59
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35
Se poate transforma o relatie bazata pe sex intr-o relatie serioasa? 49 De la: Adela_Mihnea_1 30 Mai 2014 00:27
diferenta de varsta conteaza? 23 De la: kudika416195 6 Iunie 2012 18:32