Setari Cookie-uri

un sfat urgentt

buna seara! am un iubit de aproape 3 luni,el este arab din Israel si locuieste singur aici in Bucuresti pentru a studia medicina.El este anul 5 acum...aseara cand am vorbit cu el la telefon...dintr-o vorba in alta am ajuns la o discutie mai putin placuta...despre plecarea lui dupa ce va termina studiile...mai are inca 1 an.si el este foarte hotarat sa stea acolo cu familia lui,sa profeseze acolo ca medic.si m-a intrebat daca vreau sa continuam relatia in cei 2 ani cat mai ramane...mi-a spus ca vrea sa fie sincer de pe acum cu mine...si ca alegerea este a mea.eu i-am zis ok,,.dar totusi daca intr-adevar o sa ne iubim si ne intelegem o sa trecem peste toate.o sa ma mut eu acolo..sau ne mai vizitam..dar el mi-a zis sa nu mai visez,ca nu va fi asa de usor,el avand alta religie(musulman),alta cultura,obiceiuri,si plus limbile araba si ebraica si ca probabil si cu familia o sa fie probleme,eu i-am zis asta din ce cauza,doar pentru ca eu sunt de alta religie,si el a zis ca probabil dupa,i-am zis ok,dar n-o sa ramai toata viata langa mama si tata,nu cu ei o sa traiesti ci cu sotia ta.si el nu mi-a mai zis nimic,doar ca,asa este,am dreptate. mi-a zis ca el mai intai doreste sa aiba o cariera si dupa se gandeste la casatorie,il inteleg,tocmai d-asta a si venit aici,pentru a studia.nu il judec pentru asta,dar ma doare foarte tare ca este las,si nu lupta pentru noi,mi-a zis ca ma place foarte mult,dar nu vrea sa ma raneasca si sa ma gandesc foarte bine la ceea ce vreau,la viata mea.,..eu vreau sa fiu alaturi de el,tin mult la el,as vrea sa stiu,de la cineva care traieste in israel,cum e viata acolo,cum se traieste...eu as fi dispusa sa ma duc acolo pentru a fi cu el...asta daca si el isi doreste.va rog da-ti-mi un sfat...nu stiu ce sa fac...daca o sa ma atasez si mai mult de el...dupa 2 ani...voi ajunge sa-l iubesc si ma va durea si mai mult ce sa fac,sa termin orice legatura cu el d-acum,sau sa continui...orice se poate intampla in astia 2 ani...sa astept sau nu?
Blondinette
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:53
pune punct relatiei. nu te mai umili.
Ghicicummacheama
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:56
De la: Blondinette, la data 2013-01-05 20:53:32buna seara! am un iubit de aproape 3 luni,el este arab din Israel si locuieste singur aici in Bucuresti pentru a studia medicina.El este anul 5 acum...aseara cand am vorbit cu el la telefon...dintr-o vorba in alta am ajuns la o discutie mai putin placuta...................



NU!OUT!
kudika_15804
Postat pe 5 Ianuarie 2013 20:59
E o relatie fara viitor , depinde de ce vrei tu ,daca accepti sa fiti impreuna pentru perioada in care el va mai fi in tara ,apoi stii ca se va sfarsi sau pui capat acum stiind ca nu exista un viitor comun...De apreciat este faptul ca a fost sincer si ti-a spus ca nu exista un viitor comun ,ca aveti drumuri diferite .
vaalmy
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:23
Cu o fata de cucernica irezistibila,Parsiva Franceska_22127 priveste tablourile din muzeu:
-Ce tablouri mizerabile aveti pe aici...
Paznicul:
-Alea nu sunt tablouri Doamna Parsiva Franceska_22127,alea sunt oglinzi !!!!
EXCELENTUL
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:28
De la: Blondinette, la data 2013-01-05 20:53:32buna seara! am un iubit de aproape 3 luni,el este arab din Israel si locuieste singur aici in Bucuresti pentru a studia medicina.El este anul 5 acum...aseara cand am vorbit cu el la telefon...dintr-o vorba in alta am ajuns la o discutie mai putin placuta...despre plecarea lui dupa ce va termina studiile...mai are inca 1 an.si el este foarte hotarat sa stea acolo cu familia lui,sa profeseze acolo ca medic.si m-a intrebat daca vreau sa continuam relatia in cei 2 ani cat mai ramane...mi-a spus ca vrea sa fie sincer de pe acum cu mine...si ca alegerea este a mea.eu i-am zis ok,,.dar totusi daca intr-adevar o sa ne iubim si ne intelegem o sa trecem peste toate.o sa ma mut eu acolo..sau ne mai vizitam..dar el mi-a zis sa nu mai visez,ca nu va fi asa de usor,el avand alta religie(musulman),alta cultura,obiceiuri,si plus limbile araba si ebraica si ca probabil si cu familia o sa fie probleme,eu i-am zis asta din ce cauza,doar pentru ca eu sunt de alta religie,si el a zis ca probabil dupa,i-am zis ok,dar n-o sa ramai toata viata langa mama si tata,nu cu ei o sa traiesti ci cu sotia ta.si el nu mi-a mai zis nimic,doar ca,asa este,am dreptate. mi-a zis ca el mai intai doreste sa aiba o cariera si dupa se gandeste la casatorie,il inteleg,tocmai d-asta a si venit aici,pentru a studia.nu il judec pentru asta,dar ma doare foarte tare ca este las,si nu lupta pentru noi,mi-a zis ca ma place foarte mult,dar nu vrea sa ma raneasca si sa ma gandesc foarte bine la ceea ce vreau,la viata mea.,..eu vreau sa fiu alaturi de el,tin mult la el,as vrea sa stiu,de la cineva care traieste in israel,cum e viata acolo,cum se traieste...eu as fi dispusa sa ma duc acolo pentru a fi cu el...asta daca si el isi doreste.va rog da-ti-mi un sfat...nu stiu ce sa fac...daca o sa ma atasez si mai mult de el...dupa 2 ani...voi ajunge sa-l iubesc si ma va durea si mai mult ce sa fac,sa termin orice legatura cu el d-acum,sau sa continui...orice se poate intampla in astia 2 ani...sa astept sau nu?


El nu vede un viitor in relatia voastra. Chiar ti-a si dat un termen limita pentru relatia voastra, mai precis cei doi ani cat mai sta pentru studii in Romania.

Ce as face in locul tau? I-as da papucii, pentru ca nu as vrea sa fiu mantaua de vreme rea a unui individ egoist si las.
Viorica_Franziska
Postat pe 8 Ianuarie 2013 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac sa-l fac sa se apropie mai mult de mine? 66 De la: kudika475109 28 Iulie 2013 12:18
De ce uneori prea tarziu intelegi ca de fapt iubesti? 37 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37
sa il las sau sa il pastrez? 23 De la: bunica99 1 Decembrie 2011 21:54
VA PLACE Sà GàTITI? 1 De la: miki_cora 21 Martie 2010 12:45
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01