Setari Cookie-uri

Eu RAC... El GEMENI

Eu sunt un racusor sensibil ce cauta stabilitate si siguranta... el un geaman ... Oare avem sanse de reusita?
FilipAna
Postat pe 2 Iunie 2010 11:02
Acum depinde si de ascendentul geamanului si cat de puternica esti tu.Tu cauti stabilitate ,esti sensibila emotiva si te prinzi cu toata puterea de relatie.Geamanul cam aerian ,nu prea stie ce vrea de la viata ,dar nu toti sunt asa sa nu exageram.Ii plac banii,distractia ,sa epateze etc.Succes!Cred ca va merge daca sentimentele primeaza!
kudika169687
Postat pe 7 Iunie 2010 12:28
buna ,eu am fost maritata cu un gemanoi,nu am rezistat decat 11luni, mai mult a durat divortul.bafta.
corinapatriche
Postat pe 7 Iunie 2010 21:43
eu citeam germanoi si ma gandeam da' frumos il alinta
miss_darine
Postat pe 7 Iunie 2010 21:48
buna fetelor....si eu sunt rac si el e gemeni , si in iulie o sa facem 3 ani de relatie...deci se poate.....trebuie doar sa stiti ce vreti....
yulia1389
Postat pe 17 Iunie 2010 09:13
O relatie extra! respectul si prietenia sincera guverneaza o relatie durabila si sigura pe termen lung.Merita sa-l pastrezi!!!!!!!!!!
kudika200477_marya
Postat pe 28 Iunie 2010 20:06
si eu am un prieten care tot gemeni,am citit horoscopul compatibiltatii, la mn scria ca imi place siguranta si xa sunt o familista convinsa,iar la el ca ii place distractia si nu ii place sa stea locului 5 minute,si asa si este. oare cat de compatibili santem?
kudika017543
Postat pe 29 Iunie 2010 14:36
Si prietenul meu este gemeni, iar eu rac...incerc sa nu ma las influentata de zodie si sa cred mai mult in soarta sau in ce-mi este scris in frunte.
Ei au nevoie de spatiu, sa nu-i dai impresia ca il controlezi(chiar daca o faci), sunt EXTREM DE GELOSI, cu ei trebuie sa ai rabdare.Eu acum vb de relatia mea: knd sunt nervoasa si agitata ne certam din orice, knd sunt in apele mele este totul OK. A si k un sfat sa nu-i stresati knd sunt nervosi k o sa zica lucruri care o sa va deranjeze si dupa o sa regretati si ei la fel, CREDETI-MA, am incercat eu. Nu spun intotdeauna ce simt, prefera sa taca cik sa-i descoperim noi. Sunt sufletisti si dak tin la tine te ajuta oriknd ai nevoie. Au in schimb un mare defect SUNT INFIDELI din nastere (tot ce am zis pana acum este dupa trei relatii cu gemeni).Cele doua relatii anterioare, tot cu gemeni, s-au dus din cauza infidelitatii, ce nu stii nu te doare zice o vorba, eu am luptat si cu dintii sa aflu si acum ma gandesc ca mai bine nu aflam(si acum as incerca sa-l prind daca as auzi ceva). Relatia de acum incerc sa o fac sa mearga altfel, sper sa si reusesc, sa am mai multa rabdare si sa-l fac sa fie altfel de om fara sa observe o schimbare in comportamentul lui. E greu, dar nu imposibil.

Va pup pe toate.

Scuze daca am mai facut greseli de ortografie, dar sunt foarte obosita.
andreeamelania
Postat pe 1 Iulie 2010 12:29
De la: andreeamelania, la data 2010-07-01 12:29:43Si prietenul meu este gemeni, iar eu rac...incerc sa nu ma las influentata de zodie si sa cred mai mult in soarta sau in ce-mi este scris in frunte.
Ei au nevoie de spatiu, sa nu-i dai impresia ca il controlezi(chiar daca o faci), sunt EXTREM DE GELOSI, cu ei trebuie sa ai rabdare.Eu acum vb de relatia mea: knd sunt nervoasa si agitata ne certam din orice, knd sunt in apele mele este totul OK. A si k un sfat sa nu-i stresati knd sunt nervosi k o sa zica lucruri care o sa va deranjeze si dupa o sa regretati si ei la fel, CREDETI-MA, am incercat eu. Nu spun intotdeauna ce simt, prefera sa taca cik sa-i descoperim noi. Sunt sufletisti si dak tin la tine te ajuta oriknd ai nevoie. Au in schimb un mare defect SUNT INFIDELI din nastere (tot ce am zis pana acum este dupa trei relatii cu gemeni).Cele doua relatii anterioare, tot cu gemeni, s-au dus din cauza infidelitatii, ce nu stii nu te doare zice o vorba, eu am luptat si cu dintii sa aflu si acum ma gandesc ca mai bine nu aflam(si acum as incerca sa-l prind daca as auzi ceva). Relatia de acum incerc sa o fac sa mearga altfel, sper sa si reusesc, sa am mai multa rabdare si sa-l fac sa fie altfel de om fara sa observe o schimbare in comportamentul lui. E greu, dar nu imposibil.

Va pup pe toate.

Scuze daca am mai facut greseli de ortografie, dar sunt foarte obosita.



Da.... Depinde de cei doi.

Cred ca ai dreptate, nu e vorba de zodie, asa sunt barbatii in general, eu as putea spune ca asa sunt toti, ca numai peste de astia am dat
Ma intreb daca exista macar unul de treaba, serios si sincer
FilipAna
Postat pe 1 Iulie 2010 16:12
pai prietenul meu nu e gelos,sau poate nu se arata.si mereu mia aratat afectiune.
kudika017543
Postat pe 3 Iulie 2010 11:33
salut
Eu sunt leoaica iar el este taur. In toate zodiacele am citit ca nu ne-am potrivi ba chiar nu ne-am intelege deloc. Ei bine , suntem impreuna de 11 ani si casatoriti de 10. In data de 10.10.2010 am implinit 10 ani de casatorie si ne iubim ca la inceput.
kudika031049
Postat pe 13 Iulie 2010 16:50
Buna fetelor. Si eu sunt rac iar el gemeni, diferenta de 5 zile . Si mai suntem nascuti si in acelasi an. In multe privinte suntem asemanatori. Mi-am pus si eu intrebarea despre cat de compatibili suntem si cred ca da, suntem compatibili.
kudika006785
Postat pe 17 Iulie 2010 08:14
De la: yulia1389, la data 2010-06-17 09:13:59buna fetelor....si eu sunt rac si el e gemeni , si in iulie o sa facem 3 ani de relatie...deci se poate.....trebuie doar sa stiti ce vreti....



bun....si eu sunt rac...iubesc un geaman...cateodata il simt foarte aproape de mine si cateodata atat de distant, atat de schimabator si rece..imi este atat de greu sa il cunosc, sa mi dau seama ce e in sufletul lui...cum reusesti tu in relatia ta??;)))
puf_lidia
Postat pe 19 Iulie 2010 14:03
mama este rac si tata gemeni si sunt impreuna de 21 de ani deci nu cred k conteaza prea mult zodia cand vine vorba de iubire adevarata, iar eu sunt gemeni si prietenul meu rac si suntem impreuna de peste un an :D ;))
geolove
Postat pe 21 Iulie 2010 12:53
k , conteaza scz
geolove
Postat pe 21 Iulie 2010 12:54
buna...am avut si eu un caz pe aproape...eu gemeni el rac...nu iti recomand,dar fiecare persoana cu parerile sale...gemenii au 2 fete: 1. veseli, dornici de aventura, misteriosi, copii si a 2-a: orgoliosi, hotarati, sensibili> racii in schimb au o singura fata...ei sunt sensibili..daca tu prinzi fata 2 a geamanului ai noroc in toate succes si nu uita ca stelele pot minti
lilcrisskudik
Postat pe 27 Iulie 2010 23:09
De la: lilcrisskudik, la data 2010-07-27 23:09:47buna...am avut si eu un caz pe aproape...eu gemeni el rac...nu iti recomand,dar fiecare persoana cu parerile sale...gemenii au 2 fete: 1. veseli, dornici de aventura, misteriosi, copii si a 2-a: orgoliosi, hotarati, sensibili> racii in schimb au o singura fata...ei sunt sensibili..daca tu prinzi fata 2 a geamanului ai noroc in toate succes si nu uita ca stelele pot minti




nu prea cred in asa ceva. intradevar gemenii sant misteriosi si nu stiu cum,dar daca esti un pic inteligenta poti sa faci casa cu ei. si prietenul meu e gemeni si ne intelegem perfect nu avem secrete unul fata de celalalt
kudika017543
Postat pe 15 August 2010 10:01
De la: lilcrisskudik, la data 2010-07-27 23:09:47buna...am avut si eu un caz pe aproape...eu gemeni el rac...nu iti recomand,dar fiecare persoana cu parerile sale...gemenii au 2 fete: 1. veseli, dornici de aventura, misteriosi, copii si a 2-a: orgoliosi, hotarati, sensibili> racii in schimb au o singura fata...ei sunt sensibili..daca tu prinzi fata 2 a geamanului ai noroc in toate succes si nu uita ca stelele pot minti


Racii or avea o singura fata,dar sunt extrem de plangaciosi,ceea ce enerveaza la maxim geamanul.Racii sunt facuti sa traiasca intr-o colivie care sa ii protejeze de toti si de toate pentru ca ei singuri nu prea sunt capabili sa o faca.Pe cand geamanul se "bate" cu toata lumea si nu prea permite sa fie calcat pe coada.Doua firi total opuse,dar in unele cazuri opusul se atrage.
Barbie30
Postat pe 15 August 2010 11:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asculta o emisiune de astrologie ! 1 De la: kudika138655 6 Martie 2010 23:33
dieta volumetrica 5 De la: eka 22 Iulie 2009 16:38
Barbatul Varsator..si femeia balanta..oare ce iese din asta.. 59 De la: kudika389169 21 Mai 2011 03:12
TREBUIE CARACTERIZAT UN OM IN FUNCTIE DE ZODIE SI ASCENDENT.NU DOAR DUPA ZODIE 10 De la: clau19 19 Iulie 2010 00:35
femeia scorpion-barbatul leu...:D 22 De la: b33b33_lau 21 Iunie 2012 06:17