Setari Cookie-uri

eu taur el scorpion???

suntem de cateva luni impreuna si ne intelegem foarte bine .. ba chiar vrem sa ne mutam impreuna .. dar mi e teama ca asta ar putea sa strice relatia..
ddanutzza
Postat pe 10 Iunie 2010 09:28
Nu o va strica,doar va fi un test pentru amandoi sa vedeti realmente cat de compatibili sunt.
Nu degeaba spuneau bunicile si mamele noastre ca nu poti cunoaste omul pana nu ai trait cu el in casa.Nimic mai adevarat!
heaven2007
Postat pe 10 Iunie 2010 09:33
nu va strica relatia.totusi mi se pare ca va cam grabiti, doar dupa cateva luni in fine...daca va iubiti nu conteaza asta si asa e...va fi un test pentru amandoi . cu ocazia asta vei descoperi si tu daca el e barbatul potrivit pentru tine
Reea_Andreea
Postat pe 10 Iunie 2010 09:47
eu sunt scorpion dar o relatie cu un taur nu mii sa parut de durata,ba chear enervanta
alyn27
Postat pe 10 Iunie 2010 15:25
el e cel mai incantat de rel si vrea sa facem pasul asta ...
ddanutzza
Postat pe 11 Iunie 2010 12:05
......eu zic sa incerci , nu toti scorpionii sunt la fel !......eu sunt tot scorpion
ionelyizza
Postat pe 24 Iunie 2010 14:31

merge bine , mai ales latura intima , amandoi sunteti avizi dupa ea , dar sunteti si foarte incapatanati si orgoliosi , daca nu mai lasati din cand in cand de la voi , o sa aveti o relatie tensionata.
banalulanonim
Postat pe 24 Iunie 2010 17:51
De la: ddanutzza, la data 2010-06-10 09:28:03suntem de cateva luni impreuna si ne intelegem foarte bine .. ba chiar vrem sa ne mutam impreuna .. dar mi e teama ca asta ar putea sa strice relatia..


am avut doar o data o relatie cu un taur, dar nu a tinut prea mult. taurul vorbeste uneori chestii ilogice care pur si simplu sperie scorpionul. dar teoretic poate exista o relatie de durata pe linia pasiunii.
totusi nu as sfatui sa va mutati impreuna. inca nu ati fundamentat relatia si viata impreuna presupune si obligatii noi (cineva trebuie sa se ocupe de treburile casnice, cineva sa aduca destui bani pentru amandoi in casa, relatii sociale etc). mai bine aveti grija sa puneti pilonii relatiei bine.
leo_
Postat pe 24 Iunie 2010 23:55
Eu stiu o gramada de cupluri taur-scorpion si cred ca exista o compatibilitate destul de mare intre aceste zodii.Sigur, nu te poti ghida dupa acest lucru, dar dat fiind topicul...eu am constatat fara sa vreau.Iar cu mutatul impreuna, doar grija cu partenereul foarte incantat de ideea asta, sa nu se stinga inflacararea la fel de repede cum a inceput.
alexa_alexav
Postat pe 25 Iunie 2010 12:40
eu iti pot rasp din proprie experienta........e super sa fii cu un scorpion dar e si foarte dificil. noi ne-am mutat impreuna dupa 2 sau 3 luni de knd eram impreuna. nu trebiue sa iti fie frik...cel mai important este sa stiti sa treceti peste tot ce va veni si dak reusiti asta va fi ok....eu deja fac asta de 4 ani si aproape jumatate, e greu da rezultatele sunt minunate, mai ales dak ai lg tine pers iubita indiferent dak e scorpion.....bafta
lorik85
Postat pe 26 Iunie 2010 22:55
eu iti pot rasp din proprie experienta........e super sa fii cu un scorpion dar e si foarte dificil. noi ne-am mutat impreuna dupa 2 sau 3 luni de knd eram impreuna. nu trebiue sa iti fie frik...cel mai important este sa stiti sa treceti peste tot ce va veni si dak reusiti asta va fi ok....eu deja fac asta de 4 ani si aproape jumatate, e greu da rezultatele sunt minunate, mai ales dak ai lg tine pers iubita indiferent dak e scorpion.....bafta




.....da ai dreptate.....cred ca relatia ce-a mai dificila este intre 2(doi)scorpioni
ionelyizza
Postat pe 28 Iunie 2010 17:33
buna fetelor,
buna tauroaicelor



offfffffffff
ce sa spun am avut un iubit scorpion multi ani.
eram tanara dar nu eram inteleapta ca acum.
insa combinatia este cea mai buna din tot zodiacul : taurul+stabilitate, iar scorpionul = pasiune , ce poate fi mai frumos si dorit de oricine.
Si acum vorbesc tot cu un scorpion si imi doresc sa raman cu el.

timpul va vorbi.

e adevarat ca scorpionii au o viata ascunsa ,incapatanati insa nu isi parasesc familia,iubesc cu pasiune si sunt foarte practici ,ceea ce intalnim si la taur-latura practica.
eu sunt multumita de aceasta combinatia chiar daca nu e usoara pentru lenesul/delasatorul taur ,in timp e sublim.
trandafir701
Postat pe 30 Iunie 2010 10:51
buna
eu sunt taur, am fost maritata cu un scorpion timp de 10 ani frumosi, ne-am casatorit foarte repede si nu mi-a parut rau nici o clipa. dar dupa 10 ani a luat alta hotararea, de a ne parasi pe mine si pe copil fara prea multe explicatii. Au intradevar o viata dubla si nu vb cu iubita de cealalta viata a lor. Iubitiva atat cat este si fa in asa fel incat sa il lasi pe el sa fie cel care are ultimul cuvantul.
dragomir_gabi
Postat pe 14 Iulie 2010 14:06
AM STAT SI EU CU UN SCORPION SI ESTE ADEVARAT IN MARE PARTE DAR CE AM OBSERVAT LA EL CA SI SCORPION NU TREBUIE LASAT PREA USOR ESTE O FIRE IUBITOARE DACA STI CUM SA IL MANEVREZI.II ESTE TEAMA DE REALITATE SI SUNT FOARTE MAMOSI.SUNT FIRI GELOASE DIN CATE AM OBSERVAT.LE PLACE SA FIE POSESIVI SI VOR SA ISI SPUNA MEREU CUVANTUL MERU SA IASA CUM VOR EI.
GABRYELLA_08
Postat pe 19 Iulie 2010 20:37
tusea si cu junghiul coabiteaza ...amandoi incapatanati , orgoliosi , el pe deasupra si egocentric , daca stii sa lasati de la voi poate fii o relatie foarte buna , amandoi , fideli , erotici , cu un apetit sexual mare , gurmanzi , familisti convinsi , ai grija scorpionii sunt instinctuali , ei spun ce gandesc nu gandesc ce spun , sunt spontani si deseori regreta ce au spus , iar o vb doare mai tare decat un pumn...cu tact , diplomatie , intelegere ( tu esti o fire calma )puteti avea o casnicie sau relatie buna.Tine minte in viata : Nu conteaza sa ai dreptate ci sa fii fericit !
banalulanonim
Postat pe 21 Iulie 2010 11:30
hey!daca il iubesti cu adevarat nu vad de ce nu ai face pasul acesta......
acum sa reluam sunt taur iar iubitul...adik logodnicul:D:D viitorul sot in septembrie e scorpion.....si noi neam mutat impreuna dupa vreo 4 luni iar asta crede-ma nu a facut decat sa faca relatia mai stabila si mai frumoasa....eu zic ca daca va iubitii nu totul consta intr-o zodie sau in sfaturile unor straini...nu ai de ce sa te sperii!!
sunt inteligenti si daca isi pun ceva in cap aia fac...iar daca te iubeste cu adevarat ceea ce vad eu k daca ti-a cerut sa va mutati impreuna nu cred ca are nimic d ascuns si este pentru ca te vrea aproape mereu....sa se trezeasca langa tine si pt ca ii oferi iubire liniste si acum din proprie experienta ca-l cunosc pe viit sot destul de bine.....mai intradevar nu poti zice ca cunosti un om iontrun interval d timp ...k nu ajungi sal cunosti intro viata dar...e un pas spre bine....iar daca nu vei deveni prea posesiva va va merge bine;) credema
TIAdeea13
Postat pe 16 August 2010 18:19
Scorpionul este: mincinos, frustrat, foarte ascuns, complexat, egoist, las, de foarte multe ori pozeaza in victima, viata dubla (FUSTANGIU), cand iti este lumea mai draga te lasa si pleaca iti va reprosa ca nu are libertate, este foarte gelos pana si pe copii, in timp te va jigni si pocni, iti va reprosa la cearta greseli minore pe care tu le-ai facut. Am 29 de stat cu un scorpion viata este cumplita. Cu, cat a avansat in varsta cu atat s-a dilit mai tare. Intr-o famile nu mai trebuie sa mai conteze nimeni inafara de el. daca o sa ai un necaz personal (servici, boala etc.) atunci ii vine ideea "sa-ti traga" si el una. ai mare grija. Vei lupta singura in viata. Te vei zbate singura ptr. copii, casa, casnicie, fericire, orice. DUSMANESTE SI SE RAZBUNA. O sa ajungi sa-ti plangi de mila, sa regreti ca te-ai nascut. Are putere de convingere in fata strainilor. Pe tine nu te va crede nimeni ptr. ca el pozeaza in victima. sunt foarte multe de spus. Este bun si domn la inceput c-am 8-10 luni si dupa incet, incet il cunosti cu adevarat.
Taurul e statornic, pe cand scorpionul mai pleaca 3-4 zile si se intoarce ca o floare ca si cand nu s-a intamplat nimic. are nevoie de escapade dupa cum spuneam are viata dubla. SUNT FOARTE ASCUNSI.
AI MARE GRIJA.
mariadobrogeanu
Postat pe 1 Septembrie 2010 10:26
am deschis si eu un sb pe tema asta in sectiunea asta ..
ai sa vezi si tu ce am patit eu cu un specimen de genul.
stiu ca eesti indragostita si orice ti-am spune noi nu o sa iti schimbi decizia. Si sincer...trebuie sa fii tampit sa faci asta...dar asculta ce ti-au spus majoritatea AI MARE GRIJA!
Si in plus ... un sfat personal, sa nu renunti niciodata la tine insati si sa pleci capul pt ca atunci o sa il pierzi si pe el
ploidevise
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:19
De la: ianna05, la data 2010-09-01 12:19:10am deschis si eu un sb pe tema asta in sectiunea asta ..
ai sa vezi si tu ce am patit eu cu un specimen de genul.
stiu ca eesti indragostita si orice ti-am spune noi nu o sa iti schimbi decizia. Si sincer...trebuie sa fii tampit sa faci asta...dar asculta ce ti-au spus majoritatea AI MARE GRIJA!
Si in plus ... un sfat personal, sa nu renunti niciodata la tine insati si sa pleci capul pt ca atunci o sa il pierzi si pe el

sa NU pleci capul (scz)
ploidevise
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:20
De la: mariadobrogeanu, la data 2010-09-01 10:26:27Scorpionul este: mincinos, frustrat, foarte ascuns, complexat, egoist, las, de foarte multe ori pozeaza in victima, viata dubla (FUSTANGIU), cand iti este lumea mai draga te lasa si pleaca iti va reprosa ca nu are libertate, este foarte gelos pana si pe copii, in timp te va jigni si pocni, iti va reprosa la cearta greseli minore pe care tu le-ai facut. Am 29 de stat cu un scorpion viata este cumplita. Cu, cat a avansat in varsta cu atat s-a dilit mai tare. Intr-o famile nu mai trebuie sa mai conteze nimeni inafara de el. daca o sa ai un necaz personal (servici, boala etc.) atunci ii vine ideea "sa-ti traga" si el una. ai mare grija. Vei lupta singura in viata. Te vei zbate singura ptr. copii, casa, casnicie, fericire, orice. DUSMANESTE SI SE RAZBUNA. O sa ajungi sa-ti plangi de mila, sa regreti ca te-ai nascut. Are putere de convingere in fata strainilor. Pe tine nu te va crede nimeni ptr. ca el pozeaza in victima. sunt foarte multe de spus. Este bun si domn la inceput c-am 8-10 luni si dupa incet, incet il cunosti cu adevarat.
Taurul e statornic, pe cand scorpionul mai pleaca 3-4 zile si se intoarce ca o floare ca si cand nu s-a intamplat nimic. are nevoie de escapade dupa cum spuneam are viata dubla. SUNT FOARTE ASCUNSI.
AI MARE GRIJA.

mai tu il cunosti pe un asa zis prieten de al meu???ca bine l-ai mai descris! scorpionul
tavi85
Postat pe 1 Septembrie 2010 12:23
Ptr. tine prieten, ptr. mine sot de 29 de ani. Pastreaza-l sanatoasa, eu abia astept sa scap de el.
mariadobrogeanu
Postat pe 1 Septembrie 2010 20:00
Buna Tavi
Am inteles ca ai un prieten care seamana exact descrierilor mele. Am o rugaminte la tine, n-ai vrea sa-mi zici si mie, cati ani are prietenul tau? Si daca vrei sa mi-l descrii - fizic nu caracter ca de asta sunt lamurita, sau daca ai o poza nu m-as supara. N-as vrea sa gandesti la altceva am baiat mai mare decat tine cu un an si unul mai mic cu 7. Poate............
TE ROG FRUMOS TAVI
mariadobrogeanu
Postat pe 2 Septembrie 2010 08:47
inide ce iubita mea sotie ma vorbesti de rau la atata lume spunele si ca mi- ai facut viata un iad de20 de ani de cand ai avut aventura cu instructorul auto de uitasei si de copii eu find la munca in strainatate cititorilor nu zodia face pe om nu sant tipare eu am iubito mult am muncit ca sa aiba de toate ma tinea sub presiune tot timpul nu stia decat adu bani sa certat cu toata lumea din jurul nostru ca sa ma poata dominasi in mintea ei ma cuplal cu toate femeile din jur inclusiv cu SOACRA si sora ei A pus copiii impotriva mea va spun eu cu sant ca sa nu mai folositi horoscopul IUBESC OAMENII sint MILOS URASC VIOLENTA sint intelagator prost idiot ca am iubit pe cineva care nu merita IMI IUBESC COPIII chiar daca nu le spun verbal am respectat sotia cand nu a vrut sa se culce cu mine de n ori vi se pare normal ca eu sa fac dus in fiecare seara si ea sa faca dus dimineata cind pleca la servici in felul acesta noi facind dreagoste de 4-5 ori pe an eu asteptindo in fiecare seara . Pentru cine se pregatea ea Acum nu mai sint bun sa folosit de mine are prieteni pe internet VI se pare normal ca sa fie felicitata:-):-)de ziua ei de barbati pe care nu ii cunosc EU find zilnic verificat la telefonul mobil eu neavand voie so intreb nimic din activitatea ei pe internet CE sfat sau ce injuraturi imi dati voi cititorilor cand eu aflu despre infidelitate de acum 20 de ani AM VRUT O FAMILIE DRAGOSTE am 54 de ani VREAU O VIATA NOUA CU O FEMEIE CU SUFLET CINSTIT care sa pretuiasca fiecare clipa de viata si fiecare rasarit de soare nu sa stam in intrigi si dracuieli la greu apropo nu am decit liceul
Ilie_Dobrogeanu_1
Postat pe 18 Aprilie 2013 00:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu gemeni el varsator 13 De la: kudika077331 27 Octombrie 2009 20:41
sall 1 De la: kudika313138 10 August 2010 13:03
Gemeni-Scorpioni 9 De la: coffeeta 14 Iunie 2009 21:39
eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!! 31 De la: scarli 19 Februarie 2011 16:28
My story ... 100 De la: kudika369556 1 Aprilie 2011 15:54