Setari Cookie-uri

logodnici straini

stau cu un baiat italian de 3 ani si pana acum totul e bine, e un baiat simpatic care ma trateaza bine si nu m-a facut niciodata sa ma simt o straina printre ei.parinti lui m-au acceptat imediat si nu s-au opus relatiei noastre . de doi ani locuim impreuna(duar noi doi) iar raportul dintre noi a ramas neschimbat. cum pe viitor as vrea sa am o familie cu el as dori parerile voastre despre casatoriile cu straini,cu siguranta printre voi sunt doamne care au avut o relatie sau sunt ori au fost casatorite cu un italian....

Postat pe 21 Aprilie 2008 18:28
Salut

Eu nu sunt casdatorita cu un italian. De fapt nu sunt casatorita si punct... Doar ca sunt de 5 ani in olanda si am o relatie cu un strain. S-a nascut in Afganistan, a crescut pana la varsta de 13 ani in rusia dupa care s-a mutat in Olanda. E cetatean olandez acum. Desi parintii lui sunt muslemi si nu m-au acceptat de la inceput (in ideea ca sunt doar un blond bitch) noi ne-am inteles foarte bine. m trecut peste tot felul de obstacole. El a vrut sa ne casatorim dar nu am vrut eu ca sa nu zica lumea din romania ca ma casatoresc numai pentru acte (stii cum sunt multi din romania, imediat zic ca totul e din interes, desi nu este, sau na, la mine nu a fost) Asa ca nu m-am casatorit nici pana acum. Daca esti o fire sociabila si te poti adapta usor la felul diferit de viata din alte tari, poti ramane o viata intreaga fara regrete! Mie imi place aici. Cu prietenul meu inca mai sunt impreuna, dar s-ar putea sa ne despartim in curand. Dar asta e doar decizia mea pe baza unor neconcordante in caracter. In esenta am vrut numai sa iti spun ca daca il iubest sa nu iti pese!!! De nimeni! Si mai ales daca familia lui te accepta e perfect! Go on girl! Everyone deserves to be happy!
SeducingLife
Postat pe 21 Aprilie 2008 22:28
salut,eu sunt casatorita,sotul meu este arab,cetatean al israelului...suntem impreuna de 6 ani,casatoriti de 4 ani....suntem fericiti ca-n prima zi,ne iubim ca 2 nebuni,si niciodata nu am atras atentia la gura lumii....daca intr-adevar va iubiti,si simti ca el e barbatul langa care vrei sa imbatranesti...multa bafta,casa de piatra si numai fericire:)

Postat pe 23 Aprilie 2008 18:34
draga mea,eu sint casatorita cu un francez care este un om extraordinar dar vreau sa spun ca nu conteaza ce natie este omul de linga tine atita timp cit te iubeste si te respecta.eu nu las da pe sotul meu pentru tot aurul din lume cum vine vorba dar nu ca este francez ci pentru ca este foarte bine crescut.e important sa te accepte familia dar cel mai important este sa te accepte el.oricum fa ce-ti dicteaza inima ca dragostea nu o gasesti in fiecare zi la colt de stada.toate cele bune!

Postat pe 24 Aprilie 2008 16:15
buna...si eu sunt exact in situatia ta...iubitulmeu e italian de 1 an locuiesc si eu in italia...avem casa noastra deci nu locuim cu parintii lui cu care ma inteleg excelent de altfel cu totii prietenii si apropiatii lui..nu ma simt marginalizata delok ba chiar m-am adaptat foarte bine desi uneori mai vine dorul de casa...eu zic k nu conteaza ce nationalitate are un barbat importanta e iubirea..
aura88
Postat pe 16 Iulie 2008 16:44
Hello! Si iubitul meu este strain, ne cunoastem de 3 ani de de 6 luni locuim impreuna. Daca crezi ca ai gasit iubirea adevarata...nu mai sta pe ganduri... viata e scurta... legat de parintii care nu accepta relatia - in general - depinde doar de voi sa le demonstrati ca va meritati unul pe altul, ca va iubiti si la primul bebe vor accepta cu siguranta realitatea

Postat pe 5 August 2008 11:45
buna. stii proverbul :viata printre straini tare grea. nu este adevarat. sau mai bine spus sunt greutati dar depinde cu cine esti langa tine. daca va iubiti si va intelegeti bine: well multa fericire. mai bine sa ai ceva frumos decat sa te intrebi oare ce ar fi fost. sunt impreuna cu sotul meu de 13-14 ani. si nu imi pare rau. locuesc intr-o tara straina iar cand am venit aici nu cunosteam decat pe sotul meu.greutati in viata de zi cu zi,da. dar la fel va fi si in romania . daca inchid ochii si ma gandesc la sotul meu il vad pe el nu un asiatic. multa fericire.
kuroiangi
Postat pe 15 August 2008 11:04
buna cleopatra 86...sincer de cand am tot intrat pe forumul kudika am vrut sa vb cu tine...de cativa ani buni (nu sh din ce cauza)ma simt atrasa de tot ce tine de orient:limba,muzica,oameni,mancare,etc.
momentan am o relatie cu un barbat musulman si sunt un pic in impas...sincer as aprecia parerea cuiva care e in masura sa vb.
m-am saturat de oameni care au reactii de respingere fata de tot ce inseamna islam.cum aud de arabi au o reactie f ciudata.de ce trebuie sa vb fara sa cunosti???
astept sa-mi raspunzi si apoi dau mai multe detalii
pup
vanda23
Postat pe 18 August 2008 10:47
Sunt casatorita din martie cu un englez si m-am mutat in Anglia. Intr-adevar, e mai greu la inceput, dar daca ai langa tine un om bun care sa te sprijine, atunci totul o sa fie bine si dorul de casa suportabil. Parintii sotului meu sunt niste oameni minunati , ne intelegem foarte bine. Dar cel mai mult conteaza relatia cu sotul tau si dc totul merge bine aici, parintii te vor accepta pe parcurs. Da-le o sansa sa te cunoasca
MissRalux
Postat pe 18 August 2008 17:08
buna...eu ma casatoresc akm pe 2 octom cu un st5rain ...tot ce conteaza e sa fiti voi ok nu ce spune lumea!!!! k si de mine spun toti k aa uite o si pe asta a gasit unu care sa o ia si sa ii faca acte si la la la...k eu loc in germania si aici e greu sa obtii acte...in fine daca te intelegi tu bine cu el si parntii sunt ok(si eu am noroc de asta') atunci d c sa stai dupa lume .... go 4 it!!
anna_wilmet
Postat pe 28 August 2008 13:22
buna.
de nimeni n-am auzit sa fie casatorit sau macar logodit cu un cetatean guamez sau papuas. adica din papua noua guinee.
ce-au domne oamenii astia!!?

Postat pe 28 August 2008 13:26
geo de cate ori citesc cate o replica de a ta ma tin cu mana de burta de ras,asta e un compliment.

acu sa iti spun sincer eu personal nu am nimic cu aiai din noua guinee doar ca nu prea vin pe la noi asa sa ii cunoastem si noi fetili rumance sa videm ce le poa' scafarlia sau...alte alea cadeh...nu poti sa il iei asa ca e din noua guinee....
ai vreo propunere ceva????ca ma bag....
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 August 2008 14:21
geo de cate ori citesc cate o replica de a ta ma tin cu mana de burta de ras,asta e un compliment.

acu sa iti spun sincer eu personal nu am nimic cu aiai din noua guinee doar ca nu prea vin pe la noi asa sa ii cunoastem si noi fetili rumance sa videm ce le poa' scafarlia sau...alte alea cadeh...nu poti sa il iei asa ca e din noua guinee....
ai vreo propunere ceva????ca ma bag....
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 August 2008 14:21
Buna, Vanda23..am citit comentariul referitor la un barbat musulman..sincer sa fiu eu abia acum am inteles ce inseamna asta.Am avut o relatie de aproape 3 ani cu un barbat musulman...da e adevarat ca sunt foarte atenti...cadouri flori cina romantica nu lipsesc...iti face orice pe plac si vb dulci cu carul,dar trebuie sa fii constienta si de faptul ca islamul e o religie dura,o data ce vei fi cu el va trebui sa accepti si tu islamul....deoarece in caz contrar esti gata sa iti vezi copii cu paranja? sa fie acoperita fata ta de sus pana jos si sa nu ridice privirea decat daca ii permite taica-sau.Da e adevarat ca tu nu esti obligata sa accepti islamul dar copii st obligati...deci iti imaginez tu sa fii mama si sa te simti departe de copilul tau?...de fapt e alegerea ta...dar te sfatui sa te gandesti de 2 ori inainte de a face pasul.
tinka
Postat pe 31 August 2008 15:20
n'apai ma' gheo po' sa astept io sa imi faci tu un blind date cu un papuas ca mor fata batrana!!!!!
rusinica,tot astept detalii ce si cum ii cu pauasii!!!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Septembrie 2008 23:07
asteapta... ca si eu astept de trei zile sa ma scoata din pozitia culcat...

Postat pe 1 Septembrie 2008 23:08
hai ma' ca-i fain sa stai tolanita pe burta

ema draga, mai lasa-mi ragaz cateva zile , ca-s in tratative cu un papuasian d-ala. omu' vrea sa-i platesc deplasarea cu lotca din paupasia lui pana in romania!
daca o sa cada afacerea cu papuasianu, ma gandesc sa contactz unu' din bora-bora.
stii cum le zice la aia d-acolo?

Postat pe 1 Septembrie 2008 23:15
hei! n-ai zis nimic de stat pe burta...eu pe spate incremenii... da' tu nu ai grija sa mai citesti doleantele soldatilor din subordine..aseara de exemplu propusei poz 69 din doua felii...

Postat pe 1 Septembrie 2008 23:22
Nah bine, s ar putea sa nu merga nici de data asta. Ieri scarisei un minunat roman la topicul ametzitului cela de spalat la creier si virgin si cu replici de ti venea sa i spargi cosul ce i tine loc de creier, dar nu s a afisat si am fost foarteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee trista dezamagitaaaaaaa, vai vai vai...poate stiti despre ce vorebesc poate nu...Coman barbaru ala cu topicul 3 vreau sa mi pastrez virginitate"or something like that nu ca ar fi ceva rau in asta, dar in fine...

Acum sa raspund aici la obiect: ce importantza are nationalitatea, fatul ca este strain? Important este ceea ce simti tu si el bine nteles? Crezi ca viata asta i asa usoara ti l scoate de iubit pe vecinu de la scara doi? Lasand gluma mla o parte, dragostea adevarta n are limite temporale, sufletul strabate mii de kilometrii in fractiuni de secunda si nu prea aresetat in memeorie bariere sau frontiere de nici o culoare!

Bon acu intrebarea mea, de ce ai vrea sa tii tu cont de parerea altora daca iubesti sincer si el te iubeste la fel, ti e frica sa nu fii judecata gresit, sau exsista alte probleme, caci nici sa ti construiesti o colivie de aur cu mana ta n ar fi prea indicat; stii timpul le scoate pe toata la iveala mai devreme sau mai traziu, asa ca cugeta tu cu tine, fii sincera cu tine insati , ca pe mine ma poti si ignora nu i nici o problema, si ia vezi acolo pe fundul oceanului sufletului tau de ce te ar interesa asta, de ce cauti justificare l altii?

Fii clara cu tine iti doresc, ca asa vei putea fi clara si cu altii! Salve!
Lillix
Postat pe 29 Septembrie 2008 13:02
De la: anetta11, la data 2008-04-21 18:28:00stau cu un baiat italian de 3 ani si pana acum totul e bine, e un baiat simpatic care ma trateaza bine si nu m-a facut niciodata sa ma simt o straina printre ei.parinti lui m-au acceptat imediat si nu s-au opus relatiei noastre . de doi ani locuim impreuna(duar noi doi) iar raportul dintre noi a ramas neschimbat. cum pe viitor as vrea sa am o familie cu el as dori parerile voastre despre casatoriile cu straini,cu siguranta printre voi sunt doamne care au avut o relatie sau sunt ori au fost casatorite cu un italian....
PUTEAM SA FAC PARIU PE O CAFELUTA LA INTER CA ESTE ....italian....pai cum ii face sotiei >>>[CARE IL LASA IN ISMENUTE DUPA UN DIVORT DE 5 ANI DURATA}>>ASA ITI VA FACE SI TIE....TE VA INSELA CU ALTA!!!!!!!!

Postat pe 16 Decembrie 2008 12:21
mu-ti dai seama ce spui? pai asa ar trebui sa emigram in Papua sau Congo...asa e mai bine in vest ca ...deh acolo umbla barbatii cu covrigi in coada
hadrian40
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:29
strainii.....inainte sa fie straini sunt tot oameni si daca tu zici ca relatia e OK,si nu ai nimic de reprosat............nu vad nici o problema in a te casatori cu el..........
nirvana_cukramel
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:27
nu conteaza daca e strain sau nu .......ar trebui sa se tina cont de altele.........si lasa gura lumii sa vb pt k ea nu doar rade este pur si simplu invidioasa si chiar daca faci bine , tot v or gasii ceva de comentat.iti doresc numai bine in relatia ta!!
myeyes
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:13
De la: anetta11, la data 2008-04-21 18:28:00stau cu un baiat italian de 3 ani si pana acum totul e bine, e un baiat simpatic care ma trateaza bine si nu m-a facut niciodata sa ma simt o straina printre ei.parinti lui m-au acceptat imediat si nu s-au opus relatiei noastre . de doi ani locuim impreuna(duar noi doi) iar raportul dintre noi a ramas neschimbat. cum pe viitor as vrea sa am o familie cu el as dori parerile voastre despre casatoriile cu straini,cu siguranta printre voi sunt doamne care au avut o relatie sau sunt ori au fost casatorite cu un italian....


Depinde .. cum te casatoresti cu cineva european ar trebui sa aveti acelasi set de valori. Asta mi se pare esential. Nu stiu cum se face ca ultimii 3 barbati din viata mea au fost toti de prin alte tari deci probabil ca ar trebui sa am nu's ce sfaturi ... ei bine, nu poti decat sa hotarasti la fata locului.
Kathara
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:27
chiar daca e strain si el tot om e... poate ca vb alta limba dar tot om se cheama
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 15:38
buna
imi pot imagina ca nu ar fi intre voi pb legate de religie.ptr ca a fi cu un italian e ca si cum ai fi cu un roman,...aproape. aceeasi religie, aproape aceeasi limba....dar, nu conteaza nimik pe lumea asta, daca amandoi va doriti lucruri comune,daca aveti acelasi sitem d valori; iar daca se gaseste vreunul sa spuna ca nu-i roman....nu trebuie sa-ti pese. tu nu vei trai cu ceilalti din jurul tau, ci doar tu cu el. tre sa te gandesti serios, daca tie iti place, casa de piatra! nici macar de parerea familiei nu tre sa-ti pese prea mult, in cazul in care voi doi va potriviti. desigur, daca il cunosti bine.
doar tu poti sa hotarasti in privinta ta, asta daca n-ai de gand sa te casatoresti de 100 de ori. asa ca, daca tot e s-o faci doar o data, casatoreste-te o data si bine, ca sa nu-ti para rau.
succes

Postat pe 11 Martie 2009 17:40
De la: vanda23, la data 2008-08-18 10:47:26buna cleopatra 86...sincer de cand am tot intrat pe forumul kudika am vrut sa vb cu tine...de cativa ani buni (nu sh din ce cauza)ma simt atrasa de tot ce tine de orient:limba,muzica,oameni,mancare,etc.
momentan am o relatie cu un barbat musulman si sunt un pic in impas...sincer as aprecia parerea cuiva care e in masura sa vb.
m-am saturat de oameni care au reactii de respingere fata de tot ce inseamna islam.cum aud de arabi au o reactie f ciudata.de ce trebuie sa vb fara sa cunosti???
astept sa-mi raspunzi si apoi dau mai multe detalii
pup

buna.
apropo de ce zici tu, nu trebuie sa ai prejudecati. trebuie sa pleci la drum cu mintea deschisa si sa nu pleci urechea la ce se spune despre ei, la ce a mai auzit nu-stiu-cine despre vreun musulman. daca vrei sa afli mai multe, citeste singura despre religia lor, dar, tine cont ca oameni buni sau rai sunt peste tot, indiferent de religie sau tara. important este daca intr-adevar va potriviti. daca e sa fie mai mult decat atractie, sa fie iubire intr-adevar, atunci, mergi inainte.
succes

Postat pe 11 Martie 2009 17:47
buna si eu sint casatorita cu un arab de 10 ani avem doi copi minunati inpreuna ne intelegem de minune ca orice familie; cit despre islam este super eu sint trecuta la islam de de 5 ani ;inainte sa trec la islam nu ramineam insarcinata dupa ce am trecut am ramas dupa 1 an ce crezi cum ma simpt eu cind aud da islam
muhamed_suliman
Postat pe 11 Martie 2009 18:07
De la: muhamed_suliman, la data 2009-03-11 18:07:06buna si eu sint casatorita cu un arab de 10 ani avem doi copi minunati inpreuna ne intelegem de minune ca orice familie; cit despre islam este super eu sint trecuta la islam de de 5 ani ;inainte sa trec la islam nu ramineam insarcinata dupa ce am trecut am ramas dupa 1 an ce crezi cum ma simpt eu cind aud da islam


Uite aici femeia clasica degraba convertita. Mie mi-ar fi rusine.
Kathara
Postat pe 11 Martie 2009 18:43
De la: ana_r_1979, la data 2009-03-11 17:47:22
apropo de ce zici tu, nu trebuie sa ai prejudecati. trebuie sa pleci la drum cu mintea deschisa si sa nu pleci urechea la ce se spune despre ei, la ce a mai auzit nu-stiu-cine despre vreun musulman. daca vrei sa afli mai multe, citeste singura despre religia lor, dar, tine cont ca oameni buni sau rai sunt peste tot, indiferent de religie sau tara. important este daca intr-adevar va potriviti. daca e sa fie mai mult decat atractie, sa fie iubire intr-adevar, atunci, mergi inainte.
succes


De acord, citeste tu cu ochii tai Coranul cu multa atentie. In special partea cu 4 neveste, cu femeia adultera care trebuie omorata, cu femeia care valoareaza cat jumatate dintr-un barbat, cu indemnurile la omor. Si daca mai ai timp citeste si despre Asiha care a fost violata de profet pe cand aceasta avea doar 9 ani dupa care - culmea cinismului - mosulica (cu 45 de ani mai mare decat ea!) se juca cu papusile.
Kathara
Postat pe 11 Martie 2009 18:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce credeti? 3 De la: pickard 19 Septembrie 2010 20:14
descalciti-ma si pe mine va rog 36 De la: adinuttzza 6 Noiembrie 2010 22:51
parintii lui sunt prea bagaciosi 8 De la: Anonima_007 9 Ianuarie 2010 03:07
ati vrea asa barbat? 22 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:35
Ce parere aveti ? .... 88 De la: Miss_Y 9 Februarie 2014 13:58