Setari Cookie-uri

ce sa fac daca mam indragostit de cel mai bun prieten si el e logodit?

buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help
ssonia_sonia2000
Postat pe 19 Iunie 2010 06:36
pfffff


oki...tu te`ai indragostit...dar el?
Zsoky
Postat pe 19 Iunie 2010 10:52
De la: Zsoky, la data 2010-06-19 10:52:11pfffff


oki...tu te`ai indragostit...dar el?

el isi iubeste logodnica
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 03:14
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16va rog spuneti-mi ce sa fac.

Refuz sa cred ca nu stii deja raspunsul:stai in banca ta si calmeaza-ti inima.
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 03:17
De la: tematoare, la data 2010-07-02 03:14:27
De la: Zsoky, la data 2010-06-19 10:52:11pfffff


oki...tu te`ai indragostit...dar el?

el isi iubeste logodnica


Si atunci cum e cu "intre NOI e atractia destul de mare"?
rashela
Postat pe 2 Iulie 2010 03:26
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help



imi pare rau pentru tine esti intr`o situatie destul de urata...parerea mea este ca nu trebuia niciodata sa il privesti altfel....din moment ce este cel mai bun prieten asa ar trebui sa ramana ...si eu am prietenii cei mai buni baieti dar niciodata nu i`am putut privi mai mult de atat....ar fi un lucru destul de urat sa ii desparti....gandeste`te daca nu v`a merge????poate te intelegi bine cu el doar k prieten ..dar nu si k iubit ...ar trebui sa`l uiti spun eu acuma restul depinde de tine multa bafta >:D
Nebunatik91
Postat pe 2 Iulie 2010 15:16
De la: tematoare, la data 2010-07-02 03:14:27
De la: Zsoky, la data 2010-06-19 10:52:11pfffff


oki...tu te`ai indragostit...dar el?

el isi iubeste logodnica



BabytzaDolc3
Postat pe 2 Iulie 2010 17:25
Cred ca ai aflat deja raspunsul Priveste in alta parte,asa e mai bine pt toti 3
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 17:28
tu nu trebuie sa faci nimic......cel care tre sa aleaga este fericitul armasar care flirteaza cu doua femei.......el tre sa decida ........pe cine iubeste si cu cine vrea sa ramana
concordia
Postat pe 2 Iulie 2010 18:36


Nici vorba ... nu strica o prietenie care poate va dura toata viata. Eu am multe prietene in viata asta dar cel mai bine ma inteleg cu un tip care mi-e prieten de ani de zile, am si locuit impreuna (colegi de apartament). La un moment dat eram amandoi singuri de ceva vreme si mi se parea ca m-am indragostit de el. Dar mi-a trecut Pentru ca este cel mai bun prieten al meu si n-am vrut sa stric bunatate de prietenie pentru...ceva ce ar fi putut fi...
_Cryssa_
Postat pe 2 Iulie 2010 19:38
sincer tind sa cred ca te ai uitat la el doar pentru ca in acest moment esti singura stind cum el cu logodinca in comportamentul zilnic te ai gandit ca poate ai avea nevoie si tu de un asemenea barbat nu cred ca te ai indragostit din prima clipa cand l ai cunoscut sau la putin timp dupa, asa lasa o balta ca ai putea regreta ca pierzi doi prieteni buni dintr o lovitura tu te ai indragostit de ce ti a povestit prietena ta logodnica lui si de el pentru ca sti ca e un tip ok asta ai dedus din relatia lor asa lasa i in pace nu visa la ce nu poti avea viseaza la ceva ce va fi al tau numai al tau nu la ce e are deja altu si ti ai dori si tu ceva asemanator caut si poate vei gasi si tu pe cine pe asteptari tale succes.
lucia_loredana
Postat pe 3 Iulie 2010 01:36
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help



Si cum te-ai indragostit? asa, brusc?:))))))
Maica domnului!
stem_29
Postat pe 3 Iulie 2010 01:44
Sint perfect de acord cu ce au spus alte doamne/domnisoare care au postat la topicul acesta.
Nu cred ca te-ai indragostit cu adevarat de el. Atractie inseamna una, indragosteala inseamna alta. Sa fii singura si sa-ti doresti sa il ai in patul tau nu doar seara, ci si dimineata, cind te trezesti, pe barbatul care te atrage si pe care-l stii in ipostaze foarte frumoase nu inseamna sa fii indragostita. Inseamna sa-ti doresti ceea ce n-ai. Insa daca ai ajuns sa tinjesti la ce are prietena ta... e semn rau. Tu chiar nu vezi ca ar trebui sa fie un semnal de alarma? Chiar nu crezi ca esti in stare sa gasesti alt barbat, ci doar sa atentezi la fericirea unuia aflat deja intr-un cuplu?

Daca vrei sa fii corecta fata de tine si fata de ei, fa-ti un dus cu apa rece ca gheata, iesi dup-aia la alergat pina pui zece straturi de transpiratie pe tine si, dupa ce ti-ai mai calmat hormnonii, gindeste-te ca faptul ca ai dat curs unei atractii vorbeste doar despre slabiciunea ta.

Acuma, ar mai exista o varianta. Daca toti trei va intelegeti foarte bine, daca tineti unul la altul si daca ti se pare si prietena ta o fata draguta, atragatoare, incearca un menage a trois. Dar pentru asta iti trebuie foarte multa maturitate, multa relaxare (ca sa nu apara geloziile), multa responsabilitate... si altele la fel de importante.
soraderazboi
Postat pe 3 Iulie 2010 01:51
Sfatul meu este sa incerci sa-l eviti ! Nu te baga intr-o relatie. Gandeste-te cum ar fi ca o prietena de-a ta sa il placa mult pe barbatul tau si el sa ii raspunda okeadelor! Cum ar fi? Sau sa afli mai tarziu ca au o relatie ;) Nu cred ca ti-ar veni bine. Deci nu face lucruri atat de murdare. Evita-l pana iti trece.
Plopia
Postat pe 3 Iulie 2010 08:50
=EU
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help
=EU>>stii poker ..?! >>> spui :PAS!!!>>>NICIODATA NU-TI CLADII >>"ILUZII" PE SUFERINTA ALTEIA !! >>NICIODATA !! < SI TU VEI PATII LA FEL !!
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 08:53
De la: kudika080388, la data 2010-07-03 08:53:27=EU
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help
=EU>>stii poker ..?! >>> spui :PAS!!!>>>NICIODATA NU-TI CLADII >>"ILUZII" PE SUFERINTA ALTEIA !! >>NICIODATA !! < SI TU VEI PATII LA FEL !!



eu nu contest nimic din ceea ce spui ...da am o curiozitate !!! de ce tipi?????? si semnele ''>'' trebuiesc interpretate /citite matematic???????
anastasia_m
Postat pe 3 Iulie 2010 08:56
Asa se exprima ea mai bine
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 09:02
mai ai si alti prieteni? daca da, si sunt sigura de asta..incearca sa te indepartezi o vreme...stii..cineva spunea ca nu exista prietenie intre un baiat si o fata fara ca unul sa isi doreasca mai mult...tind sa cred ca este adevarat...si eu am am avut o relatie strict sexuala cu prietenul celei mai bune prietene...asa am simtit aman2...bla bla..long story..nici nu vreau sa dau detalii...insa el s-a retras pt k nu a vrut sa strice prietenia dintre noi doua..acum suntem buni amici si eu imi pastrez cea mai buna prietena..iubitii vin si pleaca dar ea o sa ramana lg tine cand vei avea nevoie:)
j3ss
Postat pe 3 Iulie 2010 09:50
De la: anastasia_m, la data 2010-07-03 08:56:32
De la: kudika080388, la data 2010-07-03 08:53:27=EU
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help
=EU>>stii poker ..?! >>> spui :PAS!!!>>>NICIODATA NU-TI CLADII >>"ILUZII" PE SUFERINTA ALTEIA !! >>NICIODATA !! < SI TU VEI PATII LA FEL !!



eu nu contest nimic din ceea ce spui ...da am o curiozitate !!! de ce tipi?????? si semnele ''>'' trebuiesc interpretate /citite matematic???????
>> SUFLETE >>> nu gasii semnul SPECIFIC MIE cu< eu-mi-s idioata >!! si am pus si eu >> eu=sunt dracusorul =SENIOARA ... AI dreptate TREBUIESC INTERPRETATE !!] scuze daca nu stiu si matematica > DAR citesc semnele ,gesturile , >> si ATATEA INVAT DE LA VOI >> CA POT PRIMII SI SUTURI !! >>PRACTICA M-A OMOARA !!
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 10:35
388,nu iti da nimeni suturi,era doar un mod de ati arata ca modul tau de scrie nu e tocmai indicat aici!
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 10:38
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 09:02:45Asa se exprima ea mai bine
>>SUFLETE >>barbatii "fug" de-acasa ca-s VANATORII !! ,tata m-a-nvatat ... O FII GRESIT ????
kudika080388
Postat pe 3 Iulie 2010 10:41
nu inteleg ce legatura are una cu alta.....
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 10:45
Sa ramii prietena si atit.
kudika098645
Postat pe 3 Iulie 2010 10:46
"what goes around comes around" ... nu face o greseala pe care in mod sigur o vei regreta .. iti vei pierde si prietenii si demnitatea . Ai grija de tine si de cei dragi , pentru ca daca alegi sa ii desparti , atunci soarta iti va oferi acelasi tratament .. numai bine !
zuzikadeea
Postat pe 3 Iulie 2010 13:52
Buna ... numele meu e Georgy...si eu trec cam prin aceeasi problema ca fata asta dar....la mine e putin mai complicat....am prieten...de un an si cv...si ma inteleg super bine cu un coleg..acum am terminat a 12-a...suntem super apropiati..si..e si cel mai bun prieten al prietenului meu...inainte.. vorbea cu el de mine...prietenul meu ii povestea relatia pe care o am cu el...acum...ei au inceput sa se cam certe...mi s-a spus ca eu as fii de vina....colegul meu il vb de rau pe prietenul meu in fata mea...si...nush...imi povesteste tot de el...si ma face sa inteleg ca nu ma merita....Acum nu stiu...eu simt o atractie asa fata de el,de colegamiu....din ce in ce mai mare...si el cred...nu lasa pe nimeni sa se apropie de mine...are grija de mine..ma apara......il intereseaza persoana mea...mi-a si zis ca ma iubeste ... dar acum nu stiu..poate doar ca pe o sora...cand ne uitam unul la altul...nu putem sta seriosi..trebuie sa il apuce rasul pe unul din noi...Nu stiu ce sa fac...Stiu ca nu e bine...e prietenul cel mai bun al meu..si e si al prietenului meu...tin ff mult la amandoi...sfatuiti`ma va rog !!!! :(
mademoiselle_1
Postat pe 3 Iulie 2010 19:12
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help

pai daca nu te poti stapani rupe prietenia cu el
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 19:26
mno,si ce daca sa indragostit de prietenul ei.....erau si inainte.Mare branza...ha,ha,ha...bine ca aveti de rade.
michelline1
Postat pe 3 Iulie 2010 19:32
De la: michelline1, la data 2010-07-03 19:32:40mno,si ce daca sa indragostit de prietenul ei.....erau si inainte.Mare branza...ha,ha,ha...bine ca aveti de rade.

cine rade???
cum adica mare branza? pai e o problema daca nu ai observat. Poate tu nu ai trecut prin asa ceva sau pur si simplu iti e indiferent.
E important pt ca e vorba despre fericirea a 3 oameni
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 19:43
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help


Eu nu cred ca e dragoste,se poate sa te inseli din cauza ca stiind atatea despre el, ajungi sa confunzi usor lucrurile...incearca sa nu te mai vezi cu el o perioada si ai sa vezi ca dupa vreo 2 saptamani o sa fii convinsa ca ai fost un pic confused
mitura
Postat pe 3 Iulie 2010 20:18
De la: mitura, la data 2010-07-03 20:18:10
De la: ssonia_sonia2000, la data 2010-06-19 06:36:16buna, numele meu e sonia si am o mare problema....mam indragostit de cel mai bun prieten al meu, care e logodit ,iar eu si logodnica lui suntem prietene destul de apropiate.va rog spuneti-mi ce sa fac.intre noi e atractia destul de mare...dar nu as vrea sa ii despart...help


Eu nu cred ca e dragoste,se poate sa te inseli din cauza ca stiind atatea despre el, ajungi sa confunzi usor lucrurile...incearca sa nu te mai vezi cu el o perioada si ai sa vezi ca dupa vreo 2 saptamani o sa fii convinsa ca ai fost un pic confused

indragosteala vei avea pe parcursul vietii de ai sa te saturi.cu iubirea ,ei i..........ubirea este cu totul alceva.. si se verifica in timp mult timp ,ani,poate.
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 23:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul berbec 1 De la: douce_femme 8 Septembrie 2011 00:36
Nu-l intreba asta! 20 De la: tinna83 6 Decembrie 2009 11:11
il iubesc inca si ce sa fac? 31 De la: geolynu 27 Iulie 2010 23:52
ce pot face? 19 De la: mikydutza0202 16 Octombrie 2009 11:20
Noua lucruri pe care femeile le fac mai bine decat barbatii 329 De la: _oktober_ 19 Ianuarie 2011 16:25