Setari Cookie-uri

indragostita de un strain?

cum e sa fii extrem de atrasa de un strain cu care ai vorbit doar pe internet? iar din discutiile cu el sa reiasa ca intr-un fel va asemanati, dar in acelasi timp sunteti diferiti. si colac peste pupaza sa mai intruneasca si calitatile necesare pentru a fi barbatul ideal in viziunea ta? asa a patit prietena mea. sincer, nu stiu ce sa o sfatuiesc.
daca sa se intalneasca sau nu. ma gandesc ca daca se intalneste, isi complica viata, ea avand deja o relatie stabila. dar noi femeile daca ne intalnim cu mai multi barbati suntem considerate curve, chiar daca nu ne culcam cu toti. pe cand barbatii sunt smecheri. oare nu are dreptul si o femeie sa cunoasca mai multi barbati (nu sa se culce cu toti acestia).. ca sa poata compara, pt ca pana la urma tre sa iti alegi un barbat pt toata viata si nimeni nu vrea sa dea gres.
mie una mi-e dor sa fiu indragostita pana peste cap. ca la 16 ani. desi atunci nu era dragoste adevarata din moment ce daca vad persoana de care eram indrag atunci si nu simt nimic.
dar sa simt fluturi in stomac si ca sunt high! :)
poate prietena mea sunt chiar eu sau poti fii chiar tu!!.
oare acum iubesti cu adevarat persoana cu care esti? dar mai tarziu o vei iubi la fel?
pentru ca pana la urma toti ne plictisim . trebuie sa ne traim viata cat suntem tineri !
kudika012024
Postat pe 19 Iunie 2010 13:34
De la: kudika012024, la data 2010-06-19 13:34:04cum e sa fii extrem de atrasa de un strain cu care ai vorbit doar pe internet? iar din discutiile cu el sa reiasa ca intr-un fel va asemanati, dar in acelasi timp sunteti diferiti. si colac peste pupaza sa mai intruneasca si calitatile necesare pentru a fi barbatul ideal in viziunea ta? asa a patit prietena mea. sincer, nu stiu ce sa o sfatuiesc.
daca sa se intalneasca sau nu. ma gandesc ca daca se intalneste, isi complica viata, ea avand deja o relatie stabila. dar noi femeile daca ne intalnim cu mai multi barbati suntem considerate curve, chiar daca nu ne culcam cu toti. pe cand barbatii sunt smecheri. oare nu are dreptul si o femeie sa cunoasca mai multi barbati (nu sa se culce cu toti acestia).. ca sa poata compara, pt ca pana la urma tre sa iti alegi un barbat pt toata viata si nimeni nu vrea sa dea gres.
mie una mi-e dor sa fiu indragostita pana peste cap. ca la 16 ani. desi atunci nu era dragoste adevarata din moment ce daca vad persoana de care eram indrag atunci si nu simt nimic.
dar sa simt fluturi in stomac si ca sunt high! :)
poate prietena mea sunt chiar eu sau poti fii chiar tu!!.
oare acum iubesti cu adevarat persoana cu care esti? dar mai tarziu o vei iubi la fel?
pentru ca pana la urma toti ne plictisim . trebuie sa ne traim viata cat suntem tineri !

bre,sper ca nu iubim aceeasi persoana .........pai o relatie stabila ramane dupa ceva ani stabila,monotona,obisnuinta de a trai cu acea persoana,acum depinde de fiecare relatie in parte,si faza cu sexul nu m-i se pare ciudata,ci chiar foarte ok,odata ce esti SINGURA,poti face sex cu cine iti arde dar s joci pe 2 fronturi nu sunt de acord.iubirea apare de unde nu te astepti si cand nu te astepti,doar apare.....si e nemaipomenit acel sentiment de apartenenta si de fluturasi si de toate,si am descoperit ca exista suflete pereche,ca acea persoana "potrivita " apare in viata fiecaruia ,depinde doar de noi sa ne dam seama de asta ìar,o simpla intalnire nu omoara pe nimeni,poti merge mai departe sau nu cu acea persoana,cel putin nu regreti ca nu ai cunoscut-o,nu?
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 01:07
Probabil ca "relatie stabila" se refera doar la faptul ca e acum cu cineva.
Eu as sfatui-o sa se intalneasca. Toate acele perfectiuni ale omului de dincolo de monitor, toate acele asemanari cu mine, suflet pereche si asa mai departe, pot fi infirmate sau, dimpotriva, confirmate, doar print-o intalnire. Problema este ca nu va ajunge niciodata doar o cafea ca sa intelegi daca acel om este sau nu cel pe care il visezi. Dar macar te lamuresti invers: nu mai pierzi timpul daca-i o lichea.
Spune-i totusi sa nu poreasca la drum cu aceleasi sperante ca in fata PC-ului.

Nu mai stiu daca am povestit o asemenea intamplare a unui amic (ce-i drept insurat si cam flusturatic) care mi-a demonstrat cat se poate de clar ca "vara nu-i ca iarna" nici macar pe net. Ma rog, asta ar fi doar pentru divertisment, o zic mai tarziu.
rashela
Postat pe 3 Iulie 2010 01:17
"poate prietena mea sunt chiar eu sau poti fii chiar tu!!."
Tu nu stiu daca esti sau nu,dar in mod sigur eu NU pot sa fiu !
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 09:12
Ma refeream ca poate fi oricare dintre noi in acea postura, mai devreme sau mai tarziu, nu se stie nicioada ce ne rezerva viata !
kudika012024
Postat pe 27 Februarie 2011 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27
iubire 10 De la: adina_black 20 Octombrie 2009 18:31
Ce credeti ca gandesc barbatii/baietii despre fete? 30 De la: poitiers 19 Iulie 2012 14:16
cum trebuie sa procedez , mi am pierdut toate ideile 38 De la: kudika_16195 23 Octombrie 2012 19:30
eu scorpion el sagetator..eu romanca el italian... 30 De la: angheluta_elena 3 Februarie 2009 02:24