Setari Cookie-uri

Oare ce vrea de la viata pana la urma?



Nu credeam vreodata ca voi ajunge sa sufar dupa vreun barbat...pana pe la 17-18 ani luam viata in gluma,stateam cu baieti dar nu ma implicam emotional,nu cred k am avut relatii mai lungi de 4-5 luni aveam impresia ca toti vor doar sex,eram rece cu ei...parintii mei mi-au dat anumite conceptii despre viata si au fost f exigenti cu mine,invatam bine,eram cuminte..in fine,nu vroiam sa-i dezamagesc :|...nu ma atrageau pustanii,vroiam un barbat serios...primul meu revelion fara familie :)..acolo l-am cunoscut.Au urmat alte multe iesiri cu prietenii comuni.Intre noi a fost un respect reciproc inca de la inceput,era mai mare decat mine si ma atragea personalitatea lui puternica...dar,era opusul celor pe care ii cunoscusem pana atunci,..era student la medicina si pt el cartea era pe primul loc si nu prea era vazut in compania femeilor desii avea 23 de ani...il placeam nespus de mult si simteam k si el are ceva pt mine dar... abia dupa un an si ceva am fost impreuna...terminam primul an de facultate si a urmat o vara de vis...in toamna am plecat cu bursa in Franta pt 6 luni..distanta ne-a apropiat si mai mult,vorbeam zilnic,..ce sa mai,simteam k traiesc!!!dupa 3 luni,a venit la mine..a urmat o saptamana de vis la Paris(acolo s-a intamplat marele moment din viata mea)..ne iubeam!!timpul a trecut,m-am intors in tara..dupa cateva luni in care nu mai facea nimic sa ma tina langa el,eu sufeream enorm.. mi-a spus ca ii pare sincer rau dar nu vrea sa ma mai chinuie pt ca el e rece cu toata lumea,nu se poate atasa de nimeni, k ii e mai bine singur,..au trecut 2 luni de atunci dar nici acum nu stiu ce s-a intamplat cu adevarat(stiu sigur k nu e vorba de o alta)...am suferit enorm,..plangeam pana nu mai stiam de mn,lipseam de la fac,ma imbatam...in speranta ca,doar doar voi uita tot...dar n-a fost asa,mai mult rau imi faceam... in fine,am trecut de ce a fost greu datorita faptului ca nu am mai frecventat locurile in care era probabil ca il voi intalnii..de ziua mea mi-a trimis mesaj si dupa aceste 2 luni a inceput sa ma sune,sa ma intrebe cum imi mai merge etc...initial imi propusesm sa fiu foarte scurta si la obiect cu el :)) dar cand i-am raspuns am fost exact opusul..eram amandoi veseli,ca dupa o lunga absenta,il simteam bucuros (se astepta sa il urasc,nu il cautam deloc,il evitam )iar aceasta atitudine a mea probabil l-a derutat..apoi ma suna sub tot felul de pretexte(sa-i imprumut o carte etc )..nu stiu ce sa mai cred,a simtit ceva pt mine sau toata povestea de iubire a fost doar in capul meu ?...Ceea ce ma roade acum este faptul ca termin sesiunea si o sa ma intorc acasa,deci o sa il intalnesc inevitabil....Dupa parerea voastra cum ar trebuii sa reactionez?astept sfaturi va rog :*
creatzagirl
Postat pe 20 Iunie 2010 02:25
Din cate povestesti pare sa fie o persoana care nu stie e vrea. Nu prea imi dau seama ce e in capul lui. Dar ziceai totusi ca la inceput ati avut o relatie, ati facut si dragoste si dintr-o data el nu se poate apropia de oameni? Ce inseamna asta. Nu iti pot spune ce e cu el dar iti pot da un sfat cum sa fii tu. Practic el te-a abandonat si acuma incerca marea cu degetul.

Tu daca mergi acasa si se intampla sa va intalniti vorbeste cu el ca si cu un amic, trateaza-l exact cum te trateaza el pe tine. Tine-l la distanta. Daca vezi ca incerca sa se apropie si vrea mai mult intreaba-l ce vrea cu adevarat de la tine, vrea o relatie sau amicitie, in cazul; cand vrea o prietena puteti fi si atunci poti sa ai si tu pe altcineva care sa te vrea full time nu asa cateodata. Daca vrea o relatie cu tine atunci sa lase textele si sa fie apropiat de tine cum e normal sa fie intre 2 oameni care se iubesc. In cazul in care o da cu nu sunt apropiat de oameni si nu vreau o relatie spune-i sa se gandeasca sa isi limpezeasca gandurile si apoi sa vina la tine. Tu esti dispusa sa intelegi dar scuza-ma tu nu esti obligata sa stai si sa astepti ca el sa te manipuleze cum vrea. Daca te iubveste te iubeste daca nu nu, de asta ne putem da seama fiecare indiferent cat de ocupati am fi si cat de mult am studia.

Pe de alta parte cred ca ii si place sa stie ca tu ii accepti orice spune si astepti sa fii cu el cand vrea el asta ii confera siguranta de sine, daca i-ai spune sa isi dea seama de ce vrea ca nu mai vrei sa traiesti in ceata crede ma ca si ar schimba complet atitudinea si s-ar teme sa nu te piarda daca te iubeste.

Pup si bafta
Brunetica25
Postat pe 24 Iunie 2010 16:22
Multumesc mult Brunetica25 pt sfaturi ...am citit cu atentie mesajul tau,si ai mare dreptate,trebuie tinut mai la distanta ...totusi,avem prieteni comuni,cam ei ar fi singurii cu care as mai putea sa ies in timpul verii,dar dak o sa continui sa ies cu ei,automat va fi si el acolo. ..el stie ca am suferit mult pt el,si nu as vrea sa creada ca eu continui sa ies cu ei doar k sa-mi alimentez dorinta de a-l vedea,sau ca sper la vreo impacare..e o lupta grea in sufletul meu:inca il iubesc si in adancul sufletului e ascunsa o speranta ca ne vom impaca..dar pe de alta parte ratiunea imi spune sa nu ma mai uit in spate,chiar daca a fost primul ..si sa accept sa cunosc si alti baieti(in tot acest timp nu am permis niciunui baiat sa se apropie prea mult de mine )...sa imi fac o alta gasca de prieteni si sa evit orice loc unde as putea sa-l intalnesc cred k ar fi cel mai indicat. ..asa isi va da si el seama ca a gresit mult (el e genul pt care conteaza ffff mult ca toata lumea sa aiba o parere buna despre el,iar cand stia ca sunt suparata pe el si mai ales ca a gresit,avea mustrari de constiinta)...poate asa voi fi si mai hotarata sa-l uit,si nu ma mai leg de orice gest de-al lui ca de speranta :(...si mai cred k dak ne e dat sa fim impreuna,ma va cauta si la capatul lumii,nu trebuie sa-mi fortez soarta... ...desii nu ma astept sa-si calce el pe orgoliu ca sa se intoarca,ar parea vulnerabil in fatza unei femei ..la un moment dat spunea unui prieten d'al lui ca"barbatii care iubesc sunt un fel de oameni slabi " ....Asadar ce concluzie tragi din asta?imi place mult cum gandesti,cred k esti mai mare decat mine ..ms mult :*
creatzagirl
Postat pe 27 Iunie 2010 00:06
Cel mai bine ... lasa mingea in terenu lui. Oricum, nu cred ca vrei sa ai langa tine pe cineva care nu stie ce vrea ...
thegirlnextdoor
Postat pe 2 Iulie 2010 10:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-am indragostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: scorpio67 12 Mai 2011 20:29
Vreau un sfat...va rog mult. 9 De la: kudika_19413 29 Martie 2013 02:34
sunt la o rascruce....... 5 De la: kudika_28652 9 Iunie 2013 16:44
intrebare intrebatoare .. 138 De la: ilumax_76 9 August 2011 19:50
Fata lui .... 39 De la: maimai_no1 31 Ianuarie 2012 18:04