Setari Cookie-uri

Fosta......cine e de vina?ea sau el?

Buna,

am si eu o mare nelamurire in viata mea...sunt cu un tip de un an si in acest un an "minunat" el sa intors la fosta de 3 ori....dc a facut asta cand de fiecare data zicea ca el unde scuipa nu linge....am inteles odata ptr ca au fost 7 ani impreuna si poate e normal...dar a 2 si a 3 oara ce a mai fost?ce sa fac eu cu baiatul asta ptr ca chiar il iubesc cu adevarat si vreau sa mearga...dar fara fosta....
sandruca
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:56
cred ca cel mai bine e sa incerca sa vorbesti cu el. spune-i ce simti, ce crezi despre ceea ce se intampla, asculta si ceea ce are el de spus, cum vede lucrurile.....concluziile le tragi singura. succes!
kudika007815
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:10
daca vrei sa fii fericita,renunta la el.nu s-a intors odata,ci de trei ori.este un barbat f instabil.
dana_mv
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:12
De 3 ori ?
SI pe tine te mai intereseaza daca e el sau fosta de vina ?
iris_4_ever
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:27
Da-i ciubotelele. Rapid.
Kathara
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:28
De la: Kathara, la data 2009-04-30 17:28:57Da-i ciubotelele. Rapid.


Nope , nu e genul !
iris_4_ever
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:38
El clar nu e in stare sa se rupa (sau nici nu vrea) de fosta... cat crezi ca mai poti sa-i accepti asta.

eu zica ca se joaca, habar nu are ce vrea si nu merita sa suferi pt ca el este nehotarat...
pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:04
ma credeti ca asta am facut de fiecare data...i-am dat papucii si dupa aia ma cautat ca pe mine ma vrea...ca pe mine ma iubeste si nu pot renunta la el...nu stiu dc...e primul barbat cu care mi se intampla asta....a fost alaturi de mine in momente foarte grele si ....poate dasta l-am apreciat asa de mult....dar am devenit o crizata...mereu il controlez...mereu am impresia ca o suna....ca vb cu ea....sunt instabila emotional si ma afecteaza foarte mult...am slabit 10 kg si psihic sunt praf....ultima oara cand ma inselat a fost in octombrie....si acum nu stiu daca sa ma gandesc sau nu daca o va mai face...acum si fosta are alt iubit...nu stiu dar va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac cu viata mea:(((((((((((((((((
sandruca
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:21
hmmm...si tu l-ai crezut..."unde scuipa nu linge"parca...de ce s-a mai intors la tine?....
deelisha
Postat pe 30 Aprilie 2009 19:56
cred ca ti-e f greu....cu multa vointa uita-l si vezi de viata ta.'' De multe ori cand o usa ni se inchide , prea mult ne uitam catre aia si nu vedem ca s-a deschis alta''

sunt multi baieti si mai buni ca el.

Postat pe 7 Mai 2009 10:59
O sa iti spun ceva care poate o sa te doara, dar poate iti va deschide ochii:

Te-ai gandit ca dupa ce s-a "impacat" cu fota s-a intors la tine doar pt ca asta l-a respins si i-a zis ca intre ei nu mai poate fi nimic niciodata? Si ca baiatul s-a intors la tine de frica sa nu va piarda pe amandoua? Hm??? Stiu ce vb, pt ca am fost in ambele ipostaze... si barbatii sunt asa de lasi si de porci ca pur si simplu nu accepta sa piarda.

Deci tu decizi ce faci, daca poti sa traiesti cu ideea ca esti ca o consolare din cauza ca nu poate fi cu fosta, atunci uita si iarta tot, si f important: nu-i mai aminti de ea! Nu o mai pomeni, nu mai aduce trecutul in prezent, asta daca vrei sa-l ai numa pt tine.

bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 8 Mai 2009 13:28
De la: sandruca, la data 2009-04-30 16:56:48Buna,

am si eu o mare nelamurire in viata mea...sunt cu un tip de un an si in acest un an "minunat" el sa intors la fosta de 3 ori....dc a facut asta cand de fiecare data zicea ca el unde scuipa nu linge....am inteles odata ptr ca au fost 7 ani impreuna si poate e normal...dar a 2 si a 3 oara ce a mai fost?ce sa fac eu cu baiatul asta ptr ca chiar il iubesc cu adevarat si vreau sa mearga...dar fara fosta....

Pai eu cred ca ati fi un trio minunat...Tu esti noua...ea e veche...iar el va joaca pe amandoua pe degete cum vrea... S-o fi terminat relatia dar daca inima i-a ramas la ea ce faci?
camelusha83
Postat pe 8 Mai 2009 13:54
DE vina este el, ca este imatur si nehotarat, si de vina esti si tu ca accepti sa fii tratata asa .Acest dute-vino, oare nu iti spune nimic.
kudika022141
Postat pe 8 Mai 2009 14:42
hehe si eu sunt'fosta'la care el inca se gandeste desi este de aproape un an cu o fata pe care sustine ca o iubeste.o relatie importanta nu poate fi data uitarii prea usor,mai ales daca actuala a intrat in viata lui imediat dupa despartirea de fosta.lol ce coincidenta..si pe actuala lui o cheama ca pe tine:))sfatul meu:lasa-l in plata dmnului ca nu merita!si fosta ar trebui sa faca la fel!mult succes
pucca22
Postat pe 1 August 2009 16:17
ce baiat bun e el...se imparte la amandoua ...vrea sa va faca fericite..oare il tine?! e instabil ...asa ca cel mai bine renunti la el...
roz5blue6lila7
Postat pe 1 August 2009 16:26
cum??eshti si din ploiesti?doamne cata coincidentaaaa daca nu ar fi fost cateva neconcordante as fi crezut ca e vorba de una si aceeasi persoana ar fi fost ceva,nu?
pucca22
Postat pe 1 August 2009 17:21
De la: sandruca, la data 2009-04-30 19:21:28ma credeti ca asta am facut de fiecare data...i-am dat papucii si dupa aia ma cautat ca pe mine ma vrea...ca pe mine ma iubeste si nu pot renunta la el...nu stiu dc...e primul barbat cu care mi se intampla asta....a fost alaturi de mine in momente foarte grele si ....poate dasta l-am apreciat asa de mult....dar am devenit o crizata...mereu il controlez...mereu am impresia ca o suna....ca vb cu ea....sunt instabila emotional si ma afecteaza foarte mult...am slabit 10 kg si psihic sunt praf....ultima oara cand ma inselat a fost in octombrie....si acum nu stiu daca sa ma gandesc sau nu daca o va mai face...acum si fosta are alt iubit...nu stiu dar va rog ajutati-ma ca nu mai stiu ce sa fac cu viata mea:(((((((((((((((((




daca ai inceput sa ai probleme d-astea e cam naspa
iti face mai mult rau decat bine
mai bine acorda-ti o pauza
pleaca undeva in vacanta
spune-i ca vrei o pauza
fa ceva
e clar ca asa nu poti continua la nesfarsit
vrei sa ajungi sa faci vreo prostie????
stai departe de el
analizeaza la rece
pune totul in balanta
nu sta asa
iti tin pumnii
ai increderein tine
petaloudita
Postat pe 1 August 2009 17:36
nasola situatia...sa stii k te-a inselat...si sa stai cu gandul mereu..k poate o va mai face........Am trait-o si eu si doare grav.Dar faza cu intorsul la fosta,e alta mancare de peste cum se spune...sunt 2 variante ori s-a intors la ea pt sex..k na..sexul cu fostii e bun cica,dar daca te intorci o data dupa despartire e ca un drog,un joc palpitant.....ori mai nasoala e varianta 2- daca mai exista sentimente,.Acum tu ar tb sa stii mai bine care din varinate ti se potriveste, si depinde f mult si de relatia voastra daca merita sa lupti sau mai bine renunti.Eu pot sa iti zic ca am trait aceste experiente...si din prisma inselatei si din prisma cand eu eram fosta la care el se intorcea,dar...nu am avut noroc sa raman cu nici unul. Take care si anunta-ne in leg cu evenimentele sa vedem cum evolueaza.
pui_mic
Postat pe 1 August 2009 20:19
De la: pui_mic, la data 2009-08-01 20:19:10nasola situatia...sa stii k te-a inselat...si sa stai cu gandul mereu..k poate o va mai face........Am trait-o si eu si doare grav.Dar faza cu intorsul la fosta,e alta mancare de peste cum se spune...sunt 2 variante ori s-a intors la ea pt sex..k na..sexul cu fostii e bun cica,dar daca te intorci o data dupa despartire e ca un drog,un joc palpitant.....ori mai nasoala e varianta 2- daca mai exista sentimente,.Acum tu ar tb sa stii mai bine care din varinate ti se potriveste, si depinde f mult si de relatia voastra daca merita sa lupti sau mai bine renunti.Eu pot sa iti zic ca am trait aceste experiente...si din prisma inselatei si din prisma cand eu eram fosta la care el se intorcea,dar...nu am avut noroc sa raman cu nici unul. Take care si anunta-ne in leg cu evenimentele sa vedem cum evolueaza.


si eu ma regasesc in aceasi situatie...fostul meu...s-a intors de 4 luni la fosta lui nevasta de care a divortat de 3 ani..si cu care continua sa faca sex de toate felurile si dupa divort...eu am aflat asta abia dupa 3 ani de relatie cu el...si i-am spus ca nu imi convine ca eu sa fiu femeia de schimb sau o consolare pentru el..si mai mult pe mine ma cauta numai cand avea lipsa de bani...nu avea nici un fel de relatie intima cu mine...mai ales ca am avut multe discutii contradictorii cu el pentru ca nu eram de acord sa-i fac sex oral...si de atunci el a hotarit sa nu mai aiba nici o relatie intima cu mine... si de atunci el s-a intors la fosta nevasta pe care o foloseste numai la satisfacerea poftelor lui sexuale de 3 ani ..dar nu vrea sa se mai recasatoreasca cu ea....
kudika029282
Postat pe 1 August 2009 20:39
iubeste si tu altul, mai sunt si alti masculi, nu de acest gen
kudik05
Postat pe 2 August 2009 09:48
De la: kudika029282, la data 2009-08-01 20:39:43
De la: pui_mic, la data 2009-08-01 20:19:10nasola situatia...sa stii k te-a inselat...si sa stai cu gandul mereu..k poate o va mai face........Am trait-o si eu si doare grav.Dar faza cu intorsul la fosta,e alta mancare de peste cum se spune...sunt 2 variante ori s-a intors la ea pt sex..k na..sexul cu fostii e bun cica,dar daca te intorci o data dupa despartire e ca un drog,un joc palpitant.....ori mai nasoala e varianta 2- daca mai exista sentimente,.Acum tu ar tb sa stii mai bine care din varinate ti se potriveste, si depinde f mult si de relatia voastra daca merita sa lupti sau mai bine renunti.Eu pot sa iti zic ca am trait aceste experiente...si din prisma inselatei si din prisma cand eu eram fosta la care el se intorcea,dar...nu am avut noroc sa raman cu nici unul. Take care si anunta-ne in leg cu evenimentele sa vedem cum evolueaza.


si eu ma regasesc in aceasi situatie...fostul meu...s-a intors de 4 luni la fosta lui nevasta de care a divortat de 3 ani..si cu care continua sa faca sex de toate felurile si dupa divort...eu am aflat asta abia dupa 3 ani de relatie cu el...si i-am spus ca nu imi convine ca eu sa fiu femeia de schimb sau o consolare pentru el..si mai mult pe mine ma cauta numai cand avea lipsa de bani...nu avea nici un fel de relatie intima cu mine...mai ales ca am avut multe discutii contradictorii cu el pentru ca nu eram de acord sa-i fac sex oral...si de atunci el a hotarit sa nu mai aiba nici o relatie intima cu mine... si de atunci el s-a intors la fosta nevasta pe care o foloseste numai la satisfacerea poftelor lui sexuale de 3 ani ..dar nu vrea sa se mai recasatoreasca cu ea....


Doamne...ce minte ai...pai el a avut o relatie cu fosta sotie tot timpul...si fii sigura ca nu era doar sex...
camelusha83
Postat pe 2 August 2009 10:22
De la: camelusha83, la data 2009-08-02 10:22:25
De la: kudika029282, la data 2009-08-01 20:39:43
De la: pui_mic, la data 2009-08-01 20:19:10nasola situatia...sa stii k te-a inselat...si sa stai cu gandul mereu..k poate o va mai face........Am trait-o si eu si doare grav.Dar faza cu intorsul la fosta,e alta mancare de peste cum se spune...sunt 2 variante ori s-a intors la ea pt sex..k na..sexul cu fostii e bun cica,dar daca te intorci o data dupa despartire e ca un drog,un joc palpitant.....ori mai nasoala e varianta 2- daca mai exista sentimente,.Acum tu ar tb sa stii mai bine care din varinate ti se potriveste, si depinde f mult si de relatia voastra daca merita sa lupti sau mai bine renunti.Eu pot sa iti zic ca am trait aceste experiente...si din prisma inselatei si din prisma cand eu eram fosta la care el se intorcea,dar...nu am avut noroc sa raman cu nici unul. Take care si anunta-ne in leg cu evenimentele sa vedem cum evolueaza.


si eu ma regasesc in aceasi situatie...fostul meu...s-a intors de 4 luni la fosta lui nevasta de care a divortat de 3 ani..si cu care continua sa faca sex de toate felurile si dupa divort...eu am aflat asta abia dupa 3 ani de relatie cu el...si i-am spus ca nu imi convine ca eu sa fiu femeia de schimb sau o consolare pentru el..si mai mult pe mine ma cauta numai cand avea lipsa de bani...nu avea nici un fel de relatie intima cu mine...mai ales ca am avut multe discutii contradictorii cu el pentru ca nu eram de acord sa-i fac sex oral...si de atunci el a hotarit sa nu mai aiba nici o relatie intima cu mine... si de atunci el s-a intors la fosta nevasta pe care o foloseste numai la satisfacerea poftelor lui sexuale de 3 ani ..dar nu vrea sa se mai recasatoreasca cu ea....


Doamne...ce minte ai...pai el a avut o relatie cu fosta sotie tot timpul...si fii sigura ca nu era doar sex...

pai bineinteles ca el is folosea fosta nevasta sa-i fie amanta dupa divort..iar ea accepta fara nici o jena..desi stia ca umbla si cu mine si tot nu ii pasa
apropo el mi-a spus ca fosta nevasta ii da bani si il sponsorizeaza si ca nu se mai poate satura de ea...aia ii da tot ce vrea el..adica sex de toate felurile..iar el o plimba cu masina lui.....
kudika029282
Postat pe 2 August 2009 11:58
Barbati pe lumea asta sunt o gramada.....asa facea si am meu sot....il imploram sa renunte si sa merga mai departe alaturi de mine....dupa 12 de casatorie l-am parasit....ma suna si plangea in telefon....imi era greu sa fiu tare ....dar am gasit un baiat cu care ma inteleg fff bine....Mai bine vezi de viatza ta oricat e mult te-ar durea (o perioada)...nu o sa dureze mult
kudika049781
Postat pe 2 August 2009 11:58
Nu mai...nu se folosea doar de fosta nevasta...se folosea de amandoua...Nu stiu care parte nu o intelegi...deschide bine ochii.Nu numai fosta nevasta e vinovata ca l-a acceptat...el e cel mai vinovat...crezi ca sexul nu reprezinta mare lucru intr-o relatie???? Te inseli...sexul este parte dintr-o relatie si conteaza enorm de mult...Daca tie nu-ti place sa faci sex cu el inseamna ca el e vinovat ca nu stie cum sa te faca sa iti placa...sau poate nu-si da interesul...Mai umbla si cu altcineva si poate o sa vezi diferenta...barbatul asta nu te merita nici pe tine si nici pe fosta lui sotie...Nu o mai judeca pe ea ca nu stii cu ce a mintit-o de a acceptat sa-i fie"amanta"...Esti sigura ca amanta nu esti tu???
camelusha83
Postat pe 2 August 2009 12:09
haha pana la urma e mai bn sa fii fosta!pe el tot il ai,numai cand ai chef...stii ca se gandeste tot la tine mai mult si in plus te detashezi si nu mai ai nimic de pierdut.decat actuala stresata la gandul ca se duce la fosta ,mai bine o fosta cu avantaje;)
pucca22
Postat pe 2 August 2009 16:11
De la: camelusha83, la data 2009-08-02 12:09:46Nu mai...nu se folosea doar de fosta nevasta...se folosea de amandoua...Nu stiu care parte nu o intelegi...deschide bine ochii.Nu numai fosta nevasta e vinovata ca l-a acceptat...el e cel mai vinovat...crezi ca sexul nu reprezinta mare lucru intr-o relatie???? Te inseli...sexul este parte dintr-o relatie si conteaza enorm de mult...Daca tie nu-ti place sa faci sex cu el inseamna ca el e vinovat ca nu stie cum sa te faca sa iti placa...sau poate nu-si da interesul...Mai umbla si cu altcineva si poate o sa vezi diferenta...barbatul asta nu te merita nici pe tine si nici pe fosta lui sotie...Nu o mai judeca pe ea ca nu stii cu ce a mintit-o de a acceptat sa-i fie"amanta"...Esti sigura ca amanta nu esti tu???


pai fosta nevasta e moarta dupa el...desi e cu 8 ani mai tanara ..el are 46 si ea 38 de ani..si nu e in stare sa isi gaseasca altul..ea are servici..iar el se plimba toata ziua prin oras cu masina pe banii fostei neveste care ii da bani de benzina,ii satisface toate poftele sexuale cand are el chef..ca doar stie ce ii place lui in pat..si in plus ea ii face sex oral...iar eu nu...asa ca a avut destule motive sa se reimpace cu fosta..dar nu stiu de ce nu vrea sa se mai cunune cu ea...o tine de amanta..ca e mai convenabil decat sa-i mai fie odata nevasta..orice caz eu nu i-am fost amanta niciodata...el nu a vrut sa aiba nimic cu mine din cauza ca nu vroiam sa-i fac sex oral....!!!!
kudika029282
Postat pe 2 August 2009 16:31
parerea mea e sa nu te mai gandesti la el...nu merita...Chiar asta nu e un motiv sa parasesti pe cineva...poate in timp se rezolva si problema cu sexul oral...Nu se mai cununa cu ea...deoarece a mai fost cununat o data si poate actele nu conteaza asa de mult pentru ei...si trebuie sa te gandesti ca poate e si frica ca vor ajunge din nou la divort...Nu cred ca ai vrea sa fii cu el si sa te compare tot timpul cu fosta lui nevasta...mai bine gaseste-ti pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze pentru ceea ce esti...nu pentru ceea ce ar vrea el sa fii...Crede-ma ca sunt multi barbati care stiu sa iubeasca si sa aprecieze o femeie ....
camelusha83
Postat pe 2 August 2009 16:43
De la: camelusha83, la data 2009-08-02 16:43:49parerea mea e sa nu te mai gandesti la el...nu merita...Chiar asta nu e un motiv sa parasesti pe cineva...poate in timp se rezolva si problema cu sexul oral...Nu se mai cununa cu ea...deoarece a mai fost cununat o data si poate actele nu conteaza asa de mult pentru ei...si trebuie sa te gandesti ca poate e si frica ca vor ajunge din nou la divort...Nu cred ca ai vrea sa fii cu el si sa te compare tot timpul cu fosta lui nevasta...mai bine gaseste-ti pe cineva care sa te iubeasca si sa te aprecieze pentru ceea ce esti...nu pentru ceea ce ar vrea el sa fii...Crede-ma ca sunt multi barbati care stiu sa iubeasca si sa aprecieze o femeie ....

daca tu zici ca nu merita sa ma mai gandesc la el..asa voi face.....si eu am crezut la fel ca tine...refuzul de a face lui sex oral nu e un motiv de reimpacare cu fosta nevasta..s-ar putea ca el sa fuga de o alta cununie cu fosta de frica sa nu divorteze iar...exact cum spui asa facea tot timpul cat era cu mine ma critica si ma compara cu fosta nevasta..ceea ce insemna ca el mai are sentimente pentru ea...si nu poate uita ca a trecut printr-un divort...si nu trebuie sa mai linga pe cea care a scuipat-o odata..dar asta e...barbatii sunt foarte neseriosi si nu stii niciodata ce ganduri au.....
kudika029282
Postat pe 2 August 2009 18:39
http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
michelline_bv
Postat pe 25 Februarie 2010 09:53
De la: michelline_bv, la data 2010-02-25 09:53:39http://www.e-joculet.ro/punctaj.php?user=michelline&id_user=5668
eu cred ca el e de vina ca nu o mai poate uita pe fosta nevasta.....
kudika029282
Postat pe 25 Februarie 2010 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parintii!!~X( 16 De la: kudika342617 30 Ianuarie 2014 06:42
cine e vinovat?...sau cine a gresit? 20 De la: Lusha_ubitik 7 Octombrie 2009 03:07
Epoca Ceausista! 114 De la: Fulg-de-nea 21 Decembrie 2014 17:14
intalnirea cu un necunoscut poate avea succes?! 31 De la: Alex_Bodea 5 Ianuarie 2011 00:38
Ce sunt barbatii si de ce? 34 De la: contesina 20 Martie 2011 18:56