Setari Cookie-uri

Pe care sa-l aleg?

Buna.Am nevoie de cateva sfaturi daca ma puteti ajuta.Am o relatie cu un baiat de aproape 3 luni,dar in ultima saptamana s-a cam indepartat deoarece a auzit el de la prietenii lui cum ca ies cu altii la suc si etc.De o saptamana nu a mai dat nici un semn de viata iar acum mi-a dat de inteles ca vrea sa ne impacam si mi-a zis ca a vrut sa stea o perioada singur deoarece are ceva probleme in familie.Dupa parerea mea daca chiar tinea la mine isi gasea macar 5 minute sa vorbim sa vada ce mai fac.In aceasta saptamana am inceput sa ma apropii de un prieten mai vechi...insa acesta mi-a dezvaluit ca este indragostit de mine.Acum cand a auzit ca fostul s-a bagat in seama cu mine mi-a spus sa imi amintesc ce am vorbit noi saptamana aceasta si s aimi dau seama singura.Ajutati-ma.Nu stiu pe cn sa aleg.Desi mi-am dat seama ca prietenul mai vechi tine enorm la mine am nevoie de ajutor.Sunt confuza.Multumesc
al3xutza93
Postat pe 24 Iunie 2010 00:07
Daca zici tu ca ai o relatie de 3 luni si el a auzit de la prieteni ca ai iesit cu alti baieti la suc daca ai iesit e ok nu ai facut nimic pur si simplu conversatie si asa mai departe. Bun...in momentul in care el dupa ce a auzit ce au spus prietenii lui trebuia sa inventeze o scuza ca sa se gandeasca dar eu ma gandesc , ca dupa 3 luni de relatie de ce nu a avut tupeu sa te ia de manutza sa iti spuna ca nu i'a convenit treeaba aia si sa rezolvati problema. dar eu acum am alta intrebare ai iesit cu alti baieti/alt baiat la suc ? daca da , de ce nu i'ai spus prietenului tau? iti dai seama ca sa afle asta de la prietenii lui e mai nasol si poate ei au facut asta si cu un scop anume. daca nu ai iesit la suc cu alti baieti/alt baiat trebuia sa vorbesti cu el . faza cu parintii cred ca e un pretext sa se gandeasca putin , si dupa 3 luni de relatie repet... si daca era vb de niste probleme in familie trebuia sa aiba curajul sa iti povesteasca sa il ajuti, sa il sfatuiesti sa il sustii. cam atat., treaba cu "baiatul de nicaieri" daca pot sa zic asa bine prietenul vechi ... eu zic sa tii legatura cu el si sa continui sa iesi cu el sa un suc la o poveste dar nimic mai mult. prietenului tau spunei ca ai nevoie de o pauza sa te gandesti ,si incearca sa vezi care este mai bun pentru tine , importate sunt si sentimentele tale pt fiecare . daca prietenul tau vechi te atrage mai mult ca si cel actual , daca cu el te intelegi mai bine, te simti mai bine , decat cu el actual sti care e alegerea. totul depinde de tine sa stii ce simti pt fiecare si nu`i lasa pe ei sa te influenteze e alegerea ta . Stai gandeste analizeaza si da'ti singura raspunsul. daca te simti mai bine discuta si cu o prietena foarte buna . daca mai ai ceva intrebari nu ezita eu te ajut cu tot ceea ce pot . sper ca te'am ajutat cu cat de putin acum. bafta si astept raspuns.
ely10bskt
Postat pe 27 Iunie 2010 05:51
Nu ai spus si ce simti tu fata de fiecare in parte,analizeaza-ti sentimentele si nu uita sa gandesti putin si la rece.
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 07:09
La 15 ani, cati cred ca are, e normal sa fie confuza...abia a deschis ochii...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 12:37
dak prietenul u mai vechi tine la u asa cum ti-a zis..... cum de nu si-a dat seama pana akum.......eu zc k acest prieten mai vechi al u vrea doar sa se bage intre u si iubitul u....... nu il lua in seama cu ceea ce incearca el sa te abureasca.pana akum nu a fost el langa u .ci iubitul u.........si scz k iti zc dar u esti tapul ispasitor ..ii incurci pe amandoi.....si nu numai asta dar era si normal k iubitul u sa reactioneze asa dupa ce a aflat k u iesi in oras cu altii........dak era altul in locul u....iti dadea cu flit din start.....ar trebui sa zc mersi si sa te linistesti.........in loc sa te multumesti k iubitul u nu face parte din cei care isi inseala si isi mint iubitele..pe bune akum dar nu cred k il meriti..............
kudika149571
Postat pe 12 Iulie 2010 12:04
astia care a sculta ce zice gura lumii nu merita efortul nimanui....prietenii sa stii ca nu sunt intotdeauna cu intentii bune..dk avea o problema trebuia sa vina sa o discutati, sa fii pusa in fata faptului si mai conteaza ceva atunci cand esti fara veste data la o parte e semn ca ceva nu merge si unul pt care contezi se gandeste ca te-ar "durea" un pic actiunile lui. eu in locul tau l-as alege pe cel care da dovada de iubire sau de sentimente....pe cel care da bir cu fugitii la cea mai mica intamplare nefericta flit.......iar tu dk ai iesit la suc si a fost doar un suc fara sa infierbanti mintile baiatului nu tre sa ai mustrari de constiinta. in primul rand pt ca barbatii tre sa intelegea ca o femeie respira pt atentia si privirea a cati mai multi "masculi", iar in al 2lea rand e pt ca el n-a fost in stare sa te scoata la un suc...respectivul dk te pierde dupa 3 luni sa-i spui ca nu stie sa acorde atentie, poate invata de la tine ceva... bafta
viviana07
Postat pe 12 Iulie 2010 12:40
salutare tuturor,

ooo mama ... mi-a ajuns la gat sa va tot aud cum dati in bietii baieti ... vinovatii sunt de ambele parti.
toata lumea greseste, e omeneste, la o varsta frageda cand deja ai gustat "carnitza" ce vrei ???
de o parte si de alta parerile si sfaturile au tendinte din experienta fiecaruia ... si eu am gresit mi s-a gresit si totusi ... da-o in ... mumasii dintr-o data flit ... nu e ok, nu o sa fii gata pentru viitoarea relatie, asta daca ai simtit ceva ... de regula baiatul vrea doar..., cica-se, insa ... daca acela care il ai tu e unul sufletist, romantic, care are o scara de valori bine definita.
mai cititi si voi ceva, un film de calitate, o carte buna... o discutie cu mama sau cu tata, ori cu un prieten adevarat.... in fata blocului sau in club niciodata nu o sa capeti experienta totala de care ai nevoie.
gandeste-te ce vrei... si poti sa dai.... relationarea trebuie sa fie justa si corecta de ambele parti... invata-ti din experiente....

PS: pentru amatorii satirico-umoristici, imi cer scuze pentru eventualele greseli ... lumina lumanarii e vinovata ... va pup
taypanu
Postat pe 12 Iulie 2010 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire la distanta. Help!! 9 De la: kudika_19168 6 Noiembrie 2012 10:51
De 2 ani de zile si nu se mai opreste. 9 De la: spookeanu 2 Februarie 2014 14:08
diferente de varsta 8 De la: afendusa 12 Mai 2009 19:28
oare am ramas insarcinata? 5 De la: GODZILA 18 Noiembrie 2011 23:42
casatorii intre doi frati cu doua surori 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34