Setari Cookie-uri

o parere....? confuza :(

buna,
sunt cu un tip de 4 luni si am ajuns la faza cand nu stiu dak sa ma despart de el sau nu.
Ne-am cunoscut in ianuarie (pe net) si ne-am vazut in martie de cand suntem impreuna. Toate bune si frumoase insa acum vreo luna a inceput sa fie mai rece (pana atunci primeam mesaje peste mesaje....telefoane...imi lipsesti etc)...msg s-au rarit..erau mai seci si pt ca lucreaza mult (job full time luni-vineri si part time vineri si sambata noapte) a gasit si un pretext ca este ocupat mai tot timpul. Am zis ok poate vrea sa ne despartim, asta e. L-am intrebat dak totul este ok si dak e multumit de relatia noastra si am fost uimita cand mi-a zis ca da, totul e ok insa ar vrea sa ne vedem mai mult. Acum ceva timp am creat un cont pe site-ul pe care ne-am intalnit si i-am scris de pe el. Mi-a rasp (spre uimirea mea) si a zis ca da e cu cineva insa nu crede ca suntem potriviti si ca o sa ne despartim. A fost plecat weekendul trecut si de cand s-a intors e f afectuos cu mine si imi da msg vrea sa ne vedem etc. Pe celalalt id imi zice ca nu a apucat sa vb cu mine sa ne despartim. Ne-am vazut luni, am fost la ai lui si totul a fost super ok era f incantat deci nici un semn de despartire....asa ca mi-am permis sa-l intreb dak el crede ca sunt potrivita pt el. Nu stiu ce sa mai cred.... ce vrea??? pe cine minte???
kudika008443
Postat pe 30 Iunie 2010 14:28

.............. pe cine minte???[/quote]



doar pe tine ca alta nu mai e in vorbire
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 14:32
bine na...cred ca stii la ce ma refer...el nu stie ca cealalta pers sunt tot eu...
kudika008443
Postat pe 30 Iunie 2010 14:35
Pe tine in mod sigur!
Barbie30
Postat pe 30 Iunie 2010 14:37
De la: kudika008443, la data 2010-06-30 14:35:04bine na...cred ca stii la ce ma refer...el nu stie ca cealalta pers sunt tot eu...



o sa afli curand ....rabdareee....

tu cu cine ai vrea sa ramana???????? oricum nu conteaza ca doar tot tu esti


anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 14:41

Da, bine spus!
Barbie30
Postat pe 30 Iunie 2010 15:26
Parerea mea e ca tipul nu te are ,,in vizor'' doar pe tine, cea cu care are o relatie de 4 luni in sensul ca in paralel cu relatia voastra ,,studiaza terenul'' si daca va gasi o femeie mai buna ca tine(spre exemplu tipa de pe net despre care nu stie ca esti tot tu), te va parasi pentru acea femeie. Eu cred ca deocamdata ceea ce-i zice tipei de pe net e doar ca sa o testeze, ca daca i-ar zice ,,am relatie, e totul ok intre mine si prietena mea'', tipa de pe net si-ar pierde interesul pentru el, ceea ce el nu vrea. De aia zice ca nu se potriveste cu prietena, ca sa poata incerca sa vada cum sunt alte tipe. Parerea mea.( a se vedea partea de inceput a mesajului tau cand ai zis de rarirea mesajelor si de pretextul ca e ocupat)
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 02:01
mersi mult :)
e foarte schimbator si d-aia nu stiu ce sa cred...dak nu ii scriu de pe celelalt nr el nu trimite nimic deci nu stiu... in schimb pe mine m-a prezentat parintilor si oricand e vreun eveniment in familie mergem impreuna si vrea ca eu sa-i cunosc toti prietenii (mergem si la o nunta luna viitoare). Probabil ca e nehotarat cum ai zis si tu...ramane de vazut...mersi oricum pt parere, apreciez :)
kudika008443
Postat pe 2 Iulie 2010 16:17
stai linistita asha fac toti k massu asta
dar sunt mai capete seci decat par
eu zic sa ...ai grija de el ca e un baiat bun si te iubeste ((( ))))
__10047__madalina___10047_
Postat pe 2 Iulie 2010 16:23
in viziunea lui cred ca astfel de desfasoara lucrurile..."pana gasesc ceva mai bun,e buna si ea"...te multumeste faptul ca mergeti peste tot impreuna si ca pe la spatele tau ,mai are in "vizor"o alta optiune!?
Nu pot sa te inteleg...nici pe tine nici pe altele ca si tine....cum va mai place sa suferiti,sa fie totul ca in telenovele!!!!.
desi_desiree
Postat pe 12 Iulie 2010 02:05
"pe la spatele tau"..cu ghilimelele de rigoare ....pe ascuns...mai pe romaneste
desi_desiree
Postat pe 12 Iulie 2010 02:06
avand in vedere ca l-ai cucerit pe internet si tu , iubita lui , probabil stii si cum sa vorbesti pe el de pe celalalt id, stii unde sa atingi si de aceea il faci sa ii placa conversatiile cu tine... pentru ca necunoscuta cu care se intelege atat de bine il cunoaste ca iubita de 4 luni asta ar fi un avantaj daca tipa chiar ar fi alta... dar daca se comporta asa frumos cu tine si chiar vezi ca tine la tine, inseamna ca necunoscuta e doar o forma de a se simti in continuare atragator si pur si simplu pentru orgoliul lui... "deh... una vrajeste la mine cand stie ca am prietena... ce bun sunt "
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:21
Parerea mea e sa o lasi balta cu el si sa ii spui k tu esti si cealalata .. Gandeste-te ca asa cum mai vb cu una (care tot tu esti) asa poate sa mai vorbeasca cu inca 2, 3 ... fara de care tu sa nu stii .. Eu te sfatuiesc sa o lasi balta si sa uiti de el ca ... clar nu e pentru tine .. si mai ales k nu aveti mult timp impreuna .. nu lasa ca lucrurile sa ajunga mai departe si sa iti plangi in pumni ...
Symona1989
Postat pe 13 Iulie 2010 15:48
de fapt vrea sa ti'o traga de doua ori pe ambele conturi.. dar tu vad ca inca nu te'ai prins.. pff.. cati ani ai?
felixcat
Postat pe 13 Iulie 2010 16:06

mai cauta si el cate o aventura ce sa-i faci ?
banalulanonim
Postat pe 13 Iulie 2010 17:36
De la: kudika008443, la data 2010-06-30 14:28:44buna,
sunt cu un tip de 4 luni si am ajuns la faza cand nu stiu dak sa ma despart de el sau nu.
Ne-am cunoscut in ianuarie (pe net) si ne-am vazut in martie de cand suntem impreuna. Toate bune si frumoase insa acum vreo luna a inceput sa fie mai rece (pana atunci primeam mesaje peste mesaje....telefoane...imi lipsesti etc)...msg s-au rarit..erau mai seci si pt ca lucreaza mult (job full time luni-vineri si part time vineri si sambata noapte) a gasit si un pretext ca este ocupat mai tot timpul. Am zis ok poate vrea sa ne despartim, asta e. L-am intrebat dak totul este ok si dak e multumit de relatia noastra si am fost uimita cand mi-a zis ca da, totul e ok insa ar vrea sa ne vedem mai mult. Acum ceva timp am creat un cont pe site-ul pe care ne-am intalnit si i-am scris de pe el. Mi-a rasp (spre uimirea mea) si a zis ca da e cu cineva insa nu crede ca suntem potriviti si ca o sa ne despartim. A fost plecat weekendul trecut si de cand s-a intors e f afectuos cu mine si imi da msg vrea sa ne vedem etc. Pe celalalt id imi zice ca nu a apucat sa vb cu mine sa ne despartim. Ne-am vazut luni, am fost la ai lui si totul a fost super ok era f incantat deci nici un semn de despartire....asa ca mi-am permis sa-l intreb dak el crede ca sunt potrivita pt el. Nu stiu ce sa mai cred.... ce vrea??? pe cine minte???


M-am amuzat putin cand am citit mesajul tau, doar pentru ca de mai multi ani am facut si eu ceva de genul. tipul a inceput sa povesteasca despre iubita lui, dar din explicatile si detalile pe care mi le-a dat, s-a dovedit ca nu eram eu... i-am spus ca sunt eu si povestea s-a terminat acolo. partea buna am ramas prieteni si in ziua de azi.
Mia_Pop
Postat pe 13 Iulie 2010 22:53
De la: kudika008443, la data 2010-06-30 14:28:44buna,
sunt cu un tip de 4 luni si am ajuns la faza cand nu stiu dak sa ma despart de el sau nu.
Ne-am cunoscut in ianuarie (pe net) si ne-am vazut in martie de cand suntem impreuna. Toate bune si frumoase insa acum vreo luna a inceput sa fie mai rece (pana atunci primeam mesaje peste mesaje....telefoane...imi lipsesti etc)...msg s-au rarit..erau mai seci si pt ca lucreaza mult (job full time luni-vineri si part time vineri si sambata noapte) a gasit si un pretext ca este ocupat mai tot timpul. Am zis ok poate vrea sa ne despartim, asta e. L-am intrebat dak totul este ok si dak e multumit de relatia noastra si am fost uimita cand mi-a zis ca da, totul e ok insa ar vrea sa ne vedem mai mult. Acum ceva timp am creat un cont pe site-ul pe care ne-am intalnit si i-am scris de pe el. Mi-a rasp (spre uimirea mea) si a zis ca da e cu cineva insa nu crede ca suntem potriviti si ca o sa ne despartim. A fost plecat weekendul trecut si de cand s-a intors e f afectuos cu mine si imi da msg vrea sa ne vedem etc. Pe celalalt id imi zice ca nu a apucat sa vb cu mine sa ne despartim. Ne-am vazut luni, am fost la ai lui si totul a fost super ok era f incantat deci nici un semn de despartire....asa ca mi-am permis sa-l intreb dak el crede ca sunt potrivita pt el. Nu stiu ce sa mai cred.... ce vrea??? pe cine minte???


Lasa-l...nu mai suferi de nebagare de seama
arpydia
Postat pe 14 Septembrie 2010 15:54
atat..cu tine.cat si "cu cealalta de pe net"...el se simte la fel de bine (nestiind ca este una si aceeasi persoana)...pune-l la "incercare" si prin alte metode (fara sa te dai de gol)....nu stiu, gasesti ceva cu care sa-l tii langa tine sau sa-l atragi (sa-i mentii viu interesul)...
cobra_dm
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:11
Intotdeauna, cand a fost vorba de relatii incepute pe net, mi-am pus intrebarea: de ce ar ramane doar cu mine? In fond si pe mine m-a cunoscut acolo, nu? Ce garantie am ca nu va continua sa agate, asa cum si eu am fost agatata.
Eu nu i-as spune de al doilea cont. I-as spune doar "pa", folosindu-ma exact de argumentele lui: cred ca nu ne potrivim, dragule! Apoi as folosi o perioada al doilea cont sa vad ce face. Ulterior i-as da papucii si acolo, fara a-i destainui vreodata ca tot eu sunt. In fond, am aflat ce vroiam sa aflu, nu? Doar ca acum, fara ca el sa stie, am avantajul sa dau papucii, nu sa-i primesc.
rashela
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:19
De la: rashela, la data 2010-09-14 16:19:48Intotdeauna, cand a fost vorba de relatii incepute pe net, mi-am pus intrebarea: de ce ar ramane doar cu mine? In fond si pe mine m-a cunoscut acolo, nu? Ce garantie am ca nu va continua sa agate, asa cum si eu am fost agatata.
Eu nu i-as spune de al doilea cont. I-as spune doar "pa", folosindu-ma exact de argumentele lui: cred ca nu ne potrivim, dragule! Apoi as folosi o perioada al doilea cont sa vad ce face. Ulterior i-as da papucii si acolo, fara a-i destainui vreodata ca tot eu sunt. In fond, am aflat ce vroiam sa aflu, nu? Doar ca acum, fara ca el sa stie, am avantajul sa dau papucii, nu sa-i primesc.
stem_29
Postat pe 14 Septembrie 2010 16:24
Uite eu cred ca se distreaza.....Nu te afunda in relatie ca sa nu suferi...cu cat trece timpul asimilezi sentimente..
ce ar fi sa i ceri o intalnire...ca sa vezi ce reactie are ..sau sa i spui ca vrei o relatie cu el..da adevarul pe fata..nu te juca..cu sentimentele!cauta un baiat serios..ca de astia pescuiti pe net...
ana_34
Postat pe 21 Septembrie 2010 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti ? .... 88 De la: Miss_Y 9 Februarie 2014 13:58
baiatul berbec.. fata gemeni 30 De la: kudika074819 14 Octombrie 2009 22:45
help? urme de traspiratie :- 3 De la: deo_stone 11 Octombrie 2010 07:45
ziua barbatului 23 De la: cristi_nne 7 Mai 2009 13:58
Ce inseamna pentru un barbat o prietena in loc de iubita? 65 De la: kudika029282 18 Ianuarie 2011 17:46