Setari Cookie-uri

"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis"

Nu stiu de ce nu a aparut mesajul pe care l-am scris....
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:03
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:03:55Nu stiu de ce nu a aparut mesajul pe care l-am scris....



..........hai ca poti!!!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:06
poate apare maine si te t taxeaza cu 24
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:06
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:06:12
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:03:55Nu stiu de ce nu a aparut mesajul pe care l-am scris....



..........hai ca poti!!!!!!!!!!!!!


faaaaaaaaaaaaataaaaaaaaa ,ci faaaaaci???
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:07
De la: mitura, la data 2010-06-30 20:07:10
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 20:06:12
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:03:55Nu stiu de ce nu a aparut mesajul pe care l-am scris....



..........hai ca poti!!!!!!!!!!!!!


faaaaaaaaaaaaataaaaaaaaa ,ci faaaaaci???


ma dau peste cap sa ''rezolv problema''


mitule
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:08
hai ca asta e culmea, am scris de 6 ori si nu apare...
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:17
pfff, dupa ce ca sunt nervoasa, vad ca apare doar ce scriu 3 randuri
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:19
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:17:38hai ca asta e culmea, am scris de 6 ori si nu apare...


o fi de la iubirea care te-a ucis????????spiritele

apasa raspunde pi undeva si apoi vezi tu
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 20:19
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:17:38hai ca asta e culmea, am scris de 6 ori si nu apare...


daca folosesti cuv obscene nu apare,daca faci copy/paste de undeva nu apare,daca scrii prea mult nu apare
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:21
stiu, crede-ma sa postez ceva...zice mereu mesaj adaugat dar nu apar decat decat randurile astea....poveste mea nu apare....si nu e cazul de mistouri
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:22
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:22:10stiu, crede-ma sa postez ceva...zice mereu mesaj adaugat dar nu apar decat decat randurile astea....poveste mea nu apare....si nu e cazul de mistouri


Pai, nu-i chiar asa grav! Scrie textul si da-i un copy la text inainte de a da "adauga mesaj". Macar ai textul salvat si nu te enervezi inutil. Si dai paste pana merge.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 20:25
titlul e de ajuns..si apropo de unde ne vorbesti daca ai dat ortu popi?!
roz5blue6lila7
Postat pe 30 Iunie 2010 20:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-30 20:27:47titlul e de ajuns..si apropo de unde ne vorbesti daca ai dat ortu popi?!


din birou de la Sf Petru ...
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 20:32
Scriu acum, deoarece simt nevoia sa spun ce simt, pentru ca ma sufoc...Am o relatie de 3 ani tumultoasa si "fericita"...spun fericita pentru ca mereu am trait cu iluzia ca este barbatul pe care l-am cunoscut: galant, fermecator, atent, grijuliu. Incet, incet toate visurile s-au transformat intr-un cosmar. Totul a inceput frumos, m-a fermecat pentru ca parea atat de deosebit si se purta minunat, poate de aceea nu am observat micile scapari (control la telefon, obsesia ca ma uit dupa altcineva, sa nu cumva sa nu raspund la telefon imediat etc). Inca se mai poarta uneori frumos, doar daca nu "gresesc" cu ceva si trebuie mereu sa stau in garda sa nu-i trezesc reactii violente... Ma injura in ultimul hal ( retarda, proasta, "cuvinte obscene" etc), astea sunt cele mai "dragute" lucruri, nu pot scrie aici tot ce imi poate spune zilnic aproape.M-a amenintat si ca ma baga la reanimare daca mai gresesc si nu stiu sa ma port ca o femeie , asta zice pentru ca am inceput sa-i intorc jignirile (stiu ca nu e bine dar m-a adus la maxim)... Imi amintesc la inceput cum il ascultam vorbind despre fosta ca vai ce rea era si cum se purta cu el... vroiam sa-i arat ce fata buna sunt eu...mare greseala...orice fac, ma jigneste, nu ma asculta cand ii spun sa nu mai imi zica "da-te in p--a mea, fa"...mai gresesc si eu (nu ma refer ca il insel, ci la chestii minore-foarte minore) dar nu e cazul sa ma faca in toate felurile. Eu trebuie sa raspund in 2 sec la telefon, el poate sa-si uite telefonul acasa sau sa nu raspunda, pentru ca "nu avem aceleasi drepturi"...e ff grav ca nu mi-am dat seama si nu pot sa spun ca-s asa fraiera sa nu ma prind, de aceea ma oftic atat de mult...ca nu mi-am dat seama, l-am ajutat enorm si nimic nu a apreciat. Un om se poate schimba? Eu nu mai cred... Ceea ce as dori mai mult sa-mi spuneti este cum sa scap de sentimentul de vina si oftica pe propria persoana, sa ma eliberez total de el...Poate cineva care a trecut prin asa cv, sa-mi spuna ce ar trebui sa fac...Va multumesc.
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:49
Fara mistouri va rog si fara sa judecati.
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:50
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.


Ti-as sugera sa-ti citesti postul ca si cum ar fi al altei personae. Si vezi ce simti. Vezi ce reactie ai in sufletul tau. Te revolti? Iti vine sa strigi "Dumnezeule, femeie, esti intreaga la minte?" sau.. dimpotriva spui in sinea ta: "N-ai ce face, asta e viata!"

Indirect am raspuns si eu povestii tale. Dar as vrea sa mai adaug ceva. Sunt consternata. Desi nu esti unica in aceasta situatie, de fiecare data cand va citesc raman socata. Nu fac misto.. dar uneori singurul lucru pe care il am in minte este ca.. v-as impusca! Mi-e rusine ca existati.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 20:55
De la: rashela, la data 2010-06-30 20:55:42
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.


Ti-as sugera sa-ti citesti postul ca si cum ar fi al altei personae. Si vezi ce simti. Vezi ce reactie ai in sufletul tau. Te revolti? Iti vine sa strigi "Dumnezeule, femeie, esti intreaga la minte?" sau.. dimpotriva spui in sinea ta: "N-ai ce face, asta e viata!"

Indirect am raspuns si eu povestii tale. Dar as vrea sa mai adaug ceva. Sunt consternata. Desi nu esti unica in aceasta situatie, de fiecare data cand va citesc raman socata. Nu fac misto.. dar uneori singurul lucru pe care il am in minte este ca.. v-as impusca! Mi-e rusine ca existati.




asta ma refeream cand spuneam sa nu judecati pentru ca
1.nu cred ca poti arunca tu sau altcineva prima piatra
2.inainte judeam si eu persoanele de genul
3.pana sa treci printr-o situatie de genul, nu stii toate aspectele si cum se ajunge aici
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 20:59
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:49:49Scriu acum, deoarece simt nevoia sa spun ce simt, pentru ca ma sufoc...Am o relatie de 3 ani tumultoasa si "fericita"...spun fericita pentru ca mereu am trait cu iluzia ca este barbatul pe care l-am cunoscut: galant, fermecator, atent, grijuliu. Incet, incet toate visurile s-au transformat intr-un cosmar. Totul a inceput frumos, m-a fermecat pentru ca parea atat de deosebit si se purta minunat, poate de aceea nu am observat micile scapari (control la telefon, obsesia ca ma uit dupa altcineva, sa nu cumva sa nu raspund la telefon imediat etc). Inca se mai poarta uneori frumos, doar daca nu "gresesc" cu ceva si trebuie mereu sa stau in garda sa nu-i trezesc reactii violente... Ma injura in ultimul hal ( retarda, proasta, "cuvinte obscene" etc), astea sunt cele mai "dragute" lucruri, nu pot scrie aici tot ce imi poate spune zilnic aproape.M-a amenintat si ca ma baga la reanimare daca mai gresesc si nu stiu sa ma port ca o femeie , asta zice pentru ca am inceput sa-i intorc jignirile (stiu ca nu e bine dar m-a adus la maxim)... Imi amintesc la inceput cum il ascultam vorbind despre fosta ca vai ce rea era si cum se purta cu el... vroiam sa-i arat ce fata buna sunt eu...mare greseala...orice fac, ma jigneste, nu ma asculta cand ii spun sa nu mai imi zica "da-te in p--a mea, fa"...mai gresesc si eu (nu ma refer ca il insel, ci la chestii minore-foarte minore) dar nu e cazul sa ma faca in toate felurile. Eu trebuie sa raspund in 2 sec la telefon, el poate sa-si uite telefonul acasa sau sa nu raspunda, pentru ca "nu avem aceleasi drepturi"...e ff grav ca nu mi-am dat seama si nu pot sa spun ca-s asa fraiera sa nu ma prind, de aceea ma oftic atat de mult...ca nu mi-am dat seama, l-am ajutat enorm si nimic nu a apreciat. Un om se poate schimba? Eu nu mai cred... Ceea ce as dori mai mult sa-mi spuneti este cum sa scap de sentimentul de vina si oftica pe propria persoana, sa ma eliberez total de el...Poate cineva care a trecut prin asa cv, sa-mi spuna ce ar trebui sa fac...Va multumesc.


ce te tine langa el?
mitura
Postat pe 30 Iunie 2010 21:27
Ce trebue sa faci e sa te aduni si sa o termini cu el.Sincer nustiu de ce mai stai cu el?Eu gindesc ca de fosta lui sotie sa despartit tot din cauza comportamentului lui.Tea gasit pe tine, stii intotdeauna cind iti ei un lucru nou si frumos ai grija de el ca de ochii din cap.Dar dupa ce te-ai saturat de ce ti-ai luat il arunci.Asa a facut si el cu tine.Sa purtat frumos dupa care a revenit la comportamentul pe care la avut si cu fosta.Lupul paru-si schimba dar naravul ba.
kudika098645
Postat pe 30 Iunie 2010 21:49
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.

ok nu arunc cu piatra dar daca nu-ti place in ce hal ai ajuns, cum poti sa"adori o iubire" bolnava si decrepita?
sa zicem ca iti plang de mila, cu toate ca nu pot...te-ar ajuta cu ceva mila mea? daca tu nu esti constienta ca te abrutizezi intr-o relatie...noi n-avem cum sa te ajutam..sorry
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 21:54
m-a tinut langa el faptul ca am crezut k e cel pe care l-am cunoscut si i-am gasit scuze diverse : e stresat, mai gresesc si eu etc.... mereu m-a invinovatit pe mine pt orice, la un momentat credeam si eu. e fff aiurea sa stii ca esti abuzat emotional si sa te gandesti "cum am ajuns aici? cum nu mi-am dat seama? cum am putut sa cred in el? cum am putut sa-l ajut" , si apoi ma invinovatesc pentru ca nu mi-am dat seama, desi nu sunt urata sau proasta... acum oarecum nu mai suntem impreuna, deoarece in ultima discutie i-am spus ca daca tot nu "pot sa fiu femeie langa el", "nu-mi dau seama cum trebuie sa se poarte o femeie langa un barbat", atunci sa ne vedem de drum si gata... sper doar sa nu iert iar si iar. sunt hotarata, doar ca sunt atat de deprimata si stresata.
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 22:00
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 21:54:36
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.

ok nu arunc cu piatra dar daca nu-ti place in ce hal ai ajuns, cum poti sa"adori o iubire" bolnava si decrepita?
sa zicem ca iti plang de mila, cu toate ca nu pot...te-ar ajuta cu ceva mila mea? daca tu nu esti constienta ca te abrutizezi intr-o relatie...noi n-avem cum sa te ajutam..sorry



am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc dar nu mai pot sa lupt cu umbrele... as vrea sfaturi cum sa trec peste vina, sa ma iert pe mine ca am crezut, ca o parte din mine inca crede in el, din pacate.
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 22:02
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 22:00:25m-a tinut langa el faptul ca am crezut k e cel pe care l-am cunoscut si i-am gasit scuze diverse : e stresat, mai gresesc si eu etc.... mereu m-a invinovatit pe mine pt orice, la un momentat credeam si eu. e fff aiurea sa stii ca esti abuzat emotional si sa te gandesti "cum am ajuns aici? cum nu mi-am dat seama? cum am putut sa cred in el? cum am putut sa-l ajut" , si apoi ma invinovatesc pentru ca nu mi-am dat seama, desi nu sunt urata sau proasta... acum oarecum nu mai suntem impreuna, deoarece in ultima discutie i-am spus ca daca tot nu "pot sa fiu femeie langa el", "nu-mi dau seama cum trebuie sa se poarte o femeie langa un barbat", atunci sa ne vedem de drum si gata... sper doar sa nu iert iar si iar. sunt hotarata, doar ca sunt atat de deprimata si stresata.

relax...ai sa vezi ca dupa o luna la dezintoxicare, vei incepe sa-ti revii....ideea este sa nu te mai apuci in veci de drogul asta...pt ca dauneaza grav sanatatii tale....
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 22:04
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 22:02:37
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 21:54:36
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.

ok nu arunc cu piatra dar daca nu-ti place in ce hal ai ajuns, cum poti sa"adori o iubire" bolnava si decrepita?
sa zicem ca iti plang de mila, cu toate ca nu pot...te-ar ajuta cu ceva mila mea? daca tu nu esti constienta ca te abrutizezi intr-o relatie...noi n-avem cum sa te ajutam..sorry



am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc dar nu mai pot sa lupt cu umbrele... as vrea sfaturi cum sa trec peste vina, sa ma iert pe mine ca am crezut, ca o parte din mine inca crede in el, din pacate.



uneori se poarta fumos, e groaznica situatia, ma bucur doar ca nu sunt casatorita si sa am si un copil...precizez si faptul ca am crescut fara tata... sunt o persoana buna, am vrut sa fiu alaturi de el mereu, cred k a gasit o slabiciune , nu stiu ce sa mai cred...
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 22:05
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 22:02:37
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 21:54:36
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.

ok nu arunc cu piatra dar daca nu-ti place in ce hal ai ajuns, cum poti sa"adori o iubire" bolnava si decrepita?
sa zicem ca iti plang de mila, cu toate ca nu pot...te-ar ajuta cu ceva mila mea? daca tu nu esti constienta ca te abrutizezi intr-o relatie...noi n-avem cum sa te ajutam..sorry



am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc dar nu mai pot sa lupt cu umbrele... as vrea sfaturi cum sa trec peste vina, sa ma iert pe mine ca am crezut, ca o parte din mine inca crede in el, din pacate.



vestea proasta este ca nu exista nici o ''reteta '' , vestea buna ......totul depinde de tine
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 22:06
[quote name='Blue_sun' date='2010-06-30 22:02:37]


am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc dar nu mai pot sa lupt cu umbrele... as vrea sfaturi cum sa trec peste vina, sa ma iert pe mine ca am crezut, ca o parte din mine inca crede in el, din pacate.[/quote]
NU este iubire este OBISNUINTA...nu poti sa iubesti un om care te injura...si da esti vinovata ca nu-ti asculti ratiunea....in interiorul tau stii f bine ca nu se va schimba in veci...deci invata sa te asculti mai bine...ai incredere in tine si invata sa traiesti fara el...asa cum ti-am scris mai sus...dezintoxica-te
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 22:08
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 22:08:52[quote name='Blue_sun' date='2010-06-30 22:02:37]


am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc dar nu mai pot sa lupt cu umbrele... as vrea sfaturi cum sa trec peste vina, sa ma iert pe mine ca am crezut, ca o parte din mine inca crede in el, din pacate.

NU este iubire este OBISNUINTA...nu poti sa iubesti un om care te injura...si da esti vinovata ca nu-ti asculti ratiunea....in interiorul tau stii f bine ca nu se va schimba in veci...deci invata sa te asculti mai bine...ai incredere in tine si invata sa traiesti fara el...asa cum ti-am scris mai sus...dezintoxica-te [/quote]


stiu ce trebuie sa fac, dar cum ma ofticam mai mult ca sunt implicata in aceasta relatia, cu atat imi doream mai mult sa fie ok...si bineinteles este si faptul ca am crezut mult timp ca e vina mea ca ma injura...
Blue_sun
Postat pe 30 Iunie 2010 22:25
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 22:02:37
am folosit aceasta metafora, deoarece chiar il iubesc

Ce poti iubi la ceea ce este el acum?
tematoare
Postat pe 30 Iunie 2010 22:34
Nu pot sa spun decat ca primesti ceea ce accepti! Nu inteleg ce te retine langa el si nu imi spune ca iubirea ca ma faci sa rad.....Iubirea moare la batai,injuraturi,gelozie etc
Daca te gandesti putin mai mult o sa vezi ca altceva te retine langa el,poate obisnuinta,poate frica,poate ...poate .....poate......
Barbie30
Postat pe 30 Iunie 2010 22:42
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:59:55
De la: rashela, la data 2010-06-30 20:55:42
De la: Blue_sun, la data 2010-06-30 20:50:21Fara mistouri va rog si fara sa judecati.


Ti-as sugera sa-ti citesti postul ca si cum ar fi al altei personae. Si vezi ce simti. Vezi ce reactie ai in sufletul tau. Te revolti? Iti vine sa strigi "Dumnezeule, femeie, esti intreaga la minte?" sau.. dimpotriva spui in sinea ta: "N-ai ce face, asta e viata!"

Indirect am raspuns si eu povestii tale. Dar as vrea sa mai adaug ceva. Sunt consternata. Desi nu esti unica in aceasta situatie, de fiecare data cand va citesc raman socata. Nu fac misto.. dar uneori singurul lucru pe care il am in minte este ca.. v-as impusca! Mi-e rusine ca existati.




asta ma refeream cand spuneam sa nu judecati pentru ca
1.nu cred ca poti arunca tu sau altcineva prima piatra
2.inainte judeam si eu persoanele de genul
3.pana sa treci printr-o situatie de genul, nu stii toate aspectele si cum se ajunge aici


1. Ma rog, nu e chiar o judecata (nu te condamna nimeni la supliciu, o faci singura), desi te-ai supus judecatii de vreme ce ai postat aici;
2. No comment....
3. NU! NU exista nicio cale de a ajunge in situatia ta. Nu pentru un om sanatos la cap, cu coloana vertebrala si capabil sa discearna binele de rau. NU voi trece prin asa ceva niciodata. Altfel, mergand pe acest rationament stupid.. ar insemna ca TOATE femeile ar trebui sa accepte o asemenea viata macar o data. Ceea ce nu e cazul.


Asa cum ma asteptam imi invoci ca motiv.. iubirea. La o asemenea replica ma voi repeta: mi-e rusine pentru tine!
rashela
Postat pe 1 Iulie 2010 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
need an advice...... 32 De la: capriciosa 5 Septembrie 2009 20:05
cum imi dau seama dak mai pot ramane cu el sau nu? 4 De la: kudika_3218 27 Februarie 2012 10:10
heey! 4 De la: i_andra 31 Octombrie 2009 12:09
PLICTISEALA 9 De la: iacinta 28 Ianuarie 2010 17:41
te place sau doar se joaca? 9 De la: pink_lipi 27 Iulie 2009 23:24