Setari Cookie-uri

Ce ma sfatuiti ? Cum sa ii zic ca sunt maritata fara sa il pierd ?

Buna ,

Am nevoie de un sfat de la voi , mea culpa de dinainte pentru toti cei care ma vor critica aveti dreptate insa nu pentru asta am deschis topicul asta ci pentru un sfat .
Am intalnit de curand un barbat din afara granitelor ,extrem de sarmant pe internet -(stupid me - nu credeam ca mi se poate intampla chiar mie ) .
La inceput totul a fost o joaca din partea mea cel putin , insa el s-a indragostit zdravan de tot de mine .Pana aici toate bune si frumoase numai ca eu sunt casatorita(doar civil) -fara copii .
Intre mine si sotul meu lucrurile sunt mai mult platonice si monotone pentru ca sotul meu actual din acte a facut ceva incredibil chiar cu 2 saptamani inainte de a ne cununa civil si anume m-a inselat si mi-a mai si spus pe deasupra. Ce-i drept dupa ce l-am confruntat cu niste dovezi imbatabile pentru ca de fapt mi-am dat seama ca ma inselase .
Eram si intr-o perioada cu o multime de examene grele , lumea era invitata la cununie si la petrecerea de dupa etc , toata lumea stia ca ne casatorim civil acum si nunta urma in toamna etc bla bla . A fost cel mai greu moment din viata de pana atunci. A fost un dus extrem de rece , o lovitura care pur si simplu m-a anesteziat atat de tare incat l-am iertat crezand ca o sa uit si totul va fi ca inainte . Numai ca niciodata nu a mai fost la fel, aveam sa realizez cam la o luna dupa ce incepusem sa ma trezesc si sa vad ce gafa am facut ca nu l-am lasat .
.Nu am avut curajul sa spun nimanui ce mi s-a intamplat nici sa cer vreun sfat de rusine si teama de esec. Casnicia mea a continuat in tot acest timp insa eu pentru sotul meu actual chiar nu mai am sentimente decat de prietenie .
Cu tipul de pe net am inceput sa conversez de vreo luna nu mai mult insa amandorura ni s-au aprins calcaiele . Am inceput sa am sentimente pentru celalalt culmea fara sa ne intalnim vreodata , si mie mi se pare absurd dar iata ca nu e imposibil . Sunt extrem de confuza pentru ca nu stiu cum sa ii zic ca sunt maritata fara sa ii ranesc sentimentele foarte tare .
El isi doreste ceva extrem de serios cu mine de prima data cand m-a vazut - vrea sa ne vedem in realitate peste o luna si deja face planuri sa ne casatorim la un hotel in Las Vegas , imi spune ca doreste copii cu mine ca sunt femeia pe care a asteptat-o toata viata etc deci are sentimente si intentii din cele mai nobile .
Ma sperie si faptul ca vrea sa ne casatorim desi nu m-a vazut niciodata in realitate .Apropiatii mei ma descriu ca fiind o femeie extrem de frumoasa, genul dupa care toti barbatii intorc capul si scot limba de un cot . L-am intrebat dc nu cumva confunda dragostea cu pofta trupeasca si mi-a zis in nici un caz pt placere sexuala caci asta gaseste la urmatorul colt nu e nevoie sa vina pana aici . Este un om extrem de inteligent - chirurg plastician si care arata extraodinar de bine .
culmea e ca am inceput sa simt si eu pentru el cam aceleasi lucruri insa nu as vrea sa ma considere o femeie usoara care isi inseala sotul pentru ca nu am facut asta niciodata iar el e un om extrem de riguros moral .
Si ca tacamul sa fie complet - actualul meu sot vrea sa ne cununam si religios anul viitor si ar vrea sa caute restaurante biserica etc .

Imi pare extrem de rau ca nu am indraznit sa ii spun pana tipului de pe net adevarul insa nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca voi dori vreodata sa il cunosc in realitate si ca s-ar putea intampla mai mult decat o prietenie virtuala . Ce-i drept nici nu am vorbit foarte des -aproximativ o luna de cand ne stim ,insa lucrurile se misca repede caci vrea sa vina aici sa ma cunoasca si deja imi zice ca vrea sa isi rezerve biletul de avion luna viitoare .
Nu stiu cum va reactiona si mi-e teama sa nu ii ranesc sentimentele .
Sa imi urmez inima si sa ma intalnesc cu cel pentru care simt ceva sau sa raman in continuare agata in aceasta relatie de teama aparentelor si despre ce ar zice lumea ?

rax
Postat pe 29 Iunie 2010 17:28
stii..parca e un film..real..
imi aduce aminte de filmele cu meg ryan si tom hanks..noapti albe in seatlle...cu vb pe net si indragostitul de el..iti recomand filmul
acum...mai...stii..ca sfat bland, sper ca esti constienta ca ar cam trebui sa divortati amiabil, fara mari pbme si nervi..
e fericirea a 3 oameni aici..a ta..a celui strain si a sotului-infidel
trebuie sa gasesti o cale pt toate, nu?
in ce tara straina e?daca nu-s insistenta?
sper ca nu musulman..
dak e ok, european..
dar..nu stiu de ce te-ai mai legat la ceva-casnicia cu tipul ala...- daca oricum stiai ca te-a inselat si poate si acum..si mai tarziu..
nu era chimia..
dragon_fly88
Postat pe 29 Iunie 2010 17:37
Stiu ca e ca un film , din pacate e un film trist si posibil sa aiba si o reluare pentru mine odata cu ceremonia religiosa .
Mi-e frica de ce ar putea spune familia mea de divort ca deh: " la noi in familie nimeni nu a divortat vreodata" .
Si mai frica mi-e de cum ar reactiona cel cu care vb pe net cand va afla adevarul pentru ca asa cum ti-am zis e extrem de hotarat in acelasi timp mi-e si frica sa ranesc sentimentele cuiva pentru ca stiu cat de mullt doare insa e cazul sa spun cat mai repede adevarul caci nu are rost sa iubeasca un vis dar nu stiu cum sa o fac .
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
Multumesc pentru rapsuns .
rax
Postat pe 29 Iunie 2010 17:47
si eu am o pasiune pt blonzi cu ochii albastri
mai..nu trebuie sa fie o reluare..fa-l sa fie in timp real frumos si pt tine si pt neamt(sa zicem)
lasa cu "nu a divortat nimeni, de ce tu?"....e vb de fericirea ta
le-ai spus alor tai ca de fapt nenea sotul tau te-a inselat si ti-a mai si zis?
si ca de fapt, poate se astepta sa renunti de atunci la ideea de a face nunta cu el?
oh..stiu..e greu..dar zi-le pana nu e prea tarziu
dragon_fly88
Postat pe 29 Iunie 2010 17:56
Si totusi imi pari o femeie rationala...
Si totusi "te temi" de ce va zice familia ta daca ai divorta.
Ceva nu se "pupa" in povestea ta... Toata luciditatea de care dai dovada se darama in momentul in care spui "mi-e tema de mama si de tata". Hai, serios?! Asta-i singurul argument pe care il poti aduce, in timp ce in jurul tau se naruie 3 vieti?
rashela
Postat pe 29 Iunie 2010 18:18
Ai dreptate .
Sunt o persoana rationala asta datorita loviturilor sortii care m-au maturizat brusc .
Nu imi e frica de ce vor spune ai mei ci de cum ii va afecta gura lumii si a rudelor in cazul unui divort pentru ca desi nu sunt mama , realizez ca un parinte sufera mai mult decat copilul insusi atunci cand ceva nu merge bine in viata acestuia .
Imi este teama ca am inceput sa simt ceva, pentru cineva ce-i drept foarte special, pe care l-am cunoscut de doar o luna de zile pe internet cand de fapt ar trebui sa urmez proverbul ala "Cand te frigi cu ciorbaa sufli si-n iaurt pe urma ."
Nu stiu cum sa fac sa ii spun adevarul despre situatia mea civila cat mai repede , fara a produce durere si consternare dar stiu ca trebuie sa o fac .Poate ca nici nu v-a mai dori sa mai discute cu mine insa macar stiu ca am spus adevarul
rax
Postat pe 29 Iunie 2010 18:35
Din punctul meu de vedere nu se pupa nimic in povestea asta !

1.Descoperi ca te inseala , recunoaste ca te-a inselat si cu toate astea faci casatoria civila.C'mon , ai omis sa ne spui ca ai luat si toate examenele cu 10

2.Frumosul chirurg plastician din tara europeana extrem de civilizata e in limba dupa tine in doar o luna de zile si deja face planuri sa se insoare in Las Vegas cu Cosanzeana de Romania .E logic ,fiind satul de atatea frumuseti platice , stie sa aprecieze frumusetea naturala si nu vrea sa rateze ocazia de a o avea pentru el

3.O femeie extrem de frumoasa ( asa cum zici ca esti tu ) are mandrie si nu ar accepta niciodata langa ea un barbat care a inselat--o

4.Ai o relatie atat de platonica si monotona cu sotul incat el vrea sa o oficializeze si la biserica

5.Nu iti pare rau ca nu ai indraznit sa-i spui ca esti maritata , nu stii cum ar reactiona daca ar afla si ti-e frica sa nu-l pierzi ....asta prespunand ca povestea e reala

Daca e reala povestea atunci imi pare rau sa descopar o alta femeie careia ii lipseste coloana vertebrala .
Rezolvarea e simpla : ii spui europeanului ca pe vremea cand erai micuta si nestiutoare te-ai casatorit cu tipul pe care l-ai crezut barbatul vietii tale dar s-a dovedit a nu fi .Nu mai sunteti impreuna si nu ai apucat inca sa divortezi dar urmeaza sa o faci .
Daca inghite galusca , mergeti inainte daca nu ....asta e ,tu oricum ar trebui sa divortezi data fiind relatia platonica dintre voi
iris_4_ever
Postat pe 29 Iunie 2010 18:55
1 stiu ca am gresit mergand inainte
.Da asa este ptr ca nu am dorit sa fac tambalau in neam si rau alor mei , el a fost primul meu barbat si mi-am zis ca voi putea uita si totul va fi ca inainte lucru care nu s-a adeverit . examenele putin mai contau in momentele alea.

2 S-ar putea sa fie si cum zici tu si de fapt sa nu fie chiar atat de indragostit , nu neg . Asta zic si eu ca e ceva ciudat cum de are planuri asa de mari din prima .

3 o femeie chiar si extrem de frumoasa e tot femeie si in situatii critice nu stie cum poate reactiona , nu e neaparat o snoaba si poate sa se insele si ea sau nu cateodata caci nimeni nu e perfect.

4 da el vrea pentru ca nu stie ce simt eu ,crede ca suntem la fel ca la inceput si ca am uitat tot .

5 dc citeai putin mai atenta, desi nu esti obligata sa o faci ,chiar vedeai ca am zis ca imi pare extrem de rau ca nu i-am precizat de la inceput acest aspect si ca nu vreau sa ranesc sentimentele nimanui mai ales pe ale lui .

6 Ai dreptate perfect ! Multumesc ptr sfat !
rax
Postat pe 29 Iunie 2010 19:24
De la: rax, la data 2010-06-29 19:24:391 stiu ca am gresit mergand inainte
.Da asa este ptr ca nu am dorit sa fac tambalau in neam si rau alor mei , el a fost primul meu barbat si mi-am zis ca voi putea uita si totul va fi ca inainte lucru care nu s-a adeverit . examenele putin mai contau in momentele alea.

2 S-ar putea sa fie si cum zici tu si de fapt sa nu fie chiar atat de indragostit , nu neg . Asta zic si eu ca e ceva ciudat cum de are planuri asa de mari din prima .

3 o femeie chiar si extrem de frumoasa e tot femeie si in situatii critice nu stie cum poate reactiona , nu e neaparat o snoaba si poate sa se insele si ea sau nu cateodata caci nimeni nu e perfect.

4 da el vrea pentru ca nu stie ce simt eu ,crede ca suntem la fel ca la inceput si ca am uitat tot .

5 dc citeai putin mai atenta, desi nu esti obligata sa o faci ,chiar vedeai ca am zis ca imi pare extrem de rau ca nu i-am precizat de la inceput acest aspect si ca nu vreau sa ranesc sentimentele nimanui mai ales pe ale lui .

6 Ai dreptate perfect ! Multumesc ptr sfat !


1.Nu poti da vina pe examene ( vezi perioada grea cu examenele din primul mesaj ) de vreme ce ati ales ca data cununiei sa fie in perioada sesiunii de unde rezulta ca singura problema reala in momentul ala a fost inselatul lui .Normal era sa-ti bagi picioarele in ea de casatorie si sa-i dai mersul ,in momente de genul asta nu prea mai stai sa te gandesti la ce va zice mami si tati si daca mai recuperezi avansul de la restaurant sau nu .

2.S-ar putea ca omu sa vrea sa isi faca vacanta in Ro si daca tot are ocazia sa te intalneasca personal de ce nu ar beneficia de compania ta pe parcusul sederii lui aici ?
Sau , daca are 20 de ani in plus fata de tine atunci e de inteles dorinta lui de a te tine pentru el

3.Snobismul nu are nici o treaba cu reactia unei femei inselate iar 99 % din femeile inselate vor sa-si vada partenerul castrat sau sa nu-l mai vada deloc , in niciun caz nu se marita cu el .

Acu o sa zici ca il iubeai foarte mult si alte bla bla uri de genul .....daca -l iubeai atat de mult , nu ai fi descoperit ca te inseala pentru ca nu degeaba se spune ca iubirea e oarba

4.Pentru ca el sa creada ca sunteti ca la inceput ar trebui sa aiba parte de oarece actiune in pat de unde rezulta ca relatia voastra platonica e oricum numai platonica nu

5.Am citit destul de atenta , dovada exista in cele 5 puncte de mai sus

Cand incepi o discutie cu cineva de pe internet nu o incepi prin a spune ca esti sau nu casatorit asa hodoronc tronc .Ca mai tarziu cand ai descoperit ca discutiile voastre devin siropoase ar fi trebuit sa-i spui , asta e alta treaba .Poti oricand da vina pe faptul ca nu ai crezut ca ve-ti ajunge asa departe si alte bla bla uri de genul .

6.Stiu , cu placere
iris_4_ever
Postat pe 29 Iunie 2010 20:11
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iunie 2010 20:19
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:19:22
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?

neamnt?
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Iunie 2010 20:20
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-29 20:20:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:19:22
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?

neamnt?


norvegian din nord. de langa botosani!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iunie 2010 20:21
De la: rax, la data 2010-06-29 18:35:44Ai dreptate .
Nu imi e frica de ce vor spune ai mei ci de cum ii va afecta gura lumii si a rudelor in cazul unui divort pentru ca desi nu sunt mama , realizez ca un parinte sufera mai mult decat copilul insusi atunci cand ceva nu merge bine in viata acestuia .

Si crezi ca daca ai tai afla ca esti nefericita in casnicia ta si tu ramai maritata cu actualul sot, ei vor fi fericiti? Sau intentionezi sa-i minti si sa te dai mare fericita?
Mai, eu una asa m-am saturat de femeile astea maritate carora le pasa mai mult de gura lumii, de mama, tata, catel, purcel decat de propria fericire. Pai atunci, stai frate nefericita in casnicia asta numa ca sa nu sufere mami si tati si sa nu comenteze gura lumii. Casatoreste-te si religios cu el, turnati-va cativa plozi si dupa aia mai vino iar sa te plangi. Esti culmea.
tematoare
Postat pe 29 Iunie 2010 20:28
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:21:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-29 20:20:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:19:22
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?

neamnt?


norvegian din nord. de langa botosani!


Daca e din Danemarca cum ii zice ? danemarcian ?
iris_4_ever
Postat pe 29 Iunie 2010 20:40
De la: iris_4_ever, la data 2010-06-29 20:40:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:21:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-29 20:20:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:19:22
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?

neamnt?


norvegian din nord. de langa botosani!


Daca e din Danemarca cum ii zice ? danemarcian ?


DANezi ca aia de se uita la dan diaconescu
rax
Postat pe 29 Iunie 2010 21:10

Va multumesc aveti dreptate o sa imi iau inima in dinti sa descurc problema .
rax
Postat pe 29 Iunie 2010 21:17
ai face bine

nu de alta..dar e vb de mai multi..nu doar de tine
dragon_fly88
Postat pe 29 Iunie 2010 21:22
Asa sa faci!Sa ne anunti si pe noi cum a iesit!
Barbie30
Postat pe 29 Iunie 2010 21:24
De la: rax, la data 2010-06-29 21:17:28
Va multumesc aveti dreptate o sa imi iau inima in dinti sa descurc problema .


du-te Dica,fara frica!!!
alina_constantin88
Postat pe 29 Iunie 2010 21:25
De la: iris_4_ever, la data 2010-06-29 20:40:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:21:27
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-06-29 20:20:45
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-29 20:19:22
De la: rax, la data 2010-06-29 17:47:06
Tipul e dintr-o tara europeana extrem de civilizata , blond cu ochi albastri lol .
.


suedez!?

neamnt?


norvegian din nord. de langa botosani!


Daca e din Danemarca cum ii zice ? danemarcian ?


scandinavian cu ochii mijiti....... de diaree!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iunie 2010 22:13
De la: rax, la data 2010-06-29 17:28:01Buna ,

Am nevoie de un sfat de la voi , mea culpa de dinainte pentru toti cei care ma vor critica aveti dreptate insa nu pentru asta am deschis topicul asta ci pentru un sfat .
Am intalnit de curand un barbat din afara granitelor ,extrem de sarmant pe internet -(stupid me - nu credeam ca mi se poate intampla chiar mie ) .
La inceput totul a fost o joaca din partea mea cel putin , insa el s-a indragostit zdravan de tot de mine .Pana aici toate bune si frumoase numai ca eu sunt casatorita(doar civil) -fara copii .
Intre mine si sotul meu lucrurile sunt mai mult platonice si monotone pentru ca sotul meu actual din acte a facut ceva incredibil chiar cu 2 saptamani inainte de a ne cununa civil si anume m-a inselat si mi-a mai si spus pe deasupra. Ce-i drept dupa ce l-am confruntat cu niste dovezi imbatabile pentru ca de fapt mi-am dat seama ca ma inselase .
Eram si intr-o perioada cu o multime de examene grele , lumea era invitata la cununie si la petrecerea de dupa etc , toata lumea stia ca ne casatorim civil acum si nunta urma in toamna etc bla bla . A fost cel mai greu moment din viata de pana atunci. A fost un dus extrem de rece , o lovitura care pur si simplu m-a anesteziat atat de tare incat l-am iertat crezand ca o sa uit si totul va fi ca inainte . Numai ca niciodata nu a mai fost la fel, aveam sa realizez cam la o luna dupa ce incepusem sa ma trezesc si sa vad ce gafa am facut ca nu l-am lasat .
.Nu am avut curajul sa spun nimanui ce mi s-a intamplat nici sa cer vreun sfat de rusine si teama de esec. Casnicia mea a continuat in tot acest timp insa eu pentru sotul meu actual chiar nu mai am sentimente decat de prietenie .
Cu tipul de pe net am inceput sa conversez de vreo luna nu mai mult insa amandorura ni s-au aprins calcaiele . Am inceput sa am sentimente pentru celalalt culmea fara sa ne intalnim vreodata , si mie mi se pare absurd dar iata ca nu e imposibil . Sunt extrem de confuza pentru ca nu stiu cum sa ii zic ca sunt maritata fara sa ii ranesc sentimentele foarte tare .
El isi doreste ceva extrem de serios cu mine de prima data cand m-a vazut - vrea sa ne vedem in realitate peste o luna si deja face planuri sa ne casatorim la un hotel in Las Vegas , imi spune ca doreste copii cu mine ca sunt femeia pe care a asteptat-o toata viata etc deci are sentimente si intentii din cele mai nobile .
Ma sperie si faptul ca vrea sa ne casatorim desi nu m-a vazut niciodata in realitate .Apropiatii mei ma descriu ca fiind o femeie extrem de frumoasa, genul dupa care toti barbatii intorc capul si scot limba de un cot . L-am intrebat dc nu cumva confunda dragostea cu pofta trupeasca si mi-a zis in nici un caz pt placere sexuala caci asta gaseste la urmatorul colt nu e nevoie sa vina pana aici . Este un om extrem de inteligent - chirurg plastician si care arata extraodinar de bine .
culmea e ca am inceput sa simt si eu pentru el cam aceleasi lucruri insa nu as vrea sa ma considere o femeie usoara care isi inseala sotul pentru ca nu am facut asta niciodata iar el e un om extrem de riguros moral .
Si ca tacamul sa fie complet - actualul meu sot vrea sa ne cununam si religios anul viitor si ar vrea sa caute restaurante biserica etc .

Imi pare extrem de rau ca nu am indraznit sa ii spun pana tipului de pe net adevarul insa nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca voi dori vreodata sa il cunosc in realitate si ca s-ar putea intampla mai mult decat o prietenie virtuala . Ce-i drept nici nu am vorbit foarte des -aproximativ o luna de cand ne stim ,insa lucrurile se misca repede caci vrea sa vina aici sa ma cunoasca si deja imi zice ca vrea sa isi rezerve biletul de avion luna viitoare .
Nu stiu cum va reactiona si mi-e teama sa nu ii ranesc sentimentele .
Sa imi urmez inima si sa ma intalnesc cu cel pentru care simt ceva sau sa raman in continuare agata in aceasta relatie de teama aparentelor si despre ce ar zice lumea ?



si toate astea doar dupa o luna de conversatii? ...ciudat,foarte ciudat...
suflet_calator
Postat pe 29 Iunie 2010 22:26
In primul rind eu nu as avea incredere. Toate lichelele pamintului sunt pe net.Esti tu asa de sigura ca ce spune in realitate?Daca te amageste? A 2-a ar trebui sai spui adevarul despre tine si hai sa zicem ca totusi e adevarat ce tia spus, tu cum vei reactiona fata de sotul tau cum ii vei spune ? poate nar fi o problema.Dar gindeste-te ca e o prostie sa iubesti pe cineva care nu lai vazut niciodata, si care iti spune dupa o luna de conversatie ca vrea sa va casatoriti? nu ti se pare cam aiurea?De viata lui te-ai interesat? Mai bine vezi ce faci in relatia cu sotul tau .Repara ce e de reparat, vad ca el te iubeste de vrea sa va casatoriti si religios.Tie tia intrat asta dupa net in cap tea aburit cu prostiile lui si pui motive acuzindul pe sotul tau de toate.De ce nu incerci ca lucrurrile dintr-e sotul tau si tine sa devina ceva frumos si de neuitat?Eu te sfatui sa nu dai vrabia din mina pe cea din gard.
kudika098645
Postat pe 29 Iunie 2010 22:59
De la: kudika098645, la data 2010-06-29 22:59:20In primul rind eu nu as avea incredere. Toate lichelele pamintului sunt pe net.Esti tu asa de sigura ca ce spune in realitate?Daca te amageste? A 2-a ar trebui sai spui adevarul despre tine si hai sa zicem ca totusi e adevarat ce tia spus, tu cum vei reactiona fata de sotul tau cum ii vei spune ? poate nar fi o problema.Dar gindeste-te ca e o prostie sa iubesti pe cineva care nu lai vazut niciodata, si care iti spune dupa o luna de conversatie ca vrea sa va casatoriti? nu ti se pare cam aiurea?De viata lui te-ai interesat? Mai bine vezi ce faci in relatia cu sotul tau .Repara ce e de reparat, vad ca el te iubeste de vrea sa va casatoriti si religios.Tie tia intrat asta dupa net in cap tea aburit cu prostiile lui si pui motive acuzindul pe sotul tau de toate.De ce nu incerci ca lucrurrile dintr-e sotul tau si tine sa devina ceva frumos si de neuitat?Eu te sfatui sa nu dai vrabia din mina pe cea din gard.


nu trebuie sa fii asa dura si nici sa generalizezi..."lichele"?..nu uita ca si tu umbli pe net...lumea virtuala este un fel de imagine in oglinda a lumii reale...sunt oameni intre oameni si in real si in virtual.
e adevarat,intr-o luna nu poti ajunge sa iubesti asa mult...poti simti o mare dorinta fizica,dar iubire....
dar oricum ar fi,e alegerea ei...
suflet_calator
Postat pe 29 Iunie 2010 23:26
Eu nu pot spune decat ca din pacate pe zi ce trece voi "femeile "da-ti dovada de o gandire extraordinar de proasta si mai ales sa cazi in asemenea hal pe ganduriiiiiiiiiiii in fata unor cuvinte spuse pe net cand realitatea se schimba 100% cand traiesti langa persoana respectiva intru-un cuvant trebuie sa fi un mare "idiot" ori visezi cu ochii deschisi ca "tot ce zboara se si haleste" dar s -ar putea sa prinzi iepurele ala al 3-lea........Multa sanatate
DYAY
Postat pe 30 Iunie 2010 08:41
De la: DYAY, la data 2010-06-30 08:41:45Eu nu pot spune decat ca din pacate pe zi ce trece voi "femeile "da-ti dovada de o gandire extraordinar de proasta si mai ales sa cazi in asemenea hal pe ganduriiiiiiiiiiii in fata unor cuvinte spuse pe net cand realitatea se schimba 100% cand traiesti langa persoana respectiva intru-un cuvant trebuie sa fi un mare "idiot" ori visezi cu ochii deschisi ca "tot ce zboara se si haleste" dar s -ar putea sa prinzi iepurele ala al 3-lea........Multa sanatate


Nu ca nu ti-as da dreptate (exceptand modul cum ai spus-o), dar de ce vorbesti tu despre ele si nu ne spui ceva despre ei? Pentru ca ei manipuleaza, hai sa spunem fiecare "chip blond" de dincolo de monitor. Ai putea sa insiri aici cateva din vorbele lor de duh... atragand atentia fetelor in felul asta.

Sanatate si tie!
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 08:47
De la: rashela, la data 2010-06-30 08:47:07
De la: DYAY, la data 2010-06-30 08:41:45Eu nu pot spune decat ca din pacate pe zi ce trece voi "femeile "da-ti dovada de o gandire extraordinar de proasta si mai ales sa cazi in asemenea hal pe ganduriiiiiiiiiiii in fata unor cuvinte spuse pe net cand realitatea se schimba 100% cand traiesti langa persoana respectiva intru-un cuvant trebuie sa fi un mare "idiot" ori visezi cu ochii deschisi ca "tot ce zboara se si haleste" dar s -ar putea sa prinzi iepurele ala al 3-lea........Multa sanatate


Nu ca nu ti-as da dreptate (exceptand modul cum ai spus-o), dar de ce vorbesti tu despre ele si nu ne spui ceva despre ei? Pentru ca ei manipuleaza, hai sa spunem fiecare "chip blond" de dincolo de monitor. Ai putea sa insiri aici cateva din vorbele lor de duh... atragand atentia fetelor in felul asta.

Sanatate si tie!



Rashela sunt de acord cu tine nu vreau sa mai argumentez cu nimik si nici sa ma contrazic ca fiecare are dreptate in felul lui iara cat priveste barbatiiiiii nu am cuvinte imi este "sila" ca fac parte din rasa lor dar ma consolez ca mai bine decat femeie (deci sa nu crezi ca ridic sexul masculin ca nu o fac ).
O zi buna tuturor!!!
DYAY
Postat pe 30 Iunie 2010 09:40
De la: DYAY, la data 2010-06-30 08:41:45Eu nu pot spune decat ca din pacate pe zi ce trece voi "femeile "da-ti dovada de o gandire extraordinar de proasta si mai ales sa cazi in asemenea hal pe ganduriiiiiiiiiiii in fata unor cuvinte spuse pe net cand realitatea se schimba 100% cand traiesti langa persoana respectiva intru-un cuvant trebuie sa fi un mare "idiot" ori visezi cu ochii deschisi ca "tot ce zboara se si haleste" dar s -ar putea sa prinzi iepurele ala al 3-lea........Multa sanatate

nu halim penele sau blanita...da' continutu' e tare bun si yami ce bun e iepurele de camp
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 09:47
a ramas pestele fara fetite la produs?
ce gogosi mai vand unii si ce le "halesc" unele!
miss sa vezi cu ii caprioara de romania de buna!

size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 09:59
De la: size_back, la data 2010-06-30 09:59:59a ramas pestele fara fetite la produs?
ce gogosi mai vand unii si ce le "halesc" unele!
miss sa vezi cu ii caprioara de romania de buna!


hmmmmmm, io ma gandeam mai degraba la fazanu' de romania
miss_darine
Postat pe 30 Iunie 2010 10:02
De la: miss_darine, la data 2010-06-30 10:02:25
De la: size_back, la data 2010-06-30 09:59:59a ramas pestele fara fetite la produs?
ce gogosi mai vand unii si ce le "halesc" unele!
miss sa vezi cu ii caprioara de romania de buna!


hmmmmmm, io ma gandeam mai degraba la fazanu' de romania

ea este doamna lu' fazanu adica fazanica!
size_back
Postat pe 30 Iunie 2010 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A oferi totul?… 33 De la: cleoafrica 9 Iulie 2009 13:42
normalitate sau nu 11 De la: Barbie30 26 Iunie 2010 21:09
Prietena tradatoare...big,big,big,bitch,bitch,bitch... 12 De la: mandy_jakob 25 Iulie 2009 17:25
prima discutie p forum :P 6 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:32
El e extraordinar iar eu nu pot sa il iubesc 58 De la: kudika_34173 26 Mai 2013 18:20