Setari Cookie-uri

Buna, vreau un sfat sincer

Avantajele si dezavantajele internetului.De regula, in afara de a-ti gasi jumatatea internetul mai facilitatea si posibilitatea de a fi bagat in seama.Altfel te trezesti inchis/a la nebuni pentru motiv ca vorbesti singura.
kudika023770
Postat pe 20 Iulie 2010 13:45
Draga mea,tu sigur ai 39 de ani? Chiar asa din disperare ajungi sa te culci cu diverse personaje pe care le intalnesti pe net? Dar daca tot erai curioasa sa-l vezi,iar el te iubea atat de tare,venea la tine la Ploiesti,se caza la un hotel si va intalneati la o cafenea,de ce trebuia sa ajungi din prima in patul lui,ce vroiai a doua zi sa-ti faca? Sincer tu daca ai fi barbat si dupa cateva convorbiri telefonice ti-ar pica in pat o femeie la 39 de ani,nu te-ai intreba,oare sunt primul de pe net cu care face sex din prima,mai ales ca esti si pe un site matrimonial.De ce dupa 2 ani inca este cu aceea prietena? foarte simplu,inca nu a cedat,iar faptul ca-i spune numele prin somn e foarte posibil pe ea s-o iubeasca. Scuze pentru duritatea exprimarii,dar dupa mine atunci cand analizezi comportamentul unui personaj ,cel mai corect mi se pare ca mental sa te pui pe tine in locul lui si pe el in locul tau si atunci cu siguranta vei sti raspunsul la intrebarea: "De ce s-a schimbat"
ginutaperianu
Postat pe 20 Iulie 2010 16:42
Ce stii tu? El acasa avea doua perne, pe cand la hotel iti da o perna si aia umpluta cu calti.Pai daca se intalnea la hotel ar fi durut-o capul de la prima intalnire.Asa a mai durat putin.
kudika023770
Postat pe 20 Iulie 2010 16:46
Nu pot spune decat atat" Superb"
Dar intre "calti " si "calti " ce diferenta ar fi fost? Cu siguranta nu produce dureri de cap
ginutaperianu
Postat pe 20 Iulie 2010 17:05
Buna,
Am citi toate sfaturile de mai jocs, ce pot spune este ca acest om este doar un escorc care profita de bunatatea ta si de faptul ca esti disperata sa pleci de acasa. Nu trebuie sa te opresti la primul care iti iese in cale, e marea plina de pesti. Fi mai stapana pe tine, nu de alta dar esti o femeie matura si ai si un copil de care trebuie sa te ingrijesti. Pentru ca ai fost cadru didactic ai putea sa iti cauti de munca in domeniul privat , sunt foarte multe scoli si gradinite private care angajeaza....cauta un after school.
In legarura cu familia ta....sincer imi pare rau, parintii ar trebuie sa isi iubesca copii in mod egal...

E usor sa dai sfaturi, dar pentru ca mi l-ai ceut iata: Omul acela nu te merita, nu merita nici macar sa ii rapunzi unui telefon, unui mesaj pe messenger. Pentru tine persoana cea mai important ar trebui sa fi tu si copilul tau! Trebuie sa ne multumim cu faptul ca nu toti ne gasim jumatatea in viata, dar tu ai un copil pentru care sa traiesti, iar asta e un lucru mare. Asa ca , de maine dimineata, ia un ziar, intra pe net si cauta ceva de lucru, chiar si in Ploiesti - sunt destule firma gen Jhonson & Jonson, Yazaki, Timken...etc...sau incearca la Mec, Benzinarii - este un inceput ca sa poti pleca de la parintii tai , sa iti poti plati o chirie.Tot ce iti trebuie este puterea de a merge mai departe, singura!

Nu un barbat te face puternica, ci dorinta de a izbuti in viata prin fortele proprii!

Iti urez bafta si sper din tot sufletul ca vei renunta la acel barbat, pentru ca nu te merita!

gya_kudika
Postat pe 20 Iulie 2010 18:55
am inteles ca nu mai ai servici in momentul de fata dar banuiesc ca iei un somaj, cauta-ti o gazda in care stau mai multe fete si platiti toate si in timp iti gasesti un loc de munca ,in buc iti poti gasi o un apartament cu 2 camere sau o garsoniera si sa mai stai cu altcineva sa platiti impreuna...nu stiu ce sa zic cauta si u ia ziarele si suna, si apropo de familia ta pana la urma e si casa ta aia nu numai a surorii tale , cred ca u esti o femeie ff slaba, incearca sa te impui in fata celorlalti, nu lasa sa te joace nimeni in picioare, mai ales javra aia de om pe care l-ai intalnit u, nici nu-l pot numii om, da-l dracu femeie ca nu faci casa cu el....heloooooo....are pe alta ,care si ea la randul ei crede ca o iubeste, eu una i-as lua nr de tel al acelei femei si as suna-o si i-as spune adevarul pt ca i-ai face un bine si ei..... ....daca gresesc nu mainjurati ...asta e parerea mea
kudika139991
Postat pe 20 Iulie 2010 20:49
deci cum? El are voie cu prietene , dar tu n-ai voie cu prieteni??? Hai lasa-ma, dar de ce iti pasa asa mult de ce zice el? Ce, e marea iubire a vietii tale? e un neica nimeni, vrajeste femei la telefon si vede care pica.... Asta cu te iubeste e chiar penala.... Nu-l mai suna si lasa-l o perioada sa te sune el sa vedem daca intr-adevar e interesat de tine... Chiar daca iti e frica sa nu imbatranesti singura, nu te avanta sa iesi si sa-ti pierzi timpu cu astfel de retardari... Mai tarziu o sa-ti para rau k ti-ai pierdut timpul cu el...
nadasurf
Postat pe 21 Iulie 2010 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baptismul! 6 De la: Isabell89 12 Septembrie 2013 22:51
imi place medicul meu ginecolog...oare si lui? 7 De la: kudika318527 24 August 2012 19:37
EPILAREA ANTEBRATULUI FETE 16 De la: kudika196886 12 Aprilie 2012 15:29
machiaj semipermanent 3 De la: machiajsemipermanent 7 Martie 2011 19:32
Hello. Tratamente pentru cicatrici??? 2 De la: ad__83 23 Mai 2011 16:31