Setari Cookie-uri

Buna, vreau un sfat sincer

Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC
kudika190550
Postat pe 30 Iunie 2010 15:29
De la: kudika190550, la data 2010-06-30 15:29:42Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC




tu sigur ai 39 de ani??????????te-a inscris colega pe site ...crezi ca s-a indragostit de tine la telefon ...te-ai dus tu la el ca na , stai cu parintii .......iti arunci prietenii la gunoi .........si te intrebi cu ce ai gresit???????????

ma consolez cu ideea ca esti doar disperata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 30 Iunie 2010 15:40
urma si eu sa ma minunez, dar am vazut ca mi-a luat-o ana inainte....chiar crezi ca te poti indragosti de un om numai dupa cateva convorbiri telefonice? stai cuminte si numai visa la o eventuala relatie cu un individ care probabil ca si-a facut o meserie din a racola "prietene" pe net!
miss_darine
Postat pe 1 Iulie 2010 21:32
La naiba in puii mei,la 39 de ani ar trebui sa fi mai realista si sa nu visezi la iubiri pe net
Barbie30
Postat pe 1 Iulie 2010 21:36
nu te iubeste, pierzi timpul degeaba, asa k zi next next next
oana_gabi
Postat pe 1 Iulie 2010 22:47
De la: anastasia_m, la data 2010-06-30 15:40:31

tu sigur ai 39 de ani??????????te-a inscris colega pe site ...crezi ca s-a indragostit de tine la telefon ...te-ai dus tu la el ca na , stai cu parintii .......iti arunci prietenii la gunoi .........si te intrebi cu ce ai gresit???????????

ma consolez cu ideea ca esti doar disperata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Foarte bine punctat, anastasia_m.
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 02:58
Dragostea vine pe neasteptate, nu cand o cauti tu. El si'a batut joc de tine. La 39 de ani ar trebui sa nu mai fi asa naiva. Gaseste'ti alte preocupari si vei vedea k vine si Mr. Right.
pmbada_15
Postat pe 2 Iulie 2010 09:27
De la: kudika190550, la data 2010-06-30 15:29:42Numele meu este Alexandra, sunt din Ploiesti, am 39 de ani si sunt divortata de 13 ani. Am un baiat de 12 ani, sunt somera momentan am lucrat ca educator. Dupa divort am avut o rel timp de 5 ani, insa nu a mers. Dupa aceea o buna perioada de timp nu am mai incercat sa mai imi fac reletii, insa o colega de munca m-a inscris pe un site de matrimoniale, am cunoscut cativa barbati, insa marea majoritatea spunea ceva si dupa ceva timp realizam ca ei mint. Insa de ceva timp am cunoscut un barbat de 42 ani. am vb la tel mi-am dat seama ca amandoi aveam aceeleasi mod de gandire, pina si gusturile culinare erau aceeleasi. Intr-o zi vb la tel mi-a spus ca ma iubeste, am ramas surprinsa si i-am spus ca poate se inseala, pt ca nu poti sa iubesti pe cineva doar vb la tel sau vazaindu-l in poza. Am decis sapt trecuta sa ne vedem, cum eu nu aveam cum sa-l chem la mn deorece stau cu ai mei si relatia mea cu parintii mei nu este ff buna, mai ales ca de cand sunt in somaj, am hotarat sa merg eu la el, asa ca am plecat la buc, au fost 3 zile fff frumoase in care am simtit ca ma iubeste, fireste ca m-am indragostit de el si am hotarat amandoi sa imi caut de minca la buc si sa stam impreuna. Insa dupa plecarea mea de la el, ceva s-a intamplat, el mi-a vb de o tipa cu care vb de 2 ani si dupa ceea ce mi-a spus el eu am dedus ca aceasta este indragostita de el. El spune ca da asa este , insa ca el i-a spus ff serios ca el nu o place pe ea si ca au ramas buni prieteni, insa ea stia ca eu ma duc acolo si a inceput sa sune sa-i spune ca nu l-a vazut pe mess si ca a crezut ca ceva se intamplase cu el. I-am spus ca este posibil sa fii sunat intentionat sa vada daca eu am venit la el, asa cum am mai psus dupa


plecarea mea, a fost ok, insa dupa numai 24 de h, am avut parte de ceva ff neplacut. L-am sunat sa vad ce face, iar el nu mi-a raspuns, mi-am inchipuit ca nu a auzit tel si ca atunci cand o sa vada apelul o sa ma sune, asa si a fost, insa el mi-a spus ca era intr-o discutie cu aceea fata, vb in leg cu mine, ea ii cerea sfaturi...etc. eu i-am spus ca m-a deranjat caest lucru, pt ca as dorii sa se puna in locul meu. vreau sa va mai spusn ca la un moment dat pe mine m-a sunat un prieten de familie sa-mi ceara sfatul in leg cu copilul sau, sotia lui fiind plecata in strainatate la munca, dupa ce i-am dat sfaturile de care avea nevoie, el mi-a spus ca nu pot avea prieteni barbati, deoarece el isi poate imagina ca acestia au fost cu mn, i-am explicat ca o sa-i spusn sa nu ma mai sune si a fost fericit, insa mentionez ca el are in randul prietenilor numai femei, de aceea i-am spus ca este reciproc acest sentiment. De aceea dupa ce i-am spus ca m-a deranjat faptul ca aceea femeie il suna mi-a spus ca el nu poate renunta la prietenele lui pt mn si ca daca nu-mi convine o sa renunte el la mn. efectiv am ramas socata, i-am spus ca daca ma iubea nu spunea aceste lucruri. As ca el a hotarat ca nu o sa mai vb o perioada de timp la tef, ca vrea sa se calmeze pt ca i-am spus acest lucru. Vineri urma sa merg la buc din nou, insa el mi-a spus ca o sa ma sune joi sa-mi spuna daca o sa ne vedem sau nu. Voi ce parerea aveti? Credeti ca eu am gresit? As dorii un sfat sincer. VA MULTUMESC




Tare mi-e teama ca tipul asta se cam joaca cu tine... Mi se pare cam ciudat faptul ca ti-a declarat ca te iubeste intr-un timp atat de scurt (barbatilor in general le ia foaaarte mult timp ca sa ajunga la astfel de declaratii). Eu zic sa ai mare grija ce faci, nu cumva sa intri in vreo incurcatura! Esti femeie matura, ai copil mare de-acum, trebuie sa fii mai cu capul pe umeri! Crezi ca se merita sa te duci dupa el in Bucuresti? Crezi ca e o persoana de incredere? Mie nu prea mi se pare... Parerea mea e ca tu nu ai fost decat o aventura pentru el si atat. Iar acum nu stie cum sa scape de tine... In afara de asta, majoritatea barbatilor de varsta asta (42 de ani) sunt casatoriti cam de multisor si au copii... El de ce nu e? Dubios...





Micael
Postat pe 2 Iulie 2010 10:50
Problema e ca tu ai trecut printr un divort si acum trebuie sa fi mai atenta .nu e ok ca ti a pus conditii mai ales pt o'' fosta'',aici se contrazice singur ca te iubeste pt ca nu ar fii spus acele lucruri.Parerea mea este ca e un mare nesimtit si ca e genul care vrea sa domine de la inceput,asa ca mai bine lasa l cu prietenii lui, ca viata e scurta si trebuie sa o traiesti dupa principiile tale nu a altora.Esti tanara inca si ai de unde alege slava domnului ,nu te opri aici.Multa sanatate iti doresc!
kudika082690
Postat pe 2 Iulie 2010 11:41
Nu te iubeste indeajuns incit sa renunte la tot ptr. tine.Deci nu merita efortul .Trage concluzia singura si ia o hotarire in sensul asta.
kudika098645
Postat pe 2 Iulie 2010 19:44
De la: Barbie30, la data 2010-07-01 21:36:52La naiba in puii mei,la 39 de ani ar trebui sa fi mai realista si sa nu visezi la iubiri pe net

Bravo mi-a placut.....e imposibil sa crezi la 39 de ani ca tot ce zboara e OZN...
LorenaAlina
Postat pe 3 Iulie 2010 17:08
TI-as da si eu un sfat dar daca tu ai cerut numai unu' nu pot sa te fortez sa primesti mai multe ce mai face internetul asta...chiar si din oamnei mari!!!(a fost doar o afirmatie)
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 3 Iulie 2010 17:23
si cum era de asteptat,tipa a aruncat cu topicul si-a disparut
Ok....NEXT
mai are cineva vreo iubire pe net?
eu o stiu pe una de aici care e membra kudika sin 1970 cred ca ar fi experta in relatii pe net
Barbie30
Postat pe 3 Iulie 2010 17:27
eu cred k si acest barbat este un prefacut vrea sa arate k el este putin diferit de restul cu care ai vb pana akum dar nu m-i se pare deloc sincer.vrea doar sa te puna in dilema sa nu ii stii exact adevarata lui fata.fii cu capul pe umerii gandeste rational nu te lasa intimidata de vorbele si gesturile lui sunt doar aparente.........ai grija pt k ai mai trecut printr-un divort si nu are rost sa te arunci cu capul inainte. succes
kudika149571
Postat pe 4 Iulie 2010 14:24
hey ....buna .....am 15 ani si as vrea sa va povestesc cv....aici la bloc am multi prieteni ...si baieti si fete...vara trecuta din cate am aflat un baiat de aici a fost impreuna cu o fata timp de o zi ...dupa care s-au despartit ...motivul doar ei il stiu ...dar acea perioada a trecut..si acum ..fara sa-mi dau seama ..adik de mai demult..eu m-am indragostit de acel baiat ....zilele trecute am fost la film impreuna cu el si alti prieteni ....si mi-a sp pe mess sa stau langa el la film ....am stat langa el ....in aceeasi seara ..cand ne-am intors de afara ..am intrat pe mess si am vb cu el ..l-am intr la un moment dat ce face vazand k nu mai sp nimik ...prima data mi-a sp k la niste chestii nimik imp ...si tot am insistat pana a sp ''are legatura cu tine'' si normal k m-a facut curioasa ..stai putin cum adik cu mn ?ce s-a intamplat? si m-a intr atunci '' tu dc crezi k am vrut sa stai langa mine la iflm ''?eu banuiam k e cv legat de asta k ma place dar am ;luat in calcul si alte variante...si de aia nu am sp nimik...pt k imi era frik s anu dau cu bata in balta cum se sp....apoi l-am rugat sa-mi sp fara atatea puncte puncte ....cen e si mi-a zis direct ...imi place de tine...si eu i-am sp acelasi lucru .,....dar e o problema aici ....eu i-am sp asta ...acum stiu k ma place....dar totusi imi este frik de reactia celor d ela bloc..pe care ii cun de atatia ani ..ne cun de cand eram copii mici ....de la 2-3 ani .....de ff mult timp ....si mai ales k el a fost impreuna cu o prietena..noi doi avem prieteni comuni deci .....ne cun cu totii ff bine...si dak vom fi impreuna ce o sa zica cei de aici ? ce as putea sa fac ?si cred k am gresit aici ....eu simteam nevoia sa vb cu cnv si le-am sp la 2 dintre fete ....chestia asta k eu il plac si k el ma place..si una dintre fete era chiar cea de vara trecuta ..fosta lui iubita...el le-a placut pe toate fetele si acum avenit si randul meu ?adik o sa fiu cu el poate doar pt cateva zile si apoi ce?eu chiar il plac....si vreau sa fie cv serios dak va fi ....si cred k imp e ce crezi u nu ce cred altii ...nu'i asa?:-*offf ...el e plecat acum in vacanta cu parintii si sora ..pt o sapt....in alta tara si a sp k o sa vedem noi ....deci ink nu e nimik intre noi doi a sp doar k m aplace....vreau un sfat ...multumesc......PS: am vb si cu parintii mei ....si ei mi-au dat un sfat .....si mi-au mai sp k ar trb sa tin secret ..adik nu secret dar sa nu mai sp nimanui ce vb eu cu baiatul respectiv pt k nu stii niciodata ce se ascunde sub un chip atatd e dulce...sau in sufletul unei persoane.....paote vor avea ciuda fetele cn stie dak voi fi cu el :-
yaya98
Postat pe 4 Iulie 2010 19:33
pe bune daca nu eu am inteles decat ceva de gasca de la bloc.
se poate varianta mai scurta si la obiect?
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 19:50
De la: Barbie30, la data 2010-07-04 19:50:06pe bune daca nu eu am inteles decat ceva de gasca de la bloc.
se poate varianta mai scurta si la obiect?

nu cred ca o vrei nici p-aia rezumata
hai la bere si lasa ganditul
dragon_fly88
Postat pe 4 Iulie 2010 20:01
Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2010 20:05
Multumesc tuturor, insa as vrea sa mai adaug ceva la povestea mea, eu locuiesc cu parintii mei si se comporta ff urat cu mine ai mei, mai ales de cand am ramas somera. sora mea ma bate stiu veti rade, insa viata asta nu vreau sa o mai traiesc, cand am dat peste acest barbat am crezut ca D-zeu, mi-a aratat calea si ca el este cel care o sa-mi fie alaturi, insa asa cum am mai spus am sa va rog sa-mi dati un sfat sunt tare disperata. m-am reantalnit cu el vineri, insa astazi, el m-a dat afar din casa.
ieri dupa ce m-am intors de la cumparaturi, el m-a strigat Mariana, cu toate ca numele meu este Alexandra, mi-a spus ca a gresit, peste noapte a strigat-o de 2 ori, l-am iertat cu toate ca alta in locul meu nu o facea.Am plecat in oras si cand ne-am intors avea un apel pe tf de la aceasta asa zisa prietena, stiind ca ma va face sa sufar a luat tf si a sunat-o.
cand am ajuns acas ai mei mi-au vb urat, mi-au spus ca sa plec ca nu mai am loc in casa, pt ca o sa vina sora mea,si eu trebuie sa plec.
ce ma sfatuiti sa fac, am interviu joi la o firma, in buc, insa nu am bani si nici unde sa stau, sunt disperata.
kudika190550
Postat pe 4 Iulie 2010 21:30
Multumesc tuturor, insa as vrea sa mai adaug ceva la povestea mea, eu locuiesc cu parintii mei si se comporta ff urat cu mine ai mei, mai ales de cand am ramas somera. sora mea ma bate stiu veti rade, insa viata asta nu vreau sa o mai traiesc, cand am dat peste acest barbat am crezut ca D-zeu, mi-a aratat calea si ca el este cel care o sa-mi fie alaturi, insa asa cum am mai spus am sa va rog sa-mi dati un sfat sunt tare disperata. m-am reantalnit cu el vineri, insa astazi, el m-a dat afar din casa.
ieri dupa ce m-am intors de la cumparaturi, el m-a strigat Mariana, cu toate ca numele meu este Alexandra, mi-a spus ca a gresit, peste noapte a strigat-o de 2 ori, l-am iertat cu toate ca alta in locul meu nu o facea.Am plecat in oras si cand ne-am intors avea un apel pe tf de la aceasta asa zisa prietena, stiind ca ma va face sa sufar a luat tf si a sunat-o.
cand am ajuns acas ai mei mi-au vb urat, mi-au spus ca sa plec ca nu mai am loc in casa, pt ca o sa vina sora mea,si eu trebuie sa plec.
ce ma sfatuiti sa fac, am interviu joi la o firma, in buc, insa nu am bani si nici unde sa stau, sunt disperata.
kudika190550
Postat pe 4 Iulie 2010 21:38

iubire pe net , tu ai idee cate gaste are el in mess-ul lui ? de asta isi permite sa de-a next , lumea reala nu seamana cu cea virtuala , pune mana si cauta ceva real , palpabil , nu din astia care merg dupa dictonul latin : veni , vedi , vici ( fucking ). cati ani spuneai ca ai ?
mai uita-te in buletin .
banalulanonim
Postat pe 5 Iulie 2010 01:12
De la: kudika190550, la data 2010-07-04 21:38:23Multumesc tuturor, insa as vrea sa mai adaug ceva la povestea mea, eu locuiesc cu parintii mei si se comporta ff urat cu mine ai mei, mai ales de cand am ramas somera. sora mea ma bate stiu veti rade, insa viata asta nu vreau sa o mai traiesc, cand am dat peste acest barbat am crezut ca D-zeu, mi-a aratat calea si ca el este cel care o sa-mi fie alaturi, insa asa cum am mai spus am sa va rog sa-mi dati un sfat sunt tare disperata. m-am reantalnit cu el vineri, insa astazi, el m-a dat afar din casa.
ieri dupa ce m-am intors de la cumparaturi, el m-a strigat Mariana, cu toate ca numele meu este Alexandra, mi-a spus ca a gresit, peste noapte a strigat-o de 2 ori, l-am iertat cu toate ca alta in locul meu nu o facea.Am plecat in oras si cand ne-am intors avea un apel pe tf de la aceasta asa zisa prietena, stiind ca ma va face sa sufar a luat tf si a sunat-o.
cand am ajuns acas ai mei mi-au vb urat, mi-au spus ca sa plec ca nu mai am loc in casa, pt ca o sa vina sora mea,si eu trebuie sa plec.
ce ma sfatuiti sa fac, am interviu joi la o firma, in buc, insa nu am bani si nici unde sa stau, sunt disperata.


De unde esti, iubita? Nu pot veni la interviu si sa pleci inapoi? Daca reusesti sa obtii postul, pentru inceput cred ca ar fi bine sa imprumuti ceva bani de la prieteni, sa-ti cauti o camera cu chirie si o sa vezi ca lucrurile se vor rezolva. Poti sa spui parintilor tai ca ti-ai gasit de lucru in Bucuresti si daca tot vor sa scape de tine te vor ajuta pentru inceput. Pe tipul acela, lasa-l e doar un sarlatan.
Daca nu rezolvi cu cazarea pe timpul interviului ,scrie-mi, poate reusesc sa te ajut cu ceva.
lidiaolteanu
Postat pe 5 Iulie 2010 08:04
De la: kudika190550, la data 2010-07-04 21:38:23Multumesc tuturor, insa as vrea sa mai adaug ceva la povestea mea, eu locuiesc cu parintii mei si se comporta ff urat cu mine ai mei, mai ales de cand am ramas somera. sora mea ma bate stiu veti rade, insa viata asta nu vreau sa o mai traiesc, cand am dat peste acest barbat am crezut ca D-zeu, mi-a aratat calea si ca el este cel care o sa-mi fie alaturi, insa asa cum am mai spus am sa va rog sa-mi dati un sfat sunt tare disperata. m-am reantalnit cu el vineri, insa astazi, el m-a dat afar din casa.
ieri dupa ce m-am intors de la cumparaturi, el m-a strigat Mariana, cu toate ca numele meu este Alexandra, mi-a spus ca a gresit, peste noapte a strigat-o de 2 ori, l-am iertat cu toate ca alta in locul meu nu o facea.Am plecat in oras si cand ne-am intors avea un apel pe tf de la aceasta asa zisa prietena, stiind ca ma va face sa sufar a luat tf si a sunat-o.
cand am ajuns acas ai mei mi-au vb urat, mi-au spus ca sa plec ca nu mai am loc in casa, pt ca o sa vina sora mea,si eu trebuie sa plec.
ce ma sfatuiti sa fac, am interviu joi la o firma, in buc, insa nu am bani si nici unde sa stau, sunt disperata.


Eu nu inteleg pe cuvant: de ce naiba MAI STAI cu tipul acela?! Nu vezi ca isi bate joc de tine?! Trebuie sa fii foarte atenta cu indivizii luati de pe net... Sunt foarte multi nemernici pe site-urile astea... Si dupa cum am spus in alt mesaj, e cam dubios ca pana la varsta asta, nu s-a casatorit. Probabil ca ii cam place sa umble din floare in floare. Ai o varsta, nu mai esti de 20 de ani, sa crezi ca tot ce zboara se mananca!
Micael
Postat pe 12 Iulie 2010 13:18
.....imi pare rau de dumneavoastra.....dar atzi procedat destul de bn ca mai bine suferiti acum...k poate pe mai tarziu o sa va para mai rau...va doresc tot binele din lume...si sa va gasitzi jumatatea....dana
kudika225366
Postat pe 12 Iulie 2010 14:39
dragutzo.....sa ai mare grija cu astfel de baietzi ....shi dc chiar tzii asha de mult la el pe cum zici nu ii arata fii mai indiferenta cu el.....shi dc vetzi fi impreuna nu pune mult suflet la relatzie /......k doar ejti tanara ai viatza inainte ...bafta :*
kudika225366
Postat pe 12 Iulie 2010 15:12
foarte frumos ...
mai exista oameni
taypanu
Postat pe 12 Iulie 2010 16:29
De la: banalulanonim, la data 2010-07-05 01:12:59
iubire pe net , tu ai idee cate gaste are el in mess-ul lui ? de asta isi permite sa de-a next , lumea reala nu seamana cu cea virtuala , pune mana si cauta ceva real , palpabil , nu din astia care merg dupa dictonul latin : veni , vedi , vici ( fucking ). cati ani spuneai ca ai ?
mai uita-te in buletin .


Da are 39 de ani, e de toata jena...la 42 de ani, ala cauta tinere si dadu de babuta cu chilotii in flacari... ...sperand marea iubire...omul si-a facut treba, daca tot nu a gasit ceva mai bun pe moment si, usurat, a cautat motive sa o expedieze...ce e asa greu de inteles?
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 17:52
Foarte greu imi pare rau ptr tine eu am 25 ani si o fata de 9 ani ma-m lovit o data si mi-a ajuns singurul sfat pe care ti-l pot da este sa il lasi cat mai repede pe nemernic ca nu te merita nu iti fie teama de un nou inceput.O sa iti fie greu 1 luna poate 2 chiar dar dak ai ambitie.....
kudika229465
Postat pe 18 Iulie 2010 01:37
Puterea unui om si mai ales a unei femei nu este in a spune permanent da, ca un papagal.Invata sa il spui si pe nu.
Cred ca si-a dat seama ca te numeri printre gasculite si atunci fie ca vrea sa te jumuleasca mai departe, fie ca te ignora si il doare in pantofi de tine.Asta pentru ca mai are gasculite care il ciugulesc de degetele de la picioare. Interesant va fi cand foarte calma si stapana pe tine ai sa ii intorci spatele si catelul care are sa alerge cu limba scoasa pe strada ai sa iti dai seama ca este el.
kudika023770
Postat pe 18 Iulie 2010 06:11
De la: Barbie30, la data 2010-07-03 17:27:56si cum era de asteptat,tipa a aruncat cu topicul si-a disparut
Ok....NEXT
mai are cineva vreo iubire pe net?
eu o stiu pe una de aici care e membra kudika sin 1970 cred ca ar fi experta in relatii pe net

am o rugaminte la tine....eu nu gasesc un topic deschis odata..demult...nici de pe pagina de start...nici pe profil (unde era inainte)...si nu mai stiu de unde sa+l iau...ma poti ajuta?O zi buna sa ai
__XXX__
Postat pe 18 Iulie 2010 07:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii astia 7 De la: kudika363724 24 Aprilie 2016 07:19
VINE SFARSITUL LUMII ? 94 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 17:27
Cum alegem prosopul ? 8 De la: Tradervip 20 Decembrie 2014 20:56
problema ginecologica sau urologica? 2 De la: saneradem 18 Iunie 2012 01:03
cum sa-ti seduci partenerul in pat 11 De la: thadoogback 10 Septembrie 2010 09:48